تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 292 از 307 اولاول ... 192242282288289290291292293294295296302 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,911 به 2,920 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

آخر فروم باز roya.rashidi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

گراب سیستم عامل هایی رو که از multi-boot پشتیبانی نمی کنند رو هم بصورت غیر مستقیم پشتیبانی می کنه، بطوریکه میتونه فرایند بوت رو از طریق روش chain loading به بوت لودر دیگه ای واگذار بکنه.
    در واقع اگر بوت لودر لینوکس(در اینجا گراب) به عنوان بوت لودر اصلی مشخص باشه می تونه ویندوز رو شناسایی و بوت کنه ولی برعکسش ممکن نیست.(اگر در ابتدا ویندوز نصب باشه در حالت عادی اوبونتو با تغییراتی توی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پروسه ی بوت رو به گراب واگذار می کنه و مشکلی در بوت ویندوز نخواهید داشت. ولی اگر ابتدا اوبونتو نصب باشه مجبور به تعمیر و نصب دوباره ی گراب میشید.)
    ببخشیدا من بدتر گیچ شدم . در کل گراب محیطی برای اینتخاب بوت سیستم عامل هستش درسته ؟
    اگه ممکنه در باره ای "
    روش chain loading " توضیح بدین .

اگه نباشه جاش خالی می مونه Hapoofesgeli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

ببخشیدا من بدتر گیچ شدم . در کل گراب محیطی برای اینتخاب بوت سیستم عامل هستش درسته ؟
    اگه ممکنه در باره ای "
    بله، با توجه به اسامی سیستم عامل ها(اگر چند تا باشند) میتونید یکی رو برای بوت انتخاب کنید توش.(بطوریکه که با انتخاب گزینه ی ویندوز به بوت لودر اصلی ویندوز منتقل میشین)
    ---
    chain loading به پروسه ی جایگزینی کامل یک برنامه ی در حال اجرا با یک برنامه ی جدید گفته میشه. به صورتی که اطلاعات در حین جابجایی در محدوده ای به نام core common area نگهداری می شن.(در اینجا گراب جای خودش رو به بوت لودر ویندوز میده)

3. این کاربر از Hapoofesgeli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

اگه ممکنه در باره ای "
    بذارین قضیه‌رو براتون خیلی ساده‌تر کنم
    شما الآن اگر روی سیستم یک نسخه از ویندوز رو نصب داشته باشید، زمانی که یک ویندوز جدید رو نصب می‌کنی بدون اینکه قبلی رو حذف کنی، موقع بوت (بالا اومدن) سیستم، یک صفحه نمایش میده که می‌تونی انتخاب کنی وارد کدوم ویندوز بشی. این صفحه که به شما امکان انتخاب به سیستم عامل رو میده بهش میگن Boot Loader.
    ویندوز برای مدیریت این قسمت از بوت‌لودر خودش ا استفاده می‌کنه که یکی از نقا ط ضعف بزرگش اینه که فقط روی سکتورهای اولیه هارد قرار میگیره. اگه تابحال ویندوز رو توی درایوی بجز C نصب کرده باشید، زمانیکه اون درایو رو فرمت کردین، همچنین بوت لودر ویندوز نمایش داده شده و شما امکان انتخاب سیستم عاملی رو که دیگه وجود نداره هم در اختیار داشتین!

حالا سیستم عامل‌های یونیکس‌بیس مثل گنو/لینوکس غالبا از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بعنوان بوت‌لودر استفاده می‌کنند که هم انعطاف‌پذیری بالایی داره و هم اینکه براحتی توی هر قسمتی از هارد شما میتونه ثبت بشه و از همونجا هم بدون هیچ مشکلی لود میشه.
    البته [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انقدر دست شمارو باز میذاره که شما میتونی عکس خودت رو توی همون منوی گراب بعنوان پس زمینه قرار بدی. من خودم در حال حاضر یک رندر ۳بعدی ماشین رو با ابعاد 1080*1920 بعنوان پس‌زمینه گراب قرار دادم.

شما اگه ویندوز نصب کرده باشی و بعد یخوای گنو/لینوکس رو نصب کنی، گنولینوکس بدون هیچ مشکلی خودش ویندوز رو شناسایی و به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اضافه می‌کنه اما اگه بخوای برعکس عمل کنی؟ متأسفانه بوت‌لودر مایکروسافت نمی‌تونه سیستم‌عامل‌های غیر از محصولات مایکروسافت رو شناسایی کنه و بهتون امکان انتخاب بده. ه این هم یکی از نقاط ضعف بزرگاین بوت‌لودر در مقابل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست.

عمل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] م خیلی ساده‌ست. شما یک بوت‌لودر (مثلا بوت‌لودر مایکروسافت) رو داری روی سیستم و بعد میآیی گنولینوکس رو با بوت‌لودر دوم (در اینجا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) نصب می‌کنی. زمانی‌که بخوای از داخل گراب وارد ویندوز بشی، شما اول به بوت‌لودر ویندوز منتقل میشی که به این عمل اصطلاحا Chain loading گفته میشه.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونین مقایسه‌ای بین بوت‌لودرهای مختلف رو ببینین.
    Last edited by raeesi; 07-07-2014 at 00:56.

5. 2 کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

بذارین قضیه‌رو براتون خیلی ساده‌تر کنم
    شما الآن اگر روی سیستم یک نسخه از ویندوز رو نصب داشته باشید، زمانی که یک ویندوز جدید رو نصب می‌کنی بدون اینکه قبلی رو حذف کنی، موقع بوت (بالا اومدن) سیستم، یک صفحه نمایش میده که می‌تونی انتخاب کنی وارد کدوم ویندوز بشی. این صفحه که به شما امکان انتخاب به سیستم عامل رو میده بهش میگن Boot Loader.
    ویندوز برای مدیریت این قسمت از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که مخفف شده کلمات " [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " هست استفاده می‌کنه که یکی از نقا ط ضعف بزرگش اینه که فقط روی سکتورهای اولیه هارد قرار میگیره. اگه تابحال ویندوز رو توی درایوی بجز C نصب کرده باشید، زمانیکه اون درایو رو فرمت کردین، همچنین بوت لودر ویندوز نمایش داده شده و شما امکان انتخاب سیستم عاملی رو که دیگه وجود نداره هم در اختیار داشتین!

حالا سیستم عامل‌های یونیکس‌بیس مثل گنو/لینوکس غالبا از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بعنوان بوت‌لودر استفاده می‌کنند که هم انعطاف‌پذیری بالایی داره و هم اینکه براحتی توی هر قسمتی از هارد شما میتونه ثبت بشه و از همونجا هم بدون هیچ مشکلی لود میشه.
    البته [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انقدر دست شمارو باز میذاره که شما میتونی عکس خودت رو توی همون منوی گراب بعنوان پس زمینه قرار بدی. من خودم در حال حاضر یک رندر ۳بعدی ماشین رو با ابعاد 1080*1920 بعنوان پس‌زمینه گراب قرار دادم.

شما اگه ویندوز نصب کرده باشی و بعد یخوای گنو/لینوکس رو نصب کنی، گنولینوکس بدون هیچ مشکلی خودش ویندوز رو شناسایی و به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اضافه می‌کنه اما اگه بخوای برعکس عمل کنی؟ متأسفانه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نمی‌تونه سیستم‌عامل‌های غیر از محصولات مایروسافت رو شناسایی کنه و بهتون امکان انتخاب بده. ه این هم یکی از نقاط ضعف بزرگ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در مقابل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست.

عمل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] م خیلی ساده‌ست. شما یک بوت‌لودر (مثلا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) رو داری روی سیستم و بعد میآیی گنولینوکس رو با بوت‌لودر دوم (در اینجا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) نصب می‌کنی. زمانی‌که بخوای از داخل گراب وارد ویندوز بشی، شما اول به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که بوت‌لودر ویندوز هست منتقل میشی که به این عمل اصطلاحا Chain loading گفته میشه.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونین مقایسه‌ای بین بوت‌لودرهای مختلف رو ببینین.
    شما MBR رو که به نوعی یک Partition Table هست رو با بوت لودر ویندوز و گراب کلا غاطی کردین و بعد با هم مقایسشون کردید! ویندوز و MBR به هیچ وجه به همدیگه محدود نیستن.ویندوز در حالت UEFI از GPT استفاده می کنه وسیستم عامل ها و بوت لودر های دیگه هم میتونن از MBR استفاده کنن. محدود بودن محل بوت لودر هم در اصل بر میگرده به بایوس و نه MBR، در حقیقت گراب هم چه با GPT (مراجعه شود به Protective MBR) و چه با MBR توی بایوس محدود به 440 بایت اول هست و برای دور زدن اون مجبوره بصورت چند مرحله ای لود بشه.(البته شکی نیست که اینجا بهتر از بوت لودر ویندوز عمل می کنه.)
    شناسایی نکردن محصولات غیر مایکروسافت هم باز مربوط به محدودیت MBR نیست و مربوط به بوت لودر ویندوز میشه.

7. 2 کاربر از Hapoofesgeli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

شما MBR رو که به نوعی یک Partition Table هست رو با بوت لودر ویندوز و گراب کلا غاطی کردین و بعد با هم مقایسشون کردید! ویندوز و MBR به هیچ وجه به همدیگه محدود نیستن.ویندوز در حالت UEFI از GPT استفاده می کنه وسیستم عامل ها و بوت لودر های دیگه هم میتونن از MBR استفاده کنن. محدود بودن محل بوت لودر هم در اصل بر میگرده به بایوس و نه MBR، در حقیقت گراب هم چه با GPT (مراجعه شود به Protective MBR) و چه با MBR توی بایوس محدود به 440 بایت اول هست و برای دور زدن اون مجبوره بصورت چند مرحله ای لود بشه.(البته شکی نیست که اینجا بهتر از بوت لودر ویندوز عمل می کنه.)
    شناسایی نکردن محصولات غیر مایکروسافت هم باز مربوط به محدودیت MBR نیست و مربوط به بوت لودر ویندوز میشه.
    می‌بخشید حق کاملا با شماست و من بوت‌لودرهای مایکروسافت رو اشتباها mbr ذکر کردم و موقعی که داشتم جواب این دوستمون رو می‌نوشتم همزمان داشتم چندتا مطلب دیگه‌رو هم توی ذهنم مرور می‌کردم و زمانی که داشتم در مورد بعضی‌هاشون نوت هم می‌نوشتم جواب دادم که این باعث شد اشتباه به این بزرگی صورت بگیره. و صدالبته بقیه اطلاعات همچنان سر جای خودشون درستن و فقط اسم بوت‌لودرها باید جایگزین واژه MBR بشه.

باز هم ممنون بابت تصحیح اشتباه و توضیحات بسیار خوبی که دادی.

9. 2 کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

می‌بخشید حق کاملا با شماست و من بوت‌لودرهای مایکروسافت رو اشتباها mbr ذکر کردم و موقعی که داشتم جواب این دوستمون رو می‌نوشتم همزمان داشتم چندتا مطلب دیگه‌رو هم توی ذهنم مرور می‌کردم و زمانی که داشتم در مورد بعضی‌هاشون نوت هم می‌نوشتم جواب دادم که این باعث شد اشتباه به این بزرگی صورت بگیره. و صدالبته بقیه اطلاعات همچنان سر جای خودشون درستن و فقط اسم بوت‌لودرها باید جایگزین واژه MBR بشه.

باز هم ممنون بابت تصحیح اشتباه و توضیحات بسیار خوبی که دادی.
    اقا توروخدا مواظب باشید دیگه . حالا مطمعنید بقیه اطلاعات درستن ؟ من دارم کل نوشته های شمارو میخونم.

تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون دوست عزیز که اطلاع دادین.به علت کمبود دانشم از این اطلاعات شما اصلا سر نیوردم .
    من کلا در زمینه هـک و امنیت میخام فعالیت کنم .نیاز هس اینارو بدونم ؟ اگه اره بی زحمت یه منبع مربوط یه توضیحاتتون که قشنگ یاد بده معرفی کننین. بازم ممنون.
    Last edited by roya.rashidi; 07-07-2014 at 00:05.

تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

ممنون دوست عزیز که اطلاع دادین.به علت کمبود دانشم از این اطلاعات شما اصلا سر نیوردم .
    من کلا در زمینه هـک و امنیت میخام فعالیت کنم .نیاز هس اینارو بدونم ؟ اگه اره بی زحمت یه منبع مربوط یه توضیحاتتون که قشنگ یاد بده معرفی کننین. بازم ممنون.
    بنده در زمینه امنیت هیچ اطلاعاتی ندارم ولی اگر نخواین در زمینه امنیت سیستم عامل فعالیت کنید گمون نکنم نیاز اساسی باشه. هرچند که دونستنشون هیچوقت ضرری نمیرسونه.
    در مورد منبع هم من منبع خاصی رو نمیشناسم، معمولا مستندات هر برنامه، ویکی پدیا و مستندات توزیع ها (و صد البته موتور های جستجو) منابع خیلی خوب و کافی برای سطوح نه چندان تخصصی هستن...
    بهترین پیشنهاد میتونه بهبود زبان باشه چون واقعا منابع فارسی محدودن...

13. 2 کاربر از Hapoofesgeli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. من میخام به وافای وصل بشم همش این پیغامه میاد . رمزمو درس میکنم . طبق تصویر میبینید که ویندوزم هم قشنگ وصل شده .
    تو تنظیمات بک ترک انواع رمزهارو انتخاب کردم . ولی بازم همش این پیعام میاد
    [IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دونستن این موارد اجباری نیست ولی مسلما کمک می‌کنه

سلام. من میخام به وافای وصل بشم همش این پیغامه میاد . رمزمو درس میکنم . طبق تصویر میبینید که ویندوزم هم قشنگ وصل شده .
    تو تنظیمات بک ترک انواع رمزهارو انتخاب کردم . ولی بازم همش این پیعام میاد
    [IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    شما توی ویرچوال ماشینتون نیازی به اتصال وای‌فای نداری. با استفاده از Ethernet یا همون Lan مجازی که توی ویرچوال ماشین داری وقتی کامپیوتر میزبان شما به اینترنت دسترسی داشته باشه می‌تونی براحتی به اینترنت وصل بشی و ازش استفاده کنی.

اقا توروخدا مواظب باشید دیگه . حالا مطمعنید بقیه اطلاعات درستن ؟ من دارم کل نوشته های شمارو میخونم.
    بله بقیه اطلاعات درسته و برای اینکه اگر کسی بعد این هم مطلب رو خوند به اشتباه نیافته من پستم رو ادیت کردم.

16. این کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •