تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 27 از 38 اولاول ... 1723242526272829303137 ... آخرآخر
نمايش نتايج 261 به 270 از 375

نام تاپيک: ✔ تاپیک جامع مقررات آموزش متوسطه ( بزرگسالان ؛ راه دور ؛ غیر حضوری و ... )

داره خودمونی میشه amir.m.s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2013
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

شما اصلا اجازه ثبتنام در راه دور نخواهی داشت
    زمانی میتونین تو راه دور ثبت نام کنید که اجازه ثبتنام در مدارس معمولی رو نداشته باشین.

دوست عزیز مطمئن هستید؟!من همینجا پرسیدم و دوستان گفتند میتونم برم!

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

بله مطمئن هستم اصلا فلسفه وجود همچین مدرسه ای همینه که دانش آموزانی که نمیتونن مدرسه معمولی برن بیان اینجا
    شما وقتی میتونی تو مدرسه روزانه ثبتنام کنی دلیلی نداره راه دور ثبتنامتون کنن
    قبلا برای پیش دانشگاهی میشد طرف بره راه دور و وقتش آزاد بشه ولی از چند سال پیش دیگه به اونها هم اجازه نمیدن

شما اگه زیر 18 سال داشته باشین و بخواین تو راه دور ثبت نام کنید کار راحتی پیش رو ندارید
    اینم آیین نامه:
    خلاصه ای از آیین نامه آموزشی دوره متوسطه آموزش از راه دور

فصل اول : كليات
    ماده ( 1 ) : دوره ي متوسّطه «آموزش از راه دور»به منظور ادامه تحصيل
    افراد ذيل بر اساس اهداف هر يك از شاخه‏ها و مطابق با مواد اين آيين نامه
    در مراكز آموزش از راه دور اجرا مي‏شود:
    الف) افرادي كه امكان ارائه آموزش هاي متوسطه روزانه (سالي- واحدي)

به آنان وجود ندارد .

ب) دانش آموزاني كه شرايط تحصيل در واحدهاي آموزشي دوره‏ي

متوسطه روزانه را از دست داده‏اند.
    ج) افرادي كه به دليل وجود شرايط خاص امكان استفاده از آموزش‏هاي
    حضوري راندارند .

فصل سوّم - مقرّرات ثبت نام : ماده (12) :ثبت‏نام و انتخاب واحد توسط دانش‏آموز يا ولي يا نماينده قانوني وي به صورت حضوري يا غيرحضوري انجام مي‏شود .
    ماده (13): ثبت‏نام و انتخاب واحد دانش‏آموزان در مراكزآموزش‏ازراه‏دور حداكثر تا شروع نيمسالهاي اوّل، دوم و دوره‏ي تابستاني ادامه مي‏يابد.
    تبصره :ثبت‏نام پس از شروع هر نيمسال تحصيلي يا دوره‏ي تابستاني از افرادي كه عذر موجّه داشته‏اند با تشخيص و صدور معرّفي‏نامه توسّط اداره‏ي آموزش و پرورش محل مجاز است . در اين صورت نحوه‏ و ميزان استفاده دانش‏آموز از خدمات آموزشي مركز با توجه به شرايط و امكانات به تشخيص مدير مركز خواهد بود .
    ماده (14): دانش‏آموزان موضوع ماده (1) اين آيين نامه به شرح ذيل مي‏توانند با رعايت ساير مقررات در اين مركز ثبت‏نام كنند. اين قبيل دانش‏آموزان چنانچه بيش از 18 سال داشته باشند از معافيت تحصيلي نيز برخوردار خواهند بود :
    الف : دسترسي نداشتن به واحد آموزشي ، دوري راه يا نبود رشته تحصيلي در محل سكونت كه ملاك تشخيص افراد موضوع اين بند ،مجوز كميسيون خاص اداره‏ي آموزش و پرورش محل مي‏باشد كه به صورت موردي ، صادر مي‏شود .
    ب :شرايط تحصيل در دوره‏ي متوسطه روزانه را نداشته باشند كه مرجع تشخيص افراد موضوع اين بند بر اساس مدارك تحصيلي ذينفع، مدير مركز آموزش از راه دور مي‏باشد .
    ج :افرادي كه به دليل وجود شرايط خاص به شرح ذيل، امكان استفاده از آموزش‏هاي حضوري را ندارند:
    1- معلوليت جسمي: مدارك مربوط بايد توسط يكي از واحدهاي آموزشي استثنايي يا مديريت آموزش و پرورش استثنايي‏استان تأييد شده باشد .
    2- بيماري خاص و يا صعب العلاج: مدارك پزشكي مربوط بايد توسط كميسيون پزشكي منطقه تأييد شده باشد .
    3- تاهل: تصوير صفحات شناسنامه كه با اصل آن توسط مدير مركز آموزش از راه دور، مطابقت و تأييد شده باشد .
    4- الزام به حمايت از خانواده: ملاك تشخيص افراد موضوع اين بند ،مجوز كميسيون خاص اداره‏ي آموزش و پرورش محل مي‏باشد كه به صورت موردي، صادر مي‏شود .
    تبصره : ساير افراد در صورت دارا بودن 18 سال تمام و بيشتر مي‏توانند در مركزآموزش از راه دور
    ثبت نام كنند. ليكن با عنايت به اينكه افراد ذكور موضوع اين تبصره از معافيت تحصيلي بر خوردار نمي‏باشند بايد قبل از ثبت نام وضعيت خود را از نظر قانون وظيفه عمومي (كارت پايان خدمت، كارت معافيت، دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غيبت كه تاريخ اعزام آن حداقل پايان نيمسال

گذشته از تمام اینها
    رفتن به مدارس راه دور یعنی خارج شدن از فضای درس و افت شدید درسی!
    راه دور نه کلاسی داره نه چیزی و هیچ نکته مثبتی نداره و برای کسانی خوبه که دستشون به هیچ جایی بند نیست.
    Last edited by A/|\IR; 21-06-2015 at 17:23.

داره خودمونی میشه amir.m.s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2013
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

بله مطمئن هستم اصلا فلسفه وجود همچین مدرسه ای همینه که دانش آموزانی که نمیتونن مدرسه معمولی برن بیان اینجا
    شما وقتی میتونی تو مدرسه روزانه ثبتنام کنی دلیلی نداره راه دور ثبتنامتون کنن
    قبلا برای پیش دانشگاهی میشد طرف بره راه دور و وقتش آزاد بشه ولی از چند سال پیش دیگه به اونها هم اجازه نمیدن

شما اگه زیر 18 سال داشته باشین و بخواین تو راه دور ثبت نام کنید کار راحتی پیش رو ندارید
    اینم آیین نامه:

گذشته از تمام اینها
    رفتن به مدارس راه دور یعنی خارج شدن از فضای درس و افت شدید درسی!
    راه دور نه کلاسی داره نه چیزی و هیچ نکته مثبتی نداره و برای کسانی خوبه که دستشون به هیچ جایی بند نیست.

دوست عزیز من فکر میکنم میشه ها!من کسی رو میشناسم که اینکار رو کرد و موفق شد کنکور هم بده!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

دوستان بنده منتظر جوابم ممنون

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

نگران نباشین اکثر شهرها رعایت نمیکنن این موضوع رو. ضمن این که تشخیص موضوع به عهده مدیر مدرسه هست و بخار شهریه گرفتن هر کاری میکنن. شما میتونی ثبت نام کنی نگران نباش

6. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام خدمت دوستان

دوستان من کنکوری بود امسال رشته ریاضی که دادم کنکور رو پارسال که سم بود خرداد ماه نتونستم چند درس رو پاس کنم..افتاد برا شهریور که بازم نتونستم ..ولی دی ماه پاس کردم همشون رو...ولی بزرگسال شدم...الان که کنکور دادم و امتحان های پیش رو هم دادم چند تا درس پیش رو میدونم میفتم...

چندتا سوال داشتم

یک اینکه اگر من بازم نتونستم شهریور پاس کنم هیچ جوره نمیتونم برم سره کلاس دانشگاه تا دی برسه اونا رو پاس کنم؟
    2-اینکه اگر تابستون من کلاس جبرانی برم برای مستمر باید هر روز برم و اینکه چقدر مثلا دیفرانسیل طول میکشه ؟چون من سره کار میرم باید ببینم امکانش هست برام یا نه....و اینکه شما توصیه میکنید کلاس ها رو برم یا نه؟بگم وقفه ایی نداشتم یعنی ترک تحصیلی چیزی نکردم مشکلم فقط همون سوم بود که پاس نکردم...

از نهایی ها 2 تا افتادم که یکیش دیفرانسیل هست یکی فیزیک که فیزیک رو تک ماده میکنم...اون 4 تا درس به اصطلاح داخلی که ما توی مدرسه دیگه ایی هم دادیم و مستمر هم بهون ندادن با اینکه من مهر ماه سر کلاس چهارم بود کل چهارم رو رفتم ولی مسمر بهمون ندادن اونا رو هم ممکنه هندسه رو بیفتم....الان بهترین کاری که من میتونم برا این درسا بکنم چیه؟

ممنونم از همه
    بازم نتونی پاس کنی باید بری خدمت و برگردی یا معافیت بگیری تا بتونی دوباهر پیش بخونی. کلا دوسال حق داری سال چهارم رو بخونی.بهترین کار اینه که همین شهریور پاسشون کنی

تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت

پيش فرض

سلام خدمت دوستان

دوستان من کنکوری بود امسال رشته ریاضی که دادم کنکور رو پارسال که سم بود خرداد ماه نتونستم چند درس رو پاس کنم..افتاد برا شهریور که بازم نتونستم ..ولی دی ماه پاس کردم همشون رو...ولی بزرگسال شدم...الان که کنکور دادم و امتحان های پیش رو هم دادم چند تا درس پیش رو میدونم میفتم...

چندتا سوال داشتم

یک اینکه اگر من بازم نتونستم شهریور پاس کنم هیچ جوره نمیتونم برم سره کلاس دانشگاه تا دی برسه اونا رو پاس کنم؟
    2-اینکه اگر تابستون من کلاس جبرانی برم برای مستمر باید هر روز برم و اینکه چقدر مثلا دیفرانسیل طول میکشه ؟چون من سره کار میرم باید ببینم امکانش هست برام یا نه....و اینکه شما توصیه میکنید کلاس ها رو برم یا نه؟بگم وقفه ایی نداشتم یعنی ترک تحصیلی چیزی نکردم مشکلم فقط همون سوم بود که پاس نکردم...

از نهایی ها 2 تا افتادم که یکیش دیفرانسیل هست یکی فیزیک که فیزیک رو تک ماده میکنم...اون 4 تا درس به اصطلاح داخلی که ما توی مدرسه دیگه ایی هم دادیم و مستمر هم بهون ندادن با اینکه من مهر ماه سر کلاس چهارم بود کل چهارم رو رفتم ولی مسمر بهمون ندادن اونا رو هم ممکنه هندسه رو بیفتم....الان بهترین کاری که من میتونم برا این درسا بکنم چیه؟

ممنونم از همه

سلام

1.شما اگه شهریور هم نتونین پیش رو بگیرین ولی دانشگاه قبول بشین در صورتی دانشگاهتون آزاد و پیام نور و علمی کاربردی باشه میتونین ثبت نام کنید و تعهد بدین کهمدرک پیش رو تا دی ماه تحویل میدین، دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی میتونین سر کلاس بنشینین ولی آزاد رو باید مرخصی بگیرین ترم اول رو، دانشگاه دولتی هم که اصلا ثبتنامتون نمیکنند.
    2.شما تو احتحانات شهریور چون در طول سال تحصیلی نیست هیچ نمره مستمری ندارین چه برین کلاس چه نرین
    3.شما رفتین بزرگسالان ثبتنام کردین گفتین روزانه هستم؟ اگه روزانه باشین باید نمره مستمر هم بهتون بدن مگر اینکه برای ترم شهریور ثبتنام کرده باشین.

بازم نتونی پاس کنی باید بری خدمت و برگردی یا معافیت بگیری تا بتونی دوباهر پیش بخونی. کلا دوسال حق داری سال چهارم رو بخونی.بهترین کار اینه که همین شهریور پاسشون کنی
    سلام
    دکتر این دوستمون یه سال هم نشده اومده پیش پس وقت داره هنوز.
    Last edited by A/|\IR; 22-06-2015 at 10:49.

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام
    اینوری باشه یه سال وقت داره

10. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

سلام

1.شما اگه شهریور هم نتونین پیش رو بگیرین ولی دانشگاه قبول بشین در صورتی دانشگاهتون آزاد و پیام نور و علمی کاربردی باشه میتونین ثبت نام کنید و تعهد بدین کهمدرک پیش رو تا دی ماه تحویل میدین، دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی میتونین سر کلاس بنشینین ولی آزاد رو باید مرخصی بگیرین ترم اول رو، دانشگاه دولتی هم که اصلا ثبتنامتون نمیکنند.
    2.شما تو احتحانات شهریور چون در طول سال تحصیلی نیست هیچ نمره مستمری ندارین چه برین کلاس چه نرین
    3.شما رفتین بزرگسالان ثبتنام کردین گفتین روزانه هستم؟ اگه روزانه باشین باید نمره مستمر هم بهتون بدن مگر اینکه برای ترم شهریور ثبتنام کرده باشین.

سلام
    ممنونم..

دانشگاه غیر انتفاعی هم باید مرخصی بگیرم؟بعد اینکه هر سال کسایی که خرداد میفتن اگر تو کلاس های تابستان شرکت کنند مستمر بهشون میدن...یعنی اصفهان که بنده هستم همه جا همینطوره...
    اول سال هم چیزی به من نگفتن 4 تا درست خیر حضوری حساب میشه...در صورتی که من تو همه کلاس ها بودم...ولی بهم نگفتن دی ماه که قبول شدن و تازه انتخاب واحد کردم دیدم نوشتن 4 تا درس غیر حضوری و گفتن اونا مستمر نداره هر چی هم گفتم بهم نگفتید چرا ...گفتن بهت گفتیم یادت نیست در صورتی که اینطور نبود..من مثل بقیه بچه های روزانه هر روز کلاس میرفتم یعنی حتی عصر هم نبود با روزانه ها سر کلاس میرفتم ولی تا درسام غیر حضوری زدن......مشاور هم گفتن که یکسال وقت داری برا کنکور یعنی تا سال بعد...معافیت هم بهمن ماه گرفتم روش زده بود تا سال 99 ....

ممنونم

تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت

پيش فرض

ممنونم..

دانشگاه غیر انتفاعی هم باید مرخصی بگیرم؟بعد اینکه هر سال کسایی که خرداد میفتن اگر تو کلاس های تابستان شرکت کنند مستمر بهشون میدن...یعنی اصفهان که بنده هستم همه جا همینطوره...
    اول سال هم چیزی به من نگفتن 4 تا درست خیر حضوری حساب میشه...در صورتی که من تو همه کلاس ها بودم...ولی بهم نگفتن دی ماه که قبول شدن و تازه انتخاب واحد کردم دیدم نوشتن 4 تا درس غیر حضوری و گفتن اونا مستمر نداره هر چی هم گفتم بهم نگفتید چرا ...گفتن بهت گفتیم یادت نیست در صورتی که اینطور نبود..من مثل بقیه بچه های روزانه هر روز کلاس میرفتم یعنی حتی عصر هم نبود با روزانه ها سر کلاس میرفتم ولی تا درسام غیر حضوری زدن......مشاور هم گفتن که یکسال وقت داری برا کنکور یعنی تا سال بعد...معافیت هم بهمن ماه گرفتم روش زده بود تا سال 99 ....

ممنونم
    غیر انتفاعی رو خبر ندارمف فکر نکنم نیازی باشه
    اگه مستمر بدن خیلی بهتره سر کلاساش برین پس
    شما قبل از ثبتنام حتما باید بگین حضوری و روزانه میخواین وگرنه به مشکل میخورین.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •