تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 23 از 33 اولاول ... 13192021222324252627 ... آخرآخر
نمايش نتايج 221 به 230 از 324

نام تاپيک: سووالات پزشکی بپرسید !

اگه نباشه جاش خالی می مونه shahrzad2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

ببخشيد آقاي دكتر من يك دوست دارم كه خستگي زود رس دارد دليلش چي هست بايد چي كار بكند تا خوب شود

منتظر جوابتان هستم
    دوست عزیز
    خستگی زود رس می تونه دلایل مختلفی داشته باشه. فکر می کنم کم خونی یکی از دلایلشه .

اگه نباشه جاش خالی می مونه shahrzad2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

سلام
    آنژيوگرافي يعني چه؟ آيا عمل خطرناكي محسوب ميشود؟(براي كسي كه قند و چربي(تري گليسيريد) خون بالا و سن 58 سال و جنسيت زن)
    دكترا گفتن كه دو تا از رگهاي قلبش بسته هستن(نميدونم رگ اصلي يا فرعي)
    دكتر خوب در تهران و كرمانشاه معرفي كنين
    خيلي خيلي ممنون ميشم
    نحوه انجام آنژیوگرافی
    آنژیوگرافی یکی از اقدامات تهاجمی قلبی به شمار می‌رود به این صورت که کاتتر یا لوله‌ای باریک از طریق سیاهرگ یا سرخرگهای پا یا دست به سمت قلب هدایت شده و مستقیماً اندازه‌گیری‌ها و تصویربرداریهای لازم را انجام می‌دهد. اگر کاتتر از سیستم سیاهرگ وارد قلب شود. قلب راست و سرخرگ ریوی مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر از مسیر سرخرگی وارد قلب شود، آئورت، قلب چپ و سرخرگ کرونروی ارزیابی می‌شوند.
    کاربرد آنژیوگرافی
    کاربرد تشخیصی
    در این روش امکان اندازه‌گیری مستقیم فشارهای داخل قلب (می‌تواند به طور مستقیم فشار خون بطنها ، دهلیزها و سرخرگهای قلبی و حتی مویرگهای ریوی را اندازه‌گیری نماید)، میزان اشباع اکسیژن و با تزریق ماده حاجب امکان مشاهده عروق کرونر قلب، حفره‌های قلبی و عروق بزرگ (می‌توان از مسیر حرکت خون در قلب یا رگهاب کرونری فیلم یا عکس تهیه کرد) فراهم می‌شود. کاربرد معمول آنژیوگرافی شامل تایید ناهنجاریهای احتمالی قلب و تعیین موقعیت آناتومیک و اهمیت فیزیولوژیک آنها می‌باشد. اغلب قبل از اقدامات درمانی مانند آنژیوپلاستی شریان (سرخرگ) کرونر، پیوند عروق کرونر یا عمل جراحی دریچه‌ها نیز به آنژیوگرافی قلبی نیاز است.
    کاربرد درمانی (آنژیوپلاستی)
    اقدام دیگری که گاه از طریق همین کاتر انجام می‌گردد آنژیوپلاستی نام دارد. آنژیوپلاستی به معنی باز کردن یا ترمیم رگ می‌باشد. در این روش رگ مسدود توسط بادکنکی متسع می‌شود و چند ثانیه در این حالت نگاه داشته می‌شود تا رگ باز شود. گاهی نیز برای محکم کاری یک لوله محکم به نام استنت (Stent) داخل رگ مسدود قرار داده می‌شود تا از انسداد مجدد آن جلوگیری به عمل آید.

در مواردی که آنژیوپلاستی با موفقیت روبرو نمی‌شود یا تعداد رگهای مسدود یا شدت انسداد آن زیاد باشد از اقدام دیگری به نام بای‌پس شریان کرونروی (یا عمل کنار گذر) استفاده می‌شود. در این عمل جراحی که معمولاً چند ساعت به طول می‌انجامد تکه‌ای از سیاهرگهای پا یا سرخرگهای داخل قفسه سینه بریده شده و به صورت کنار گذر در محل انسداد سرخرگ کرونری پیونده زده می‌شود تا جریان خون به نواحی پائین دست آن برقرار بماند و از سکته‌های قلبی یا قطع کامل جریان خون پیشگیری شود.
    عوارض آنژیوگرافی
    انجام این بررسی نیاز به یک روز بستری شدن دارد ولی انجام آن دقایقی بیش به طول نمی‌انجامد و معمولاً بیمار بدون عارضه‌ای خاص از بیمارستان مرخص می‌شود. اگر در حین عبور کاتتر بیمار دچار مشکل شود معمولاً می‌توان به سرعت داروهای لازم را به طور مستقیم به داخل قلب تزریق کرد و مشکل را رفع نمود. اگرچه آنژیوگرافی قلب معمولا روش بی‌خطری است، بصورت نادر ممکن است با عوارضی چون آسیب عروق، نارسایی کلیه (به علت ماده حاجب) سکته قلبی یا مغزی همراه باشد
    منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

با سلام
    اخیرا من به علت عفونت مکرر سینوس سی تی اسکن انجام دادم که در نتیجه تشخیص concha bullosa در توربینیت چپ داده شد.
    می خواستم بپرسم معنی این چیه و درمان آن به چه صورت هست و به چی کسی باید مراجعه کرد ؟ من در جایی خوندم که با عمل سرپایی رفع میشه آیا اینطوره و این عمل در کجا ها انجام میشه که مراجعه کنم؟

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام . آقاي دكتر . من هر ماه دو يا 3 تا آفت سفيد بزرگ دردناك جگركش تو دهنم ميزنه كه هركدوم بين 10 تا 15 روز مهمان دهانم است. چه كار كنم ؟

آخر فروم باز online_amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

مگه آقاى دكتر ديگه سر نمى‌زنن؟

اقا دكتر اگر نيست خانم دكتر كه هست
    جواب من را فكر مي كنم درست دادند در بارهي خستگي زود رس بود

داره خودمونی میشه sophie.mim's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

سلام . آقاي دكتر . من هر ماه دو يا 3 تا آفت سفيد بزرگ دردناك جگركش تو دهنم ميزنه كه هركدوم بين 10 تا 15 روز مهمان دهانم است. چه كار كنم ؟
    یکی از دلایل زدن آفت مخصوصا اگر مدت درمانش طولانی بشه ضعیف شدن دستگاه ایمنی بدن و در گیر شدن با یه عامل عفونی که بهتر به دکتر مراجعه کنین

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من چهارساله دكتر ميرم.هركي يه چيزي ميگه ويه چيزي ميده.صدمدل دارو دارم ولي خوب نميكنه

Banned masoud908's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    :::: I.R :::: Tehran ::::

پيش فرض

من چهارساله دكتر ميرم.هركي يه چيزي ميگه ويه چيزي ميده.صدمدل دارو دارم ولي خوب نميكنه
    تو سن 110 سالگي اينا طبيعيه!!!«با معذرت از اقاي دكتر»

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

تو سن 110 سالگي اينا طبيعيه!!!«با معذرت از اقاي دكتر»
    اينجام دست از سر ما برنميداري شوخي ميكنم ويا شوخي حال ميكنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض نيش عقرب

با عرض سلام
    من حساسيت شديدي به پني سيلين دارم و همچنين به نيش پشه حساسيت دارم سوال من اين است كه آيا ميشه تشخيص داد كه به نيش عقرب هم حساسيت شديدي داشته باشم يا نه ؟ اگه جواب مثبت باشه تا چه حد ميتونه درد سر ساز بشه برايم ؟
    از آنجايي كه چند تا عقرب در خانه ديده ام اين موضوع منو نگران كرده .
    قبلا از راهنماييهاي دكترهاي عزيز و دوستان خوب متشكرم .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •