تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: تبعات ازدواج سفید در جامعه دارای رویکردی مثبت است یا منفی؟

راي دهنده
94. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • +

36 38.30%
  • -

43 45.74%
  • نمیدانم

15 15.96%
صفحه 27 از 37 اولاول ... 17232425262728293031 ... آخرآخر
نمايش نتايج 261 به 270 از 362

نام تاپيک: ازدواج سفید،خوب یا بد؟

داره خودمونی میشه shi.irani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

خدایا مردم اون طرف دنیا در چه فکرن ما در چه فکریم...
    اونا اگه همچین همخونه گی رو می پذیرن برای داشتن تعهد کذایی اب دوغ خیاری که شماها در پست ها فرمودید اونم بدون ازدواج نیست
    زن میخواد امنیت داشته باشه و از لحاظ جنسی تامین باشه و اصلا مرد مقابلش مثل دوست همجنسشه یه روزم ولش میکنه میره با یکی دیگه
    اونا هدفشون تامین عاطفی نیست اونا براشون مهم کارشون و اهداف اجتماعیشونه
    اکثر خواننده ها و بازیگرهای خارجی ازدواج میکنن و همخونه ندارند اونجا هم اگه مردو زنی اگه واقعا طالب هم باشند ازدواج میکنند همخونه نمی شن
    همونطور که سالهایت آقای بردپیت خواستار ازدواج با خانم جولی بود اما خانوم قبول نمیکرد چون فکر میکرد اون ممکنه هوسی دوسش داشته باشه
    ولی در آخر ازدواج کردند
    ببندین تورو خدا این بساط رو
    هرکی هرجوردوست داره زندگی کنه بعضی ها شهوتین بعضی ها بی بندوبارن بعضی ها بی مسئولیتن
    تقصیر که ندارند اینجورین ولشون کنین
    این یه انتخابه...
    زن میخواد کسی کنارش باشه اما مسئولیتی نپذیره راحت باشه
    مرد هم همینطور ...
    وگرنه من میگم دونفر بیپول اگه ازدواج کنن اونم با مهریه پایین چه عیبی داره؟عیب ازدواج برای این افراد بی پولی و مهریه نیست
    مسئولیت پذیریه ...
    در نتیجه ازدواج سفید در نهایت فقط در جهت تامین جنسیه و تمام...
    Last edited by shi.irani; 20-04-2015 at 18:33.

2. این کاربر از shi.irani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

کسی هم که معتاد میشه و زندگی خودش و دیگران رو بر باد میده و تبدیل میشه به انگل جامعه قطعا آگاهانه معتاد شدن رو پذیرفته، حالا باید بگیم چون معتاد شدن آگاهانه هست پس ما نباید دخالت کنیم و نباید آزادی فرد رو محدود کنیم؟

البته ازدواج سفید مثل مواد مخدر نیست، اما بحث اینه که اگر مصلحین و روانشناسان و جامعه شناسان به این نتیجه برسن که مثلا ازدواج سفید/رسمی به ضرر خود فرد و جامعه هست آیا باید همچنان به خاطر حفظ آزادی و با گفتن اینکه آگاهانه انتخاب کردن، به افراد جامعه اجازه بدیم به خودشون و جامعه ضرر بزنن؟
    نظر من درباره اعتیاد: بله نباید دخالت کنیم و آزادی شخص هست که معتاد بشه، ولی باید مطمئن بشیم ایشون زندگی دیگری رو بر باد نمی ده. این اطمینان از راه های محدود کردن قدرت ایشون در آسیب زدن به سایرین باید اعمال بشه و نه از راه های محدود کردن آزادی ایشون نسبت به خودش. بطور مثال شخصی که کنار بچه 5 ساله اش می شینه و تریاک می کشه باید بچه رو ازش گرفت، نه اینکه تریاک رو ازش گرفت!

اگه اساس تفکرمون این باشه که بنا به نظر "مصلحین" میشه جلوی آزادی شخص در آسیب زدن به خودش رو گرفت، کجا قراره قضیه رو متوقف کنیم؟ به نظر پزشکان خوردن فست فود هم می تونه به شخص ضرر بزنه و قضیه (برعکس ازدواج سفید) بطور علمی کاملا قابل نشون دادن است و هیچ شک و شبهه ای نداره، و مشکلاتی که در پی اضافه وزن ناشی میشه می تونه جامعه رو شدیدا تحت تاثیر قرار بده (خیلی از جوامع غربی اپیدمی اضافه وزن دارند)، پس "مصلحین" تصمیم بگیرند مردم چی بخورند و جلوی آزادیشون گرفته بشه؟ اگه این حق رو برای ازدواج سفید به "مصلحین" بدیم، چرا برای "فست فود" بهشون ندیم؟

4. 7 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

که خوب این کار به هیچ عنوان با فرهنگ جامعه سازگار نیست
    کم تر کسی حاظر میشه با دختری که چند وقت زیر یک سقف با مرد دیگه ای زندگی کرده ازدواج کنه
    ممکنه برای مرد مشکلی نداشته باشه در اینده(که البته اونم مشکلات خاص خودشو داره) ولی برای زن خیلی تبعات سنگینی داره
    حرفای پشت سر مردم هم جای خودش
    در کل من مشکلی با ازادی این کار ندارم ولی خوب جامعه ایران حداقل تا چندین سال اینده اصلا نمیتونه این کار رو بپذیره
    وقتی همه گیر بشه تبدیل به یک نرم میشه همین الان هم دختر و پسر بکر به معنای واقعی خیلی کم پیدا میشه بویژه در شهرها چون سن ازدواج هم بالا رفته بالاخره هر کسی یه تجاربی داشته منتها همه مخفی میکنن به نظر من کسی غیر از این فکر کنه خودشو گول میزنه، این چیزیه که جاوی آن را نمیشه گرفت.

بنظرم من دوران نامزدی اگه به اندازی کافی طولانی باشه (مثلا 6 ماه تا یه سال)، طرفین به یک شناخت کافی از شخصیت و اخلاقیات همدیگه میرسن، و همین شناخت در اکثر موارد برای تصمیم گیری در مورد ازدواج با طرف مقابل کافی هست ...
    .
    .
    .
    .
    دلایل زیادی برای رد یا دفاع از ازدواج سفید هست ... یکی از اونها حق طرفین از این رابطه هست ...

یکی از دلایلی که دوستان در دفاع از ازدواج سفید میارن اینه که دو طرف هر وقت دیدن به درد همدیگه نمیخورن به خوبی و خوشی و بدون قوانین دست و پاگیر از هم جدا میشن ... ولی مشکل اینه که در بسیاری از موارد اینطور نیست، بلکه یکی از طرفین به دلایلی تصمیم میگیره از این رابطه خارج بشه در حالی که طرف مقابل هنوز شدیدا و عمیقا به او وابسته هست ... در این موارد چون هیچ مانعی وجود نداره اونی که سیر شده یا نمیتونه ادامه بده خیلی راحت اون یکی رو ترک میکنه و میره سراغ یه نفر دیگه ...

در این موارد اونی که از ازدواج سفید سود میبره کسی که میخواد از رابطه خارج بشه، به نوعی حق رو به کسی دادیم که میخواد بره، به هر دلیل، اما تکلیف طرف مقابل چیه؟ مگه اون انسان نیست، چرا باید حق با کسی باشه که میخواد بره؟ آیا طرف مقابل هیچ حقی از این رابطه نداره؟

از این نظر، کسانی که از ازدواج سفید دفاع میکنن معتقدن اونی که میخواد بره باید ازاد باشه، حق داره که بره و هیچ کس و هیچ چیز هم نباید جلوی آزادیش رو بگیره ... از طرف دیگه کسانی که از ازدواج رسمی دفاع میکنن حق رو بیشتر به کسی میدن که زندگیش به این رابطه وابسته هست، که اگر طرف دیگه بره دچار پوچی و افسردگی شدید میشن ...

کسانی که از ازدواج رسمی دفاع میکنن یکی از دلایلشون اینه که در ازدواج سفید چون هیچ مانعی وجود نداره هر وقت ناراحتی یا مشکلی پیش امد یکی از طرفین یا هر دو ممکنه تصمیمی از سر احساس بگیرن و از هم جدا بشن، در حالی که اگر کمی زمان بگذره سرد خواهند شد و فراموش خواهند کرد و خواهند بخشید و دوباره شروع خواهند کرد، آنچه لازمه زمانه، زمانی که وجود موانع به دست ما میده ... ناگفته پیداست که بسیار پیش میاد که جدایی بهترین راهه، ولی به نظر معتقدین به ازدواج رسمی مواردی که مشکل واقعا حاد نیست و با گذشت زمان رفع میشه بسیار بیشتره و به همین دلیل معتقد به ازدواج رسمی هستن ...

یکی دیگر از دلایل دفاع از ازدواج رسمی این هست که هر چه رابطه طولانی تر باشه، صمیمت و تعهد هم بیشتر خواهد شد، بقول معروف هر چیزی نوش خوبه بجز رفیق که قدیمی ش بهتره، و اون چیزی که باعث میشه رابطه طولانی تر و عمیق تر و شیرین تر بشه همین موانع هستن که نمیذارن روابط به راحتی و به دنبال کوچکترین مشکل و انتظارات بی جا و بچگانه و پرفکشنیست نابود و در نطفه خاموش بشن ...
    دوستان پاسخ بایسته دادن ولی من هم خاطر نشان میکنم که حفظ ازدواج شکست خورده عوارض خیلی بدتری داره، زندگی بدون آرامش همیشه دعوا و اعصاب خوردی فقط کوچکترین اثرات اون هست خیانت و دشمنی خانواده ها و هدر رفتن زندگی انسانها تا آخر عمر و کودکان روان پریش و... واقعن هم روی سلامت افراد و هم روی سلامت جامعه تاثیر بسیاری بدی خواهد داشت.

البته بازگشت به ازدواج سفید هم خیلی آسانتره در ازدواج سفید حتی به قول شما بدون مانع هم از هم جدا شوند باز هم بدون مانع می توانند به هم برگردند و دیگه نیاز به محلل هم نیست خیلی سال پیش یکی از اقوام از عصبانیت زنشو سه طلاقه کرد و داستان شد...

6. 6 کاربر از Artam01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

کسی هم که معتاد میشه و زندگی خودش و دیگران رو بر باد میده و تبدیل میشه به انگل جامعه قطعا آگاهانه معتاد شدن رو پذیرفته، حالا باید بگیم چون معتاد شدن آگاهانه هست پس ما نباید دخالت کنیم و نباید آزادی فرد رو محدود کنیم؟

البته ازدواج سفید مثل مواد مخدر نیست، اما بحث اینه که اگر مصلحین و روانشناسان و جامعه شناسان به این نتیجه برسن که مثلا ازدواج سفید/رسمی به ضرر خود فرد و جامعه هست آیا باید همچنان به خاطر حفظ آزادی و با گفتن اینکه آگاهانه انتخاب کردن، به افراد جامعه اجازه بدیم به خودشون و جامعه ضرر بزنن؟
    از هر بُعدی نگاه کنیم این مقایسه اشتباهه. مضرات اعتیاد کاملا مشخصه ولی باز هم کاری که مجری قانون میکنه اینه که عوامل ایجاد اعتیاد رو از بین میبره نه اینکه داخل خانه مردم جستو کنه و هرکس مخدر مصرف کرد مجازات کنه. (خانه حریم شخص هست مادامی که به دیگران آزار نرسونه) نه اینکه حق فرد رو از زندگی خصوصیش سلب کنه.

مشخصا ازدواج رسمی از دید خیلیها شاید بهتر باشه و فکر نمیکنم مشکل جامعه شناسان انتخاب یکی از این دو باشه چون در شرایط یکسانی مقایسه نمیشن و در نتیجه نمیتونیم بگیم کدوم بده کدوم خوب. طبیعتا هدف رضایت هر دو طرف هست چه با زور قانون و چه دلبخواهی ، ولی در زمان حال و آینده نزدیک مشکلات روش قانونی در بخشی از جامعه فقط با ازدواج سفید حل میشه . بدون تعارف قبول داری که در صورت تایید جامعه شناسان هم قانون فعلی ازدواج به دلایلی تغییر نخواهد کرد؟

+
    در مورد آزادی که گفتی سوالی دارم ؛ فرض کنیم همه مردم یک جامعه تصمیم به بچه دار نشدن بگیرند، حکومت باید چکار کنه ؟

8. 2 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

ازدواج سفید 40 سال دیگه تو ایران جا میوفته

هر چیزی که الان تو کشورهای اروپایی باب هست 30 سال دیگه تو ایران باب میشه

الان یه چیز عجیبیه

مثل ماهوره و اینترنت و وایبر sms که الان یه چیز عادی شده تو جامعه ما

10. 2 کاربر از nimahandsomboy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

از هر بُعدی نگاه کنیم این مقایسه اشتباهه. مضرات اعتیاد کاملا مشخصه ولی باز هم کاری که مجری قانون میکنه اینه که عوامل ایجاد اعتیاد رو از بین میبره نه اینکه داخل خانه مردم جستو کنه و هرکس مخدر مصرف کرد مجازات کنه. (خانه حریم شخص هست مادامی که به دیگران آزار نرسونه) نه اینکه حق فرد رو از زندگی خصوصیش سلب کنه.

مشخصا ازدواج رسمی از دید خیلیها شاید بهتر باشه و فکر نمیکنم مشکل جامعه شناسان انتخاب یکی از این دو باشه چون در شرایط یکسانی مقایسه نمیشن و در نتیجه نمیتونیم بگیم کدوم بده کدوم خوب. طبیعتا هدف رضایت هر دو طرف هست چه با زور قانون و چه دلبخواهی ، ولی در زمان حال و آینده نزدیک مشکلات روش قانونی در بخشی از جامعه فقط با ازدواج سفید حل میشه .بدون تعارف قبول داری که در صورت تایید جامعه شناسان هم قانون فعلی ازدواج به دلایلی تغییر نخواهد کرد؟

+
    در مورد آزادی که گفتی سوالی دارم ؛ فرض کنیم همه مردم یک جامعه تصمیم به بچه دار نشدن بگیرند، حکومت باید چکار کنه ؟
    من هم گفتم که ایندو مثل هم نیستن ...

بله قبول دارم

اگه حکومت دموکراسی هست باید قبول کنه، اگر نه که هر چی خودش صلاح بدونه انجام خواهد داد ...

12. 2 کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

نظر من درباره اعتیاد: بله نباید دخالت کنیم و آزادی شخص هست که معتاد بشه، ولی باید مطمئن بشیم ایشون زندگی دیگری رو بر باد نمی ده. این اطمینان از راه های محدود کردن قدرت ایشون در آسیب زدن به سایرین باید اعمال بشه و نه از راه های محدود کردن آزادی ایشون نسبت به خودش. بطور مثال شخصی که کنار بچه 5 ساله اش می شینه و تریاک می کشه باید بچه رو ازش گرفت، نه اینکه تریاک رو ازش گرفت!

اگه اساس تفکرمون این باشه که بنا به نظر "مصلحین" میشه جلوی آزادی شخص در آسیب زدن به خودش رو گرفت، کجا قراره قضیه رو متوقف کنیم؟ به نظر پزشکان خوردن فست فود هم می تونه به شخص ضرر بزنه و قضیه (برعکس ازدواج سفید) بطور علمی کاملا قابل نشون دادن است و هیچ شک و شبهه ای نداره، و مشکلاتی که در پی اضافه وزن ناشی میشه می تونه جامعه رو شدیدا تحت تاثیر قرار بده (خیلی از جوامع غربی اپیدمی اضافه وزن دارند)، پس "مصلحین" تصمیم بگیرند مردم چی بخورند و جلوی آزادیشون گرفته بشه؟ اگه این حق رو برای ازدواج سفید به "مصلحین" بدیم، چرا برای "فست فود" بهشون ندیم؟
    مقایسه مواد با فست فود صحیح نیست ... تمامی دولت ها بدون استثنا با توزیع و مصرف مواد مخدر مبارزه میکنن و قوانین سفت و سختی در این مورد دارن اما تا جایی که میدونم هیچ دولتی با فست فود مشکلی نداره ...
    .
    .
    .
    .
    فرض کنید یکی از دوستان خوب شما به خاطر مشکلی که براش پیش امده تصمیم میگیره که به مواد پناه ببره، شما مطمین هستید اگه معتاد بشه به هیچ کس جز خودش آسیبی نخواهد رسید، از طرف دیگه میدونید که این مشکل حاد نیست و با گذشت زمان حل خواهد شد، شما همچنین میتونید بدون اینکه خودش بفهمه مانع از دسترسی ش به مواد مخدر بشید، در این وضعیت چیکار میکنید؟ آیا مانع از دسترسیش به مواد میشید یا به آزادی و انتخاب آگاهانش احترام میذارید و اجازه میدید معتاد بشه؟

14. این کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

مقایسه مواد با فست فود صحیح نیست ... تمامی دولت ها بدون استثنا با توزیع و مصرف مواد مخدر مبارزه میکنن و قوانین سفت و سختی در این مورد دارن اما تا جایی که میدونم هیچ دولتی با فست فود مشکلی نداره ...
    .
    .
    .
    .
    فرض کنید یکی از دوستان خوب شما به خاطر مشکلی که براش پیش امده تصمیم میگیره که به مواد پناه ببره، شما مطمین هستید اگه معتاد بشه به هیچ کس جز خودش آسیبی نخواهد رسید، از طرف دیگه میدونید که این مشکل حاد نیست و با گذشت زمان حل خواهد شد، شما همچنین میتونید بدون اینکه خودش بفهمه مانع از دسترسی ش به مواد مخدر بشید، در این وضعیت چیکار میکنید؟ آیا مانع از دسترسیش به مواد میشید یا به آزادی و انتخاب آگاهانش احترام میذارید و اجازه میدید معتاد بشه؟
    نه همه دولت ها... خیلی از دولت ها دارن کم کم مواد مخدر مختلف رو قانونی می کنند. بطور مثال در هلند اکثر مواد مخدر قانونی است و روال هم در اکثر کشورهای غربی به سمت قانونی کردن کامل است (دلیلش مطالعات علمی است که نشون میده قانونی کردن و عدم مبارزه نتیجه بهتر داره) به هر حال مواد مخدر یک مقال بود... هزاران چیز مختلف هست که می دونیم مضر هست (نمونه اش مشروبات الکلی در خیلی از کشورها) ولی قانونی است و پرسش من از شما این بود که چرا بعضی چیزها به نظر شما به دلیل مضر بودن قابل قبوله حق آزادی و انتخاب از مردم گرفته بشه ولی بعضی چیزهای دیگه باید به افراد واگذار بشه.

من به دوستم کمک می کنم معتاد نشه یا اگه معتاد شد ترک کنه، ولی هیچ وقت فکر نمی کنم من کسی هستم که صلاح و مصلحت دوستم رو بهتر از خودش تشخیص می دم و هیچ وقت به دوستم نمیگم حق انتخاب نداری چون "من" مصلح هستم و سود و ضرر کارهای تو برای خودت و بقیه رو بهتر از خودت می دونم. به علاوه اینکه من با دوستم چطور رفتار می کنم فرق می کنه با اینکه قوانین در کشور چه باشه و آزادی چه کارهایی وجود داشته باشه. من تمایلی ندارم دوست من بره و هر روز فست فود بخوره ولی این رو توجیهی نمی دونم که بگم انسان ها حق ندارند هر روز فست فود بخورند.

من دوباره می پرسم: معیار چیه که شما فکر می کنید برای ازدواج سفید، در صورتی که "مصلحین" تشخیص بدن به ضرر شخص و جامعه است، میشه جلوی آزادی و انتخاب مردم رو گرفت ولی برای فست فود نمیشه؟

16. 6 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

...

من دوباره می پرسم: معیار چیه که شما فکر می کنید برای ازدواج سفید، در صورتی که "مصلحین" تشخیص بدن به ضرر شخص و جامعه است، میشه جلوی آزادی و انتخاب مردم رو گرفت ولی برای فست فود نمیشه؟
    معیار مطلقی وجود نداره ... بستگی داره به دیدگاه فلسفی شما نسبت به انسان و جامعه ... البته بنده موضعی نگرفتم، فقط طرح سوال کردم ...

من در مورد سوال قبلی جوابتون رو متوجه نشدم، آیا بدون اینکه متوجه بشه مانع میشید یا خیر؟

18. 2 کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال sdfssdfs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    land of the god

پيش فرض

تو مملکت ما کار به جایی داره میرسه که کم کم باید تایپیک بزنیم خود کشی خوب یا بد ?!!!!!!!

sent from my nexus

20. 3 کاربر از sdfssdfs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •