تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 294 از 1137 اولاول ... 194244284290291292293294295296297298304344394794 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,931 به 2,940 از 11361

نام تاپيک: ✔ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی

ناظر انجمن دانلود و آپلود nits's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    NeverLand

پيش فرض

دوستان . من که نه زبان فارسی رمزینه دارم ونه ردیافت رو . ولی گاج میخونم . تقریبا کار همشون یکیه دیگه نه؟؟ من که از گاج راضیم
    حالا چه فرقی دارن باهم اینا ؟؟!!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه mostafa_360's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان . من که نه زبان فارسی رمزینه دارم ونه ردیافت رو . ولی گاج میخونم . تقریبا کار همشون یکیه دیگه نه؟؟ من که از گاج راضیم
    من یه بار از یکی از بچه های کتابخانه زبان فارسی گاج رو گرفتم و یه نیم نگاهی بهش انداختم باید بگم افتضاحه.

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    NeverLand

پيش فرض

من یه بار از یکی از بچه های کتابخانه زبان فارسی گاج رو گرفتم و یه نیم نگاهی بهش انداختم باید بگم افتضاحه.
    یعنی نمیتو نه پاسخگوی سولات کنکور باشه ؟ کامل نیست؟

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    NeverLand

پيش فرض

To ro khoda yeki be mane bad bakht komak kone
    Be khoda dige daram divone misham
    Man nemidonam chejor dars bekhonam
    Man harchi mikhonam.faramosham mishe
    Yeki biyad mano rahnamai kone
    Bege be che faselei test bezanam.amozesh bekhonam.dore konam
    To ro khoda javab bedin
    سلام دوست عزیز .
    چیه چی شده . خوب این طبیعیه که برای اولین بار احساس کنی فراموش داره میشه مطالبی رو که خوندی . هر کس اونطوره
    اول بهت بگم که برای آموزش و تست یه کتاب انتخاب کن . یعنی با دوتا کتاب کار کن . یکی آموزش و دیگری تست .
    حالا چیزهایی که تو باید بخونی این ها هستند :
    1) اول از همه کتاب درسی که مبنای کاره ( متنش رو میگم . فعلا تمریناتش نه )
    2) جزوه معلمت در مدرسه
    3) کتاب آموزشی که مهمترین منبع هست
    حالا چه طوری :
    1) اول کتاب درسی رو نگاه کن که در جریان مطالب قرار بگیری . بدونی که چی داری میخونی . اصلا درس در مورد چی هست
    2) بعد کتاب آموزشی رو خوبه خوبه خوب بخون و مثالهاش روهم خودت حل کن .
    3) بعد جزوه ی معلم رو بخون
    4) ودر آخر مثالها و تمرینات کتاب رو دونه به دونه حل کن . تمرینات کتاب رو دست کم نگیر
    5) اگه دیدی که تسلط داری بر مطلب برو تست بزن . به هیچ وجه بدون گذشتن از مراحل بالا تست نزن . اگه از 20 تا 10 تاش رو غلط زدی پس تقریبا تسلط نداری

اما بعد از دروس اختصاصی همون لحظه میتونی تست بزنی اما عمومی نه .
    برای دروس عمومی بزار 1 روز بگذره بعدا تست بزن . چون جنبه حفظی داره و اینجوری معلوم میشه که چقدر خوب خوندی

برای خلاصه کردن هم یه دفتر یزرگ ( PAPCO) بردار و همه درسها رو تو اون بنویس . برای دروس اختصاصی فرمولها و نکات کاربردی رو بنویس .
    برای دروس عمومی هم لغات مهم درسها و خلاصه قواعدها ( به صورت نموداری برای قواعد خلاصه بنویس) و.......

برای دروس عمومی هر 10 ( 5 ورق ) رو در 2 صفحه ( 1ورق ) از دفترت خلاصه کن .
    این رو بهت بگم که خلاصه جامع نمیشه . هیچ خلاصه ای جامع نیست . اصلا دو کلمه جامع و خلاصه ضد و نقیض هم هستند . خلاصه شامل نکات فرار و برجسته هست .

در حین درس خوندن خلاصه نکن . بعد از انکه کامل خوندی تموم شد بعدا با زبان خودت خلاصه کن
    تو خلاصه از فعل استفاده نکن . چون استفاده از فعل باعث میشه که یه جمله بسازی و در نهایت منجر میشه به کپی بر داری از کتابها و دیگه کپی برداری از کتابها خلاصه نویسی نیست

برای مرور هم روزهای به خصوصی در نظر بگیر و از دفتر براحتی مرور کن
    تو مدرسه و جاهای دیگه
    یه برنامه واسه خودت بنویس . اگه پیش هستی هر چند دروس پیش سنگینه سعی کن دروس پیش رو تو همون 4 روز بخونی و 3 روز رو پایه .
    اگه دروس پیشت سنگین شد ونیاز به جبران داشت دروس پایه اون هفته رو بزار کنار و پیش رو مرتفع بساز . اما هر هفته این کار ور نکن .

یه چیز دیگه . بهترین دفتر برای جمعبندی و برنامه ریزی و خلاصه و نمیدونم هرچی که باشه میدونی چیه ؟

مغز

البته دوستان ببخشید اینجا جاش نبود . اینجور مطالب تاپیک مخصوص داره . اما گفتم دوستمون راحت دسترسی پیدا کنه

5. 5 کاربر از nits بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه M . Sayid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام دوست عزیز .
    چیه چی شده . خوب این طبیعیه که برای اولین بار احساس کنی فراموش داره میشه مطالبی رو که خوندی . هر کس اونطوره
    اول بهت بگم که برای آموزش و تست یه کتاب انتخاب کن . یعنی با دوتا کتاب کار کن . یکی آموزش و دیگری تست .
    حالا چیزهایی که تو باید بخونی این ها هستند :
    1) اول از همه کتاب درسی که مبنای کاره ( متنش رو میگم . فعلا تمریناتش نه )
    2) جزوه معلمت در مدرسه
    3) کتاب آموزشی که مهمترین منبع هست
    حالا چه طوری :
    1) اول کتاب درسی رو نگاه کن که در جریان مطالب قرار بگیری . بدونی که چی داری میخونی . اصلا درس در مورد چی هست
    2) بعد کتاب آموزشی رو خوبه خوبه خوب بخون و مثالهاش روهم خودت حل کن .
    3) بعد جزوه ی معلم رو بخون
    4) ودر آخر مثالها و تمرینات کتاب رو دونه به دونه حل کن . تمرینات کتاب رو دست کم نگیر
    5) اگه دیدی که تسلط داری بر مطلب برو تست بزن . به هیچ وجه بدون گذشتن از مراحل بالا تست نزن . اگه از 20 تا 10 تاش رو غلط زدی پس تقریبا تسلط نداری

اما بعد از دروس اختصاصی همون لحظه میتونی تست بزنی اما عمومی نه .
    برای دروس عمومی بزار 1 روز بگذره بعدا تست بزن . چون جنبه حفظی داره و اینجوری معلوم میشه که چقدر خوب خوندی

برای خلاصه کردن هم یه دفتر یزرگ ( PAPCO) بردار و همه درسها رو تو اون بنویس . برای دروس اختصاصی فرمولها و نکات کاربردی رو بنویس .
    برای دروس عمومی هم لغات مهم درسها و خلاصه قواعدها ( به صورت نموداری برای قواعد خلاصه بنویس) و.......

برای دروس عمومی هر 10 ( 5 ورق ) رو در 2 صفحه ( 1ورق ) از دفترت خلاصه کن .
    این رو بهت بگم که خلاصه جامع نمیشه . هیچ خلاصه ای جامع نیست . اصلا دو کلمه جامع و خلاصه ضد و نقیض هم هستند . خلاصه شامل نکات فرار و برجسته هست .

در حین درس خوندن خلاصه نکن . بعد از انکه کامل خوندی تموم شد بعدا با زبان خودت خلاصه کن
    تو خلاصه از فعل استفاده نکن . چون استفاده از فعل باعث میشه که یه جمله بسازی و در نهایت منجر میشه به کپی بر داری از کتابها و دیگه کپی برداری از کتابها خلاصه نویسی نیست

برای مرور هم روزهای به خصوصی در نظر بگیر و از دفتر براحتی مرور کن
    تو مدرسه و جاهای دیگه
    یه برنامه واسه خودت بنویس . اگه پیش هستی هر چند دروس پیش سنگینه سعی کن دروس پیش رو تو همون 4 روز بخونی و 3 روز رو پایه .
    اگه دروس پیشت سنگین شد ونیاز به جبران داشت دروس پایه اون هفته رو بزار کنار و پیش رو مرتفع بساز . اما هر هفته این کار ور نکن .

یه چیز دیگه . بهترین دفتر برای جمعبندی و برنامه ریزی و خلاصه و نمیدونم هرچی که باشه میدونی چیه ؟

مغز

البته دوستان ببخشید اینجا جاش نبود . اینجور مطالب تاپیک مخصوص داره . اما گفتم دوستمون راحت دسترسی پیدا کنه
    آفرین با هات موافقم اما دلیلش به نظرم اینه
    فرق رمزینه با مبتکران اینه که مهندس مهربان اومده مطالب رو خیلی خوب ومنسجم و منظم دسته بندی کرده و تحویل بچه ها داده و استفاده از 3 دانش آموز ( که دیگه زیاد رسم شده تو کتابها و برای اولین بار هم فکر کنم مهندس بازرگان از این طرح 3 دانش آموز استفاده کرد ) خیلی در فهموندن مطالب کمک کرده . یه چیز هم بگم همه کتابها یه چیزی بالاخره کم دارن. چه مبتکران و چه رمزینه و........
    اما در مبتکران کار خلاصه و حمع بندی به عهده دانش آموز هست و یه ذره هم به نظر خیلی ها گنگه .( اما به نظر من نه )
    بچه ها رو هم که میشناسین . همیشه یه چیز جمع و جور پر نکته میخوان.
    کمتر کسی هست که بخواد واقعا بفهمه و اثباتها رو یادبگیره و بسیار تمرین کنه . مبتکران واقعا عالیه به نظر من .
    رمزینه رو هم دیدم خوب بود . خوبه . عالیه . اما من دیر باهاش آشنا شدم . ولی باز خریدمش . هر کتاب ریاضی که خوشم بیاد میخرمش ومیخونم ( یه قول معلممون نمیذارم رو طاقچه )
    من خودم که به یه کتاب ریاضی از یه انتشارات قانع نمیشم . فقط تو ریاضیات اینجوریم .

تا پست بعدی ........
    تنها کتابی که من به نظرم میرسه الان کتاب اموزش دیفرانسیل انتشارات مدرسه هست . کلا دیفرانسیل 1 و 2 یه کتابه . اما تو دیفرانسیل 2 خوب کار کرده به خصوص در بخش انتگرال . یه نگاهی بکن ضرری نداره . بعد از این هم اگه خواستی خوشخوان هم یه نگاهی بکن . البته جلد 2 رو . جلد دومش نسبت به 1 بهتره . وریاضیات پایه رو با آمار داره .
    اما تستاش رو نزن . تالیفیه و یه ذره هم سطح بالا ( هر چند برای خودم آب خوردنه ). من همینا رو پیشنهاد میکنم
    منتظر رمزینه 2 نمون . وقتت تلف میشه ها

حالا دوستان کسی از اخرین اخبار چاپ جلد 2 دیفرانسیل رمزینه خبر داره ؟ یک از دوستان من هم تو مدرسه به شدت منتظر رمزینه هست

در پناه حق
    یکی بره این آکوا رو خبر کنه:

دوستان عزیز برای آموزش این هندسه تحلیلی چی توصیه می کنید ( از تحلیلی چیزی بلد نیستم)

حـــــرفـه ای mehdi_7070's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

بچه ها چرا اينقدر اصرار دارين كه حتما براي ديفرانسيل رمزينه بخونين ؟ مبتكران (‌محمود نصيري ) مگه خوب نيست ؟
    این نظر من بوده:
    این کتاب همه چیز را کامل، ساده و بدون ابهام با کلی مثال آموزش داده. من وقتی کتاب را می‌خونم، واقعا احساس می‌کنم که مولف با تمام وجود وقت گذاشته و نوشته. همین‌جوری جزوه‌هاش را نزده بغل هم بشه کتاب! آدم بعضی از کتاب‌ها را می‌خونه کاملا درک می‌کنه که فقط دارند برای پول یه چیزی سر هم می‌کنند!! مثلا من شخصا توی دو تا مبحث حد و مشتق‌پذیری مشکل داشتم. هر کتابی هم می‌خوندم نمی‌فهمیدم! می‌دونستم این روش‌ها و نکته‌ها وجود داره، ولی وقتی پای استفاده پیش می‌اومد می‌لنگیدم. ولی وقتی این کتاب را خوندم مشکلم حل شد و فهمیدم اون‌ها ماهی‌گیری را یاد نمی‌دادند و خواسته یا ناخواسته کتاب‌هاشون رفع ابهام زیادی نیاز داره!
    این هم قسمتی از کتاب دیفرانسیل1 رمزینه:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

8. 3 کاربر از mehdi_7070 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بچه ها این کتاب زبان فارسی سبطی یه سری از مطالبش رو پاس داده به اون دو تا کتاب دو جلدی مبتکران.مثلا گفته ما در نظر می گیریم که شما این مطلب را بلد هستید اگر هم خوب بلد نیستید برید اون کتاب دوجلدی رو بخونید.یه همچین چیزی.
    این نامردی نیست؟
    فکر نمی کنم نامردی باشه اخه دکتر سبطی گفته مطالب کاربردی رو توی کتاب جدیدش اورده.وقتی با خواندن این کتاب نتونستی راحت تست های زبان فارسی رو بزنی اون وقت نامردی میشه.

10. این کاربر از mostafa_360 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

نه اصلآ.به نظرم از زبان فارسی نشر دریافت جلد 1+زبان فارسی همگامان استفاده کن.موفق باشی

12. 3 کاربر از mostafa_360 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mazg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    'gorgan

پيش فرض

یکی بره این آکوا رو خبر کنه:

دوستان عزیز برای آموزش این هندسه تحلیلی چی توصیه می کنید ( از تحلیلی چیزی بلد نیستم)
    برای هندسه تحلیلی 2 تا کتاب گاج سبز و رمزینه برای آموزش و تست پیشنهاد میشه که مولف هردو عنایت کشاورزیه.اگه تست سطح بالا هم میخوای خوشخوان عالیه.

بچه ها این کتاب زبان فارسی سبطی یه سری از مطالبش رو پاس داده به اون دو تا کتاب دو جلدی مبتکران.مثلا گفته ما در نظر می گیریم که شما این مطلب را بلد هستید اگر هم خوب بلد نیستید برید اون کتاب دوجلدی رو بخونید.یه همچین چیزی.
    این نامردی نیست؟
    چرا به نظر من هم نامردیه،میتونست حداقل 1 توضیح تو پاورقی بده.....ولی امیر جون ما از این نا مردی ها زیاد داریم...1نمونه دیگش کتاب آیات و نکات گاج ،اگه 1کی نیس به اینا بگه که شما چرا این مطالب رو تو کتاب جامعتون نمیارین...

14. این کاربر از mazg بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه masih eia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

فکر کنم شما هم سال اولی هستین که اینجوری نوشتین. من چند روز پیش مشتق ضمنی رو خوندم
    فکر میکنم الان اول دیف 2 هستم درسته نه؟

من کتاب درسی+خوش خوان میخونم . با اینکه حسابان رو هم بدون معلم و در سطح کتاب خوندم الان تو دیف
    مشکلی ندارم
    این کتاب خوش خوان رو امتحان کنین

منم تا اخر مشتق1 خوندم ولي كاربرد مشتق خيلي مشكل دارم
    Last edited by masih eia; 02-12-2009 at 11:41.

16. این کاربر از masih eia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •