تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2537 از 4105 اولاول ... 1537203724372487252725332534253525362537253825392540254125472587263730373537 ... آخرآخر
نمايش نتايج 25,361 به 25,370 از 41044

نام تاپيک: | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

مشاور خدمت سربازی mani6606's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    میخواستم بدونم اونایی که از تهران اعزام میشن اموزشی رو اکثرا کجا میافتن؟
    درضمن به رتبه کشوری و .... اهمیت داده میشه؟
    تو خود آموزش چی اهمیت داده میشه به کسی که برنامه نویسی و گرافیک و وب رو بلد باشه؟

و اینکه بعد آموزشی برم نیروی هوایی خوبه یا بد؟ دامادمون نیرو هوایی سرهنگه و میتونم راحت برم اونجا
    سوال شما خیلی کلیه
    ۱- با توجه به نوع ارگان پذیرنده میتونه جاهای مختلفی اموزشی باشه و شاتس نیز مرنبط است.
    ۲-شما چه رتبه ای دارید منظورتون رتبه های برتر کنکور سراسری یا افرادی که در المپیاد ها مقام میارن ؟
    ۳-اموزشی که شما اصلا وقت این دسته کارها رو ندارید ، اما بعد از اموزشی با توجه به مهارت های که دارید در جای راحتی می توانید باشید اکثرا بچه های رشته کامپیوتر که من می شناسم خدمت به نسبت راحتی داشتن.
    ۴- این وابسته به این که شما از ابتدا در نیروهوایی باشید نمیشه اموزشی در نیرو زمینی باشید و ادامه خدمت در نیرو هوایی ، تغییر نیرو به طور کلی امکان پذیر نیست .

2. این کاربر از mani6606 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

داداش شما با احترام خیلی سوسول تشریف داری معلومه توی پر قو بزرگ شی و بعدش بری خدمت واست سخت میگذره ...

من 19 آذر تاریخ اعزامم هست , افتادم اردکان یزد ... توی این موقع سال اونجا آدم یخ میزنه از سرما اما بی صبرانه منتظرم هرچه زودتر برم خدمت .
    داداش محض اطلاعت از بین گروهان من یکی از زرنگ تریناش بودم!تموم بشین پاشو هارو میرفتم و همیشه واسه ی دویدن ها اولین نفری که کامل میرفت و بر میگشت من بودم!
    از معدود کسایی بودم که توی اموزشی گریه نکردم

اما بحث سره چیزای دیگست!

بحث سره یگان هستش! مخصوصا ابو هوای بد و کمبود امکانات اونم نه واسه 2 ماه بلکه واسه ی 19 ماه !

باید به عرضت برسونم از معدود کسایی که توی شب های سرد کرمان نه هیچوقت کلاه گذاشت و نه هیچوقت اور پوشید حتی واسه 4 ساعت گشتی دادن من بودم!

پس سوسول نبودمو نیستم.ولی فشاره روانی که 2سال هر روز تختتو انکارد کنی ، پوتین واکس بزنی ، توی صف وایسی و از فرمانده و سرهنگ ها تیکه بشنوی ادمو ازار میده!

دوست عزیز شما هنوز بوی واکسن میدی.

بعد از اولین گشتی میبینمت.وقتی 4 ساعت روپات وایسادی و حق نشستن و دسشویی رفتن نداشتی!
    بذار موقع دادن امریه ها که شد اونوقت میبینمت!بعد از اینکه جنگ روانی واست راه انداختن!
    Last edited by romass100; 05-11-2014 at 20:14.

4. 2 کاربر از romass100 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

سوال شما خیلی کلیه
    ۱- با توجه به نوع ارگان پذیرنده میتونه جاهای مختلفی اموزشی باشه و شاتس نیز مرنبط است.
    ۲-شما چه رتبه ای دارید منظورتون رتبه های برتر کنکور سراسری یا افرادی که در المپیاد ها مقام میارن ؟
    ۳-اموزشی که شما اصلا وقت این دسته کارها رو ندارید ، اما بعد از اموزشی با توجه به مهارت های که دارید در جای راحتی می توانید باشید اکثرا بچه های رشته کامپیوتر که من می شناسم خدمت به نسبت راحتی داشتن.
    ۴- این وابسته به این که شما از ابتدا در نیروهوایی باشید نمیشه اموزشی در نیرو زمینی باشید و ادامه خدمت در نیرو هوایی ، تغییر نیرو به طور کلی امکان پذیر نیست .
    ممنون از جوابتون دوست عزیز من رتبه کشوریم سومی طراحی نرم افزار هستش و اینکه 2 دوره جشنواره خوارزمی تا مرحله استانی رفتم و کلی هم تقدیر نامه و .... دارم ولی خودم که فکر میکنم اصلا اهمیتی نمیدن به اینجور چیزا.
    مثلا کجا میتونه باشه منطورم اینه که طرفای قزوین زنجان و تبریز یا اونورا؟
    و یک سوال دیگه میخواستم بدونم اینکه بعد ارسال مدارک توسط پلیس + 10 میگن یه برگه سفیدی هست باید برم اون رو بگیرم این برگه چی هست؟ فکر نکنم برگه سبز اعزام به خدمت باشه ها یه چیز دیگست حتما ولی باید بگیرم که بتونم جامو تغییر بدم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز
    کسی از بزرگواران تازگیا اعزام مجدد ارتش بوده؟
    روز اعزام کجا رفته و درجه لیسانس برای اعزام مجدد چی بوده؟
    دوست عزیز اگر نیرو زمینی بودی همرو میفرستن 01 و بعد از 15 روز بهت باز امریه میدن که کجا بری

درجه اعزام مجددی ها ستوانی هستش 100 درصد

99 درصد اعزام مجددی ها هم دوره کد میخورن

نفر داشتیم 12 ماه خدمت بود اومد 01 چون دوره کد نخورده بود دوره کد رو بهش دادن

دوره کد هم بد نیستش نه ترس داره نه سختی بهترین دوره هستش

بعضی ها الکی گندش میکنن از اموزشی خیلی راحت تره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

گند زدند به لیسانس رفت !
    باور کنید با ما مثل سرباز صفر برخورد میکنن !
    انگار نه انگار ما چهار سال درس خوندیم و سنی ازمون گذشته !

گروهبانا اونجا چوب 2 سر نجس شدن.ازشون توقع لیسانس دارن ولی مثل سرباز صفر باهاشون برخورد میشه !
    جالب این هستش که تغییر فقط تو درجه لیسانس بوده

فوق دیپلم ها همون سر گروهبان موندن چه دوره کد بخورن چه نخورن میشن سر گروه بان دیپلم هم دوره کد بخوره بسته به نمره میشه گروهبان دو و سه اگه دوره کد نخوره میشه سرجوخه
    لیسانس اگر دوره کد بخوره میشه ستوان سه اگر نخوره میشه سر گروهبان مثل فوق دیپلم هیچ فرقی هم نداره
    دلیلشم تو ستاد نیور میگن تعداد لیسانس وطیفه ها خیلی شده
    درجه فوق لیسانس و دکتر هم تغییر نکرده همون ستوان دو و ستوان یک هستش

8. 3 کاربر از soheil021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

من قصد ترسوندن هیچ کسیو ندارم !

فقط حقایق را گفتم.یه سری مثل شما اموزشو میفتند جای خوب و فکر میکنن که اره سربازی بهشته !
    الان خود شما چجوری توی آموزشی دسترسی به نت داری و مرخصی اومدی؟!
    همین کافیه واسه ی اینکه بدونی اموزشیت جای خوبی افتادی که بهت مرخصی دادن.

ولی جاهای بد هم داریم برادر!همه جا هتل نیست!باید گفت که دوستامون امادگیشو داشته باشند!

توی کرمان در روز 4 ساعت فقط در صبح زیره تابش مستقیم افتاب شهریور بودیم که فوق العاده سوزان بود !حالا فکرشو بکن سربازه اهواز باشیم !خب قطعا نمیگن بروزیره کولر!میگن برو 4 ساعت زیبره افتاب کشنده ی اهواز !

زندگی در جاهای محروم خیلی فرق داره با سربازی در جاهای محروم !

قطعا هر کسی توی شهر خودش هرچقدر هم که بد و محروم باشه بیشتر میتونه دوام بیاره تا توی یک شهر غریب.مثل این میمونه یکیو از قطب ببری استوا و بهش تمام امکانات را هم بدی !

خلاصه من حقایقو گفتم.
    دوست عزیز من اموزشی 02 پرندک هستم . وسط چند تا کوه . 24 ساعت شبانه روز چنان سوزی اونجا هست که بشین پاشو واست مثل بردن جایزه بانک میمونه که گرم شی .

من مرخصی اومدم به خاطر تاسوعا و عاشورا که از خوش شانسی ما خورد به تعطیلات اخر هفته و مرخصی دادن .

جایی که من هستم صد درصد از نظر امکانات از جایی که شما هستید بهتره و قطعا شما سختی بیشتری کشیدید و قابل احترامید .

قطعا جای بد هست . همین کرمانشاه و سر پل ذهاب که همه ازش میترسن هر 30 روز 15 روز مرخصی داره . اینو میدونستید ؟ درسته هتل نیست ولی مرخصیش خوب نیست ؟

سربازی چه سخت چه اسون مرحله ایه که باید ازش رد بشی . پس چه بهتر که طوری پست بزاریم که دوستانی که تازه وارد این دوران شدن یا خواهند شد مثل پایان دنیا نباشه واسشون .

سختی هایی که دوران سربازی داره قطعا هیچ دورانی نداره ولی فکر کردن به این سختی ها و اینکه چرا من باید اینجا میفتادم و این داستانا مشکل رو حل نمیکنه . فقط و فقط طرز فکر مثبت و وضعیت

روحی و روانی قوی هست که میتونه جهنم رو واسه شما تبدیل به بهشت کنه .

یه چیزی که من یاد گرفتم توی این مدت ،این بود که توی دوران سربازی باید شخصیتت رو بزاری دم در پادگان و بری تو . وقتی خواستی بری بیرون دوباره ورش داری . به قول دوستان به اون قسمت دایورت کن .

اصلا قصدم کل کل با شما نیست . شما از نظر من سختی زیادی کشیدی و قابل احترامی .

در اخر هم این جمله رو بگم که همیشه با خودم مرور میکنم که بفهمم چقدر خوش شانسم . مخاطب خاص نداره این جمله .( همیشه بد ترین و سخت ترین لحظات زندگی تو ، آروزی یکی دیگست )

به امید روزی که هیچکس دغدغه سربازی نداشته باشه .

یا حق
    Last edited by south boy; 05-11-2014 at 21:36.

10. 8 کاربر از south boy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سربازی چه سخت چه اسون مرحله ایه که باید ازش رد بشی . پس چه بهتر که طوری پست بزاریم که دوستانی که تازه وارد این دوران شدن یا خواهند شد مثل پایان دنیا نباشه واسشون .
    کل هدف من این بود که اماده بیان سربازی.وگرنه قصد ترسوندن نداشتم.من دوست ندارم بلایی که سره دوستام اومد سره اونا هم بیاد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

کل هدف من این بود که اماده بیان سربازی.وگرنه قصد ترسوندن نداشتم.من دوست ندارم بلایی که سره دوستام اومد سره اونا هم بیاد.
    قطعا همینطوره . وقتی میخوای واردش بشی باید اماده باشی .

من وقتی که فهمیدم افتادم ارتش عزا گرفتم و افتادم دنبال اینکه از طریق اشنا و پارتی جا رو عوض کنم و بیفتم سپاه . ولی نشد . خیلی دپرس شدم و ناراحت . اینترنت رو زیر و رو کردم و هر چی مطلب بود خوندم .

بعد از اون بود که فهمیدم اموزشی تقریبا بهترین دوران زندگیه و باید ازش لذت برد . طبق گفته دوستان . از روز اولی که رفتم اموزشی تا همین الان اینقدر اموزشی واسه من لذت بخش که حد و حساب نداره .

میدونی چرا ؟ به خاطر اینکه از مطالب دوستان فهمیدم که بعد اموزشی خبری نیست . پس دارم از اموزشی نهایت استفاده رو میبرم که بعدا حسرت نخورم .

توی گروهان ما هستن کسایی که میگن این چند روز واسه ما مثل یه عمر گذشته و از این داستانا . ولی من اصلا دوست ندارم اموزشی تموم شه . چون واقعا جو جالبی داره که به نظرم تجربه کردنش خالی از لطف نیست .

به امید روزی که هر کسی توی شهر خودش خدمت کنه .

13. 2 کاربر از south boy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2014

پيش فرض

میشه معافی گرفت دیگه ؟
    حالا این معافیتی که میدن معافیت در زمان صلح هست یا این که معافیت رو گرفتم فرقی با اونی که سربازی رفته رو ندارم ؟
    کلا اگه میشه یه خورده در مورد این نوع معافیت توضیح بدین
    مرسی

فکر نکنم مشکلی باشه.

بله تمامی معافیت ها به غیر از پزشکی در زمان صلج هست، حتی در صورت وقوع جنگ و... اولویت با کسانی هست که معافیت دارن تا کسی که خدمتش را انجام داده.

در کل باید فرق بین کسی که رفته و نرفته باشه که اولین تفاوت کارت های این دو هست.
    بعد یه سوال دیگه
    من لیسانس دارم ولی میخوام 2باره کنکور سراسری شرکت کنم ، میشه با معافیت موقت برای مقاطع تحصیلی پایین تر اقدام کرد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه Doctor Splinter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

واقعا آموزشی یه حال و هوای دیگه ای داره مخصوصا وقتی از شهرت خیلی دور باشی و بدونی 2 ماه تمام در یک محیط غریب موندگار خواهی شد.من 62 روز تمام در کازرون بودم که از محل زندگیم یعنی قم تقریبا هزار کیلومتر فاصله داشت.یه تجربه کاملا خاص و منحصر به فرد.یادمه جمعه به جمعه لباسام رو می شستم و هفته ای چهار روز قبل از بیداری می رفتم حموم که واقعا لذت بخش بود چون کاملا خلوت و بی دردسر می تونستم دوش بگیرم
    با گروهبان و افسر آموزش هم بعد از دو هفته رفیق شدیم و دیگه اذیتمون نمی کردن،فرماندمون هم آدم خدا ترس و مومنی بود فرمانده گردان هم که اصلا یه مرد به تمام معنا بودش.در یه گروهان 200 نفری 10 نفر قمی بودیم که تقریبا همه ی مسئولیت های مهم هم قمی ها گرفته بودن و بقیه گردان هم نصف نصف از بچه های خونگرم اهواز و خرم آباد بودن.هر چند گه گاهی درگیریهای بینشون پیش میومد
    ولی روز آخر همه گریان بودن یه خاطر جدا شدن از هم و طلب حلالیت میکردن از همدیگه
    تو اتوبوس هم که بر می گشتیم اولین جایی که ایستاد چند نفر رفتن و سیگار خریدن و کلی هم خوشحال بودن
    وقتی برگشتم خونه اون یه هفته مرخصی که تا معرفی به یگان داشتم بهترین هفته عمرم بود و خیلی لذت می بردم از محیط خونه و غذاها و آرامشش تا روزی که به یگان رفتم و بعد سخترین پاییز و زمستان زندگیم رو تجربه کردم که با تمام سختیاهاش وقتی یادش میوفتم به خودم افتخار میکنم که حریف اون روزهای سخت شدم
    ماجراهای جالبی داشتم تو یگان مثل خوابیدن فقط 40 دقیقه در 48 ساعت یا وضعیت کامل بودن به مدت یک روز و نیم!
    خوابیدن در حین تایپ با سیستم و خواب دیدن در همون حال و با پس گردنی رییس قسمتیم از خواب پریدن!
    تایپ بیش از 50 نامه در روز و حدود 12 ساعت کار اداری و 5 ساعت نگهبانی در 6 روز هفته و فقط 18ساعت مرخصی که چهار ساعتش هم صرف رفت و برگشت میشد در هفته!
    وقتی بعد از 12 ساعت کار طاقت فرسا از ستاد به آسایشگاه میومدم به جای خسته نباشید و چای داغ یه عدد جارو دستم می دادند و تازه نظافت آسایشگاه رو باید انجام میدادم و بعد هم پست نگهبانی قبل از خاموشی به مدت 2 ساعت و در تایم خاموشی هم یک پست 3 ساعته باید می دادم.هفته ای یک بار هم یگان آماده داشتیم که تا ساعت 12 شب به نظافت آسایشگاه و 12 تا 3 هم باید پست می دادم و 5 صبح که بیداری بود امکان نداشت اجازه بدن تا پنج و یک دقیقه در تخت باشم.یه بار از خستگی چشمم سیاهی رفت و با سر رفتم تو ستون و بیهوش شدم و وقتی بهوش اومدم دیدم ساعت 10 صبح هستش و روی تخت بهداری هستم و سرم رو بانداژ کردن و به دستم هم سرم وصل کردن دیگه فرمانده و رییس قسمتی دلشون سوخت و اون هفته دو روز مرخصی بهم دادن عجب حالی داد چهارشنبه رفتم و جمعه به پادگان برگشتم!
    معدود دفعاتی که مرخصی چهل و هشتی گرفتم واقعا وقتی نصفه شب بیدار می شدم تا برم پادگان انگار دنیا رو سرم خراب شده،به قوله یه سرباز بدترین لحظه خدمت وقتیه از خواب بلند میشی تا برگردی از مرخصی
    به هر حال هر چه بود چه خوب چه بد تموم شد و دیگه نمیتونم برگردم خدمت!دفترچه هم پست کنم دیگه اعزامم نمیکنن و احتمالا چهار تا لیچار هم بارم می کنن

16. 7 کاربر از Doctor Splinter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 41 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 41 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •