تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 252 از 307 اولاول ... 152202242248249250251252253254255256262302 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,511 به 2,520 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ببین رفیق من لینوکس مینت 13 رو روی فلش ADATA ریختم و میخوام سیستم رو باهاش بوت کنم. لب تاپم به راحتی بوت میشه ولی پی سی در حالیکه برای بوت از روی USB تنظیم شده اما انگار نه انگار ، لوگوی ویندوز میاد و وارد ویندوز میشه. یعنی هیچ عکس العملی نشون نمیده. مشکل از فلش و لینوکس و اینا نیست. هرچی هست به مادر برد سیستم ربط داره که نمیدونم چجوری باید حلش کنم. خیلی آزار دهنده است....

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

ببین رفیق من لینوکس مینت 13 رو روی فلش ADATA ریختم
    مشکل این جاست: چه جوری ریختید؟
    کپی پیست کردن کافی نیست. باید بوت لودر رو فلش نصب شده باشه.
    اصولا بهتره لینوکس رو با برنامه‌هایی مثل unetbootin یا برنامه‌های مشابه (که با سرچ کردن می تونید پیداشون کنید) رو فلش بریزید چون این برنامه‌ها به طور خودکار گراب رو رو فلش نصب می کنن.

یه سوال برام پیش اومده. مسابقه بهترین دسکتاپ سی‌تو رو یادتونه؟ همین چند روز قبل هم نتیجش اومد. اگه نگاه کنین بهترین دسکتاپ یه فایل‌منیجیری چیزی داره که شفافه. اون چه برنامه‌ای هست؟ من میخوام توی اوپن باکس ازش استفاده کنم.
    یه عکس از اون دسکتاپ اینجا بزار.
    Last edited by MrGee; 26-08-2012 at 19:46.

3. این کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مشکل این جاست: چه جوری ریختید؟
    کپی پیست کردن کافی نیست. باید بوت لودر رو فلش نصب شده باشه.
    اصولا بهتره لینوکس رو با برنامه‌هایی مثل unetbootin یا برنامه‌های مشابه (که با سرچ کردن می تونید پیداشون کنید) رو فلش بریزید چون این برنامه‌ها به طور خودکار گراب رو رو فلش نصب می کنن
    من با برنامه ی Linux Live USB Creator که یک برنامه ی رسمی برای ساختن فلش بوت از لینوکس هست این کار رو کردم و همونطور که گفتم با لب تاپ هیج مشکلی نبود و سیستم از طریق USB بوت میشد. اما سیستم من کلا با بوت از روی USB مشکل داره انگار...
    Last edited by vahidmir2000; 26-08-2012 at 21:30. دليل: اشتباه تایپی

اگه نباشه جاش خالی می مونه afterpc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تـــبـــریـــز

پيش فرض

این همون دسکتاپ منتخب سی‌تو هست. دسکتاپش هم KDE هست

6. 3 کاربر از afterpc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خب من همین الان تونستم بعد از چند روز کل این تاپیک رو مطالعه کنم و خواستم یک برآیند کلی از حرفای دوستان و اساتیدی که واقعا زحمت کشیدن و این تاپیک رو به اینجا رسوندن داشته باشم. مطلبی که میخونید رو من یعنی کسی که چندین ساله به لینوکس فکر میکنه و چندین بار این سیستم عامل رو نصب کرده و پاک کرده و تازه حدود سه هفته است داره مستمر ازش استفاده میکنه نوشتم. بدیهیه که اشکالاتی در اون هست که به بزرگی خودتون میبخشین. فقط خواستم به سهم خودم روشنگری کرده باشم :

لینوکس چیست؟
    لینوکس هم مثل ویندوز و مکینتاش یک سیستم عمل کامپیوتری هستش. سیستم عاملها نرم افزار اصلی و پایه ی یک سیستم کامپیوتری محسوب میشن که ارتباط کاربر رو با سخت افزار ممکن میکنند و البته این امکان رو به کاربر میدن که بنا به نیاز خودش اون رو شخصی سازی کنه یا امکاناتش رو با نصب نرم افزارهای دیگه ارتقا و گسترش بده.
    شما مجبور نیستین از لینوکس استفاده کنید
    بله درسته. شما هیچ اجباری برای استفاده از لینوکس ندارین. اگر با سیستم عامل فعلی تون (احتمال زیاد یکی از نسخه های ویندوز) مشکلی ندارین و میل به تغییر ندارین به مسیرتون ادامه بدین. ویندوز هرگز سیستم عامل بدی نیست (خیلی هم خوبه) و کاربران بی شماری در سراسر دنیا داره.
    استفاده از لینوکس تنها زمانی به شما توصیه میشه که با یک سری مفاهیم آشنا بشین و یک سری نیازهای اساسی در وجود شما شکل بگیره. تا وقتی که لینوکس برای شما فقط و فقط یک سیستم عامل دیگه (غیر از ویندوز) باشه خب معلومه که هیچ دلیل روشنی برای استفاده از اون پیدا نمیکنید و هیچوقت دنیای ویندوز رو رها نمیکنید.
    چرا لینوکس؟
    سوال خیلی خوبیه. منکه الان با ویندوز راحتم و همه ی کارهام پیش میره، چرا باید محیط کاریمو عوض کنم؟
    تا به حال حتما با واژه های "کرک" سریال نامبر" "پچ" و... که همگی برای نصب بسیاری از برنامه های ویندوزی لازم هستن برخورد کرده این. میدونین برای چی از این روشها و لوازم استفاده میشه؟ جواب ساده است. چون ما میخوایم یک کار غیر اصولی انجام بدیم. چون ما میخوایم یک نرم افزار خریداری نشده رو نصب کنیم. چون ما میخوایم دزدی.... بله، سخته ولی حقیقه. تا به حال به این فکر کردین که قیمت نرم افزارهایی که به صورت تقلبی روی کامپیوترتون نصب کردین چند صد دلار میشه؟ تا حالا فکر کردین که چرا نصب بعضی برنامه ها در ویندوز مراحل عجیب و غریبی داره؟ همه ی اینا برای اینه که ما میخوایم شرکت سازنده ی اون نرم افزار رو گول بزنیم و به طور غیر قانونی از اون برنامه استفاده کنیم و شاید برامون مهم هم نباشه که اون برنامه به دلیل کرک شدن یا شکستن قفلهای امنیتیش عملا معیوب و ناقص شده باشه. مثل بسیاری از نسخه های ویندوز که همین الان روی سیستم من و شماست...
    یکی از دلایل اصلی من برای ورود به دنیای لینوکس رها شدن از شر همین کارهای مسخره و اعصاب خرد کن بود. لینوکس یک سیستم عامل رایگانه. شما میتونید نسخه های مختلف لینوکس رو از سایتهای سازندگانش به طور رایگان دانلود کنید و تا ابد هم ازش استفاده کنید. به همین دلیل در دنیای لینوکس خبری از Patch ، serial Number و Crack نیست . چراکه نرم افزارهای لینوکسی تماما رایگان هستن و شما فقط باید اونها رو دانلود و نصب کنید.
    لینوکس یک سیستم عامل آزاده و این آزادی فقط در رایگان بودنش نیست. تمامی کدهای اصلی سیستم عاملهای لینوکسی بصورت باز ارائه میشن و هر برنامه نویسی میتونه بنا به نیاز و خواسته ی خودش اون کدها رو ویرایش کنه و نسخه ی جدیدی از این سیستم عامل رو به نام خودش منتشر کنه. علت فراوانی نسخه های لینوکس هم به همین دلیله و البته قطعا همه ی شما با معروفترین توزیع های این سیستم عامل آشنا هستین.
    لینوکس پایداره : اگر در حال حاضر هرچند ماه یک بار به هر شکل مجبور به تعویض ویندوز و یا تعمیر اون هستین، در دنیای لینوکس شاید هرچندسال یکبار دلیلی برای این کار پیدا کنید و این ویژگی به خاطر استحکام اساسی و ریشه ای این سیستم عامل به سبب پشتیبانی قدرتمند جامعه ی برنامه نویسان جهانی اونه. میتونید تصور کنید که چه تعداد برنامه نویس در سرتاسر دنیا در طول شبانه روز مشغول بررسی و رفع ایرادهای نسخه های محبوب شما هستند؟
    لینوکس امنه : شما در لینوکس احتیاج به آنتی ویروس ندارین و این یعنی یکی از بزرگترین دغدغه های دنیای ویندوز...
    در دنیای ویندوز کار کردن با کامپیوتری که یک برنامه ی آنتی ویروس آپدیت شده روی اون نصب نیست تقریبا غیر ممکنه. تعداد بسیار زیاد ویروسها و بدافزارهای نوشته شده برای این سیستم عامل و سطح امنیت پایین ویندوز در مقایسه با لینوکس لزوم حضور آنتی ویروس رو به بالاترین حد رسونده. در اینجا هم یا باید یک آنتی ویروس چند هزارتومانی خرید و یا از آنتی ویروسهای آزمایشی و لیسلنسها ی تقلبی شان استفاده کرد . یعنی امنیت تقلبی J
    لینوکس سخت نیست، فقط یه جور دیگه اس...
    شما روز اول که کامپیوتر خریدین تمام چم و خم ویندوز رو بلد بودین؟ میدونستین چجوری برنامه نصب کنید؟ وقتی نصبش کردین میدونستین چجوری پاکش کنید؟ وصل شدن به اینترنت رو بلد بودین؟ با دانلود ، چت و وبگردی ذاتا آشنا بودین؟
    پس چجوری انتظار دارین که در لینوکس و در همون ساعات اولیه همه ی قسمتهای سیستم عامل رو بشناسین و تازه وقتی این اتفاق نمیفته از دست لینوکس شاکی میشین؟
    من هفته ی اولی که کامپیوتر خریده بودم حتی انتخاب چند فایل رو باهم بلد نبودم. از این ساده تر؟ چرا نمیخواید قبول کنید که دارید وارد یک دنیای کاملا جدید میشین. ببینم تو کره ی مریخ لزوما همه ی شرایط زندگی مثل کره ی زمینه؟ با این حال خیلی از کارهایی که در ویندوز انجام میدادین تقریبا به همون شکل میتونید در لینوکس انجام بدین. برای انجام بقیه ی کارها نمیخواین یه تلاش کوچیک بکنید؟ لقمه ی حاضر و آماده اونقدرها هم لذت بخش نیست...
    هیچکدوم از کارهای لینوکسی سخت تر از ورژن ویندوزیش نیست، فقط یه جور دیگه اس...
    حواستو جمع کن ، عیب روی سیستم عامل نگذار
    در خیلی از پستهای دوستان در این تاپیک مواردی عنوان شده که کاملا به ناآگاهی و عدم مطالعه ی اون شخص برمیگرده. اینکه دوستی بدون دقت شروع به نصب لینوکس میکنه و تمام اطلاعات هاردش رو از دست میده تقصیر لینوکس نیست. شما اگر در نصب ویندوز هم دقت نکنید اطلاعات شما در خطر خواهند بود. ببینم این نکته که برای نصب لینوکس به جای یک پارتیشن، به دو یا سه پارتیش نیاز هست واقعا انقدر سخته؟ وقتی با ذات این پارتیشن ها و لزوم بودنشون آشنا بشین میبینین که اینطور نیست. در دنیای لینوکس هر کاری یک علت داره و نمیشه بدون علم و فقط از روی احساس در مورد این سیستم عامل حرف زد، هرچندکه بعد از مدتی کار با اون ( مثل من که دو سه هفته اس مشغولشم) به شدت در موردش احساساتی میشین و دیگه نمیتونین ازش جدا شین.
    شاید براتون جالب باشه که من عاشق ویندوزم. من مایکروسافت رو میپرستم. اما وقتی پول خرید نسخه ی ارژینال ویندوز رو ندارم، وقتی میبینم امنیت لینوکس بالاتره، وقتی میبینم پایداری لینوکس بالاتره و وقتی میبینم اکثر برنامه های لینوکسی هم رایگان و آزاد هستن جلوی خودمو نمیگیرم. من عاشق ویندوزم اما کاربر لینوکس خواهم بود. اگر روزی ویندوز و نرم افزارهایش شرایط لینوکس رو پیدا کنن قطعا ویندوزی خواهم شد ولی زمان حال مهم هست و فعلا لینوکس برای من بسیار جذاب و کار آمد.

8. 2 کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

اون فایل منجر نیست widget ‏folder view هست.

داره خودمونی میشه raminxxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    In Gears Of War World

پيش فرض

سلام دوستان
    من فایر فاکس اخرین ورژن رو دانلود کردم چجوری نصبش کنم؟firefox-14.0.1.tar.bz2

اگه نباشه جاش خالی می مونه afterpc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تـــبـــریـــز

پيش فرض

widgetهای کی‌دی‌ای با کدوم برنامه اجرا میشن؟ اگه اینو بدونم خیلی راحت میتونم ازشون توی اوپن‌باکس و حتی گنوم استفاده کنم

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

من فایر فاکس اخرین ورژن رو دانلود کردم چجوری نصبش کنم؟firefox-14.0.1.tar.bz2
    شدیدا توصیه می کنم از مخازن توزیع‌تون برای دانلود فایرفاکس
    فایلی که گرفتید که احتمالا نسخه باینری فایرفاکسه و کافیه فایل رو از حالت فشرده خارج کنید و فایل firefox رو اجرا کنید.
    widgetهای کی‌دی‌ای با کدوم برنامه اجرا میشن؟ اگه اینو بدونم خیلی راحت میتونم ازشون توی اوپن‌باکس و حتی گنوم استفاده کنم
    plasama-desktop
    کل دسکتاپ رو این برنامه اجرا می کنه فکر نکنم بشه جاهای دیگه ازش استفاده کرد.
    در ضمن فکر کنم اپن‌باکس تو kde هم اجرا می شد. یه برنامه به اسم openbox kde session بود که بجای kwin اجرا می شد و اجازه می داد که از قابلیت‌های اپن‌باکس تو kde استفاده کرد.

کاربر فعال انجمن pcsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

لینوکس امنه : شما در لینوکس احتیاج به آنتی ویروس ندارین و این یعنی یکی از بزرگترین دغدغه های دنیای ویندوز...
    در دنیای ویندوز کار کردن با کامپیوتری که یک برنامه ی آنتی ویروس آپدیت شده روی اون نصب نیست تقریبا غیر ممکنه. تعداد بسیار زیاد ویروسها و بدافزارهای نوشته شده برای این سیستم عامل و سطح امنیت پایین ویندوز در مقایسه با لینوکس لزوم حضور آنتی ویروس رو به بالاترین حد رسونده. در اینجا هم یا باید یک آنتی ویروس چند هزارتومانی خرید و یا از آنتی ویروسهای آزمایشی و لیسلنسها ی تقلبی شان استفاده کرد . یعنی امنیت تقلبی J
    سلام. خوشحالم که شما هم لینوکسی دائمی شدین. من هم همه این احساسات و نظرات شما رو درباره لینوکس درک میکنم. چون همه را تجربه کردم. مثل شما.
    اما درباره این مطلبتون. من نظر دیگه ای دارم. اینکه ما توی ویندوز امنیت نداریم درست نیست. درست تر اینه که اکثرا کاربرها از روش های حفاظتی در ویندوز اطلاعی ندارند. امنیت رو خلاصه کردیم توی آنتی ویروس آپدیت شده(حالا قانونی یا تقلبی). در صورتی که تشخیص ویروس از روی امضاهای ثبت شده از داخل دیتابیس آنتی ویروس آخرین راه حل هست نه اولین و مهم ترین! که اکثرا مهم ترین تلقی اش میکنن.
    Last edited by pcsoft; 27-08-2012 at 17:31.

14. این کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •