تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 253 از 307 اولاول ... 153203243249250251252253254255256257263303 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,521 به 2,530 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

اکثرا کاربرها از روش های حفاظتی در ویندوز اطلاعی ندارند.
    راجع به روش‌های حفاظتی ویندوز بیشتر توضیح میدید؟
    منظورتون از حفاظت اون UAC نیست که برای اجرای هر برنامه باید بهش جواب پس داد؟
    یا روش ویندوز هشت که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟
    خب ما بیشتر چطور آلوده میشیم؟ فایل ویروسی داخل فلش مموری موقع وصل شدن به سیستم بصورت autoran اجرا میشه. سوال اینجاست چرا اجرا میشه؟ من اجازه داده بودم؟
    این دقیقا یکی از اشکالات امنیتی ویندوز هست من حتی وقتی از ویندوز استفاده می کردم هم برام سوال بود که چرا ماکروسافت شایع‌ترین روش پخش ویروس رو همچنان فعال نگه داشته در صورتی که نیازی بهش نیست.
    یادمه هربار که فلش می زدم باید داس رو باز می کردم و چک‌ می کردم که آیا فلش ویروس داره یا نه. یه دفعه یادم رفت این‌کار رو بکنم رو فلش هم ویروس سالیتلی بود که زد همه exe هام رو آلوده کرد و...
    همین ویروس استاکس‌نت یا بقیه ویروس‌های سفارشی نمونه بارز امنیت پایین ویندوز هستن.
    شاید بحث این چیزها این جا نباشه ولی امنیت واقعی و 99 درصدی در یک سیستم پیشرفته تدافعی مثل HIPS هست. نه دیتابیس
    بله و این یعنی زیر نظر گرفتن فعالیت‌ تمام پروسس‌ها = کند شدن سیستم
    من به دو دلیل هیچ وقت رو سیستمم آنتی‌ویروس نصب نمی کردم: 1- کند شدن سیستم (HIPS) ‏2- پیام‌های بی خودی (UAC)

2. این کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن pcsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

راجع به روش‌های حفاظتی ویندوز بیشتر توضیح میدید؟
    منظورتون از حفاظت اون UAC نیست که برای اجرای هر برنامه باید بهش جواب پس داد؟
    یا روش ویندوز هشت که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟

این دقیقا یکی از اشکالات امنیتی ویندوز هست من حتی وقتی از ویندوز استفاده می کردم هم برام سوال بود که چرا ماکروسافت شایع‌ترین روش پخش ویروس رو همچنان فعال نگه داشته در صورتی که نیازی بهش نیست.
    یادمه هربار که فلش می زدم باید داس رو باز می کردم و چک‌ می کردم که آیا فلش ویروس داره یا نه. یه دفعه یادم رفت این‌کار رو بکنم رو فلش هم ویروس سالیتلی بود که زد همه exe هام رو آلوده کرد و...
    همین ویروس استاکس‌نت یا بقیه ویروس‌های سفارشی نمونه بارز امنیت پایین ویندوز هستن.

بله و این یعنی زیر نظر گرفتن فعالیت‌ تمام پروسس‌ها = کند شدن سیستم
    من به دو دلیل هیچ وقت رو سیستمم آنتی‌ویروس نصب نمی کردم: 1- کند شدن سیستم (HIPS) ‏2- پیام‌های بی خودی (UAC)
    UAC؟ شوخی می کنید؟ منظورم HIPS. شما انگار درست متوحه نشدین. HIPS یعنی سیستمی که تمام برنامه هایی که میخوان اجرا بشن باید از کاربر اجازه بگیرن! چه ربطی به کند شدن سیستم داره! شما برنامه های امن تون رو به برنامه میدین تا دیگه ازتون نپرسه و بهش میگین غیر از این برنامه های روزمره من، برنامه دیگه ای خواست اجرا بشه از من بپرس! بنابراین، وقتی فلش مموری را باز می کنید و اتوران یه فایل ناشناخته (برای ما) را مثل یه ویروس میخواد اجرا بکنه. براحتی می زنید block می کنید. این ادامه داره ولی تا همینجا جواب شما میتونه باشه.
    Last edited by pcsoft; 27-08-2012 at 18:41.

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

یه لینک از همین سایت
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Host Intrusion Prevention System (HIPS) aims to stop malware before a specific detection update is released by monitoring the behavior of code. Many HIPS solutions monitor code when it runs and intervene if the code is deemed to be suspicious or malicious
    و سایت‌های دیگه:
    Host intrusion protection software, or HIPS, provides rule and behavior-based system monitoring to guard against unwanted changes. HIPS can be used alongside traditional antivirus software to add an extra layer of security. Some host intrusion protection software provides a learning mode and pre-configured rules, but in general HIPS is best suited for more advanced computer users.
    کلا کلمه monitor کردن سیستم خودش گویای جریانه.
    اگه از مانیتور کردن سیستم هم بگزریم این دم به دقیقه‌ سوال کردن‌هاش عذاب آوره.
    + این امنیت ملال آور هم کار خود ویندوز نیست بلکه با استفاده از برنامه‌های جانبی فراهم می شه.
    + اگه بخوایید از برنامه‌های پولی استفاده کنید یا باید کلی پول بابت‌شون بدید یا دربه‌در دنبال سریال و کرک و آپدیت‌شون باشید.

پ.ن: الان که بعد از 8 ماه آزادی و امنیت() داشتم تو انجمن سرچ‌ می کردم وقتی دوباره مباحث مربوط به آنتی‌ویروس و ویروس رو می دیدم حالت رو داشتم
    Last edited by MrGee; 27-08-2012 at 19:24.

5. 3 کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

یه لینک از همین سایت

و سایت‌های دیگه:

کلا کلمه monitor کردن سیستم خودش گویای جریانه.
    اگه از مانیتور کردن سیستم هم بگزریم این دم به دقیقه‌ سوال کردن‌هاش عذاب آوره.
    + این امنیت ملال آور هم کار خود ویندوز نیست بلکه با استفاده از برنامه‌های جانبی فراهم می شه.
    + اگه بخوایید از برنامه‌های پولی استفاده کنید یا باید کلی پول بابت‌شون بدید یا دربه‌در دنبال سریال و کرک و آپدیت‌شون باشید.

پ.ن: الان که داشتم تو انجمن سرچ‌ می کردم(بعد از 8 ماه آزادی و امنیت) وقتی مباحث مربوط به آنتی‌ویروس و ویروس رو می دیدم این جوری بودم:

مونیتور کردن سیستم چه ربطی به مانیتور کردن پروسس ها داره؟ System Monitoring یعنی اینکه تغییراتی که میخواد در سیستم اعمال بشه مثل اجرا کردن یه فایل اجرایی که رفتاری قراره از خودش داشته باشه رو مونیتور میکنه. اگر Trusted بود کاری باهاش نداره. وگرنه پیغام میده به کاربر. قرار نیست 24 ساعته مواظب باشه پروسس هایی که قبلا بهشون اجازه کامل داده دوباره بیاد بپرسه که این داره کار دیگه ای هم میکنه.. بلکه میاد یه لاگ میگیره فقط. کاش خود متن فارسی رو هم می خوندین:

سیستم پیشگیری از نفوذ برای متوقف کردن نزم افزارهای مخرب قبل از بروزرسانی

بله وقتی یه برنامه فقط مجوز انجام یک کار را داشته باشه. برای انجام کاری غیر از اون دوباره برنامه امنیتی ازتون می پرسه و فقط اون برنامه رو زیر نظر داره. که معمولا ما مجوز کامل به برنامه مطمئن میدیم که HIPS برنامه امنیتی کاری با اون نداشته باشه.
    همه این ها را قبول داشته باشید یا نداشته باشید باز هم کندی احساس نمیشه. همونطور که این همه کاربر در تاپیک کومودو دارن ازش استفاده میکنن و مشکل سرعت هم کومودو نداره.

برنامه پولی هم لازم نیست. برنامه کومودو بصورت رایگان این کار را انجام میده. + اینکه سندباکس هم داره.
    عرض کردم اولش شما برنامه های امن تون رو بهش میگین کدوم هاست. دیگه از اون ها نمی پرسه. بلکه از اونایی که ناشناخته براش هستن می پرسه.
    رنگ متن را کمرنگ کردم تا دوستان لینوکسی که علاقه ای به این بحث ندارند راحت باشند.
    Last edited by pcsoft; 28-08-2012 at 22:08.

7. این کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه afterpc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تـــبـــریـــز

پيش فرض

خوب من نمیخوام از کی‌دی‌ای به عنوان دسکتاپم استفاده کنم. ترجیح میدم خودم بسازمش. چیزی به جای اون ویجت نمیشناسین که مخصوص یه دسکتاپ نباشه؟ یا اگه باشه به صورت یه برنامه مجزا باشه؟ (مثل برنامه‌های Xfce)

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان خواهش میکنم کمک کنید.

همونطور که در پستهای قبلی گفتم کامپیوتر شخصی من با بوت از فلش مموری مشکل داره و بوت نمیشه و من کلا بی خیالش شدم. دیروز یک فلش لینوکس بوت ساختم و نت بوکم رو باهاش بوت کردم و کلی با لینوکس به صورت لایو کار کردم. اما امروز که خواستم روی نت بوک لینوکس نصب کنم هیچ جوره با فلش بوت نشد. کل تنظیمات بایوس رو زیر و رو کردم. چند نسخه ی مختلف لینوکس (مینت و اوبونتو) رو با دو برنامه ی مختلف ساخت فلش بوت روی فلش ریختم ولی دیگه نت بوک هم از روی فلش بوت نشد که نشد. وقتی فلش رو وصل میکنم و نت بوک رو روشن میکنم یک صفحه ی سیاه بدون هیچ ارور و نوشته ای میاد و دیگه هیچ اتفاقی نمیفته. دوستان راه حلی ، نظری دارن؟ ممنون میشم...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حل شد : مشکل با تبدیل فلش مموری به Primary و Active کردنش حل شد
    Last edited by vahidmir2000; 28-08-2012 at 02:49.

10. 2 کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

دوستان خواهش میکنم کمک کنید.

همونطور که در پستهای قبلی گفتم کامپیوتر شخصی من با بوت از فلش مموری مشکل داره و بوت نمیشه و من کلا بی خیالش شدم. دیروز یک فلش لینوکس بوت ساختم و نت بوکم رو باهاش بوت کردم و کلی با لینوکس به صورت لایو کار کردم. اما امروز که خواستم روی نت بوک لینوکس نصب کنم هیچ جوره با فلش بوت نشد. کل تنظیمات بایوس رو زیر و رو کردم. چند نسخه ی مختلف لینوکس (مینت و اوبونتو) رو با دو برنامه ی مختلف ساخت فلش بوت روی فلش ریختم ولی دیگه نت بوک هم از روی فلش بوت نشد که نشد. وقتی فلش رو وصل میکنم و نت بوک رو روشن میکنم یک صفحه ی سیاه بدون هیچ ارور و نوشته ای میاد و دیگه هیچ اتفاقی نمیفته. دوستان راه حلی ، نظری دارن؟ ممنون میشم...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حل شد : مشکل با تبدیل فلش مموری به Primary و Active کردنش حل شد
    شما از برنامه YUMI هم استفاده کن. برنامه جالبیه برای Multiboot کردن روی فلش

12. 2 کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    این انجمن اینقدر خلوته که فکر کنم بهتره همه حرفها تو یه تاپیک زده بشه.
    1- برنامه Xcal را با software manager نصب کردم. دیدم خبری نشد. دوباره با Package manager نصب کردم. بازم هیچی. این که مثلاْ اینترفیس گرافیکی داره؛ پس کجا میره؟
    2- این Libface چیه؟ پروژه است یا برنامه؟ من دنبال یه نرم افزار میگشتم که با تشخیص چهره تو لینوکس لاگین کنم. این را پیدا کردم؛ ولی انگار یه پروژه است که دارند روش کار میکنند.
    3- Prozilla را هم دانلود کردم و اکسترکت کردم. ولی نمیدونم چطور نصبش کنم؟ فایل اجراییش کدومه؟

پروفشنال thelastblack's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شما اول بگو توزیعت چیه?

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    البته قبلاً گفتم. فکر کردم شاید یادتون باشه:Linux Mint 13 (Maya) Mate
    ضمناً؛ من اسکرین سیور را روی 5 دقیقه گذاشتم. مدیا پلیر هم (مثلاً Vlc) روی حالت غیرفعال کردن اسکرین سیور در هنگام پخش هست. ولی وقتی فیلم نگاه میکنم بعد از 5 دقیقه میره روی سیور.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •