تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 23 از 28 اولاول ... 13192021222324252627 ... آخرآخر
نمايش نتايج 221 به 230 از 275

نام تاپيک: اا مباحث مربوط به RAID اا

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

دوستان سلام

من به یه مشکل جدی برخورد کردم که نیاز به راهنمایی فوری شما دارم

ما سرورمون 4 تا هارد ساتا داره که 3 تاش رید 5 هست و اون یکی محل ذخیره سازی بک اپ های سیستم هست.سیستم عامل سرور هم ویندوز سرور 2008 هست.اتفاقی که افتاده اینه که مادربورد سرور خراب شده و ما مجبور شدیم یه مادربرد دیگه رو جایگزین کنیم.مشکل اینه که الان من نیمدونم چه بلایی سر اظلاعات اون 3 تا هاردی که باه هم رید بودن اومده..اگه دوباره بیام رید رو تعریف کنم همه چی برکیگرده سر جای خودش یا همه اطلاعاتمون پریده؟
    در ضمن ویندوز خودش هر روز یک بک اپ کامل(فول) از کل اطلاعات میگیره که در هارد 4 ذخیره میشده..حالا باید چکار کنم؟
    راه صحیح اینه که از اطلاعات بکاپ بگیرید (که بکاپ دارید)، هارد ها رو از ابتدا RAID کنید و ویندوز نصب کنید و بکاپ ها رو در سرویس هایی که می خواستید برگردونید.

2. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

راه صحیح اینه که از اطلاعات بکاپ بگیرید (که بکاپ دارید)، هارد ها رو از ابتدا RAID کنید و ویندوز نصب کنید و بکاپ ها رو در سرویس هایی که می خواستید برگردونید.
    ممنون از شما یعنی دیگه اطلاعات درون هاردهای رید شده پریده 100%؟ و تنها راهش برگردوندن بک اپ هاست؟

حالا اگه بخوام ویندوز رو برگردونم مثل حالت قبلش اگه پارتیشن C که اینبار درست میکنم با پارتیشن C زمان ویندوز اصلی فرق داشته باشه حجمش مشکلی بوجود نمیاد؟

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ممنون از شما یعنی دیگه اطلاعات درون هاردهای رید شده پریده 100%؟ و تنها راهش برگردوندن بک اپ هاست؟
    نه نپریده.. شما باید دقیقا همون مادربرد قبلی رو بگیرید (یا حداقل یه مادربرد با دقیقا همون کنترلر) و دقیقا همون تنظیمات رو درست کنید و به اطلاعات دسترسی خواهید داشت، البته اینکار فقط برای دسترسی به اطلاعات توصیه میشه و بهتره برای استفاده روزمره جدید حتما همونطوری که گفتم انجام بدید.

حالا اگه بخوام ویندوز رو برگردونم مثل حالت قبلش اگه پارتیشن C که اینبار درست میکنم با پارتیشن C زمان ویندوز اصلی فرق داشته باشه حجمش مشکلی بوجود نمیاد؟
    نه مشکلی نیست.

5. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

ن
    ه نپریده.. شما باید دقیقا همون مادربرد قبلی رو بگیرید (یا حداقل یه مادربرد با دقیقا همون کنترلر) و دقیقا همون تنظیمات رو درست کنید و به اطلاعات دسترسی خواهید داشت، البته اینکار فقط برای دسترسی به اطلاعات توصیه میشه و بهتره برای استفاده روزمره جدید حتما همونطوری که گفتم انجام بدید.
    اتفاقا مادربورد جدید عین همون قبلی است(super micro sucket 771) پس حالا با این حساب میتونم همه چیو حتی ویندوز رو برگردونم؟اگه برگرده چه مشکلی میتونه پیش بیاد؟

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ن

اتفاقا مادربورد جدید عین همون قبلی است(super micro sucket 771) پس حالا با این حساب میتونم همه چیو حتی ویندوز رو برگردونم؟اگه برگرده چه مشکلی میتونه پیش بیاد؟
    اگه دقیقا یکیه (نه فقط برند و سکوت) مشکلی نیست همه چیز رو میشه برگردوند و مشکلی پیش نمیاد. دقیقا همون تنظیمات قبلی رو روی این جدیده بکنید (بد نیست اگه می تونید از بایوس اون بکاپ بگیرید و اینجا ریستور کنید)، هاردها رو دقیقا به همون پورت های قبلی وصل کنید و همه چیز کار می کنه.

8. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

اگه دقیقا یکیه (نه فقط برند و سکوت) مشکلی نیست همه چیز رو میشه برگردوند و مشکلی پیش نمیاد. دقیقا همون تنظیمات قبلی رو روی این جدیده بکنید (بد نیست اگه می تونید از بایوس اون بکاپ بگیرید و اینجا ریستور کنید)، هاردها رو دقیقا به همون پورت های قبلی وصل کنید و همه چیز کار می کنه.
    دقیقا همئنه منتها مدلش چون الان یادم نیست فقط برند و سوکت رو گفتم.حالا از مادربورد خراب من چطوری بک اپ بگیرم؟

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

دقیقا همئنه منتها مدلش چون الان یادم نیست فقط برند و سوکت رو گفتم.حالا از مادربورد خراب من چطوری بک اپ بگیرم؟
    گفتم که اگه می تونید وقتی خرابه طوری که روشن نشه خب نمی تونید

دقیقا همون تنظیمات رو انجام بدید و هارد ها رو دقیقا به همون سوکت های قبلی وصل کنید (خیلی مهم)، درست کار می کنه و مشکلی نیست. اگه تنظیمات یادتون نیست همون حالت پیش فرض RAID 5 تنظیم کنید و تست کنید ببینید چطوره، اگه درست نشد بقیه اش سعی و خطاست!

11. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

ضمن عرض سلام خدمت جناب Stream گزامی و سایر دوستان..

مشکل قبلی من با تعویض مادربورد با همون چیپ حل شد و مانی که رید رو مجدد ساخنم ویندوزم رو شناخت ..اما امروز با مشکل جدید روبرو شدم ..صبح که اومدیم شرکت دیدم سرور داون شده رفتم سراغش دیدم صفحه ای که هنگام بوت شدن سیستم میاد و وضعیت رید هارد ها رو نشون اومده و گفته رید fail شده و پرسیده بود برای Rebuild کردن رید Y رو بزتید من هم زدم و اینبار سیسام ری استارت شد و ویندوز هم بالا اومد و شبکه مون راه افتاد اما به محض بالا اومدن ویندوز برنامه intel matrix storage که وضعیت صحت و سلامت رید ها رو در ویندوز نشون میده بالا اومده و روی یکی از سه تا هاردی که داریم علامت مثلث زرد داره و شروع کرده به انجام پروسه Rebuild کردن اون هارد دیسک..من میدونستم این نکته رو که در رید 5 اگه یکی از هارد ها خراب شه با تعویض اون اطلاعات نمیپره ..اما پروسه Rebuild کردن این هارد خیلی ظولانی شده چون بعد از گدشت زمانی در حدود 5 ساعت فقط 7% اون انجام شده..همونطور که در عکس میبینید..مشکل چیه از نظر شما؟

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ضمن عرض سلام خدمت جناب Stream گزامی و سایر دوستان..

مشکل قبلی من با تعویض مادربورد با همون چیپ حل شد و مانی که رید رو مجدد ساخنم ویندوزم رو شناخت ..اما امروز با مشکل جدید روبرو شدم ..صبح که اومدیم شرکت دیدم سرور داون شده رفتم سراغش دیدم صفحه ای که هنگام بوت شدن سیستم میاد و وضعیت رید هارد ها رو نشون اومده و گفته رید fail شده و پرسیده بود برای Rebuild کردن رید Y رو بزتید من هم زدم و اینبار سیسام ری استارت شد و ویندوز هم بالا اومد و شبکه مون راه افتاد اما به محض بالا اومدن ویندوز برنامه intel matrix storage که وضعیت صحت و سلامت رید ها رو در ویندوز نشون میده بالا اومده و روی یکی از سه تا هاردی که داریم علامت مثلث زرد داره و شروع کرده به انجام پروسه Rebuild کردن اون هارد دیسک..من میدونستم این نکته رو که در رید 5 اگه یکی از هارد ها خراب شه با تعویض اون اطلاعات نمیپره ..اما پروسه Rebuild کردن این هارد خیلی ظولانی شده چون بعد از گدشت زمانی در حدود 5 ساعت فقط 7% اون انجام شده..همونطور که در عکس میبینید..مشکل چیه از نظر شما؟
    به احتمال زیاد مشکل از نقص فنی در هارده، هم مشکل بوجود اومده و هم این کندی در Rebuild کردن نشون از همین دارن... اون هارد رو عوض کنید.

14. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

احتمال زیاد مشکل از نقص فنی در هارده، هم مشکل بوجود اومده و هم این کندی در Rebuild کردن نشون از همین دارن... اون هارد رو عوض کنید.
    بله مشکل از هارد بود چون امروز بعد از گذشت 48 ساعت بالاخره پروسه Rebulid نمیه تمام متوقف شد و هارد fail شد.
    حالا من میخوام هارد رو تعویض کنم همونطور که توی شکل میبینید گفته هاردی که شماره پورتش 0 هست خراب شده این یعنی همون هاردی که به ساتای 0 مادربورد وصل شده؟
    Last edited by hexman; 23-07-2012 at 21:07.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •