تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 13 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 130

نام تاپيک: مطالعه جمعی کتب هری پاتر

آخر فروم باز molaali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    همين نزديكي

پيش فرض

اما فکر کنم دامبلدور اساسا با اسم ولدمورت مشکل داشت... زمانی که ولدمورت (تو کتاب 6) میاد به هاگوارتز و واسه استخدام شدن درخواست میکنه، دامبلدور مدام با اسم تام صداش میکنه!! همین تام صدا کرنه دامبلدور تو رویارویشون در پایان کتاب پنج هم مشاهده میشه... درسته کمتر کسی اونو به اسم واقعیش میشناسه، اما حداقل اونایی که تو هاگوارتز درس خونده بودن که میشناختنش! (هاگرید فراموش نشه!)
    این درسته که هر موقع دامبلدور ولدمورت رو میبینه تام صداش میکنه اما در بین دیگران همون ولدمورت صداش میکرد.(البته به جز هری) ضمناً مردم انقدر ازش میترسیدند که اسمش رو نبر صداش می کردند. حالا دامبلدور می خواست کاری کنه که ولدمورت صداش کنند. تام گفتن پیشکششون!

2. 2 کاربر از molaali بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Maggy_P's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

11

حرف شما متین! اما فکر کنم دامبلدور اساسا با اسم ولدمورت مشکل داشت... زمانی که ولدمورت (تو کتاب 6) میاد به هاگوارتز و واسه استخدام شدن درخواست میکنه، دامبلدور مدام با اسم تام صداش میکنه!! همین تام صدا کرنه دامبلدور تو رویارویشون در پایان کتاب پنج هم مشاهده میشه... درسته کمتر کسی اونو به اسم واقعیش میشناسه، اما حداقل اونایی که تو هاگوارتز درس خونده بودن که میشناختنش! (هاگرید فراموش نشه!)

بنده رو میگید؟! به قول ولدمورت "من مرد نیستم! مافوق مافوق یک مرد هستم"!!! حسین صدام کن دادا!
    عین جمله دامبلدور تو کتاب یک:
    دامبلدور: این موتورسیکلت رو از کجا آوردی؟
    هاگرید: سیریوس بلک جوون اینو بهم قرض داده!
    Logical Deduction: دامبلدور تا اون موقع از موتور سیریوس بی خبر بوده! با اینکه سیریوس تو محفل بودش!!
    درسته ولی مک گوناگال که نمیشناخته!
    +
    دامبلدور فقط جلوی خود ولدمورت اونو تام ریدل صدا میزد. اونم به خاطر اینکه میدونست ولدمورت از اسمش متنفره

--------------
    اون صحبت هم دلیل نمیشه که دامبلدور ندونه اون موتور مال سیریوسه.
    خب هرکسی ببینه وسیله ی شخصی یک نفر دیگه دست یکی دیگس شک میکنه و ممکنه این سوالو بپرسه.
    +
    لازم نیست حتما بپرسه موتور سیریوس دست تو چیکار میکنه!! مگه فقط یک موتور پرنده توی دنیای جادوگرا وجود داره!؟

4. 3 کاربر از Maggy_P بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز koroshfe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Santiago Bernabeu

پيش فرض

حرف شما متین! اما فکر کنم دامبلدور اساسا با اسم ولدمورت مشکل داشت... زمانی که ولدمورت (تو کتاب 6) میاد به هاگوارتز و واسه استخدام شدن درخواست میکنه، دامبلدور مدام با اسم تام صداش میکنه!! همین تام صدا کرنه دامبلدور تو رویارویشون در پایان کتاب پنج هم مشاهده میشه... درسته کمتر کسی اونو به اسم واقعیش میشناسه، اما حداقل اونایی که تو هاگوارتز درس خونده بودن که میشناختنش! (هاگرید فراموش نشه!)

یعنی شما میخواید بگید دامبلدور مرض داشته و شوخی کرده که رو زانوی چپش زخمه جادویی داره؟

بنده رو میگید؟! به قول ولدمورت "من مرد نیستم! مافوق مافوق یک مرد هستم"!!! حسین صدام کن دادا!
    عین جمله دامبلدور تو کتاب یک:
    دامبلدور: این موتورسیکلت رو از کجا آوردی؟
    هاگرید: سیریوس بلک جوون اینو بهم قرض داده!
    Logical Deduction: دامبلدور تا اون موقع از موتور سیریوس بی خبر بوده! با اینکه سیریوس تو محفل بودش!!
    حرفتون اصلا معقولانه نسیت.یعنی زمانی که دامبلدور موتور رو دید باید بگه اااا سلام موتور سیریوس؟چطوری؟
    در ضمن مگه ایرانه فقط یه نوع از موتور خاص وجود داشته باشه؟
    در رابطه با اون زخم هم باید بله چرا که نه.بیل گیتس می گه من اگه یه 100 ذلاری رو زمین ببینم دولا نمی شم برش دارم.چون در اون لحظه می تونم بیشتر در بیارم.آیا معنی دقیقش همین معنی ظاهری ه؟
    اون آقا تا پول یا کارتشو در بیاره بیل گیتس 100 ای رو گرفته و رفته که.

6. 2 کاربر از koroshfe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه iman0007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    دیوونه خونه

پيش فرض

هاگرید به هری:آدم باید خیلی احمق باشه که بخواد از اون جا (گرینگوتز) دزدی کنه.هری یادت باشه که هیچ وقت سر به سر اجنه نذاری.گرینگوتز امن ترین جای دنیا واسه نگه داشتم هر چیزه.(...به همین خیال باش...یکی از هیجانی ترین فصل های هری پاتر،فصل دزدی از گرین گوتزه...توی کتاب آخر)
    روبرویی اول هرمیون با هری و رون هم جالب بود...
    نکته ی جالبی که من اصلا یادم نبود این بود که کلاه می خواست هری رو توی اسلایترین بندازه...که به اصرار خود هری منصرف شد...

8. 4 کاربر از iman0007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

درسته ولی مک گوناگال که نمیشناخته!
    +
    دامبلدور فقط جلوی خود ولدمورت اونو تام ریدل صدا میزد. اونم به خاطر اینکه میدونست ولدمورت از اسمش متنفره
    اسلاگهورن که میشناخته! (واسه کم نیاوردن گفتم!)
    در مجموع دامبلدور کلا مرض داشته! به هری یه چی میگفته، پیش خود اسمشو نبر یه چی میگفته! حتما پیش اسنب هم میگفته لرد تاریکی!
    اون صحبت هم دلیل نمیشه که دامبلدور ندونه اون موتور مال سیریوسه.
    خب هرکسی ببینه وسیله ی شخصی یک نفر دیگه دست یکی دیگس شک میکنه و ممکنه این سوالو بپرسه.
    +
    لازم نیست حتما بپرسه موتور سیریوس دست تو چیکار میکنه!! مگه فقط یک موتور پرنده توی دنیای جادوگرا وجود داره!؟
    حرفتون اصلا معقولانه نسیت.یعنی زمانی که دامبلدور موتور رو دید باید بگه اااا سلام موتور سیریوس؟چطوری؟
    در ضمن مگه ایرانه فقط یه نوع از موتور خاص وجود داشته باشه؟
    به قول عادل فردوسی پور " میتونم حرفاتونو قبول نکنم؟"
    اولا دامبلدور بارها تو گفتار و رفتار ثابت کرده که به هاگرید شکی نداره... اگه ما فرض رو بزاریم دامبلدور از وجود موتور سیریوس خبر داشته (+ اون قضیه اعتماد دامبلدور به هاگرید)، اتفاقا دیگه نباید می پرسید "موتور سیریوس دست تو چی کار میکنه هاگرید!؟" چون واضحه که هاگرید میگه:" خوب واسه آوردن هری قرض گرفتمش!"
    اگه دامبلدور از وجود موتور سیریوس خبر داشت، یا اصلا سوالی راجع به موتور نمی پرسید یا میپرسید چه عجب یه بار با تسترال سفر نکردی هاگرید! یا مثلا می گفت خوب شد که با موتور بلک اومدی...
    شما بیاین ثابت کنین ببینین چند خانواده سفر با پورتکی و پودر پرواز و غیب یا ظاهر شدن یا جاروی پرنده رو ول میکنن و میرن از ماگل ها موتور و ماشین یا دوربین عکاسی میخرن تا مثل آرتور ویزلی و سیریوس و کالین کریوی اونو جادویی کنن؟! تو کتاب چها حتی تو بخشی اشاره شد که انگلستانی ها علاقه ای به قالیچه پرنده هم ندارن! بعد بیان...!
    در کل تحلیل و بررسی مثبت و دقیقی داریم ها)
    در رابطه با اون زخم هم باید بله چرا که نه.بیل گیتس می گه من اگه یه 100 ذلاری رو زمین ببینم دولا نمی شم برش دارم.چون در اون لحظه می تونم بیشتر در بیارم.آیا معنی دقیقش همین معنی ظاهری ه؟
    اون آقا تا پول یا کارتشو در بیاره بیل گیتس 100 ای رو گرفته و رفته که.
    خداوکیلی هرچی سعی کردم نتونستم رابطه ای بین جمله بیل گیتس و زخم زانوی چپ دامبلدور، پیدا کنم...! نگرفتم منظورتو...
    یاعلی
    پ.ن: امروز خواستم فصلای بعدی رو بخونم، وقت نکردم...

10. 2 کاربر از pcforlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shifter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    uk.ac.ir

پيش فرض

بابا يه موضوع ساده رو فلسفي كردين
    اصلا يكي بره كتاب زبان اصليشو اگه داره نگا بندازه شايد مترجم رو هوا ترجمه كرده اون قسمتو!

12. 3 کاربر از shifter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Maggy_P's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شما بیاین ثابت کنین ببینین چند خانواده سفر با پورتکی و پودر پرواز و غیب یا ظاهر شدن یا جاروی پرنده رو ول میکنن و میرن از ماگل ها موتور و ماشین یا دوربین عکاسی میخرن تا مثل آرتور ویزلی و سیریوس و کالین کریوی اونو جادویی کنن؟! تو کتاب چهار حتی تو بخشی اشاره شد که انگلستانی ها علاقه ای به قالیچه پرنده هم ندارن! بعد بیان...!
    باز هم غیر منطقیه از نظر من
    یعنی فقط سیریوسه که دوست داره موتور پرنده داشته باشه؟؟!
    +
    شما باید به زیبایی متن هم توجه کنید . به نظر من اگر دامبلدور اینجا جور دیگه سوالشو مطرح میکرد یا حداقل با سوالاتی که شما مثال زدین زیبایی متن از دست میرفت.

+
    میشه انقدر به یک قسمت خیلی خیلی ابتدایی داستان گیر الکی ندین؟

14. 2 کاربر از Maggy_P بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

من هم از دیروز شروع کردم. 5 فصل هم خوندم و به قول دوستان مشعشع شدم!... ولی به علت کمبود وقت کمتر تو انجمن میام.

پ ن : حتما فهميدين كه در لفافه گفتم اسمه منم اضافه كنين ديگه نه ؟ :دي
    اضافه کردم...

دوستان اگه میخواین بپیوندید به ما در لفافه نگید! به من پیام بدید در اسرع وقت اضافه تون میکنم!

نکته ی جالبی که من اصلا یادم نبود این بود که کلاه می خواست هری رو توی اسلایترین بندازه...که به اصرار خود هری منصرف شد...
    میشه گفت هری این قدر توانایی و استعداد داره که میتونست در آینده تبدیل بشه به یکی مثل ولدمورت. نکته جالب اینکه چوب دستی هری هم از همونیه که ولدمورت داره. کلاه هم گفت که اگه بری توی اسلایترین پیشرفت میکنی و... اما خودش انتخاب کرد که در گریفندور باشه...
    اصلا یه نکته ای که در داستانهای هری پاتر هست همینه. اتفاقا در فیلم 5 هم دیدم که مرحوم سیریوس بلک جمله ای رو میگه که دقیق یادم نیست چی بود ولی محتواش این بود: میزان تواناییهای آدم ارزش اون رو مشخص نمیکنه. این انتخابها هستن که ارزش انسان رو مشخص میکنن...
    روحش شاد و یادش گرامی باد

---------- Post added at 01:39 PM ---------- Previous post was at 01:36 PM ----------

راستی یه چیزی. در اوایل داستان که هری رو میذارن دم در خونه دورسلی ها، مک گوناگل اونجا چی کار میکرد از صبح؟
    چون وقتی دامبلدور بهش میگه که هاگرید میخواد هری رو بیاره که بذارنش دم در مک گوناگل تعجب میکنه و میگه اینجا میخواین بذارینش؟
    پس اگه نمیخواستن مک گوناگل از صبح واسه چی اونجا بود؟

پ.ن: اون صحنه رو که تجسم میکنم بنظرم جالب میاد. همون جا که آقای دورسلی میاد بیرون و گربه توجهش رو جلب میکنه...

16. 2 کاربر از Nocturne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز caca_caca888's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

به به
    دوستان کتاب خون!

من فیلماشو میبینم
    فکر کنم اونم تا 5 دیدم!دیگه یواش یواش دیدم سر در نمیارم فیلم چی میشه گذاشتمش کنار!
    میدونم ربطی به اینجا نداره.اما 6 و 7 شو قشنگ ساختن؟ همش تاریک باشه بدم میاد

آخر فروم باز Facon_Archi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    Endless Vision

پيش فرض

اگه کتاب ترجمه شده اش رو میخونید میشه بپرسم ترجمه ی کدوم مترجم رو دارین میخونید؟ویدا اسلامیه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •