تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 272 از 827 اولاول ... 172222262268269270271272273274275276282322372772 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,711 به 2,720 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از جوابت داداش .

سیگیت ها چطورن ؟ اداپتوری هاش ؟ اون مدلی ک بالا گفتم ؟ خوبه ؟ ضاهر سیگیت ها ب نظرم قشنگ تره .
    اندازه هارد وسترن 3 ترابایتی ک خودت داری چقدره ؟ خیلی بزرگ نیست ؟
    اخه این مدل WD My passport essential se 1tb/usb3 خیلی کوچیک و جمع و جوره سرعتش هم ک بچه ها گذاشتن خیلی خوبه و ارزش داره اینو ول کنم اداپتوری بگیرم ؟
    من جرات ندارم به کسی سیگیت آداپتوری مدل گوفلکس رو پیشنهاد بدم . برای یه نفر یه که سوخت تا به برق زد بوش دراومد . برای یه نفر دیگه هم با وجودیکه سیستمش خاموشه اما بعضی اوقات هارد روشن میمونه ، احتمالا کیفیت کارتریجش پایینه نمیدونم والا !!!

ولی پرتابلهای سیگیت به نظر مشکلی ندارن .

اگر اصلا جابجایی ندارین بهتره که دسکتاپی بخرید هم ارزونتر تموم میشه و هم سرعتش بیشتره ولی یکمی بزرگه ، تازه آداپتور برق هم باید باهاش جابه جا کنی اگر کیف مخصوص رو هم نداشته باشی حمل و نقلش دردسر اساسی هست . ولی اگر دایماً جابجا میکنین بهتره که پرتابل بخرید ولی خیلی گرونتر تموم میشه انتخاب با خودتونه دیگه .

آخر فروم باز matrix_3s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    IRAN - CKNDHI

پيش فرض

مگه ps3 از usb3 پشتیبانی میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واسه خودم هم 2 هست هم 3 ولی میاره(از کسی که کنسول گرفتم میگفت USB3 نباشه)
    پاسپورتی یا آداپتوری ؟
    من اصلا فرق بین این دو رو نمیدونم............
    ولی یه دونه دارم 500
    فکر می کنم پاسپورتی باشه

داره خودمونی میشه aminhacker's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اولا سلام داش عطا ممنون که تاپیک رو ترکونده
    یک چند روزه مخابرات مشهد ترکوندن وصلم نمیشه الان هم با یک گوشی آشغال با GPRS ایرانسل دزد آمدم
    مگه ps3 از usb3 پشتیبانی میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واسه خودم هم 2 هست هم 3 ولی میاره(از کسی که کنسول گرفتم میگفت USB3 نباشه)

ولی یه دونه دارم 500
    فکر می کنم پاسپورتی باشه

پاسپورتی به زبون ساده همون مدا جیبی و قابل حمل
    آداپتوری گنده تر و قابل حمل نیست

4. این کاربر از aminhacker بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ولی یه دونه دارم 500
    فکر می کنم پاسپورتی باشه
    سلام
    کلا دوجور ps3 داریم

1. اسلیم که هارد usb3 رو نمیشناسه و دلیلشو هم نمیدونم
    2. فت که usb3 رو میشناسه .

اولا سلام داش عطا ممنون که تاپیک رو ترکونده
    یک چند روزه مخابرات مشهد ترکوندن وصلم نمیشه الان هم با یک گوشی آشغال با GPRS ایرانسل دزد آمدم

پاسپورتی به زبون ساده همون مدا جیبی و قابل حمل
    آداپتوری گنده تر و قابل حمل نیست
    در تکمیل فرمایشات دوستمون
    هاردهای پرتابل در واقع از هارد 2.5 اینچی لپتاپ استفاده شده و برق مورد نیاز رو از usb تامین میکنن ولی هاردهای دسکتاپی در واقع از هاردهای 3.5 اینچی معمولی استفاده شده و یه آداپتور برق دارن بعبارت دیگر یه منبع تغذیه کاملا مستقلی دارن .

یکی مزیت های داشتن منبع تغذیه کاملا مستقل اطمینان از راه اندازی هارد هست . چون دیده شده که برق usb برای راه اندازی هارد 2.5 اینچی کفایت نکرده و درنتیجه هارد راه اندازی نشده است . البته بعضی از سازندگان هارد برای رفع مشکل کمبود برق usb از کابلهای دو سر یا y-cable استفاده میکنن که اگر با یه پورت usb هارد راه اندازی نشد الباقی برق مورد نیاز از پورت دیگر usb تامین شود . یه نمونه از این هارد ، سیگیت مدل گوفلکس pro هست که کابل دو سر دارد .
    البته دلیل عدم راه اندازی هارد پرتابل یا بدون آداپتوری میتونه استفاده از کابل usb نامرغوب باشه که باعث اتلاف ولتاژ میشه .

ضمنا لقب هاردهای پاسپورتی فقط مربوط به هارد پرتابل وسترن هست و نه هارد دیگه ای.

عکس زیر نمونه ای از کابل دوسر یا y-cable هست.

Last edited by ata.royalfalcon; 25-08-2011 at 23:59.

6. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Mehrdad092000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام

بهترین برنامه برای پارتیشن بندی کردن و فرمت کردن acronis disk director suite home هست . البته نرم افزار های زیادی در این زمینه هست ولی من اینو ترجیح میدم .

آموزش مختصر هم که خودم نوشتم در اینجا گزاشتم .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    با توجه به اینکه هاردم 500 گیگ سیگیته و دو پارتیشنه نیست متاسفانه تجربه عملی در زمینه ادیت فایل USB.CFG رو ندارم . ولی میدونم که اگر دو پارتیشن هست باید عدد دو بذاری مشخصات هارد هم باید دقیق و با حروف کوچیک تو فایل USB.CFG وارد کنی .

با توجه به اینکه بعضی از بازی ها برای اجرا شدن حتما باید از هارد اکسترنال اجرا بشن و نه هارد اینترنال ، پس بهتره که یه پارتیشن 500 گیگی بسازید به فرمت fat32 که این پارتیشن باید پارتیشن اول باشه . و دومین پارتیشن هم NTFS بسازید برای آرشیو بازیها . مولتیمن رو هم آپدیت کن آخرین ورژنش 2.04.00 هست .

برای پیشگیری از سوختن مهمترین راه استفاده از خروجی برق کاملا استاندارد و استفاده از محافظ های مناسب پیشنهاد میشه .
    ممنون
    راستی برای خاموش کردم این هارد چیکار کنیم؟همون سیستموخاموش کنیم ؟اخه هیچ چیزی نداره
    مثلا وقتی هاردو از usb در میارم چطور اینو خاموش کنم /.؟از برق بکشم؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه depot's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    پای کامپیوتر

پيش فرض

اقا من دو سه تا هارد دارم همین طور بیکار افتادن تو خونه خودم میگم تو هزینه صرفه جویی کنم برم یه بکس بگیرم استفاده کنم حالا به این هارد چه باکسی میخوره ؟؟ wd green 500gb

آخر فروم باز Mehrdad092000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

شکره خدا وصل کردم به ps3 هیچی نشد یه 700فت درست کردم بقیه هم ntfs که میخوام عوض کنم حالا

راستی سرعت انتقال توی فت کمتر از ntfs? یا توی ps3سرعت کمه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون
    راستی برای خاموش کردم این هارد چیکار کنیم؟همون سیستموخاموش کنیم ؟اخه هیچ چیزی نداره
    مثلا وقتی هاردو از usb در میارم چطور اینو خاموش کنم /.؟از برق بکشم؟
    اگر ps3 در حال خواندن و نوشتن روی هارد نیست میتونین هم usb رو جدا کنین و هم از برق بکشید ، مشکلی نداره .
    در هر حال قبل از جدا کردن هارد از ps3 مطمئن باشید که بازی که روی هارد اکسترنال هست توسط ps3 ماونت mount نشده باشد .

---------- Post added at 10:15 AM ---------- Previous post was at 10:12 AM ----------

شکره خدا وصل کردم به ps3 هیچی نشد یه 700فت درست کردم بقیه هم ntfs که میخوام عوض کنم حالا

راستی سرعت انتقال توی فت کمتر از ntfs? یا توی ps3سرعت کمه؟
    خب شکر خدا پس مشکل از خود سیگیت بوده !!!
    راستش اونو دیگه نمیدونم تفاوت سرعت بین fat32 و ntfs

11. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اقا من دو سه تا هارد دارم همین طور بیکار افتادن تو خونه خودم میگم تو هزینه صرفه جویی کنم برم یه بکس بگیرم استفاده کنم حالا به این هارد چه باکسی میخوره ؟؟ wd green 500gb
    آداپتور برق باکسهای که در بازار هست مناسب و استاندارد نیستن و میتونن به هارد آسیب برسانند . در هر حال اگر میخواهید از باکس استفاده کنین بهتره که برق مورد نیاز رو از یه پاور استاندارد تامین کنین.

باکسها هم انواع مختلفی دارن مثل باکس مخصوص 2.5 اینچی یا 3.5 اینچی
    یا تبدیل ساتا و IDE به usb
    یا تبدیل ساتا به esata
    Last edited by ata.royalfalcon; 26-08-2011 at 10:33.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

من خودم پاسپورت وسترن 1 ترا usb 3+ usb2 با گارانتي سازگار 125 گرفتم
    بيشتر واسه آرشيو ميخواستم و حمل و نقل هم نميکنم زياد ولي با همه ي تفاسير فکر ميکنم هاردهاي پرتابل مقاومت بيشتري دارن چون سنسور حرکتي دارن و موقع تکان ناگهاني هد رو ميکشه کنار، نميدونم همه هارها اينطوريه يا نه، ضمن اينکه يه کيف کوچيک محکمم واسش ميگيري هم واسه نگه داري هم يه وقتي حمل و نقل، ولي از همه بهتر استفاده راحتيه که دارن خيلي راحت! usb را ميزنيد استفاده ميکنيد بعد usb را ميکشيد!
    قيمتش هم خيلي فرق کنه با حجم مشابه دستکتاپش فکر کنم 40 تومنه فرقش که ارزش داره! (حدود 1/3 بيشتره، 30%)
    سرو صدا هم که به نظر من اصلا نداره!
    کلا به جز جنس بدنه ي ظريفش که انصافا خش خورش ملسه! ايراده ديگه اي نداشته تو اين 3، چهار روزه که کار ميکنم باهاش!
    و فکر کنم يه ايراد ديگه کلا هاردهاي اکسترن اينه که مثل فلش به usb نامطمئن نبايد بزنيشون ممکنه خراب بشن، مثل usb هاي جلو کيس توي سايت دانشگاه! که بعضي وقتا پورتاشو خرتو خر وصل ميکنن خوراک فلش سوزي ميشه!

14. این کاربر از mohammadjavadvh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •