تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 25 از 57 اولاول ... 1521222324252627282935 ... آخرآخر
نمايش نتايج 241 به 250 از 562

نام تاپيک: Mint

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

پس چطوری لاگین میکنید؟
    همون پسورد لاگین را میخواد. دقت کنید صفحه کلید انگلیسیه یا فارسی.
    سلام
    مشکل من دقیقا به صورت زیر است:
    سلام
    بعد از ست کردن پسورد در هنگام نصب مینت 14 و اتمام فرآیند نصب، تصمیم گرفتم از قسمت تنظیمات نسبت به حذف پسورد هنگام ورود به سیستم عامل اقدام کنم. در حال حاضر هر جا از من برای انجام فرآیندی پسورد می خواهد (مثل نصب بسته زبان)، پسورد قبلی کار نمی کنه و من نمی دونم باید چه پسوردی بزنم.
    لطفا در این زمینه من رو راهنمایی کنید

باتشکر

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

یعنی شما بدون وارد کردن پسورد لاگین می کنید؟
    اگه آره این مطلب رو بخونید و باهاش پسورد رو حذف کنید، یا اینکه یه لینوکس رو دوباره نصب کنید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کلا راه برای این کار زیاده اگه سرچ کنید پیدا می کنید.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

معرفی دو نرم افزار
    (دیگه صرف نمیکرد تاپیک جدا بزنم)
    Font Manager اگر از فونتهای مزخرف بی ربط هندی و چینی و غیره خسته هستیدُ این برنامه امکان ویرایش آسان مجموعه فونتهای لینوکس را به شما میدهد.
    Screenlets چقدر دنبال همچین چیزی بودم.
    معادل گجتهای ویندوز7؛ بنظر من بهتر از کانکی.
    البته باگ داره. ولی بازهم خوبه.

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

یه خبر خوب
    تونستم مینت رو نصب کنم
    الان خیلی حال می کنم

اول که بهتون گفتم به فدورا پناه بردم خیلی حال نکردم باهاش میخواستم با اوبونتو عوضش کنم ( کسی هم اینجا بهم جواب نداد ولی فدورا مشکل اینترنت داشت وصل نمی شد به نت البته برای من) کلا یستم عامل یه جو بدی داشت ...
    دیشب از بچه ها اوبونتو گرفته بودم که نصب کنم ... اونقدر که مینت رو دوست دارم گفتم بزار یه بار دیگه هم امتحان کنم ببینم شاید نصب بشه

تو قسمت نصب مینت همه درایو های فدورا رو پاک کردم و به جاش دوباره درایو برای مینت ساختم

و بالاخره گراب لینوکس مینت بالا اومد ویندوز هم سالمه و بالا میاد

حالا خودم دقیقا نمیدونم مشکل قبلیم از کجا بود و چه طوری حل شد ؟ آخه به دو چیز شک دارم یکی اینکه از قبل گراب فدورا تو سیستم نصب بود و حالا هم مینت روش نصب شده دومی هم اینکه یه دور کامل هارد فرمت شد چند وقت پیش ( ۸۵۰ گیگ اطلاعاتم از قبیل فیلم و عکس و آهنگ دود شد رفت هوا )

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــ

خب حالا اینها به کنار من یه سری خرابکاری ها کردم که خیلی هم شیرین بود برام ! مثله خراب کاری های ویندوز حوصله آدم سر نمیره. اینجا خیلی حال میده ...
    این نوار وظیفه ( تو ویندوز این بود اسمش اینجا چیه ؟ ) رفته بالا و رو هر کدوم از گزینه ها که کلیک می کنم تاثیری نداره

خواستم ببینم چطوری میشه تمام تنظیمات رو دیفالت کرد ؟

سوال بعدی هم اینکه چند تا تم خوشگل هست ؟ ( سایت ندین گلچینی از خوشگل ترین هایی که خودتون دیدید باشه )

سوال بعدی اینکه با این کیبرد زیاد اخت نیستم جا حرف ::پ:: عوض شده جای صدا های فارسی و رو نمیدونم کجاست تو ویندوز شیفت با ش و س و ی و ب حروف صدا دار بور اینجا چیه ؟ مورد بعدی هم اینکه ویرگول کجاست ؟ اصلا میشه تنظیمات رو تبدیل به کیبرد تو ویندوز کرد ؟

سوال بعدی اینکه سویچ به زبان های دیگه تو لینوکس چیه ؟ تو ویندوز که شیفت کنترل بود ....

ببخشید فکر کنم زیادی داستان گفتم یه کتاب مثله آی سی دی ال اکس پی یا مثلا ویندوز سون نیست که لینوکس رو کامل یاد بده ؟

پیشا پیش ممنون از راهنماییهاتون

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

یه خبر خوب
    تونستم مینت رو نصب کنم
    الان خیلی حال می کنم

اول که بهتون گفتم به فدورا پناه بردم خیلی حال نکردم باهاش میخواستم با اوبونتو عوضش کنم ( کسی هم اینجا بهم جواب نداد ولی فدورا مشکل اینترنت داشت وصل نمی شد به نت البته برای من) کلا یستم عامل یه جو بدی داشت ...
    دیشب از بچه ها اوبونتو گرفته بودم که نصب کنم ... اونقدر که مینت رو دوست دارم گفتم بزار یه بار دیگه هم امتحان کنم ببینم شاید نصب بشه

تو قسمت نصب مینت همه درایو های فدورا رو پاک کردم و به جاش دوباره درایو برای مینت ساختم

و بالاخره گراب لینوکس مینت بالا اومد ویندوز هم سالمه و بالا میاد

حالا خودم دقیقا نمیدونم مشکل قبلیم از کجا بود و چه طوری حل شد ؟ آخه به دو چیز شک دارم یکی اینکه از قبل گراب فدورا تو سیستم نصب بود و حالا هم مینت روش نصب شده دومی هم اینکه یه دور کامل هارد فرمت شد چند وقت پیش ( ۸۵۰ گیگ اطلاعاتم از قبیل فیلم و عکس و آهنگ دود شد رفت هوا )

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــ

خب حالا اینها به کنار من یه سری خرابکاری ها کردم که خیلی هم شیرین بود برام ! مثله خراب کاری های ویندوز حوصله آدم سر نمیره. اینجا خیلی حال میده ...
    این نوار وظیفه ( تو ویندوز این بود اسمش اینجا چیه ؟ ) رفته بالا و رو هر کدوم از گزینه ها که کلیک می کنم تاثیری نداره

سوال بعدی هم اینکه چند تا تم خوشگل هست ؟ ( سایت ندین گلچینی از خوشگل ترین هایی که خودتون دیدید باشه )

سوال بعدی اینکه با این کیبرد زیاد اخت نیستم جا حرف ::پ:: عوض شده جای صدا های فارسی و رو نمیدونم کجاست تو ویندوز شیفت با ش و س و ی و ب حروف صدا دار بور اینجا چیه ؟ مورد بعدی هم اینکه ویرگول کجاست ؟ اصلا میشه تنظیمات رو تبدیل به کیبرد تو ویندوز کرد ؟

سوال بعدی اینکه سویچ به زبان های دیگه تو لینوکس چیه ؟ تو ویندوز که شیفت کنترل بود ....

ببخشید فکر کنم زیادی داستان گفتم یه کتاب مثله آی سی دی ال اکس پی یا مثلا ویندوز سون نیست که لینوکس رو کامل یاد بده ؟

پیشا پیش ممنون از راهنماییهاتون
    اگر راهنمایی فارسی نصب لینوکس مینت رو میخوندید اون همه اطلاعات تون نمی پرید

از چه میزکاری استفاده میکنید؟سینامون؟گنوم؟
    بستگی داره تنظیمات کدوم قسمت رو بخواید برگردونید
    ولی در حالت کلی با بک آپ گیری و ریستور کردن!
    تم در لینوکس با میزکار رابطه مستقیم داره و همچنین انواع تم های مختلف هست که بخشی از محیط لینوکس رو تحت الشعاع قرار میده
    شما فلا یکم با لینوکس کار کنید بعد که راه افتادید تم های سوپر فانتزی هم معرفی میکنیم
    اینا رو نمیدونم
    توی Setting و قسمت کیبرد و change layout و option میتونید روی alt+shift تنظیم کنید
    لینوکس نسخه های متعددی داره و ترمینال مشترکه بین تمام توزیع ها
    پیشنهاد میکنم ترمینال لینوکس رو یاد بگیرید

6. این کاربر از H A M A S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

اگر راهنمایی فارسی نصب لینوکس مینت رو میخوندید اون همه اطلاعات تون نمی پرید

نه به خاطر نصب لینوکس پاک نشد به خاطر نصب ویندوز اطلاعاتم پاک شد ... حالا بماند که چه اتفاقی افتاد.

از چه میزکاری استفاده میکنید؟سینامون؟گنوم؟

سینامون

بستگی داره تنظیمات کدوم قسمت رو بخواید برگردونید
    ولی در حالت کلی با بک آپ گیری و ریستور کردن!

نه در اون حد نمی خوام برگرده ... فقط میخواستم اون نوار وظیفه بیاد پایین که خوشختانه خودم تونستم درستش کنم
    راستی طریقه بک آپ گیری در لینوکس چه جوریه ؟

تم در لینوکس با میزکار رابطه مستقیم داره و همچنین انواع تم های مختلف هست که بخشی از محیط لینوکس رو تحت الشعاع قرار میده
    شما فلا یکم با لینوکس کار کنید بعد که راه افتادید تم های سوپر فانتزی هم معرفی میکنیم

باوشه اشکال نداره پس بمونه برای بعد
    راستی برای اینکه تخصصی لینوکس رو یاد بگیرم یعنی از همون تاریخچه تا میزکار ها و توضیع ها و هسته ها و تمام رمز و رموز لینوکس باید چی کار کنم ؟ منبع یا کتابی هست ؟

توی Setting و قسمت کیبرد و change layout و option میتونید روی alt+shift تنظیم کنید

خیلی ممنون مشکلم حل شد. راحت درستش کردم

لینوکس نسخه های متعددی داره و ترمینال مشترکه بین تمام توزیع ها
    پیشنهاد میکنم ترمینال لینوکس رو یاد بگیرید

یه کتاب تو فروشگاه سی تو به اسم خط فرمان لینوکس بود ... یه کتابه سیاه رنگی هم بود خوبه اونو بگیرم ؟
    راستی ترمینال ها چه قدر به هم نزدیکن ؟ تو ویندوز ها که یکی بودن یعنی mkdir همه جا یکی بود. تو لینوکس چه طور ؟

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون تو نوشته های بالا قسمت های قرمز جوابه منه ممنون میشم باز هم بررسی کنین

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

راستی طریقه بک آپ گیری در لینوکس چه جوریه ؟
    بسته به نوع توزیع -نرم افزارهایی هستن که میان تمام تنظیمات و برنامه های نصب شده و... لینوکس شما رو توی مثلا یه dvd ذخیره میکنن ...در صورت هر مشکلی شما به جای نصب دوباره برنامه ها و... میتونن اون dvd رو نصب کنید
    راستی برای اینکه تخصصی لینوکس رو یاد بگیرم یعنی از همون تاریخچه تا میزکار ها و توضیع ها و هسته ها و تمام رمز و رموز لینوکس باید چی کار کنم ؟ منبع یا کتابی هست ؟
    لازم نیست به اون صورت...خیلی از مفاهیم اصلی توی لینوکس حتی اسمش (لینوکس یا گنولینوکس؟) مورد مناقشه و دارای قرائت های مختلف هست.برید توی دل این قضایا گیج می شید
    ولی برای درک کلی فیلم revolution os رو ببینید
    یه کتاب تو فروشگاه سی تو به اسم خط فرمان لینوکس بود ... یه کتابه سیاه رنگی هم بود خوبه اونو بگیرم ؟
    راستی ترمینال ها چه قدر به هم نزدیکن ؟ تو ویندوز ها که یکی بودن یعنی mkdir همه جا یکی بود. تو لینوکس چه طور ؟
    و الله کتابش رو نخوندم ولی با کمی حوصله میتونید زیر و بم ترمینال لینوکس رو از توی همین اینترنت دربیارید
    کتاب های pdf و فیلم های فارسی خوبی در این زمینه منتشر شده

9. این کاربر از H A M A S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

بروید در Keyboard layout>layout
    و پس از انتخاب زبان روی آیکون کیبورد کلیک کنید. ترتیب کاراکترهای کیبورد را نشون میده.
    ----------------------------------------------------------------
    این را جستجو کنید. مطلب بسیاره:Linux terminal for beginners
    یا Linux command reference
    Last edited by saeediranzad; 13-04-2013 at 16:55.

11. این کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

من این سوال ها رو تو یه تاپیک پرسیدم اما کسی جواب نداد و اون جور که معلومه باید برای هر کدوم تاپیک میزدم ! حالا اگه میشه شما هم بهش یه نگا بندازید ! مربوط به مینت و برنامه نویسی میشه اگه لازم باشه برای تک تکشون یه تاپیک میزنم ولی فکر نکنم نیازی باشه

اول به من بگید ببینم چه جوری میشه تو محیط ترمینال وب گردی کرد ؟
    دوم اینکه آیا میشه فایل های متنی رو تو لینوکس ویرایش کرد یامثلا دستوری هست که بشها ین فایل ها رو با اون اجرا کرد؟مثلا با دستور ls داخل یه پوشه رو بررسی می کنیم بعد یه فایل متنی هست به اسم ۱ ! حالا با چه دستوری بتونم این فایل رو اجرا کنم !
    این سوال بالاییم برای نوع فایل های تصویری و موسیقی و مالتی مدیا هم هست. آیا می شه با دستور اونها رو اجرا کرد یا فقط باید به صورت گرافیکی دستور اجرا رو بدیم ؟ نمی دونم تونستم منظورم رو بیان کنم یا نه.
    سومین سوال هم اینکه تو ویندوز وقتی دستورات cmd رو تو یه فایل ذخیره میکردیم با پسوند .bat و اجرا می کردیم اون موقع همه دستورات پشت سر هم اجرا میشد حالا تو لینوکس آیا همچنین کاری میشه کرد؟
    چهارمین سوال اینکه من کد های زبان برنامه نویسی پایتون رو در یک فایل با پسوند .py ذخیره کردم اما وقتی اجرا کردم همون کد ها رو تو یه فایل متنی دیدم که اصلا نه نرم افزاری اجرا شد و نه تغییری به وجود اومد
    مورد بعدی هم اینکه چه جوری میشه تو محیط گرافیکی یا ویژوال با پایتون برنامه نویسی کرد ؟ یعنی تب و گزینه و لینک و نوشته رو کاملا مثله یک برنامه معمولی به وجود بیاریم مثل ویژوال بیسیک

نوع و ورژن هم : لینوکس مینت ۱۳

میدونم خیلی زیاد شد اما ممنون میشم حداقل به یک دونه از سوال هام جواب بدید ! باز هم هست البته ...

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اول به من بگید ببینم چه جوری میشه تو محیط ترمینال وب گردی کرد ؟

14. این کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •