تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 49

نام تاپيک: حد اکثر اور 1090 با خنک کننده zalman cnpc 9900 led

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

Tjmax که دمای کنونی CPU نیست
    ولی نمیشه دستتو بزاریا چون اول باید فن بلند بشه تا جا باز بشه برای دستت!!
    منم با realtemp راحتم

آخر فروم باز alireza1411's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

Tjmax که دمای کنونی CPU نیست
    ولی نمیشه دستتو بزاریا چون اول باید فن بلند بشه تا جا باز بشه برای دستت!!
    منم با realtemp راحتم
    گفتم مربوط به اونه نگفتم دمای سی پی یو هست.

کور تمپ یه گزینه هم داره نوشته فاصله تا tjmax. این tjmax برای سی پی یوی من 95 بوده. کورتمپ این عدد رو درست نشون میده ولی بقیه خیر.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

بازم ميگم كليه نرم افزارها دارن دما را درست نشون ميدن
    CORE TEMP از سنسور هسته استفاده مي كنه پس دماش كمي بيشتر هست
    HW MONITOR و ساير نرم افزارها از سنسور خروجي هسته استفاده مي كنند و دما حدودا 2-5 درجه خنك تر هست
    كلا اگر به تمم اين نرم افزارها نگاه كني دماي ماكزيمم سيستم شما 56-59 درجه هست و دماي IDLE هم 45048 درجه

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

بازم ميگم كليه نرم افزارها دارن دما را درست نشون ميدن
    CORE TEMP از سنسور هسته استفاده مي كنه پس دماش كمي بيشتر هست
    HW MONITOR و ساير نرم افزارها از سنسور خروجي هسته استفاده مي كنند و دما حدودا 2-5 درجه خنك تر هست
    كلا اگر به تمم اين نرم افزارها نگاه كني دماي ماكزيمم سيستم شما 56-59 درجه هست و دماي IDLE هم 45048 درجه

میشه در مورد این حرفتون یه لینکی چیزی بدین متوجه شم؟

تازه یه مساله دیگه ... اگه کورتمپ دمای هسته رو نشون میده چرا اورست و ابیت ای کیو داغتر نشون میدن ؟ این یکی دیگه دمای کجای سیستم هست؟

5. این کاربر از alireza1411 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه aga hadi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    منم یه 1090 دارم
    می خواستم بدونم با کولر v6gt چقدر می تونم اور کنم؟
    مرسی

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

میشه در مورد این حرفتون یه لینکی چیزی بدین متوجه شم؟
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    شما به اون قسمت DTS يا DIGITAL THERMAL SENSOR با دقت بيشتري توجه كنيد

سلام دوستان
    منم یه 1090 دارم
    می خواستم بدونم با کولر v6gt چقدر می تونم اور کنم؟
    مرسی
    با V6GT ميشه چيزي بين 4-4.2 پردازنده 1090 را اور كرد

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

کد:
    کد:

ببخشید من هی مزاحم شما میشم. همچنان من متوجه نشدم.

متنی که تو لینک بود رو میذارم دوستان هم استفاده کنن. شما هم یه نیگاه بنداز ببین من کجاش رو اشتباه فهمیدم. پیشایپش از پاسختون تشکر میکنم.

This is how the program works:

Intel defines a certain Tjunction temperature for the processor. This value is usually in the range between 85°C and 105°C.
    اینتل دمای Tjunction خاصی را برای پراسزور تعریف میکنه. این عدد بین 85 تا 105 هست معمولا.

In the later generation of processors, starting with Nehalem, the exact Tjunction Max value is available for software to read in an MSR (short for Model Specific Register).
    در پردازنده های نسل جدید که از سری Nehalem شروع شده مقدار دقیق Tjunction در MSR یا رجیستر خاص مدل برای خواندن در دسترس نرم افزار هاست.

A different MSR contains the temperature data. The data is represented as a Delta in °C between current temperature and Tjunction.

So the actual temperature is calculated like this 'Core Temp = Tjunction - Delta'
    در یک MSR دیگر اطلاعات دما قرار دارد. اطلاعات به صورت دلتا بر حسب درجه سانتیگراد بین دمای فعلی و Tjmax هستند. بنابراین دمای واقعی به صورت زیر محاسبه میشود:
    دمای هسته = دمای Tj - اختلاف دما (دلتا)

The size of the data field is 7 bits. This means a Delta of 0 - 127°C can be reported in theory. In fact the reported temperature can rarily go below 0°C and in some cases (Core 2 - 45nm series) temperatures below 30° or even 40°C are not reported.
    دلتا در هفت بیت نوشته میشود. (که میشه 128 حالت) بنابراین عددی بین 0 تا 127 میتواند مشخص شود. در حقیقت دمای گزارش شده به ندرت منفی است و در برخی موارد دمای زیر 30 یا حتی 40 درجه در مورد Core2 های 45 نانومتری گزارش نشده است.

خب من قبلا یه جا خونده بودم که tj تو برنامه های مختلف گاهی اشتباه وارد میشه و نتیجه خوندن دماهای اشتباه هست. دنبال بحث رو هم نگرفته بودم. شما نظرتون چیه ؟ مشکل کجست ؟

---------- Post added at 10:37 PM ---------- Previous post was at 10:36 PM ----------

کد:
    کد:

ببخشید من هی مزاحم شما میشم. همچنان من متوجه نشدم.

متنی که تو لینک بود رو میذارم دوستان هم استفاده کنن. شما هم یه نیگاه بنداز ببین من کجاش رو اشتباه فهمیدم. پیشایپش از پاسختون تشکر میکنم.

This is how the program works:

Intel defines a certain Tjunction temperature for the processor. This value is usually in the range between 85°C and 105°C.
    اینتل دمای Tjunction خاصی را برای پراسزور تعریف میکنه. این عدد بین 85 تا 105 هست معمولا.

In the later generation of processors, starting with Nehalem, the exact Tjunction Max value is available for software to read in an MSR (short for Model Specific Register).
    در پردازنده های نسل جدید که از سری Nehalem شروع شده مقدار دقیق Tjunction در MSR یا رجیستر خاص مدل برای خواندن در دسترس نرم افزار هاست.

A different MSR contains the temperature data. The data is represented as a Delta in °C between current temperature and Tjunction.

So the actual temperature is calculated like this 'Core Temp = Tjunction - Delta'
    در یک MSR دیگر اطلاعات دما قرار دارد. اطلاعات به صورت دلتا بر حسب درجه سانتیگراد بین دمای فعلی و Tjmax هستند. بنابراین دمای واقعی به صورت زیر محاسبه میشود:
    دمای هسته = دمای Tj - اختلاف دما (دلتا)

The size of the data field is 7 bits. This means a Delta of 0 - 127°C can be reported in theory. In fact the reported temperature can rarily go below 0°C and in some cases (Core 2 - 45nm series) temperatures below 30° or even 40°C are not reported.
    دلتا در هفت بیت نوشته میشود. (که میشه 128 حالت) بنابراین عددی بین 0 تا 127 میتواند مشخص شود. در حقیقت دمای گزارش شده به ندرت منفی است و در برخی موارد دمای زیر 30 یا حتی 40 درجه در مورد Core2 های 45 نانومتری گزارش نشده است.

خب من قبلا یه جا خونده بودم که tj تو برنامه های مختلف گاهی اشتباه وارد میشه و نتیجه خوندن دماهای اشتباه هست. دنبال بحث رو هم نگرفته بودم. شما نظرتون چیه ؟ مشکل کجاست ؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

لینکاش رو پیدا کردم. مشالله انقدر مشکل زیاد تکرار شده سریع چند تا لینک دیدم.

کد:
    کد:

کد:
    کد:
    این دو تا آخری دقیقا همین مساله رو نوشتن:

the temp sensors in the cpu don't output a real temp, but rather a delta from some fixed temp (tjmax). when intel releases new processors, they change tjmax and many of the hardware monitoring apps use the wrong value. to make matters worse, tjmax can vary based on the stepping of the cpu. you can google for more info.

They are using different TJmax, Coretemp is using 105*C while HWmonitor is using 100*c. I dont know enough about that CPU to know which one is correct, but its not a big deal.

اینتل وقتی پردازنده جدید میزنه نرم افزارها به موقع آپدیت نکردن و همون دمای Tj قدیمی رو استفاده کردن و همین باعث بروز خطا شده. مثلا به جای 105 همون 100 رو استفاده کردن.

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری ali2424's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلم دوستان من دوباره برگشتم ببخشید چند وقتی نبودم
    میبینم از بحث اصلی خارج شدیم بگذریم دوستان من دیگه نمیتونم از 4.3 بیشتر برم البته برام مهم نیست الان بیشتر رمها مد نظرمه چون که هرکاری میکنم از 1700 بالاتر نرفت که نرفت در ضمن این xmp روی مادر بردهای amd چرا قابل اجرا نیست کسی میدونه چرا

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

سلم دوستان من دوباره برگشتم ببخشید چند وقتی نبودم
    میبینم از بحث اصلی خارج شدیم بگذریم دوستان من دیگه نمیتونم از 4.3 بیشتر برم البته برام مهم نیست الان بیشتر رمها مد نظرمه چون که هرکاری میکنم از 1700 بالاتر نرفت که نرفت در ضمن این xmp روی مادر بردهای amd چرا قابل اجرا نیست کسی میدونه چرا

چرا این قدر بالا میرین ؟

به تاپیک اخبار دنیای سخت افزار صفحات آخری برین یه مقایسه بین سرعت رمها در اجرای برنامه و بازی ها گذاشتم. جالبه ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •