تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 63

نام تاپيک: میخوام برنامه نویسی رو شروع کنم

پروفشنال Bayazee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام
    اولاً یادآوری میکنم در مورد python کلمه "لینوکس" را فراموش نکنید!
    دوست من الان يكي از شركتهايي كه دارم باهاش همكاري مي كنم كلا از دات نت رفته رو پايتون و اكثرا پروژه هاش با هدف اصلي ويندوز ولي بصورت ذاتي چند پلتفرمه نوشته مي شه ! يعني برنامه هايي بسيار حرفه اي و پيچيده با زبان پايتون در ويندوز . خوبه بدونيد پايتون با نام IronPython در دات نت هم هست كه به تمام توابع و امكانات موجود دسترسي داره . به همراه مزيت هاي فوق العادش چون آزاد بودنش ، رايگان بودنش و ...
    پايتون و كلا تكنولوژي هاي وابستش بسيار پويا هستند و با سرعت زيادي در حال گسترش ! تقريبا واسه همه چيزي يه كارايي مي شه بهاهاش انجام داد ! براي مثلا كسي از جاوا خوشش مي ياد يا بلده مي تونه از Jython استفاده كنه كه به پايتون امكان مي ده به تمام كتابخانه هاي جاوا دسترسي داشته باشه .
    زبانهايي كه شما گفتيد همش انحصاري و بسته بودند . خوب بود نام چند زبان آزاد و بروزتر رو هم ذكر مي كرديد كه كلي هم طرفدار دارند .

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    برای تحت ویندوز من فکر میکردم بجز برنامه هایی که نام بردم چیزی استفاده نمیشه و این را طبق شواهد شهودی و دیداری شخصی ام گفتم! که شما میفرمایید استفاده میشه! اما عزیز جان آخه چند درصده؟ اتز محصولات مایکروسافت هم که فاکتور بگیریم (...-Office(Word-Access-Excel) و SQL Server یا IE و... و...) حتماً Photoshop یا 3DMax یا Maya یا Nero و... را تحت ویندوزشان را با پایتون نوشته اند.

در مورد حرکت و پویایی و انجام حرکاری هم باید بگویم این مزیتهای عمومی آخرین ورژنهای تمام زبانهای برنامه نویسی هست و این جور کلمات را علاقه مندان به یک زبان خاص همیشه در وصف زبان مورد علاقه شان استفاده میکنند، مثالی بزنید که بتوان با پایتون انجام داد ولی با VC++2005 نشود انجام داد، اینطوری بهتر است تا یک سری کلمات زیبا.

----------------------------------------------------------------------------------
    البته در کل من بارها نظر قطعی خودم را به روشنی ابراز کرده ام، من با هیچ زبانی مخالف نیستم به شرطی که آخرین ورژن آن باشد، زبانی نباشد که آخرین نسخه آن ده سال قبل عرضه شده! به نظر من همه زبانها به شرط به روز بودن و استفاده از آخرین نسخه نهایی ارزش کار کردن را دارند و تنها توصیه ام همین آپدیت بودن و نصب مداوم آخرین نسخه ها است. (من فکر کنم جزء اولین نفرادی بودم که ویستا را نصب کردم.)

(البته اینجا چون صرف نوشته است، لحن کلام مشخص نیست و یکبار سروران ناراحت نشوند، یک بحث عادی میکنم! که فکر کنم اتفاق نظر هم داریم.)

فکر کنم دیگر پستی ندهم و باعث کشدار شدن تاپیک و نارحتی دوستان عزیز سایت شوم، بهتر باشد.
    علما جمعاً موفق و پیروز باشید.

داره خودمونی میشه m_nazari_iran's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

1 بودن یا نبودن مسئله این است

با عرض سلام خدمت تنی چند از اربابان برنامه نویس و علمای فضل
    خدمت دوست عزیز که سول کردند می خواهد برنامه نویسی را شروع کند
    عرض می کنم
    نیت شما از شروع چیه و چرا می خوای اینکار را انجام بدی آیا هدف خاصی مد نظرت یا فقط به منظور خاصی می خوای برنامه نویسی را یا بگیری ( مثلا برای کلاسش)
    خوب در گام نخست اگر هدف رو مشخص کنی خیلی بهتر دیگران می توانند به شما کمک کنند
    من یکطرفه با قاضی نمی رم منتظرم هدف از برنامه نویسی رو بگی تا اگر در توانم بود راهنمایت کنم

نظری

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

کامل ترین زبان دات نت چیه؟
    آسون هم باشه!

داره خودمونی میشه m_nazari_iran's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

1 سی شارپ زمانبر اما کارا

سی شارپ

یادگیریش یکم زمانبر اما ارزش داره هیچ جا کم نمی آره می تونی امتحان کنی

کمک خواستی بگو پروسه یادگیرش برات بگم

به امید دیدار

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

با این Phyton میشه واسه لینوکس هم برنامه نوشت؟

کاربر فعال انجمن مقالات هـک و امنیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    U /\/ |< /\/ 0 \/\/ N

پيش فرض

شك نكن
    ولي من تا حالا ننوشتم
    اصلا پيشفرض تو PACKAGE لينوكس هست

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

مطلب صفحه پیش منو خوب خوندی ؟ لینوکس با زبان پایتون درست شده و به صورت پیش فرض هم نصب هست

پروفشنال Bayazee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام
    برای تحت ویندوز من فکر میکردم بجز برنامه هایی که نام بردم چیزی استفاده نمیشه و این را طبق شواهد شهودی و دیداری شخصی ام گفتم! که شما میفرمایید استفاده میشه! اما عزیز جان آخه چند درصده؟ اتز محصولات مایکروسافت هم که فاکتور بگیریم (...-Office(Word-Access-Excel) و SQL Server یا IE و... و...) حتماً Photoshop یا 3DMax یا Maya یا Nero و... را تحت ویندوزشان را با پایتون نوشته اند.

در مورد حرکت و پویایی و انجام حرکاری هم باید بگویم این مزیتهای عمومی آخرین ورژنهای تمام زبانهای برنامه نویسی هست و این جور کلمات را علاقه مندان به یک زبان خاص همیشه در وصف زبان مورد علاقه شان استفاده میکنند، مثالی بزنید که بتوان با پایتون انجام داد ولی با VC++2005 نشود انجام داد، اینطوری بهتر است تا یک سری کلمات زیبا.
    سلام
    دوست عزيز زبانهاي بسيار ديگري نيز هستند كه حتي شايد اسمشم نشنيديم !! شما فقط زبانهاي بسته و غير آزاد رو گفتيد ! من فكر مي كنم دليل اين تفاوت بين سلايق خيلي بنيادي تر هست ! شما متوجه مزيت فوق العاده نرم افزار آزاد نيستيد !! به تكنولوژي هاي بسته و غير آزاد و مخصوصا زبانهايي چون دات نت و ... نمي شه گفت پويا و فعال !! چند سال طول مي كشه تا يك تغيير روش اعمال بشه ! اگر به عنوان يك برنامه نويس يه ويژگي يا امكاني به ذهنت برسه چطوري مي توني درخواست بدي تا اعمال بشه ! گيريم مايكروسافت قبول كرد ! چند سال طول مي كشه اعمال بشه و به دستت برسه ! اما در زبان آزادي چون پايتون اگر كارتو خوب بلد باشي و يك تغيير خوب و بجا بدي شايد در عرض چند ثانيه به بسته مفسر اضافه بشه !!به اين مي گن پويا !!‌ زبان رو برنامه نويسان و كاربران همون زبان توسعش مي دن ! پس نيازهاشونو بهتر مي دونن و مي دونن چي مي خوان ! اما در زبانهاي بسته يه چند نفر نشستن كه اولا نظرات كاربران رو كمتر كسب مي كنند و در ثاني شايد اصلا خودشون از اون زبان هم استفاده نكنند !!
    در ضمن جديدا برنامه هايي بسياري هست كه در ويندوز با پايتون نوشته مي شه ! من اسم نمي برم چون نيازي نيست ! بنظر خودم كميت نمي تونه تاثير داشته باشه ! كيفيت مهمتره ! پيكان هم تو كشور ما زياده !! در مورد مقايسه پايتون با ويژال سي پلاس پلاس قبلا كلي بحث رو اينترنت هست ! و فكر نمي كنم ما در اون حد باشيم كه بتونيم اينارو مقايسه كنيم ! من كه علاقمند پايتون هستم آشنايي كامل باهاش ندارم ! چه رسد دات نت و تكنولوژي هاي وابسته ! اما اينم بگم هميشه انجام گرفته شدن يك كار به هر روشي مد نظر نيست ! خيلي وقتا م يخواييم پيچيده ترين پروژه هارو با راحتترين روش ها و در كمترين زمان ممكنه و با بهترين كيفيت بنويسيم !! اگر زباني يكي از اينارو نقض كنه بايد در انتخابش دقت كنيم ! پس اين درست نيست كه بگيد يه چيزي باشه كه بشه با پايتون نوشت با فلان نشه !!‌ در حاليكه مطمئنا هست !!‌ براي مثال كد زير كه يك خط كد پايتون هست يك وب سرور درست مي كنه كه هم روي ويندوز و هم لينوكس و هم مك و ... بدون مشكل و تغيير اجرا مي شه ! يك وب سرور تك خطي !! با كلي امكانات !!‌ همينو سعي كن تو ويژال سي پلاس پلاس بنويسي ! زير 5 هزار خط نوشتني خوشحال باش !

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اطلاعات بيشتر از اين كد يك خطي به همراه چند عكس از خروجي برنامه :
    کد:
    به هر حال من قصد مقايسه نداشتم ! فقط گفتم در ليستتون بايد بقيه زبانها هم مي بود . كه شما به هر دليلي يادتون رفته بود . من ياد آوري كردم . پايتون زبان كوچك و كم اهميتي نيست ! شركتهاي بسيار بزرگي چون گوگل داره ازش استفاده مي كنه ! همين گوگل ارس با پايتون نوشته شده .
    Last edited by Bayazee; 03-09-2007 at 00:21.

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

براي مثال كد زير كه يك خط كد پايتون هست يك وب سرور درست مي كنه كه هم روي ويندوز و هم لينوكس و هم مك و ... بدون مشكل و تغيير اجرا مي شه ! يك وب سرور تك خطي !! با كلي امكانات !!‌ همينو سعي كن تو ويژال سي پلاس پلاس بنويسي ! زير 5 هزار خط نوشتني خوشحال باش !

کد:
    در یک کلمه باید بگم واقعا شاهکاره !!!

یکی از ویژگی های پایتون اینه که می توان از کد ها و دستورات نوشته شده با سایر زبانها در داخل پایتون بهره برد یا برعکس از پایتون در زبانهای دیگر استفاده کرد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •