تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 22 از 123 اولاول ... 121819202122232425263272122 ... آخرآخر
نمايش نتايج 211 به 220 از 1228

نام تاپيک: ✔ رفع اشکال سوالات درسی مباحث مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی و کنکوری ها

آخر فروم باز shabeashegha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

فرق انتخاب طبیعی با سازش چیه؟
    ببین انتخاب طبیعی یه سازوکاریه که بهترین رو انتخاب میکنه یعنی کسی که با شرایط محیط سازگارتر باشه . مثلا بعد از انقراض پنجم محیطی ایجاد شد که سازگاری پرندگان و پستانداران بهتر از بقیه بود انتخاب طبیعی اونارو انتخاب کرد و اونا زیاد شدن
    سازش یعنی تلاش گونه برای اینکه با محیط سازگار بشن. یعنی میخوان تلاش کنن که انتخاب طبیعی اونارو انتخاب کنه .
    نمیدونم به جواب سوالت رسیدی یا نه؟اگه نرسیدی بازم بپرس. این فصل خیلی راحته ولی توی آزمون قلمچی معمولا سوالای خوبی ازش طرح میشه که بچه هارو غافلگیر میکنه.

2. 2 کاربر از shabeashegha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Tabasom.Sweet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بسيار عالي بود تقريبا كامل متوجه شدم

راستي ميشه همه حروف جرّ كه در كتاب هاي درسي باهاش روبرو شدين رو اينجا بنويسين ؟
    خدا رو شکر،قابلی نداشت
    تو کتاب ما اینا اومده:

من، فی،علی،الی،ب،ل

4. 2 کاربر از Tabasom.Sweet بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shabeashegha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

من متوجه نمیشم چرا ظرفیت گرمایی (شیمی 3فصل ترمودینامیک) به جرم ماده ربط داره؟ آخه طبق تعریف ظرفیت گرمایی مقدار گرماییه که به 1گرم ماده داده میشه تا 1درجه سلسیوس افزایش دما داشته باشه . حالا اگه عوض 200 گرم 300 گرم مثلا ماده داشته باشیم واسه افزایش دمای 1گرم از این ماده بازم همون مقدار گرما باید بدیم مگه غیر از اینه؟

6. این کاربر از shabeashegha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

من متوجه نمیشم چرا ظرفیت گرمایی (شیمی 3فصل ترمودینامیک) به جرم ماده ربط داره؟ آخه طبق تعریف ظرفیت گرمایی مقدار گرماییه که به 1گرم ماده داده میشه تا 1درجه سلسیوس افزایش دما داشته باشه . حالا اگه عوض 200 گرم 300 گرم مثلا ماده داشته باشیم واسه افزایش دمای 1گرم از این ماده بازم همون مقدار گرما باید بدیم مگه غیر از اینه؟
    اگر 1 لیوان آب داشته باشی زودتر میتونی گرمش کنی یا 100 لیتر آب رو؟
    پس حتما به جرم بستگی داره.

8. این کاربر از bn_ha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز MaSoUd555's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فکر کنم شما ظرفیت گرمایی ویژه رو با ظرفیت گرمایی قاطی کردید نه؟

10. این کاربر از MaSoUd555 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Alamate Soal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

اون كه شما ميگيد گرماي ويژه هست . ظرفيت گرمايي مقدارگرمايي هست كه جسم ميگيره تا 1 كلوين دماش افزايش پيدا كنه . وگرنه ميشد با گرماي لازم براي تبخير يك ليوان آب ، گل آب خليج فارس رو تخير كرد !

12. این کاربر از Alamate Soal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ramin 69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

با سلام

بچه ها کسی میتونه خیلی مفهومی بحث سرعت حرکت نوسانی رو برام توضیح بده ؟؟؟

مثلا این که سرعت و مکان p/2 اختلاف فاز دارند و کل مفاهیم که مربوط به ارتباط بین سرعت و مکان.
    البته این مورد ریاضی رو بلدم ولی ارتباطش با معادله مکان زمان برام کمی نامفهومه.

ببینید من یاد گرفتمشا ولی نصف سوال هاش رو نمی تونم حل کنم خیلی واسم عجیبه چرا فقط توی سوال هایی که راجع به سرعت مطرح میشه مخم ارور میده...

مثلا توی اکثر سوال ها یا نمودار ها که معادله سرعت-زمان نوسانگر رو بر حسب sin میده قاطی میکنم.
    بازم میگم من فرمول ها رو بلدم و تو نصف مسائل میتونم استفاده کنم ، اما من توی فهمیدن و حل سوالات سخت تر مشکل دارم.
    ممنون.

حـــــرفـه ای ALt3rnA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    Politziea

پيش فرض

با سلام

بچه ها کسی میتونه خیلی مفهومی بحث سرعت حرکت نوسانی رو برام توضیح بده ؟؟؟

مثلا این که سرعت و مکان p/2 اختلاف فاز دارند و کل مفاهیم که مربوط به ارتباط بین سرعت و مکان.
    البته این مورد ریاضی رو بلدم ولی ارتباطش با معادله مکان زمان برام کمی نامفهومه.

ببینید من یاد گرفتمشا ولی نصف سوال هاش رو نمی تونم حل کنم خیلی واسم عجیبه چرا فقط توی سوال هایی که راجع به سرعت مطرح میشه مخم ارور میده...

مثلا توی اکثر سوال ها یا نمودار ها که معادله سرعت-زمان نوسانگر رو بر حسب sin میده قاطی میکنم.
    بازم میگم من فرمول ها رو بلدم و تو نصف مسائل میتونم استفاده کنم ، اما من توی فهمیدن و حل سوالات سخت تر مشکل دارم.
    ممنون.
    چون این درس رو بلد نیستم نمیتونم کمکی بکنم . ولی بصورت کلی میگم که برای این مشکل شما توی درس فیزیک که با حل مسایل مشکل دارید تنها علاجش حل تمرینه . فقط باید توجه داشته باشید که در حین حل تمرین فقط به دنبال جواب نباشید . کامل تجزیه و تحلیل کنید مساله رو . شکل بکشید ... نمودار بکشید ... تمام فرمول ها رو خودتون اثبات کنید و ... اینجوری به تسلط میرسید .

اگه نباشه جاش خالی می مونه mazg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    'gorgan

پيش فرض

سلام دوستان....
    اول از همه دوست دارم از تبسم خانوم تشکر کنم بابت راه اندازی این تاپیک و تلاش بی وقفه ایشون در کمک به بچه ها......البته بچه های دیگه ای هم بودن که به ایشون کمک کردن،من دست همشونو صمیمانه میفشارم(شرمنده خیلی ادبی شد)..
    اما غرض از مزاحمت،با اجازه از تبسم :.......1پیشنهاد داشتم:

من پیشنهاد میکنم که هر کدوم از ما که هر وقت(مثلا هر روز)که تو فروم میایم 1 نکته درسی که اونروز خوندیم یا قبلا و بنظرمون مهم و اساسیه و میتونه به بقیه کمکم کنه،توی این تاپیک بنویسیم.این کار مزیت های زیر رو داره:

1. بعد از چند وقت اینجا میشه گنجینه ای از نکات مهم ،که خود به خود خیلی عالیه و بچه های بیشتری رو به این فروم میکشه و اگه سوالی مطرح بشه ،افراد بیشتری جواب میدن.

2.این نکات توسط دانش آموزان این فروم که اکثرا سطح درسی بالایی رو دارن گذاشته میشه و خوبیش اینه که هرکس با هر نظر و روش درس خوندن و سلیقه ای که داره نکته خودش رو میزاره و این باعث میشه که گنجینه نکات ما از همه لحاظ روز به روز غنی تر بشه.

3.نکاتی که گذاشته میشه رو شاید خیلی ها بلد نباشن ،پس برای اونا نکته جنبه یادگیری پیدا میکنه ،و خیلی ها هم ممکنه که نکات رو بلد باشن،خب برای اونا هم مرور میشه...

4.ممکنه 1 نکته معمولی باشه که همه ما توی دفتر یا جزوه مون خوندیمش و از روش رد شدیم ،ولی 1 نفر میاد اینجا همون نکته رو از 1 زاویه دیگه بررسی میکنه که تا به حال به ذهن ما نرسیده...

5.ممکنه 1 نکته مفهومی که 1 نفر از یک مبحث میزاره ،و مثلا من قبلا اون مبحث و خوندم ،حالا میبینم که اون نکته رو بلد نیستم ،میفهمم که اون مبحثو خوب نخوندم...
    .
    .
    .
    .
    و خیلی خوبی های دیگه ای که این روش داره.

اما اگه بخوایم این روش رو اجرا کنیم باید نکات زیر رو رعایت کنیم:

1.نکته حفظی نباشه ...یعنی نکات مفهومی و پر کاربرد رو قرار بدید.
    2.اگه لازم میبینید در باره نکته ای که قرار میدید 1کم توضیح بیدم.
    3.هر قدر که براتون ممکنه کوتاه بنویسید...منظورم اینه که خیلی نباشه که خیلی ها از دیدنش وحشت کنن و تصلا نخوننش.
    ......و هر چی دیگه که به ذهنتون میرسه....

16. 5 کاربر از mazg بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mazg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    'gorgan

پيش فرض

خب من اولین نکته رو میزارم،اگه شما هم بزارید و کمک کنید خیلی خوب میشه .

نکته ای که من میزارم واسه فصل 2 فیزیک پیش 1 هستش.

هنگامی که جسمی را با سرعت اولیه v بر روی سطح افقی با ضریب اصطکاک x پرتاب کنیم:

1.شتاب حرکت به جرم و سرعت اولیه جسم بستگی نداره.!!!!
    2.شتاب حرکت به ضریب اصطکاک سطح و شتاب جاذبه بستگی دارد.

من وقتی این نکته رو خوندم برام عجیب بود و گفتم شاید برای خیلیا عجیب باشه که شتاب حرکت یک جسم به سرعت و جرم اون بستگی نداشه باشه،تصمیم گرفتم اینجا بزارمش.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •