تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 55

نام تاپيک: فرمـول نو یسـی حـرفـه ای و زیـبــا به زبــان TeX

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

سلام

خوب من امتحاناتم تمام شد و می خواهم به صورت جدی شروع کنم. همان طور که گفتید دارم کامپایلر و ادیتور را دانلود می کنم.
    برای اولین سوال: در نصب MikTex کمی مشکل دارم. باید به صورت آن لاین نصبش کنم. ممکنه یه توضیح مختصر در مورد نصبش بدید. در سایتی که فایل رو گرفتم دو نسخه وجود داشت. basic و net که من نسخه ی دوم را گرفتم.

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

سلام

نسخه net رو اگر بخواهید اینستال کنید، فکر کنم باید مدام به اینترنت با سرعت نسبتاً بالا متصل باشید که هر چیزی رو لازم داشت به صورت آنلاین بگیره و نصب کنه.

ولی نسخه بیسیک حدود 40 مگه و یک حداقل هایی رو داره. این رو باید بگیرید که دیگه نیاز به ارتباط دائمی با اینترنت نداشته باشه.

البته MiKTeX کامل با تمام بسته های جانبیش چیزی در حدود 600 مگ (!!!) هست.

ارادتمندم

تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

سلام

این که حجمش خیلی زیاده. من dial up دارم. نمی تونم دانلود کنم. cd اش پیدا نمیشه، به طور کامل بگیرم؟
    یه سوال دیگه: من شروع کردم به خواندن همان راهنما که گفتید. تازه دارم با LaTeX آشنا میشم و یه چیزهایی دستم میاد. این طور متوجه شدم که فایل ورودی، یک فایل متنی است که مثلا میشه با نوت پد نوشت. اما هنوز نمی فهمم خود برنامه ی لاتک کدامه؟ یعنی از این دو برنامه ای که گرفتم هر کدام دقیقا چه کاری می کنند. وقتی وارد محیط winedit میشم نمی دانم دقیقا باید چه کار کنم. البته امیدوارم با خواندن تمام راهنما به سوالاتم پاسخ داده بشه.
    امیرجان از راهنمایی هات خیلی ممنونم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    ناکجا

پيش فرض

آقا امیر من می خواستم یادگیری farsi texرو شروع کنم ولی تو نسبش مشکل دارم اگه میشه منو راهنمایی کنید

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

12

سلام

این که حجمش خیلی زیاده. من dial up دارم. نمی تونم دانلود کنم. cd اش پیدا نمیشه، به طور کامل بگیرم؟
    یه سوال دیگه: من شروع کردم به خواندن همان راهنما که گفتید. تازه دارم با LaTeX آشنا میشم و یه چیزهایی دستم میاد. این طور متوجه شدم که فایل ورودی، یک فایل متنی است که مثلا میشه با نوت پد نوشت. اما هنوز نمی فهمم خود برنامه ی لاتک کدامه؟ یعنی از این دو برنامه ای که گرفتم هر کدام دقیقا چه کاری می کنند. وقتی وارد محیط winedit میشم نمی دانم دقیقا باید چه کار کنم. البته امیدوارم با خواندن تمام راهنما به سوالاتم پاسخ داده بشه.
    امیرجان از راهنمایی هات خیلی ممنونم
    سلام

عرضم به حضور شریفتون که اگر نسخه net منظورم همون فکرکنم 2-3 مگیه هست، که به نظرم باید مدام به اینترنت وصل باشید تا هرچی کم آورد سریع بره از از اینترنت داونلود کنه که اصلاً به نظر من مناسب نیست.

من توصیه می کنم شما از طریق یه کافی نتی، دانشگاهی زایشگاهی، نهادی، ارگانی، سازمانی چیزی که اینترنت با سرعت بالا (البته در مقیاس سرعت اینترنت ایران بالا!) داره حتماً نسخه basic رو که حدود 40-50 مگ هست رو بگیری و نصب کنی تا یک حداقل هایی رو داشته باشه. اون نت اصلاً به درد نمی خوره.
    از اونجایی که این برنامه خیلی عمومی نیست، احتمالاً سی دیش هر جایی پیدا نشه.

و اما سوال دیگر:

پاسخ مثبته، اون چیزی که شما به عنوان ورودی به لتک میدید یه چیز کاملاً اسکی هستش، مثل برنامه نویسی چه میدونم C، بعد باید کامپایل بشه تا خروجی مناسب تولید بشه. یعنی فقط و فقط کد هست. نه عکسی نه جدولی هیچی. همه اینا دستور داره.

بنابراین کاملاً درسته که میشه با نوت پد اونو بنویسید و بعد با پسوند tex. ذخیره کنید و بعد کامپایل کنید. مثلاً کد زیر :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اگر کامپایل بشه با این دستور از خط فرمان:
    کد:
    خروجیش این فایل PDF خواهد شد:

کد:
    پس چرا WinEDT ؟
    خوب معلومه، شما برنامه C رو مگه با نوت پد نمی تونید بنویسید؟ پس چرا نمی نویسید؟ به دلیل اینکه ادیتور خود C امکانات خیلی بیشتری برای راحت شدن کار شما در اختیارتون قرار میده، مثلاً فرمان ها رو خودش تکمیل می کنه، یک دکمه برای کامپایل کردن داره و ...

WinEDT هم همین طور. برای راحت تر شدن کار و اینکه شما همه دستورات رو حفظ نکنید ابزارهای بسیار زیاد و خوبی وجود داره در اون که شما خودتون باید باهاش کار کنید و ور برید تا متوجه بشید.

در اون راهنما درباره ادیتورهایی مثل WinEDT توضیحی نداره.

امیدوارم این توضیحات مفید بوده باشه. بازم سوالی بود من در خدمتم.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

12

آقا امیر من می خواستم یادگیری farsi texرو شروع کنم ولی تو نسبش مشکل دارم اگه میشه منو راهنمایی کنید
    عرض به حضور شما که فارسی تک هم مثل هر جنس بنجل(!) ایرانی، پر از باگ و بدبختیه که این بدبختی از مرحله نصب آغاز میشه و تا پایان با شما خواهد بود.

من نمیدونم شما کدوم ورژن فارسی تک رو دارید.

اگر یک فایل به نام farsitex1.0pre1.0.exe دارید با حجم حدود 22 مگ، باید قبلش حتماً حتماً MiKTeX 2.4 رو نصب کرده باشید با تمام تنظیمات پیش فرض. دقت کنید که فقط باید ورژن 2.4 باشه چون که ورژن های 2.5 و 2.6 هم اومده.

ولی باز هم ممکنه نصب نشه

بنابراین من توصیه می کنم این فایل رو از اینجا داونلود کنید. حدود 7 مگه.

کد:
    MiKTeX 2.5 رو هم نصب کنید (فارسی تک بدون MIKTEX معنی نداره) ،

MiKTeX به حجم 44 مگ رو می تونید از اینجا بگیرید:

کد:

بعد با توضیحات ارائه شده در این فایل اونو نصب کنید.

کد:
    به این صورت اگر خدا بخواد نصب میشه. (شاید بازم نشه )

سوالی بود در خدمتم.

تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

سلام

امیر جان، کاملا متوجه شدم. میرم دانشگاه دان می کنم.
    برای سوال های بعدی مزاحمت میشم.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

واقعا خسته نباشی!
    کاربزرگی انجام میدی، هرچند من هنوزم ترجیح میدم از برنامه های خودم استفاده کنم! اما یادگرفتن یه چیز بیشتر ضرری نداره!
    برای همین یه پیشنهاد دارم Amir جان اونم اینه که بعد از اینکه همه ی مطالب رو گذاشتی اینجا، برای جلوگیری از پراکندگی وهم آسودگی در دسترسی همه ی آموزشها رو به صورت منظم به PDF یا Text یا هرچیز دیگه ای (!) تبدیل کنی و بذاری برای دانلود.(البته اگه زحمتی نیست!)
    در این صورت ما می تونیم به موضوعات هم باسرعت بیشتر وهم منظم تر دسترسی داشته باشیم.
    با تشکر از تو
    و..............خسته نباشی!

پروفشنال SuB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    سابستان

پيش فرض

من نمی دونم چرا وقتی فارسی تک هست، شما میرید سراغ تک. یا لتک.
    درسته که فارسی تک دارای باگ هست ولی بدونید که این برنامه بدون هیچ کمک مالی از طرف دولت داره ساخته میشه. اون بابایی هم که این برنامه رو می نویسه، مفتی که این کار رو انجام نمیده. پس توقع زیادی نباید داشت.
    در ضمن این برنامه کد باز هست و هر کسی با مشکلی بر خورد، اگه در حد متوسط فارسی تک رو بلد باشه، می تونه باگ رو خودش رفع کنه.
    دوستانی هم که مشتاق یادگیری فارسی تک هستند و یا سوال و یا اشکالی در هر یک از نسخه های فارسی تک داشتند، به این وبلاگ مراجعه کنند. farsitex.blogfa.com
    نویسندگان این وبلاگ با کامل میل و بدون هیچ چشم داشتی، شما را راهنمایی خواهند کرد.

دوستانی که هیچ چیز در مورد برنامه هایی از سری تک (TeX,LaTex , ...) نمی دونند، برند سراغ فارسی تک و اون رو یاد بگیرند.

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض دو سوال

با سلام

1. چطور ميشه قسمت دلخواهي از خروجي ftex رو به فرمت PNG تبديل كرد همون طوري كه دوست عزيزمون امير انجام ميده؟

2. من تصويرهايي رو كه امير آقا با فرمت PNG در پست‌ها قرار مي‌دن اينطوري مي‌بينم:

براي رفع مشكل چكار بايد كرد؟

با تشكر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •