تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 22 از 24 اولاول ... 1218192021222324 آخرآخر
نمايش نتايج 211 به 220 از 237

نام تاپيک: ✔ تحصیل در رشته های مرتبط پزشکی

کاربر فعال انجمن آموزش عالی After4Ever's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

خواهرزاده من می خواد برای تحصیل پزشکی به اروپای شرقی بره چون ایران قبول نمیشه. دانشگاهی رو پیدا کرده که مدرکش رو ایران قبول نداره ولی اصلا براش مهم نیست چون نمیخواد به مرز پر گهر برگرده فقط تحقیق کرده گفتن توی این دانشگاه برای درس آناتومی جسد رو تشریح نمی کنن ( ظاهرا با استفاده از تصویر و ... تدریس می کنن ). آیا واقعا میشه پزشکی خوند و درس تشریح با استفاده از جسد نداشت ؟ این نشونه عدم اعتبار یه دانشگاه می تونه باشه یا نه ؟
    درس آناتومی تشریح نیست
    اگر کلاس بره می تونه عضلات و اندام ها دستگاه ها رو تشریح کنه ولی درس آناتومی چیزی به اسم آموزش dissect نداره مگر به دلخواه خودش ، خودم بیشتر آناتومی رو با اطلس فیلم یاد میگیرم
    ولی خب همه دانشکده های پزشکی برای اشنایی سر جسد میبرن این میتونه دلیل بر کمبود اعتبار دانشکده باشه....
    البته شایدم روش نویینی باشه نمی شه دقیق گفت فاکتورهای دیگی دانشگاه رو هم باید در نظر گرفت
    Last edited by After4Ever; 05-05-2015 at 23:23.

2. این کاربر از After4Ever بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه عطارد's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درس آناتومی تشریح نیست
    اگر کلاس بره می تونه عضلات و اندام ها دستگاه ها رو تشریح کنه ولی درس آناتومی چیزی به اسم dissect نداره مگر به دلخواه خودش ، خودم بیشتر آناتومی رو با اطلس فیلم یاد میگیرم
    ولی خب همه دانشکده های پزشکی برای اشنایی سر جسد میبرن این میتونه دلیل بر کمبود اعتبار دانشکده باشه....
    البته شایدم روش نویینی باشه نمی شه دقیق گفت فاکتورهای دیگی دانشگاه رو هم باید در نظر گرفت
    بی نهایت ممنونم از پاسختون. من فکر می کردم آناتومی و تشریح یکی هستن ( یعنی حتما آناتومی باید با تشریح همراه باشه ).

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

خواهرزاده من می خواد برای تحصیل پزشکی به اروپای شرقی بره چون ایران قبول نمیشه. دانشگاهی رو پیدا کرده که مدرکش رو ایران قبول نداره ولی اصلا براش مهم نیست چون نمیخواد به مرز پر گهر برگرده فقط تحقیق کرده گفتن توی این دانشگاه برای درس آناتومی جسد رو تشریح نمی کنن ( ظاهرا با استفاده از تصویر و ... تدریس می کنن ). آیا واقعا میشه پزشکی خوند و درس تشریح با استفاده از جسد نداشت ؟ این نشونه عدم اعتبار یه دانشگاه می تونه باشه یا نه ؟
    دانشگاهی در دنیا وجود نداره که آناتومی رو بدون جسد درس بده. اصلا معنی لغوی آناتومی یعنی تشریح. شما جسد نداشته باشی چیو میخوای تشریح کنی؟؟ پزشک که سهله دندانپزشکی و داروسازی هم تشریح رو کامل دارن. ما از سال اول تشریح روی جسد داشتیم. هنوز بوی گند و تهوع آور محلول فرمالدهید رو نتونستم فراموش کنم

ولی من فکر نمیکنم دانشگاه های شرق اروپا اینطور باشن احتمالا از جای معتبری تحقق نکردین. چون اونجاها وضعیتشون از دانشگاه های معولی ایران بهتره

5. 2 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

درس آناتومی تشریح نیست
    اگر کلاس بره می تونه عضلات و اندام ها دستگاه ها رو تشریح کنه ولی درس آناتومی چیزی به اسم آموزش dissect نداره مگر به دلخواه خودش ، خودم بیشتر آناتومی رو با اطلس فیلم یاد میگیرم
    شما همه آناتومی رو باید با فیلم و اطلس یاد بگیری نه بیشترش رو. توی اتاق های تشریح ایران که اصلا نمیشه چیزی یاد گرفت. دخترا که نصفشون میرن اینور اونور عکس سلفی میندازن بقیشونم باهم شوخی های ناجور و ترسناک میکنن پسرا هم که دنبال یکی از همکلاسیاشون میگردن که حالش از بوی اتاق تشریح به هم بخوره تا کاری کنن که بالا بیاره استاد هم که نقشی جز هویج ماجرا رو نداره
    من خودم هرچی یاد گرفتم از روی کتاب های آناتومی گری و اطلس نتر و کتاب های فارسی بوده.
    قبل و بعد از اطلس ها بهتره حتما کتاب آناتومی عمومی دکتر علی والیانی رو هم بخونین. یه چیزی تو مایه های کتاب جمع بندی کنکوری هست

7. 2 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه عطارد's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بسیار ممنون از پاسخ کامل و با جزئیاتتون . خواهرزاده ام گفت میرم نمایشگاه کتاب و حتما این عناوین رو می خرم.
    باز هم ممنون .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

سلام به همه
    من شنيدم گرفتن دكتراى فارمسى، تنها ٥ سال و نيم زمان نياز داره. آيا واقعأ در اين مدت زمان كم ميشه دكتراى گرفت در اين رشته؟!!!!

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام به همه
    من شنيدم گرفتن دكتراى فارمسى، تنها ٥ سال و نيم زمان نياز داره. آيا واقعأ در اين مدت زمان كم ميشه دكتراى گرفت در اين رشته؟!!!!
    روی کاغذ بله. شما روی 6 و نیم سال حساب کنین.

11. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

منظور شما رو نفهميدم! يعنى چطور؟ بعد از ٦ سال و نيم ميشه دكترا گرفت؟؟

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

منظور شما رو نفهميدم! يعنى چطور؟ بعد از ٦ سال و نيم ميشه دكترا گرفت؟؟
    اکثر دانشجوها قادر نیستن در حداقل زمان ممکن دوره رو تموم کنن و معمولا کمی بیشتر از اون زمان حداقل، لازمه براشون. داروسازی رو 6ونیم سال قطعا میشه تموم کرد.

14. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

یک سوال:
    قبولی تو آزمون تخصص چقدر سخته!؟ چقدر به دانشگاه محل تحصیل وابسته هست!؟

کسی که تو دانشگاه پزشکی ارومیه تحصیل میکنه، چقدر شانس داره در مقابل دانشجو های دانشگاه تهران و شهید بهشتی و ...

درضمن کلا روی کاغذ در چه مدت میشه پزشکی رو تموم کرد!(یعنی کلا دانشجئ الف باشی و هر ترم حداکثر واحد برداری و ترم تابستونم برداری و ...)

و یک سوال در باره بازار کار:
    یه پزشک عمومی که تو اورژانس یک بیمارستان/درمانگاه کار میکنه ، درامدش ماهانه حدودا چقدره!؟
    چون رقم های متفاوتی شنیدم، یکی میگه به پزشک عمومی 2~3 تومن بیشتر نمیدن!
    از یکی هم شنیدم که تو درمانگاه های شبانه روزی قرارادی که با پزشک عمومی نوشته میشه بالای 10~12 میلیون تومن هست!

حالا کدوم یکی از اینا درسته!؟(با فرض اینکه پزشک مورد نظر سابقه زیادی نداشته باشه)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •