تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 22 از 30 اولاول ... 12181920212223242526 ... آخرآخر
نمايش نتايج 211 به 220 از 291

نام تاپيک: Tennis News : اخبار و تحولات ورزش تنیس

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

چون خانومها مقدمن

در بخش بانوان یو اس اپن و در مرحله ی چهارم بانو شاراپوا و پتروا باید به مصاف هم برن و به ناچار یکیشون از گردونه حذف خواهد شد و روسیه در دور بعد تنها یک نماینده خواهد داشت ،

شرایط هم به گونه ای هست که شاراپوا و سرنا ویلیامز تا مرحله ی نهایی با هم روبرو نخواهند شد ( به فرض محتمل پیروزی در بازیهای پیش روشون ) ، پس میشه امید داشت به انتقام فینال المپیک از طرف بانو شاراپوا .

فقط مسئله اینجاست که شاراپوا در مسیر فینال علاوه بر پتروا ، در 1/4 احتمالا بارتولی و در نیمه نهایی به احتمال قریب به یقین خواهر آزرنکا رو پیش رو خواهد داشت ؛ البته شاراپوا تا اینجا با اقتدار جلو اومده ولی مسیر نسبتا سخت تری داره برای رسیدن به فینال به نسبت سرنا .

با امیدی مضاعف چشم انتظار تکرار فینال المپیک هستیم

در بخش مردان هم با مشخص شدن نیمی از دیدار ها در راند چهارم ، به احتمال قوی در نیمه نهایی شاهد دیدار فدرر و ماری خواهیم بود و به نوعی تکرار فینال المپیک .

2. 5 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hojjatinho's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نزدیکی های کویر

پيش فرض

صبح زودی هنوز بازی ماشا ادامه داشت و تونست پتروا رو ببره . البته بازی مقابل این حریف کهن(!) کار راحتی نبود و ماریا اولین بار در طول تورنومت یک ست به حریف داد .

ماریا توی این بازی دوباره به عادت قدیمیش برگشته بود و تا تونست دابل فول کرد !

ولی ماریا کاملا اماده است . هر چند در WTA نتایج خیلی قابل پیش بینی نیست . ولی به حول قوه الهی میریم که 5 مین گرنداسلم رو کسب کنیم ! حتی اون امریکایی که WTA رئو با ATP اشتباه گرفته هم جلو دارمون نخواهد بود
    در مردان هم به نظر می رسه راجر خیلی اماده باشه . اینجا دیگه ویمبلدون نیست اون یارو بریتانیایی بیاد جلو مامانش جو گیره بشه . نه از گریه خبری هست و نه از شرایط المپیک. نواک هم که هیچی

4. 4 کاربر از hojjatinho بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Administrator Meisam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    P30WORLD

پيش فرض

سلام به همه ی دوستان خوبم
    به مراحل حساس Us Open نزدیک شدیم ...
    در بخش آقایان عدم حضور نادال به دلیل مصدومیت، حذف زود هنگام سونگا، انصراف فیش در دور چهارم، اعلام بازنشستگی اندی رادیک بعد از پایان رقابت های امسال
    حذف ایزنر آمریکایی و هیوئیت استرالیایی در راند سوم و حضور قدرتمند نام هایی هم چون Martin Klizan و Jack Sock از مهم ترین اتفاقات Us Open امسال بود.
    اگر باران امروز مهلت بده، 8 نفر کوارتر در بخش مردان کامل خواهد شد

در بخش بانوان شاید مهم ترین اتفاق که کل مسابقات بانوان رو تحت تاثیر قرار داد خداحافظی کیم کلایسرز (ماما کیم) از تنیس حرفه ای بعد از حذف در دور دوم بود.
    بعد از اون حذف کارولین وزنیاکی، فرانسیسکا اسکاوونه، سابینه لیسیکی و آندرا پتکوویچ در دور اول، حذف ونوس ویلیامز در دور دوم باز هم در مقابل کربر آلمانی و
    حذف لی نای چینی در راند سوم از مهم ترین اتفاقات Us Open امسال در جدول بانوان بود.

بازی های کوارتر بخش زنان :
    آزارنکا - استوسر / شاراپوا - بارتولی
    ایوانویچ - ویلیامز / ارانی - وینچی

ولی خدایی باید یه قانونی چیزی بزارن بران برای این جیغ زدن ها در بخش زنان ... واقعا روی اعصاب هست صدای جیغشون
    یه بخش عظیمی از این سروصدا بدون شک بی دلیل و فقط برای خراب کردن تمرکز حریف هست و در واقع غیرورزشی هست
    فکر کن جیغ رو از آزارنکا یا شاراپوا بگیرن!

مرسی.
    میثم.

6. 5 کاربر از Meisam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز amin 2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    خونمون دیگه!!!

پيش فرض

ولی خدایی باید یه قانونی چیزی بزارن بران برای این جیغ زدن ها در بخش زنان ... واقعا روی اعصاب هست صدای جیغشون یه بخش عظیمی از این سروصدا بدون شک بی دلیل و فقط برای خراب کردن تمرکز حریف هست و در واقع غیرورزشی هست فکر کن جیغ رو از آزارنکا یا شاراپوا بگیرن!
    (:

میثم جان شما تنیس رو بصورت حرفه ای بازی کردین ؟ چون کسی اگه حتی یک یا دو سال توی مسابقات بصورت حرفه ای شرکت کرده باشه ممکن نیست چنین حرفی بزنه ! ببین تنیس اگه نگم سنگین ترین قطعا جز 3 رشته بسیار سنگین در دنیای ورزشه . شما حالا داری جیغ زدن شرپوا و باقی خانوم ها رو میگین ، اما اینو فراموش نکنین که حتی بین مرد ها هم تنیسوری مثله فدرر کمه که کاملا سایلنت بازی کنه و هیچ صدایی ازش در نیاد ( نمونش هم همین ندال خودمون با اون وزن و حجم عضلان باز هم سر و صداش از بسیاری از تنیسور های زن بیشتره ) . از نظر علمی هم ثابت شده که با فریاد کشیدن و جیغ زدن بخشی از نیرویی که به شخص وارد میشه ( در تنیس میشه نیروی توپ هایی که به سمت طرف میاد ) کاسته میشه و باعث میشه فشار کمتری به اون ورزشکار ( تنیسور ) وارد بشه . دقت کنین در رشته های قدرتی مثله weight lifting هم ورزشکار با فریاد زدن بخشی از نیروی وارده بهش رو تخلیه میکنه . نتیجه میگیریم هیچ تقلب و حرکت غیر ورزشی اتفاق نیفتاده و خیالتون از این جهت راحت باشه D:
    +
    شرپوا واقعا داره بد سرویس میزنه ! تو المپیک هم بد سرویس زد .( کلا سرویس دبل میکنه یاده اون کلیپی میفتم که جوکوویچ از خود گذشتگی کرد قبول کرد ماریا به سمتش سرویس بزنه ( البته اونجا هم به هدف برخورد نکرد و فقط نواک رو ناکار کرد D: )

8. این کاربر از amin 2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ashjaee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

خب من بعد از چند روز که سفر بودم و نتونستم خوب بازی ها رو دنبال کنم برگشتم. چیزی که خیلی برام عجیب بود حذف سونگا توسط کلیزان بود. سونگایی که تا نیمه نهایی ویمبلدون رسیده بود (در ضمن در نیمه نهایی با ماری هم بازی خیلی نزدیک تر از نتیجه بود) و ناراحت کننده ترین هم خداحافظی رادیک بعد یو اس اوپن
    دیگه اینکه بردیچ با وجود اینکه عملکرد خوبی تا قبل این گرند اسلم نداشته اما الان داره خوب بازی می کنه حتی اوایل هم بازی خوبی نداشت و شاید بتونیم بگیم کمی جلوی گوفین جوان شانس آورد اما الان بازیش رو پیدا کرده. همینطور فیش هم از بازی با فدرر به علت توصیه پزشکی انصراف داد این شاید خوی باشه اما نکته نگران کننده اینه که فدرر بعد 4 روز باید بازی کنه و این شاید ریتمش رو به هم بزنه اما من خودم به شخصه به عنوان یک طرفدار فدرر از بازی نکردنش خوشحال شدم.

(:

میثم جان شما تنیس رو بصورت حرفه ای بازی کردین ؟ چون کسی اگه حتی یک یا دو سال توی مسابقات بصورت حرفه ای شرکت کرده باشه ممکن نیست چنین حرفی بزنه ! ببین تنیس اگه نگم سنگین ترین قطعا جز 3 رشته بسیار سنگین در دنیای ورزشه . شما حالا داری جیغ زدن شرپوا و باقی خانوم ها رو میگین ، اما اینو فراموش نکنین که حتی بین مرد ها هم تنیسوری مثله فدرر کمه که کاملا سایلنت بازی کنه و هیچ صدایی ازش در نیاد ( نمونش هم همین ندال خودمون با اون وزن و حجم عضلان باز هم سر و صداش از بسیاری از تنیسور های زن بیشتره ) . از نظر علمی هم ثابت شده که با فریاد کشیدن و جیغ زدن بخشی از نیرویی که به شخص وارد میشه ( در تنیس میشه نیروی توپ هایی که به سمت طرف میاد ) کاسته میشه و باعث میشه فشار کمتری به اون ورزشکار ( تنیسور ) وارد بشه . دقت کنین در رشته های قدرتی مثله weight lifting هم ورزشکار با فریاد زدن بخشی از نیروی وارده بهش رو تخلیه میکنه . نتیجه میگیریم هیچ تقلب و حرکت غیر ورزشی اتفاق نیفتاده و خیالتون از این جهت راحت باشه D:
    +
    شرپوا واقعا داره بد سرویس میزنه ! تو المپیک هم بد سرویس زد .( کلا سرویس دبل میکنه یاده اون کلیپی میفتم که جوکوویچ از خود گذشتگی کرد قبول کرد ماریا به سمتش سرویس بزنه ( البته اونجا هم به هدف برخورد نکرد و فقط نواک رو ناکار کرد D: )
    میدونین با این حرفتون مخالفم! تو تنیس تمرکز خیلی خیلی مهمه به طوری که اگه در حین امتیاز سر و صدایی میاد و بازیکنا اعتراض کنن امتیاز دوباره تکرار میشه. خود من یادمه یکی از بازی های فدرر - نواک بود که یکی از داورای خط وسط امتیاز افتاد زمین، نواک هم اعتراض کرد که حواسش پرت شده و امتیاز تکرار شد.
    البته فدرر هم کاملا سایلنت بازی نمی کنه بعضی وقت ها سر سرویس دوم صدای خفیفی میده. اما کاری که انجام میشه اینه که طرف عملا داره نعره میکشه و این نعره رو اونقدر طول میده تا توپ به راکت حریف برخورد کنه که این اصلا نمیتونه اون چیزی باشه که شما میگین. دفاعی هم که خودشون از خودشون می کنن اینه که با اینطوری تمرکز میگیریم.
    من خودم یادمه همین رولند گروس امسال نواک در بازی با سپی و سونگا هربار عقب می افتاد صدای عجیب غریبی از خودش در می آورد که معلوم نیود دقیقا چیه خیلی هم کش میداد این صداشو تا توپ به حریف برسه.
    ببینین من کلا تنیس زنان رو نگاه نمی کنم اما تو اخباری که می خونم دیدم که همین مساله نعره زدن یا به اصطلاح grunting در تنیس اون ها رو هم به فکر فرو برده که می خوان کارایی بکنن مثل این خبر :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در بخش مردان هم با مشخص شدن نیمی از دیدار ها در راند چهارم ، به احتمال قوی در نیمه نهایی شاهد دیدار فدرر و ماری خواهیم بود و به نوعی تکرار فینال المپیک .
    دیدار فینال ویمبلدون

10. 2 کاربر از ashjaee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hojjatinho's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نزدیکی های کویر

پيش فرض

یادمه توی کامنتهای یکی از سایت های رسمی یکی از همین گرانداسلم ها ، توی همین زمینه بحث بالا گرفته بود . بعضی ها به قول شما به نعره هایی (!) که تنیسورهای زن می زنن ایراد گرفته بودند . یکی بهترین جواب رو در موردشون داده بود : نوشته بود یا نگاه نکن یا صدای تی ویت رو ببند

والله از زمان قدیم تا الان این صداها در بخش زنان بوده . طبیعی هم هست . قدرت زنان از مردان کمتره و این جیغ ها به نوعی باعث تمرکز بیشتر و قدرت بیشترشون می شه /.

فکر کنم اگه اینجوری پیش بره کم کم به لباس خانم ها هم گیر بدن!

.........
    یک نکته جالب در بخش زنان این بود که آنا ایوانویچ به جمع 8 بازیکن پایانی راه پیدا کرد . اتفاق که از سال 2008 به اینور تکرار نشده بود /.

دیشب هم ماریا 4-0 عقب بود که شکر خدا بارون امدو بازی قطع شد امید است با بدست اوردن نیروی بیشتر از پس این حریف چغرش بر بیاد !

12. 3 کاربر از hojjatinho بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز amin 2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    خونمون دیگه!!!

پيش فرض

میدونین با این حرفتون مخالفم! تو تنیس تمرکز خیلی خیلی مهمه به طوری که اگه در حین امتیاز سر و صدایی میاد و بازیکنا اعتراض کنن امتیاز دوباره تکرار میشه. خود من یادمه یکی از بازی های فدرر - نواک بود که یکی از داورای خط وسط امتیاز افتاد زمین، نواک هم اعتراض کرد که حواسش پرت شده و امتیاز تکرار شد.
    خوب من ربطش به پست خودمو نفهمیدم !!! من تو پستم اشاره کردم که این صدا اجتناب ناپذیر هستش و یادم نمیاد گفته باشم که باعث به هم ریختن تمرکز حریف نمیشه !
    البته فدرر هم کاملا سایلنت بازی نمی کنه بعضی وقت ها سر سرویس دوم صدای خفیفی میده. اما کاری که انجام میشه اینه که طرف عملا داره نعره میکشه و این نعره رو اونقدر طول میده تا توپ به راکت حریف برخورد کنه که این اصلا نمیتونه اون چیزی باشه که شما میگین. دفاعی هم که خودشون از خودشون می کنن اینه که با اینطوری تمرکز میگیریم.
    دوست عزیز فکر کنم شما تنیس رو فقط از TV نگاه کردین چون اگه خودتون بازی کنید میبینید که زمانی که طول میکشه توپ زده شده به حریف برسه حتی در بازی های بین دو اماتور هم کمتر از دو و نیم ثانیه هستش که این زمان در بازی های حرفه ای به یک ثانیه هم میرسه . خوب شما همین حالا امتحان کنید یه نعره !!! چقدر طول میکشه !
    +
    اینکه هر چند ست یه صدای خفیف از رجر در بیاد باعث نمیشه سایلنت بازی کردنش زیر سوال بره !
    +
    شما بازی های خیریه ای که انجام میشه ( مثله بازیه فدرر ، سمپراس VS ندال ، اغاسی که برای هاییتی بازی کردن ) رو هم نگاه کنید بازم میبینید که ندال کلی سر و صدا میکنه ، در حالی که نه بازی نتیجش مهمه و نه حساسیتی در کاره !
    من خودم یادمه همین رولند گروس امسال نواک در بازی با سپی و سونگا هربار عقب می افتاد صدای عجیب غریبی از خودش در می آورد که معلوم نیود دقیقا چیه خیلی هم کش میداد این صداشو تا توپ به حریف برسه.
    ببینین من کلا تنیس زنان رو نگاه نمی کنم اما تو اخباری که می خونم دیدم که همین مساله نعره زدن یا به اصطلاح grunting در تنیس اون ها رو هم به فکر فرو برده که می خوان کارایی بکنن مثل این خبر :
    تو همین لینکی که شما داده بودی اشاره شد که نسل فعلی تنیسور های زن بدون این صدا نمیتونن بازی کنن ( یعنی خود نویسنده قبول کرده که برای اینها به عادت تبدیل شده و از روی قصد نیست ) و اگه قانونی تصویب بشه ( که بعید میدونم ) در مورد نسل های بعدی تنیسور ها ( منظور نسل های بعد از همین شرپوا و ازارنکا ) خواهد بود .
    Last edited by amin 2010; 05-09-2012 at 12:05.

14. 3 کاربر از amin 2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

این صدا درسته که طبیعیه ولی بحث زیاده که این کار داره کم کم تبدیل میشه به تکنیکی برای به هم زدن تمرکز حریف. این فرق داره که در حین بازی و بطور غیر ارادی مقداری داد آروم بزنن با اینکه تا می تونند زور بزنن که هم بلند و هم طولانی باشه. یه جورایی مثل بزرگ نمایی کردن توی فوتبال شده، درسته وقتی روی یه بازیکن خطا میشه بازیکن می تونه بیفته زمین و هیچ کس نمی تونه بگه این بازیکن حق نداره بیفته!!! ولی این فرق داره با زمانی که تا دست به یکی خورد خودش هم آماده باشه به بدترین نحو ممکن پرت بشه اون سمت.

حتی Head ویمبلدون هم به این قضیه اعتراض کرده:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الان ITF و WTA و گرند اسلم ها قبول کردند بزودی برنامه ای بریزند تا برای نسل های بعدی این صدای بلند رو حذف کنن. درسته برای این نسل اینکار رو نمی کنن (چون شاید این حرکت دیگه براشون کاملا غیر ارادی شده و ترکش خیلی دشوار باشه)، ولی معنیش این نیست که مشکلی در کار نیست. چنین تغییراتی برای این نسل بسیار دشواره همونطور که فرضا نمیشه در فوتبال یکشبه قوانین آفساید رو تغییر داد.

16. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ashjaee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من تو پستم اشاره کردم که این صدا اجتناب ناپذیر هستش و یادم نمیاد گفته باشم که باعث به هم ریختن تمرکز حریف نمیشه !
    پس من اشتباه متوجه شدم ببخشید اما بازم با اینکه شما میگی اجتناب ناپذیره مخالفم. کلا شما تو پست قبلیت هم گفته بودی برای کم کردن فشار وارده جیغ و فریاد می کنن اما من با این هم مخالفم کلا به نظر من یک تنیسور فقط و فقط از روی عادت صدا در میاره منظورم اینه که با این روش هنگام تمرین تمرکز گرفته حالا با تکرار اون در واقع تمرکز می کنه بعد دیگه نمی تونه ترکش کنه همونطور که شما آخر پستت گفتی اما میدونی حرف من چیه من می گم که این عادت این بازیکن ها باعث بر هم زدن تمرکز حریف میشه پس باید جلوش گرفته بشه حالا خیلی ها عادت بیجا کردن این که نشد دلیل.
    حداقل برای نسل جدید این هم که الان کاری باهاشون ندارن به نظرم دارن باهاشون راه میان مثل مکث زیاد نواک و رافا قبل سرویس.
    اما همین داد و فریادها شده وسیله سو استفاده بعضی ها.
    زمانی که طول میکشه توپ زده شده به حریف برسه حتی در بازی های بین دو اماتور هم کمتر از دو و نیم ثانیه هستش که این زمان در بازی های حرفه ای به یک ثانیه هم میرسه . خوب شما همین حالا امتحان کنید یه نعره !!! چقدر طول میکشه !
    دو و نیم ثانیه که میشه بدمیتون تو زمین تنیس خیلی کمتره اما gunting که از بعد ضربه که شروع نمیشه از پرتاب راکت شروع میشه منظور من هم فکر کنم واضح بود خیلی فرق هست بین صدای خفیف و فریاد کشدار غیر طبیعی مثل فریاد های نواک در بازی با سپی وقتی عقب بود. شما که تنیس بازی می کنین باید بهتر بدونین

اینکه هر چند ست یه صدای خفیف از رجر در بیاد باعث نمیشه سایلنت بازی کردنش زیر سوال بره !
    شما گفتی کاملا سایلنت و هیچ صدایی ازش در نمیاد من گفتم چرا بعضی وقت ها در سرو دوم؛ البته اون کلا جدی نبود

شما بازی های خیریه ای که انجام میشه ( مثله بازیه فدرر ، سمپراس VS ندال ، اغاسی که برای هاییتی بازی کردن ) رو هم نگاه کنید بازم میبینید که ندال کلی سر و صدا میکنه ، در حالی که نه بازی نتیجش مهمه و نه حساسیتی در کاره !
    من ربطشو با پست خودم نمی فهمم نه خارج از شوخی منم گفتم که برای تمرکز گرفتنه اما بازم میگن بعضی ها ازش سواستفاده می کنن نه نادال.
    راستی چقدر سر این بازی خندیدم فدرر مثل نادال تاپ اسپین می زد صدا هم در میاورد بعد اوت زد نادال ادامه داد بعد دو سه تا رالی داور گفت بسه دیگه اوت شده؛ راجر گفت پس چرا زودتر نگفتی خسته شدم تقلید های سمپراس از آندره که بماند. هرکی ندیده پیشنهاد می کنم دانلود کنه ببینه

دوست عزیز فکر کنم شما تنیس رو فقط از TV نگاه کردین
    وقتی من تنیس رو شروع کردم فدرر هنوز گرند اسلم نبرده بود

راستی من موندم مسئولین یو اس اوپن اگه امشب هم بازی ها به علت بارون قطع بشه می خوان چی کار کنن (امشب و فردا هم پیش بینی بارون داریم)
    بازم درباره یو اس اوپن اینکه هر چی فکر می کنم زورم میاد باز نگم این نواک چه قرعه آسونی بهش خورده. این طرف فدرر باید با بردیچ بازی کنه که مچ آپ بدی برای فدرر هست درضمن در هر بازی با راجر بردیچ عجیب انگیزه پیدا می کنه عین کنه می چسبه ول نمی کنه فینال مادرید امسال رو هنوز یادمون هست بعد هم ماری که head-to-head از راجر جلو هست و المپیک رو هم برد از طرف دیگه نواک نیمه نهایی با کی داره فرر. ای بابا
    Last edited by ashjaee; 05-09-2012 at 16:35.

18. 2 کاربر از ashjaee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Administrator Meisam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    P30WORLD

پيش فرض

سلام ...
    اینکه زمان ضربه زدن به توپ بخاطر فشار ممکنه صدایی از بازیکن در بیاد رو همه ی ما بهش واقفیم
    ولی همونطور که آرمان گفت یه صدای طبیعی و نرمال و البته متناسب فرق میکنه با جیغ زدن الکی!
    چند تا مثال میزنم ... راند چهارم Us Open امسال بخش خانم ها، دیدار سارا ارانی و آنجلی کربر : سارا ارانی بعد از گیم 10 یا 11 که چندبار صدا درآورد و گیم رو هولد کرد
    (قبل از این گیم صدای خاصی در نمیاورد)شروع کرد به صدا درآوردن و نعره های بیخود و الکی، حتی وقتی دراپ شات لب تور هم میزد از خودش صدای بلندی تولید میکرد
    ....................... بازی امروز شاراپوا و بارتولی، شاراپوا بعد از زدن سرو جیغش رو اونقدر ادامه داد که توپ به زمین خورد و بارتولی نتونست توپ رو برگردونه و شاراپوا
    در حالی که داشت جیغش رو کوتاه میکرد یه کامان بلند هم چسبوند ته چیغش دیگه معرکه شد!!
    ....................... بازی جوکوویچ و سپی رولند گاروس امسال که دوستان اشاره کردند.

اصلا یه قانون وجود داره که تا زمانی که شما امتیازتون 100% نیست حق ندارید هیچ صدا یا حرفی بزنید، نمونش ... فینال پارسال Us Open بین سرنا ویلیامز و استوسر
    تقریبا عین اتفاقی که برای شاراپوا افتاد اینجا هم رخ داد، سرنا یه وینر لب تور داشت میزد، داد زد هنگام ضربه و دادش رو ادامه داد و در حالی که امتیازش 100% نبود
    (البته از نظر سرداور) فریاد به نشانه ی گرفتن امتیاز رو کشید که توسط سرداور جریمه شد!

یا همون مثالی که دوستمون زد در مورد اینکه دارو خط پاش به تبلیغ گیر کرد و زمین خورد و سرداور ریپلای پوینت داد (در حالی که اصلا هیچ تاثیری توی تمرکز جوکوویچ
    نداشت و جوکوویچ اصلا نمیتونست به توپی که فدرر وینر زده بود برسه /سمی فاینال Us Open 2010/ )

من اصلا زیر بار این نمیرم که این صدا ها طبیعی هست، تا یه حدیش طبیعی هست، ولی اونچیزی که باعث شده توی ATP و WTP خیلی در موردش بحث بشه (که اتفاقا
    با موضع گیری شاراپوا هم مواجه شده) چیزیه که اینجا هم داره راجع بهش بحث میشه.

مثلا پرتاب کردن توپ به بالای سر برای سرویس زدن دقیقا چه فشاری و به کجای بازیکن وارد میکنه؟ که بازیکنی مثل جوکوویچ وقتی توپ رو برای سرو زدن به هوا پرت میکنه
    یه زوزه ای میکشه و زمان ضربه زدن صدای بلندتری از خودش در میاره

در آوردن صدای بیخود و جیغ زدن های الکی داره به یه روش برای برهم زدن تمرکز و ریتم بازی بازیکن طرف مقابل تبدیل میشه، مثل تاخیر در هنگام زدن سرویس یا تاخیر
    بین پوینت ها که بعضی از بازیکنا توش سبقه طولانی دارن!

حتی چند وقت پیش رایان هریسون امریکایی که جزو بازیکن های جوان محسوب میشه انتقاد کرده بود از این قضیه و اشاره کرده بود که صدا در نیاوردن رو باید از کودکی به
    بازیکن یاد بدن و اشاره کرده بود که بعضی جاها از اول به بچه یادمیدن که زمان ضربه زدن داد بزن! که گفته بود این داره به رسم بدی تبدیل میشه و مربی ها نباید اینطوری
    به بازیکن هاشون آموزش بدن.

مرسی.
    میثم.

20. 2 کاربر از Meisam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •