تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 33

نام تاپيک: دزدیدن لوگوی اوبونتو توسط کانون کارگزاران بورس

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

اولا که من نمی دونم این سه تا لوگو چه ربطی به هم دارن.
    اولی رو همه میشناسن.لوگوی ابونتو.
    لوگوی دوم کار یه نامرد ایرانی بوده که ورداشته لوگوی kde رو هم گذاشته اون وسط که پیاز داغ قضیه رو زیاد کنه.
    لوگوی سوم هم لوگوی کانون بورس اوراق بهاداره.
    اگه به وسطش نگاه کنید می بینید که یا لوگوی ابونتو فرق داره.
    اگه یه نقاش عکس شما رو دقیقا بکشه و ولی جای دماغتون یه گلابی بکشه صد در صد می گید شبیه منه ولی من نیستم.دماغ من این قدر چاق نیست.
    پست شماره ۴ همین تاپیک لوگوی دوم رو گذاشته اند.حتی که زحمت ندادن یه سری به سایت بورس بندازن ببینن حقیقت داره یا نه.
    Last edited by ali zi zeperto; 13-09-2009 at 12:30.

کـاربـر بـاسـابـقـه Ahmad-Ra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

از شما بعید بود !

دزدی تو روز روشن و اونم تایید بعدش !

3. این کاربر از Ahmad-Ra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

از شما بعید بود !

لوگوی دوم که گذاشتم که قبول داری غیر واقعیه.بعد هم نباید احساسی برخورد کرد.من برداشتم انه که گفتم.درسته بخشی از لوگو دقیقا کپی شده ولی اون همش نیست به خود لوگو چیزی اضافه شده که با قبلی متفاوتش کرده.من به قوانین در این زمینه آگاهی ندارم ولی فکر نمی کنم حرف بیراهی زده باشم.احساسی نباید فکر کرد.
    البته بی فکری و دو دره بازی اون کسی که باید لوگو برای کارگزاران بورس می ساخته رو میر سونه.من کار ایشون رو تایید نمی کنم.شاید همین کارش تو ذهن اشخاص داخلی و خارجی بندازه که اینا دیگه چقدر یابو ان که حتی نمی تونن یه لوگو بسازن..لوگو ساختن کار سختی نیست.اهل فنش بهتر و قشنگتر از لوگوی ابونتو رو می سازن.
    Last edited by ali zi zeperto; 14-09-2009 at 02:02.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

لوگوی دوم که گذاشتم که قبول داری غیر واقعیه.بعد هم نباید احساسی برخورد کرد.من برداشتم انه که گفتم.درسته بخشی از لوگو دقیقا کپی شده ولی اون همش نیست به خود لوگو چیزی اضافه شده که با قبلی متفاوتش کرده.من به قوانین در این زمینه آگاهی ندارم ولی فکر نمی کنم حرف بیراهی زده باشم.احساسی نباید فکر کرد.
    البته بی فکری و دو دره بازی اون کسی که باید لوگو برای کارگزاران بورس می ساخته رو میر سونه.من کار ایشون رو تایید نمی کنم.شاید همین کارش تو ذهن اشخاص داخلی و خارجی بندازه که اینا دیگه چقدر یابو ان که حتی نمی تونن یه لوگو بسازن..لوگو ساختن کار سختی نیست.اهل فنش بهتر و قشنگتر از لوگوی ابونتو رو می سازن.
    ببینید حرف شما مثل این می مونه که مثلا ایران خودرو بیاد آرم بی ام و را برداره 35درجه بچرخونه وسطش هم یک مثلث اضافه کنه!
    بله مشخصا اون دیگه لوگوی بی ام و نیست و یک لوگوی جدید هست ولی در این زمینه ما قانونهای بین المللی داریم! شما حتی در انتخاب نام شرکتتون نمی تونید از اسمهای مشابه معروف استفاده کنید! برای مثال نام مکروسافت رو با توجه به شباهت به نام مایکروسافت برای انتخابش محدودیت هست! چه برسه به اینکه شما لوگوی یک شرکت رو بردارید دوتاش کنید و بگید این لوگوی منه!
    با توجه به قوانین منع استفاده ی تبلیغاتی از شهرت یک محصول برای دیگری! نه احساسی که عقلانی این کار غیر معقول و قابل پیگیری قانونی هست.
    شما خودت اگه ندونی این آرم شرکت X هست و بگزارند جلوت بگن اگه گفتی این چیه؟ بدون شک می گید! یک محصول از ubuntu! غیر از اینه؟
    Last edited by taia; 13-09-2009 at 14:52.

6. 3 کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

ببینید حرف شما مثل این می مونه که مثلا ایران خودرو بیاد آرم بی ام و را برداره 35درجه بچرخونه وسطش هم یک مثلث اضافه کنه!
    بله مشخصا اون دیگه لوگوی بی ام و نیست و یک لوگوی جدید هست ولی در این زمینه ما قانونهای بین المللی داریم! شما حتی در انتخاب نام شرکتتون نمی تونید از اسمهای مشابه معروف استفاده کنید! برای مثال نام مکروسافت رو با توجه به شباهت به نام مایکروسافت برای انتخابش محدودیت هست! چه برسه به اینکه شما لوگوی یک شرکت رو بردارید دوتاش کنید و بگید این لوگوی منه!
    با توجه به قوانین منع استفاده ی تبلیغاتی از شهرت یک محصول برای دیگری! نه احساسی که عقلانی این کار غیر معقول و قابل پیگیری قانونی هست.
    شما خودت اگه ندونی این آرم شرکت X هست و بگزارند جلوت بگن اگه گفتی این چیه؟ بدون شک می گید! یک محصول از ubuntu! غیر از اینه؟
    من پرچم کشور استرالیا رو که می بینم با اینکه پرچم انگلستان بوضوح گوشه پرچمشون مشخصه اما باز هم نمی گم انگلستان بلکه اون پرچم مال استرالیاست.خیلی کشورها هستن که اینطور هستن.پرچم مالزی رو هم یه نگاهی بندازین.
    مسلما کسی که به قول شما کارخونه ساخت اتومبیل راه میندازه نمیره آرم مثلا بی ام دبلیو رو کپی کنه و شبیهش رو بسازه.اگه محصولش قابل رقابت نباشه که خودش رو مضحکه می کنه و اگر هم قابل رقابت باشه که باز هم چرا باید خودش رو ضایع کنه آویزون آرم فلان شرکت باشه.کار کانون بورس در این حد ضایع است که زحمت ندادن به خودشون که یه لوگو واسه خودشون طراحی کنن جای تاسف هم داره برای اونها.البته زمینه کاری هر دو هم متفاوته.اگر لینوکس مزخرف شریف میرفت و این لوگو رو می ساخت جای شکوه و شکایت بود.
    .دوستان پیگیر باشن ببینیم سران کنونیکال اقدامی می کنن یا نه خبرش رو تو همین تاپیک بذارن.
    Last edited by ali zi zeperto; 13-09-2009 at 21:39.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

یه نگاه به عکس زیر بندازین.

موفق باشید.
    Last edited by ali zi zeperto; 14-09-2009 at 01:44.

9. 2 کاربر از ali zi zeperto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

از شما بعید بود !

دوباره که خوندم تازه متوجه شدم چی نوشتی.
    از شما بعید بود که من رو موید دزدی ببینید.
    Last edited by ali zi zeperto; 14-09-2009 at 10:51.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

ببینید بحث پرچم ها که کاملا مشخص هست، استعمار.
    و البته بی شک اگر شما اطلاعاتی راجع به استرالیا نداشته باشید و پرچم آنها رو ببنیند خواهید گفت یک گروه انگلیسی هستند!
    شما می دونید برای همین در مورد استرالیا فکر خواهید کرد.
    در مورد لوگو هایی که گذاشتید، بله در چند مورد شکایت و پیگیری می تونه به دادگاه ختم بشه، ولی فراموش نکنید روابط پنهانی شرکت ها را صرف جستجو در گوگل و پیدا کردن لوگوهای مشابه، دلیلی بر اینکه ما می تونیم با گذاشتن لوگوی اوبونتو در لوگوی خودش، یک لوگوی جدید درست کنیم نیست، ضمن اینکه اصلا ساده بگم، مگر در شرایطی که دو شرکت با وضع قرارداد برای تبلیغ هم لوگو را یکسان می زنند، برداشت انتزاعی و یا گسترش لوگو کار جالبی نیست.

()()()()
    دوستان عزیز هم توجه داشته باشید، در این انجمن ما جز یک مورد اونم سال پیش تا به الآن مشکلی نداشته ایم، پس لطفا از گفتارهایی که ممکن هست شرایط رنجش دوستان رو فراهم کنه، پرهیز کنید...
    دو پست بالا رو هم که اولی موجب رنجش و دومی پاسخ بوده، رو اگر دوستان ادیت کنند، خیلی خوب خواهد بود، تا در شرایط دوستانه ای به اعلام نظرات خودمون بپردازیم، صرف اختلاف نظر ما با هم مشکلی نداریم
    موفق باشید

12. 3 کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

من منکر شبیه بودن لوگوها نیستم دارم میگم که کار درستی نبوده.
    ولی فراموش نکنید روابط پنهانی شرکت ها را صرف جستجو در گوگل و پیدا کردن لوگوهای مشابه، دلیلی بر اینکه ما می تونیم با گذاشتن لوگوی اوبونتو در لوگوی خودش، یک لوگوی جدید درست کنیم نیست
    اگر من اون عکس رو گذاشتم برای تایید یا تکذیب نبوده.موارد مشابه رو نشون دادم تا هیات منصفه (قابل توجه بعضی ها) تصمیم بگیرن بعد نظر بدن.

این مطلب رو هم اضافه کنم.

Conflicts between trademarks
    Conflicts between trademarks can occur due to two marks being similar to each other in such a way that consumers are likely to be confused as to which is which. The result of a conflict can lead to one side abandoning their rights rather than fight, or may lead to negotiation, arbitration, mediation, or a lawsuit. There are several different theories of law (causes of action) that relate to trademarks
    منبع‌:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دوستان پیگیر باشن ببینیم سران کنونیکال اقدامی می کنن یا نه خبرش رو تو همین تاپیک بذارن.
    این هم تو پست خودم اون بالا بود.ما انگار که سران این شرکتاییم و هر کدوم موضع خودمون رو داریم.ما هم باید بریم دادگاه به نمایندگی از ابونتو و کانون بورس ادعای دعوی کنیم و ببینیم قانون چی می گه.
    Last edited by ali zi zeperto; 14-09-2009 at 10:50.

کـاربـر بـاسـابـقـه Ahmad-Ra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

ali zi zeperto جان من قصد خاصی از اون حرف به شما نداشتم فقط از تایید این مطلب ناراحت شدم.. در هر حال اگر چیزی گفتم که ناراحت شدید عذر خواهی میکنم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •