تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 46

نام تاپيک: تکرار جدول با حلقه while

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    من تا شنبه متنی حاضر میکنم.
    ولی از سوالاتتان متعجبم! چون در مثالی که گذاشتم به نوعی هردو مسئله حل شده.
    هم مثال شامل تصویر و چگونگی آوردن آن است و هم کلیک روی دکمه ها را تشخیص میدهد.!!!!!

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    اینم توضیح:
    مشکل اصلی دوستان در استفاده از GridView و به شکل دلخواه درآوردن اون استفاده از نوع ستونهای نامناسب است، به فتوی من! شما باید فقط و فقط از نوع TemplateField استفاده کنید.
    بعد از اضافه کرده یک ستون TemplateField به ظاهر هیچ اتفاقی نمی افته، شاید هم فکر کنید "اینکه کار نمیکنه!" یا بگید "این به چه درد میخوره!" ولی بهترین ستون GridView چون به شما اجازه میده یک HTML کاملاَ دلخواه را برای محتویات داخلش انتخاب کنید و هرجاش که قراره متنی یا چیزی تغییر کنه به اون بگید! (حتی میتونید یک HTML جدا برای سطر های زوج-سر ستون-ته ستون-سلول در حال ویرایش تایین کنید)
    فقط کافییه روی GridView راست کلیک کنید و گزینه [Edit Template->Column[x را انتخاب کنید تا ورودیهای ویرایش باز بشن و پس از خاتمه End Template Editing را کلیک کنید
    یا (این یکی را ترجیح میدم!)
    به قسمت Html Source بروید و محل ستون فوق الذکر را بیابید و همانجا ویرایشش کنید.
    مثلاَ من میخواهم در هر سلولم، در سطر اول یک نام بیاید که با کلیک کردنش به جای دیگری بروم و در خط دوم شرح آن نام به صورت بولد بیاید.
    کدش چیزی شبیه این میشود.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا یک مسئله کوچک مانده و آن اینکه مقادیر name و description ثابت نیستند و باید از یک منبع مثل یک بانک اطلاعاتی استخراج شوند و به ترتیب تکرار شوند، این هم بسیار آسان است، باید از دستور (Eval("fieldname" استفاده کرد که در آن "fieldname" نام ئاقعی ستون یا فیلدی از منبع است، در نتیجه کد نهایی ما چنین میشود.

کد:
    برای مثال کامل تر هم میتوانید همان نمونه را که گفتم دانلود کنید.
    Last edited by _H2_; 04-03-2007 at 10:28. دليل: اشتباه تایپی مهم! کاراکتر # اشتباهاَ @ تایپ شده بود. (ببخشید)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دستون درد نکند.هم برنامتون خیلی خوب بود وهم راهنمایتون.واقعا خیلی بهم کمک کرد.در مورد دوسوالی که قبلا پرسیده بودم حق باشما است.هر دو حل شده بود.من کم دقتی کرده بودم.
    بازم ممنوم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

شرمنده بازم من سوال داشتم.راستش من میخواستم یه کنترل hyperlink به طراحی ام اضافه کنم.که وقتی روش کلیک میکنم به صفحه دیگری برود و توصیف کامل هر کالا را نشان بدهد.چون من یه فیلد توصیف کامل کالا دارم که ممکنه برای هر کالا یک صفحه توصیف داشته باشد و نمیتونم توی همون صفحه نشونش بدم..
    ممنون

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    من همیشه به هواس پرتی معروف بودم ولی حالا دارم به خودم امیدوار میشم! چرا؟
    عزیز جان من همون بالا یه مثال زدم که توش یک لینک داره که اون لینک پارامتری با نام ID را با مقدار name بانک اطلاعاتی در سطر جاری به صفحه ای به نام Action.aspx پاس میده.
    (بعد شما میتوانید در اون صفحه، مثلاَ Action.aspx از QueryString مقدار ID را دریافت کنید و براساسش کاری انجام دهید. انشاا... QueryString را که میدانید چیست؟)

جواب قبلی نه، یدون قبل ترش!
    مگه همین را کار را نمیگویید. (یک لینک پویا برای هر آیتم در جدول به صفحه دلخواهی دیگر.)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام
    راستش نگران اینم که دوباره دچار حواس پرتی شده باشم .البته اگه ادم حواس پرتی بودم ولی برنامه نویسیم مثل شما خوب بود که مشکلی نداشتم.ولی خوب من در ابتدای راه برنامه نویسی هستم ومتاسفانه وقتی به مشکل برمیخورم زود قفل میکنم و از برنامه نویسی ناامید میشوم.
    ولی خیلی خوب که دوستانی مثل شما ادم را راهنمایی میکنید
    راستش مشکلات من تمومی ندارد.این بار در مورد طراحیه یک فرم پرسش و پاسخ مثل لینک زیر میباشد
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من طبق راهنمایی های قبل شما پیش رفتم
    و از کد زیر استفاده کردم ولی خوب این کد عنوان همه سوال و جواب ها را نشان میدهد و من نمیدونم چیکار کنم که فقط وقتی روی هر سوالی کلیک کردم جواب اون سوال را نشان دهد.
    کد:
    در ضمن سوال و جواب ها در دیتا بیس هستند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام
    راستی یه جیز دیگه اگه لطف کنید و یه منبع برای طراحی با gridview به من معرفی کنید که من هر دفعه مزاحم شما نشوم خیلی ممنون میشوم.چون فکر میکنم در قسمت های دیگر کارم هم باز به مشکل بربخورم
    ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

شرمنده یه سوال کلی
    ایا در gridview رکورد ها فقط زیر هم نمایش داده میشوند؟
    منظورم اینه که اگه ما چند تا رکورد داشته باشیم میتونیم چهار تای اول را در یک ردیف کنار هم نمایش دهیم و در سطر های بعدی هم به همین صورت چهار تا چهار تا کنار هم قرار گیرند؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    اگر بخواهید مثل همان پیج شود باید از روشی مشابه زیر استفاده کنید. (ولی شاید با JavaScript بهتر باشد)
    کد زیر را در ماژول کد نویسی وارد کنید:
    کد:
    و کد زیر را هم در در قسمت Html
    کد:
    من فرض کرده ام که شما فیلدی Int32 با نام ID_soal در جدول دارید که کلید جدول است. و غیر تکراری و غیر صفر است.
    این کد صرفاَ برای نمونه و متوجه شدن طریقه کار است و میتوان بسیار بهتر از این کد نویسی کرد.
    مثلا کد فوق همیشه javab را میخواند (هزینه زمانی غیر قابل توجیح) و تازه اگر فیلد javab خالی باشد خطا میدهد و...
    ولی برای سر نخ خوب است.

در مورد مشکلات هم باید بگویم همیشه وجود دارد، مشکلات من هم تمومی ندارد (مرد را دردی اگر باشد خوش است - درد بی دردی علاجش آتش است)، ضمناَ مطالعه پایه را قوی میکند. (نابرده رنج گنج ....)
    ولی مطمئن باشید که هر کاری را که بخواهید میتوانید انجام دهید و مثلا زمانی چون من نوعی بلد نبودم، به سوال شما جواب بدهم این دلیل نمی شود که نتوان این کار را با دات نت انجام داد.
    اگر مشکلتان به سوال محدود میشود، تیری بزنید و بپرسید ضرر ندارد، بالاخره یکی از دوستان که بلد باشد و وقت داشته باشد جوابی میدهد.

راستی یه جیز دیگه اگه لطف کنید و یه منبع برای طراحی با gridview به من معرفی کنید که من هر دفعه مزاحم شما نشوم خیلی ممنون میشوم.چون فکر میکنم در قسمت های دیگر کارم هم باز به مشکل بربخورم
    ممنون
    منابع خوب به زبان اصلی هستند، بدون شک بهترین منبع MSDM مایکروسافت و سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است.

ایا در gridview رکورد ها فقط زیر هم نمایش داده میشوند؟
    منظورم اینه که اگه ما چند تا رکورد داشته باشیم میتونیم چهار تای اول را در یک ردیف کنار هم نمایش دهیم و در سطر های بعدی هم به همین صورت چهار تا چهار تا کنار هم قرار گیرند؟
    عزیز جان اون دیگه GridView نمیشه! اسمش DataList است!

موفق باشید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

اقا خیلی ممنون
    کارتون خیلی درسته
    در ضمن اگه فیلد جواب خالی باشد که خطا نمیدهد!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •