تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 216 از 827 اولاول ... 116166206212213214215216217218219220226266316716 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,151 به 2,160 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون عزیز، منم یه بنچمارک گذاشتم .نظرت چیه ؟
    در مقایسه با هاردهای دیگه از همین برند و مدل SE سرعت write پایینه ، ولی سرعت read مناسبه .
    من خیلی بعید میدونم علت کند بودن از هارد باشه . علتشو باید تو سیستمت بگردی .
    Last edited by ata.royalfalcon; 03-07-2011 at 20:14.

آخر فروم باز MoH_@_MaD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

دوستان من چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین :

1-به طور کلی هاردهای اکسترنال بهترن یا داخلی ؟؟
    شما کدومو پیشنهاد میکنین ؟؟

2-با بودجه ی 150 هزار تومن بهترین هارد اکسترنال 2 ترا بایتی که میشه خرید چیه ؟؟

3-هارد seagate دو ترا رو قیمت کردم گفت 140 تومن !! پرتابل یا دسکتاپی رو نپرسیدم !!
    با این قیمت کدوم نوعشه ؟؟
    اصلا هاردش خوب هست ؟؟ تو این رنج قیمت هارد بهتری میشه گیر آورد ؟؟؟
    بعد 1 ترا بایتش رو میگفت 125 تومن !!! چطور 2 ترا با 1 ترا فقط 15 تومن تفاوت دارند ؟؟!!

4-بعد اگه میشه یه توضیحی در مورد این usb3 بدین
    چه مزیتی نسبت به usb2 داره ؟؟
    یعنی نمیشه هارد usb2 رو به مادر بورد usb3 وصل کرد ؟؟
    من تا چند وقت دیگه میخوام سیستمم رو ارتقا بدم چه نوع هاردی بگیرم که بتونم به اونم وصل کنم ؟؟

5-کلا بهترین هارد 2 ترابایتی که هم usb2 و هم usb3 رو ساپورت کنه تا 150 تومن چیه ؟؟

ممنون
    Last edited by MoH_@_MaD; 03-07-2011 at 20:23.

پروفشنال fade2amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    In My F**King Hell

پيش فرض

در مقایسه با هاردهای دیگه از همین برند و مدل SE سرعت write پایینه ، ولی سرعت read مناسبه .
    من خیلی بعید میدونم علت کند بودن از هارد باشه . علتشو باید تو سیستمت بگردی .
    دقیقا داستان از همین سیستمه، اصلا بخاطر بدسکتور بودن و هنگ کردن زیاد که میخوام درایواشو فرمت کنم برای همین هارد لازمم میشد.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان من چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین :

1-به طور کلی هاردهای اکسترنال بهترن یا داخلی ؟؟
    شما کدومو پیشنهاد میکنین ؟؟

2-با بودجه ی 150 هزار تومن بهترین هارد اکسترنال 2 ترا بایتی که میشه خرید چیه ؟؟

3-هارد seagate دو ترا رو قیمت کردم گفت 140 تومن !! پرتابل یا دسکتاپی رو نپرسیدم !!
    با این قیمت کدوم نوعشه ؟؟
    اصلا هاردش خوب هست ؟؟ تو این رنج قیمت هارد بهتری میشه گیر آورد ؟؟؟
    بعد 1 ترا بایتش رو میگفت 125 تومن !!! چطور 2 ترا با 1 ترا فقط 15 تومن تفاوت دارند ؟؟!!

4-بعد اگه میشه یه توضیحی در مورد این usb3 بدین
    چه مزیتی نسبت به usb2 داره ؟؟
    یعنی نمیشه هارد usb2 رو به مادر بورد usb3 وصل کرد ؟؟
    من تا چند وقت دیگه میخوام سیستمم رو ارتقا بدم چه نوع هاردی بگیرم که بتونم به اونم وصل کنم ؟؟

5-کلا بهترین هارد 2 ترابایتی که هم usb2 و هم usb3 رو ساپورت کنه تا 150 تومن چیه ؟؟

ممنون
    سلام دوست خوبم !!!
    1. هارد اینترنال + باکس + رابط sata to usb + کمی مخلفات مثل کابل و آداپتور برق = هارد اکسترنال
    یعنی پایه و اساس هارد اکسترنال همون هارد اینترنال هست ولی مزیتی که هاردهای اکسترنال دارن قابلیت جابجایی اطلاعات زیاد بدون دردسر هست یعنی کافیه شما یه پورت usb و یه پریز برق پیدا کنین تا بتونین حجم عظیمی از اطلاعات رو جابجا کنین . ولی برای هارد اینترنال باید سیستم خاموش بشه و کیس باز بشه و دردسر های خاص خودشو داره .......
    ولی هارد های اکسترنال که عمدتا usb هستن بدون نیاز به خاموش کردن سیستم میتوان از اطلاعات استفاده کرد .

2. از اونجایی که پرتابل دوترابایت هنوز نداریم پس دسکتاپی باید بخرید و از اونجایی که در بازار عمدتا سیگیت و وسترن موجوده باید یکی از این دوتا رو بخرید .

3. همانطوری که قبلا هم گفتم 2 ترابایتی پرتابل هنوز نداریم و این قیمت برای دسکتاپی هست . درباره کیفیت هارد اکسترنال سیگیت ، یکی از دوستان درباره خاموش نشدن هارد شاکی بودن . چند پست درباره این کیفیت هارد سیگیت ، قضاوت با خودتان (البته شاید این فقط مشکل اون بنده خدا بشه معلوم نیست ، منهم جرات نمیکنم این مدلهای دسکتاپی سیگیت رو به کسی توصیه کنم)

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و همچنین جوابهای داده شده رو هم بخونین که جالبه !!!

4. سرعت ترانسفر دیتا در usb3 خیلی بالاتر از usb2 هست . یه نمونه از بنچمارک که یکی از دوستان در این پست گزاشتن
    کد:
    در این تایپیک
    کد:
    هاردی که فقط usb2 هست رو میشه به پورت usb3 و usb2 بدون هیچ مشکلی متصل نمود و جای نگرانی نیست .
    هاردی که usb3 داره رو میتوان به پورت usb2 متصل نمود یعنی Backward compatible هستن یعنی ورژنهای قبلی رو میشناسن . اما ممکنه هارد شناسایی نشه . مثل ps3 (کنسول بازی) من که عمرا هارد usb3 رو بشناسه فقط usb2 رو میشناسه دلیلشو هم نمیدونم !!!

5. مدل دیگه ای بجز وسترن به ذهنم نمیرسه این مدلهای جدید وسترن usb2+usb3 هستن و مشکلی نباید داشته باشه .
    دوترابایتی هم طبق لینک زیر 159 هزارتومنه !!!
    کد:
    اطلاعات بیشتر درباره این مدل هم در سایت وسترن
    کد:
    Last edited by ata.royalfalcon; 03-07-2011 at 21:35.

5. 5 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه sabzefosfori's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Teh

پيش فرض

سلام به دوستان عزيزم ميشه منو راهنمايی کنيد من خودم الان يک هارد اکسترنال 1tb دارم از برند وسترن 2 سالی هست دارم مشکلی نداشته ولی داداش کوچيکم ميخواست يک hard بخره من دادم بهش الان ميخوام يکی ديگه خودم بخرم ميخواستم از دوستان عزيز نظر بخوام برام زيبايی مهمه و اينکه به اين راحتی خراب نشه
    ظرفيت بالا هم آدم رو وسوسه ميکنه

با اين حساب من چند تا انتخاب کردم اگه شما بهتر از اينا رو سراغ داريد ممنون ميشم اگه نه که يکی از اينا رو به من پيشنهاد بدين در ضمن داداشم داره از مالزی 20 روز ديگه مياد ميدم برام بخره با تشکر از دوستان منتظر نظر های شما هستم

Freecom Mobile Drive Secure - 1 TB

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Western Digital 1TB USB 3 -My Passport Essential

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Western Digital My Book Studio 2.0 TB

اين همون شکل و مدل قبليم هستش ولی اين نقره آی هستش و نمايشگر هم داره خيلی خوشگل هستش فقط کاش نمايشگرش نور هم داشت

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by sabzefosfori; 04-07-2011 at 14:56.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به دوستان عزيزم ميشه منو راهنمايی کنيد من خودم الان يک هارد اکسترنال 1tb دارم از برند وسترن 2 سالی هست دارم مشکلی نداشته ولی داداش کوچيکم ميخواست يک hard بخره من دادم بهش الان ميخوام يکی ديگه خودم بخرم ميخواستم از دوستان عزيز نظر بخوام برام زيبايی مهمه و اينکه به اين راحتی خراب نشه
    ظرفيت بالا هم آدم رو وسوسه ميکنه

با اين حساب من چند تا انتخاب کردم اگه شما بهتر از اينا رو سراغ داريد ممنون ميشم اگه نه که يکی از اينا رو به من پيشنهاد بدين در ضمن داداشم داره از مالزی 20 روز ديگه مياد ميدم برام بخره با تشکر از دوستان منتظر نظر های شما هستم

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Western Digital My Book Studio 2.0 TB

اين همون شکل و مدل قبليم هستش ولی اين نقره آی هستش و نمايشگر هم داره خيلی خوشگل هستش فقط کاش نمايشگرش نور هم داشت

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
    مدل اولي كه هارد وسترن نيست ، هارد فريكام هست . من نميدونم كيفيت اين هاردها چطور هست .
    مدل آخري درسته كه خيلي خوشگل هست اما اين هارد اساساً براي سيستمهاي مكينتاش ساخته شده و براي اينكه تو ويندوز استفاده كنين بايد پارتيشن دوم (فقط پارتيشن دوم) رو فرمت NTFS كنين .

من آخرش متوجه نشدم شما پرتابل ميخواهيد يا دسكتاپي
    اگه پرتابل ميخواهيد
    حداكثر حجم براي وسترن يكترابايت
    حداكثر حجم براي سيگيت يك ونيم ترابايت

مدلهاي دسكتاپي هم تا سه ترابايت موجوده اما نه مدل Western Digital My Book Studio بلكه مدل essential

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه iepa2pa's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    من می خواستم برم یه هارد دسکتاپی بگیرم حالا چند تا سوال داشتم.
    1.پست های قبلی رو که خوندم دیدیم این مدل بد نیست نظر شما چیه؟اگه امکانش هست اشکالاتش رو بگید.WD 1TB My Book Essential USB 3.0
    در ضمن سیستم من usb2 هست و usb3 رو ساپورت نمیکنه ولی شاید بعدا ارتقا بدم الان که با usb2 مشکل نداره این هارد؟ و من این هارد رو واسه همه جور اطلاعاتی می خوام ولی بیشتر می خوام آرشیو فیلم و موزیک هام توش باشه.بچه ها تورو خدا فک کنین خودتون جای من هستید می خواین برین هارد بخرین یه راهنمایی تپل بکنین.

2.الان این مدل هارد رو بگیرم وقتی دستگاه رو خاموش کنم هاردم خود به خود خاموش می شه دیگه!؟

3.من فکر کنم تا 1 سال دیگه 1 ترا رو پر کنم و باید یه 1ترای دیگه بگیرم. به نظر شما با توجه به قیمت کمتری که برام در میاد الان یه 2ترا بگیرم یا یه ترا بگیرم بعدا اضافه کنم؟

4.اگه امکانش هست بگید از کجا بگیرم اگه هم نیست که هیچی.گارانتی سازگار بگیرم؟

5.این مدل هارد خودش مدل های مختلف داره؟آخه دیدم تو اسمش black یه جا استفاده شده بود اگه داره که کدوم رو بگیرم؟اگه می شه لطف کنین و اسم دقیق مدل پیشنهادی رو بذارید تا من همونو از فروشنده بخوام فقط.
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه Rastin.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

سلام

در هر حال همانطوري كه اكثر دوستان هم تاكيد دارن ps3 اسليم نميتونه هاردهاي usb2+usb3 رو شناسايي كنه و بايد usb هاب آداپتور دار استفاده كرد كه دردسر خاص خودش رو داره . ولي ps3 فت مشكلي با usb2+usb3 نداره . (يعني مشكل از ps3 هست نه از هارد)
    ضمن اينكه فقط ps3 نيست ، بلكه بعضي از دستگاهها مثل TV يا رسيور ممكنه با مشكل عدم شناسايي هارد مواجه بشه !!!

خب از اونجايي كه 80 هزارتومن پول كمي هم نيست نميشه ريسك كرد و هاردي خريد كه بعدا به مشكل بر بخوره !!! در اينجور مواقع بايد از تجربيات ديگران استفاده كرد .

هم سيگيت و هم وسترن برنامه هايي براي بك آپ گيري و مديريت هارد و پسورد گذاري داره . ولي بعيد ميدونم قابليت پارتيشن بندي داشته باشه . براي پارتيشن بندي بايد از نرم افزارهاي مختلف استفاده كنين.
    اصلا هدف فروم همین استفاده از تجربیات و اطلاعات دیگرانه...

با این حساب هاردهای usb 2 نسبت به usb 3+2 سازگاری بیشتری با اونواع دستگاه ها دارن...

مطمئنید سیگیت هم مثل وسترن قابلیت رمز گذاری داره؟ بقیه هاردها مثل سیلیکون و adata چطور؟

در مورد سیلیکون A 80 ..اینا واقعا ضد ضربست؟(سایت چاره زده گارانتی مادم العمر!!) البته قیمتشم نسبت به مدلای مشابه وسترن و ..کمی بالاتره.

اینکه میگن هاردهای اکسترنال دسکتاپی نسبت به ضربه خیلی حساسن درسته؟

ممنون.

اگه نباشه جاش خالی می مونه davood.2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    در پناه او...

پيش فرض

سلام
    میشه بگین سرعت هارد اکسترنال که با usb 2 به کیس وصل بشه با یه هارد اینترنال که ساتا هست چهقدر تفاوت داره
    این تفاوت حس میشه ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من می خواستم برم یه هارد دسکتاپی بگیرم حالا چند تا سوال داشتم.
    1.پست های قبلی رو که خوندم دیدیم این مدل بد نیست نظر شما چیه؟اگه امکانش هست اشکالاتش رو بگید.WD 1TB My Book Essential USB 3.0
    در ضمن سیستم من usb2 هست و usb3 رو ساپورت نمیکنه ولی شاید بعدا ارتقا بدم الان که با usb2 مشکل نداره این هارد؟ و من این هارد رو واسه همه جور اطلاعاتی می خوام ولی بیشتر می خوام آرشیو فیلم و موزیک هام توش باشه.بچه ها تورو خدا فک کنین خودتون جای من هستید می خواین برین هارد بخرین یه راهنمایی تپل بکنین.
    سلام
    به نظرم یکی از عمده ترین اشکال این مدل My Book Essential براق بودن بدنه و درنتیجه معلوم بودن اثر انگشت و خط و خش هست . البته روی بدنه هارد یه کاور نایلونی داره که اگر جداش نکنین چیزیش نمیشه ولی این کاور نایلونی ظاهرشو کمی زشت میکنه !!!
    و یه اشکال دیگه اینه که در حجمهای بالا هارد زود گرم میکنه که یه فن هم براش بذارید خوب میشه .
    این هاردها usb2+usb3 هستن و حتی اگر سیستمتان usb3 نداشته باشه مشکلی نداره .
    2.الان این مدل هارد رو بگیرم وقتی دستگاه رو خاموش کنم هاردم خود به خود خاموش می شه دیگه!؟
    بله هارد خودبخود خاموش میشه اما اگر هم آداپتور برق و هم کابل usb همچنان به سیستم وصل باشه که سیستم روشن میکنین درنتیجه هارد هم روشن میشه و ممکنه بایوس سیستم شما نتونه مرحله پست (مرحله تست سخت افزار) رو رد کنه و تو همون صفحه پست بمونه البته برای اینکه این مشکل پیش نیاد بهتره که بایوستان رو تنظیم کنین یا کابل usb رو دربیارید و بعد سیستم رو روشن کنین.

3.من فکر کنم تا 1 سال دیگه 1 ترا رو پر کنم و باید یه 1ترای دیگه بگیرم. به نظر شما با توجه به قیمت کمتری که برام در میاد الان یه 2ترا بگیرم یا یه ترا بگیرم بعدا اضافه کنم؟
    اگر فقط بودجه رو بخوای در نظر بگیری قیمت یک ترا 105 هزارتومنه و قیمت 2 ترا 159 هزارتومنه و اگر فرض بگیریم که قیمت ها در سال بعد تغییری نکند خرید 2 ترا مقرون به صرفه تر هست . ولی اگر امنیت رو در نظر بگیرید خرید یک ترا بهتره چون از دست دادن 2 ترابایت اطلاعات در اثر حوادث دردناکتر از از دست دادن یک ترابایت اطلاعات هست . تصمیم با خودته ، ولی هارد به راحتی خراب نمیشه مشروط بر اینکه درست نگهداری بشه و از انجام کارها و عملیات محیر العقول خودداری بشه بعنوان مثال بعضی ها برای پارتیشن بندی از نرم افزار پارتیشن مجیک استفاده میکنن که این نرم افزار هم با ویندوز سون مشکل داره و هم با هاردهای پرظرفیت و در نتیجه تمامی پارتیشن و اطلاعات رو از دست میدن و خیلی از مسائل دیگه ...
    4.اگه امکانش هست بگید از کجا بگیرم اگه هم نیست که هیچی.گارانتی سازگار بگیرم؟
    این مدل در بازار فراوونه اگر تهران هستید کافیست برید مرکز کامپیوتر ایران پایینتر از میدون ولیعصر . در مورد گارانتی تا به حال هاردهام به گارانتی نخورده ولی دوستان از گارانتی سازگار تعریف میکنن.
    5.این مدل هارد خودش مدل های مختلف داره؟آخه دیدم تو اسمش black یه جا استفاده شده بود اگه داره که کدوم رو بگیرم؟اگه می شه لطف کنین و اسم دقیق مدل پیشنهادی رو بذارید تا من همونو از فروشنده بخوام فقط.
    ممنون
    اسم دقیق این مدل My Book Essential نه پسوند داره و نه پیشوند این مدل از هارد هم usb2 داره و هم usb3 که در موقع خرید باید به جعبه اش دقت کنین

13. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •