تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 52

نام تاپيک: ساخت آمپ هدفون

کاربر فعال انجمن MP3 Player t-jays's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ببخشید بجای این همه دردسر و اتلاف وقت خوب یه امپیلی بخرید
    سابت چاره
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته گارانتیش چند مدل دیگه هم داره!!
    سلام دوست عزیز
    خوب این حرف شما مثل این میمونه که یه ایمیل بزنین به بنز بگین چرا اینقدر خودت رو اذیت می کنی تو هم یه ماشین مثل پراید بساز
    تفاوت تو کیفیت این دوتا امپ هستش
    fiio e3 صرفا یک امپه خیلی معمولی با کیفیت ساخت پایینه
    ولی این امپ اگر به درستی ساخته بشه یکی از بهترین گزینه های زیر 200 دلار هستش
    موفق باشید

2. 3 کاربر از t-jays بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ursamajor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض خوان چهارم

سلامی دوباره به همه دوستان

چند مدتی بود که این تاپیک سوت و کور بود ولی در پشت پرده ما سخت در تلاش بودیم برای به نتیجه رسوندن این پروژه.

.................................................. .....

خوان چهارم

تا به اونجایی پیش رفتیم که مدار رو روی برد بورد پیاده کردیم و تستی هم ازش گرفتیم که همه چی درست کار میکرد. ولی بعد از تست بر اثر یک بی احتیاطی اتصالی در مدار پیش اومد که که آمپ از کار افتاد. هرکاری که کردم درست نشد. یک بار دیگه مدار رو از اول پیاده و سرهم کردم باز هم درست نشد!! البته با یک سری ژانگولر بازی میشد دوباره راش انداخت ولی خب حرکت غلطی بود. گفتم بی خیال حتما یه جایی رو دارم اشتباه میکنم روی بورد اصلی حتما درست میشه.
    خب چون دیگه از دستش خسته شده بودم دیگه دوباره مدار رو برای PCB طراحی نکردم و گفتم قطعات جدید رو یه جوری به خورد بورد میدم و همون فایل های طراح اصلی رو بردم برای چاپ که همان طور که قبلا گفتم موفق به چاپش نشدم.
    از یکی از شرکت های چاپ و طراحی بورد پرسیدم اگه خودتون بخواید اینو دوباره طراحی کنید چقدر هزینه ش میشه؟ گفت هزینه طراحی و چاپ حدود 200 تومنی در میاد!!!
    با خودم گفتم بیخیال خودم دستی چاپش میکنم. رفتم دنبال اسید و فیبر دو طرفه. اسید راحت گیر اومد ولی فیر دوطرفه رو هیچکس تو شیراز نداشت! فقط یکی بود که اونم ورق یک متری میفروخت. گفتم اشکالی نداره 2تا فیبر یک طرفه میگیرم پشت به پشت هم میچسبونم.
    بعد از فایل اصلی چندتا خروجی عکس گرفتم و با یک سری تغییرات توی عکس ها طراحی و مسیرها رو یکم بهتر کردم.

بعد از یک سری آزمون و خطا برای چاپ برد بالاخره موفق به چاپ بی نقص اون شدم. البته روی دوتا بورد یک طرفه و اونا رو با دقت به هم چسبوندم.

ولی متوجه یک نکته شدم. اونم اینکه وقتی قطعه هایی مثل آی سی ها که پایه کوتاهی دارن رو روی بورد میزارم به دلیل ضخامت زیاد فیبر پایه ها اصلا از اونطرف بیرون نمیان که بشه لحیمشون کرد.
    همه ی این کارا به باد رفت...

دیدیم نه اینجوری فایده نداره. باید ببرم همون شرکت ها برام چاپ کنن. پس دست به کار شدم و جست و جویی در نت انجام دادیم برای پیدا کردن یه نرافزار برای طراحی pcb و یک آموزش مختصر هم پیدا کردیم و شروع کردیم به کار. بعد از 2 هفته سرو کله زدن با نرافزار جدید بالاخره طرح جدید بورد آماده شد.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای دیدن در سایز بزگتر روی عکسها کلیک کنید.

خب فایل رو فرستادیم برای چاپ. البته فرداش متوجه یک اشتباه طراحی شدم و سریع فایل رو اصلاح کردم و خوشبختانه هنوز اقدام به چاپ نکرده بودن. حالا دیگه فقط باید منتظر میموندیم تا بورد آماده بشه. بعد از یک هفته بورد آماده رو تحویل گرفتیم.

یک بررسی کردم دیدم بله بازم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دادیم ولی راحت حل شد.

خب حالا دیگه فقط مونده بود تا قطعات رو سر جاشون لحیم کنیم.
    به ترتیب اندازه از کوچیک به بزرگ شروع کردیم به کار گذاشتن قطعات.

.....................................

این تا به اینجای کار.
    چون مطلب طولانی شد ادامه رو در پست بعدی پی میگیریم.

4. 6 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

واقعا ايول داري، بهت نميومد اينقدر پشتكار داشته باشي.

6. 5 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

من از امپ لامپی که خودم ساختم با لامپ VT-25 استفاده میکنم با HD800 و نتیجه فوق العاده ست. دستگاه رو دقیقا برای 300 اهم طراحی کردم و به نظرم یکی از بهترین صداهایی هست که با HD800 میشه شنید، البته سورس مناسب هم استفاده میکنم. صدا اونقدر خوبه که یکی از دوستان علاقمند به های-اند های استریو، علاقمند شده یه دستگاه براش بسازم.
    ضمنا اگه جایی سراغ دارید که HD800 با قیمت مناسب عرضه کنن، لطفا راهنمایی کنید.
    مرسی

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

ضمنا کارتون بسیار زیبا عالیه. من فقط در مورد لامپ های خلاء چند سالی کار کردم و در مورد هایبریدها یا سولید استیت ها تجربه ندارم، ولی کارتون جالبه. ضمنا اگر تمایل داشتید برای بالا بردن گرید کارتون میتونم ولوم های بسیار با کیفیت ALPS که معمولا در دستگاه های گرونقیمت استفاده میشه رو در اختیارتون قرار بدم.

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

قطعات رو خوب populate کردید روی PCB. مهمترین مساله در همچین امپی داشتن یه مدار تغذیه رگوله شده و تمیز بدون ریپل هست. برای این مورد فکری کردید؟ ضمنا من جعبه های زیبایی برای ساخته های خودم میسازم اگرتمایل داشتید میتونم براتون بسازم که نتیجه نهایی ظاهری عالی پیدا کنه. هزینه ساخت این امپ چقدر بوده؟

10. این کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

اگر تمایل داشتید روی امپ های لامپی کار کنید، برای تهیه لامپ ها هم میتونید روی من حساب کنید.

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

من از امپ لامپی که خودم ساختم با لامپ VT-25 استفاده میکنم با HD800 و نتیجه فوق العاده ست. دستگاه رو دقیقا برای 300 اهم طراحی کردم و به نظرم یکی از بهترین صداهایی هست که با HD800 میشه شنید، البته سورس مناسب هم استفاده میکنم. صدا اونقدر خوبه که یکی از دوستان علاقمند به های-اند های استریو، علاقمند شده یه دستگاه براش بسازم.
    ضمنا اگه جایی سراغ دارید که HD800 با قیمت مناسب عرضه کنن، لطفا راهنمایی کنید.
    مرسی
    ضمنا کارتون بسیار زیبا عالیه. من فقط در مورد لامپ های خلاء چند سالی کار کردم و در مورد هایبریدها یا سولید استیت ها تجربه ندارم، ولی کارتون جالبه. ضمنا اگر تمایل داشتید برای بالا بردن گرید کارتون میتونم ولوم های بسیار با کیفیت ALPS که معمولا در دستگاه های گرونقیمت استفاده میشه رو در اختیارتون قرار بدم.
    قطعات رو خوب populate کردید روی PCB. مهمترین مساله در همچین امپی داشتن یه مدار تغذیه رگوله شده و تمیز بدون ریپل هست. برای این مورد فکری کردید؟ ضمنا من جعبه های زیبایی برای ساخته های خودم میسازم اگرتمایل داشتید میتونم براتون بسازم که نتیجه نهایی ظاهری عالی پیدا کنه. هزینه ساخت این امپ چقدر بوده؟
    سلام خدمت شما دوست گرامی و ورودتون رو به انجمن خوشامد میگم.

شما لطف داری.
    این HD800 هم هنوز جزء رویاهای ماست. میتونید از شرکت های نامداران و بعثت استعلامی بگیرید.
    خوشحال میشیم شما هم نمونه کاراتون را اینجا قرار بدید تا سایر دوستان هم با کارای شما آشنا بشن.
    درسته یکی از نکات مهم ساخت آمپ استفاده از قطعات باکیفیت است و بنده هم فقط تونستم همین قطعات رو پیدا کنم که کیفیت معمولی دارن.

موفق باشید

13. 4 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

ادامه خوان چهارم

بعد از اینکه تمام قطعات سر جاشون لحیم شدن باتری ها ، جک صدا و هدفون رو وصل کردم و آهنگی رو پلی کردیم .........
    آمپ درست کار نمیکرد و هیچ صدایی شنیده نمیشد. از اول تا آخر مدار رو چک کردم همه چی درست بود. ولت متر رو برداشتم و شروع کردم به تست ولتاژ بخش های مختلف. دیدم مشکل از بخش Power Management هست که خروجی نمیده. با آداپتور هم امتحان کردم ولی فرقی نکرد. هر کاری کردم مشکل برطرف نشد. دیگه کلافه شده بودم.

گفتم باید از یه نفر که تو این کار تخصص داشته باشه کمک بگیرم. دیدیم کی بهتر از آقا رضا ی گل خودمون، که هم تخصص در این زمینه ها دارن و هم تجربه.
    براشون پیغام گذاشتم. بعد از یه مدت جواب دادن:

قسمت Power Management رو به طور کامل حذف کنید
    به این صورت که
    دقیقا دو رشته سیم از دو پایه خازن C10 به دو پایه خازن C15 متصل کنید
    این قسمت یه طراحی بسیار بد توی مدار هست که اصلا راندمانی نداره و عملا بلا استفاده س
    همین کار رو کردم و آمپ کار کرد و هیچ مشکلی هم نداشت.
    بعد از اون اومدم باتری ها رو جدا کردم و آداپتور وصل کردم. دیدم دوباره مدار کار نمیکنه!!! گفتیم این آمپه هم هر ساعت یه بازی سرمون در میاره...

فرداش دوباره آمپ رو با باتری تست کردم دیدم آمپ مشکل پیدا کرده و صدای کانال راست ضعیف و خراب شده! بررسی که کردم متوجه شدم آی سی مربوط به کانال سمت راست ایراد پیدا کرده. با تعویض آی سی مشکل برطرف شد. دوباره برای ایشون پیغام گذاشتم. در جواب گفتن:

آی سی محدودیت ولتاژ داره یعنی تا ولتاژ خاصی به خوبی کار میکنه و با اضافه ولتاژ اسیب جدی میبینه و گاهی ممکنه توی صدای تقویت شده تفاوتی شنیده نشه اما آی سی به شدت از نظر توان مصرفی دچار عیب شده و مثل زمان سالم بودن درست کار نمیکنه
    یک مثال:
    ممکنه منی که از مکانیکی هیچ سررشته ای ندارم پام رو تا ته فشار بدم به پدال گاز و مدت یک ساعت با نهایت سرعت پیش برم اما طبق راهنمای ماشین گفته شده که این سرعت نباید مداوم استفاده استفاده بشه و ممکنه اسیب به قطعات مکانیکی وارد بشه ولی چون من اطلاعای ندارم تصورم اینه که ماشین همچنان مثل قبل کار میکنه ولی چند کیلومتر اونطرف تر که به تعمیرگاه رسیدم متوجه میشم که چه بلایی سر ماشین که نیورده بودم

اون قسمت power management هم در حقیقت وظیفه ش اینه که جلوی اضافه ولتاژ رو بگیره ولی چون ولتاژ باطری مورد استفاده شما در حد ولتاژ مجاز آی سی ها پس این قسمت بی استفاده س و نهایت استفاده اون میشه برای آداپتور و یک ایراد بزرگ مدار اینه که قبل از اینکه ولتاژ به این بخش برسه قبل از اون توسط دو آی سی رگلاتور بسیار بی کیفیت ولتاژ تثبیت شده
    پس عملا این قسمت هیچ کاری انجام نمیده و بزرگترین ایرادش اینه که نه تنها کمکی نمیکنه بلکه به عنوان المانی سر راه مدار تغذیه آمپ قرار گرفته که این خودش یه ضعف طراحی هست که شما هم به راحتی متوجه میشی البته دقت کافی نکرده بودید
    به عبارت ساده تر کلا زدن آمپ رو کتلت کردن رفت
    خب به نظر میاد که این آمپ بیشتر از این نمیشه روش کار کرد. و بهتره همینجا پروژه رو به پایان برسونیم ... .. .

15. 3 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

نتیجه گیری

از زمانی که تصمیم گرفتم این آمپ رو بسازم حدود 4 ماه میگزره و تا الان بیش از 200 تومن هم هزینه دربر داشته.

ولی خب چه نتیجه حاصل شده از این پروژه؟
    برای من که هدف از ساخت این آمپ کسب تجربه و آشنا شدن با صدایی جدید بود. هرچند که میشد یک آمپ آماده رو خریداری کرد ولی وقتی آدم خودش درگیر کار میشه خیلی چیزای جدید یاد میگیره و درک میکنه.
    درسته که نتیجه این پروژه اون چیزی که اول انتظار داشتم نشد ولی خب خیلی هم بد نیست. احتمالا قسمت های آداپتر و پاور منیجمنت رو حذف میکنم و تبدیلش میکنم به یه آمپ پرتابل، هرچند که عالی نیست ولی کار راه اندازه
    یا اصلا میشه روش آی سی های Opamp مختلف رو تست کرد که هر کدوم صدای خاص خودشون رو دارن. هم فاله هم تماشا.

در آخر جا داره از دوستان بابت همراهی و راهنمایی تشکر کنم، بخصوص آقا رضای عزیز که خیلی لطف داشتن و بنده رو راهنمایی کردن.

---------------------------------------------

و اما ما به همین راحتی ها که میدون رو خالی نمیکنیم. اگه پروژه جدیدی سراغ داشتید خبر بدید تا دست بکار بشیم

17. 5 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •