تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: -

راي دهنده
0. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • -

0 0%
  • -

0 0%
صفحه 21 از 32 اولاول ... 1117181920212223242531 ... آخرآخر
نمايش نتايج 201 به 210 از 315

نام تاپيک: «««تـازه های دنیـــای شیـــــمی »»»

پروفشنال saeed-d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    TABRIZ

پيش فرض

سلام به همگی
    آیا کسی فایل pdf ی داره که توش کلی معادلات موزانه نشده باشه تا بتوانم حلش کنم
    (سعای شود معادلاتی باشد که در حد سوم دبیرستان باشد)
    هرچه تعداد معادله بیشتر=بهتر
    لطفا فایل به صورت word یا pdf باشد تا اندیس ها و .. درست باشد

باتشکر
    سلام
    یه راه پیشنهادی دارم
    میتونی فرمول های موازنه شده در کتاب های درسی و حتی کتاب شیمی عمومی مورتیمر رو دربیاری و به یکی دیگه که بلده بدی ضریب هارو برداره.
    البته موازنه به روش یون الکترون سخته و به نظر من باید باید معادل موازنه نشده شو یابیدن کنی

پروفشنال saeed-d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    TABRIZ

پيش فرض مهدسی شیمی تو ارشد نانو داره؟

سلام دوستان خسته نباشید.من امسال کنکور دادم و می خوام انتخاب رشته کنم و مهندسی شیمی یکی از گزینه هاییه که دارم روش فکر می کنم.می خواستم بدونم اگه برم مهندسی شیمی می تونم واسه ارشد برم توی یه رشته ای که با نانو در ارتباط باشه؟
    خیلی ممنون می شم اگه هرچه زودتر جوابم رو بدید که من از سرگردونی دربیام.با تشکر.
    سلام دوست من
    میتونی سوالت رو با عضو شدن در گروه زیر پیدا کنی

گروه مهندسین شیمی:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

داره خودمونی میشه Gloria55864's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوست من
    میتونی سوالت رو با عضو شدن در گروه زیر پیدا کنی

گروه مهندسین شیمی:
    کد:
    با سلام
    چجوری میتونم اینجا عضو بشم؟ لینک عضویت نداشت.

داره خودمونی میشه Gloria55864's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

کتاب حل تمرین شیمی فیزیک 1
    نوشته اتکینز
    رو لازم دارم اگه ممکنه کمکم کنید خیلی ضروریه

حـــــرفـه ای ALt3rnA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    Politziea

پيش فرض

دوستان کسی میدونه BallMill از کجا میتونم تهیه کنم توی تهران ؟

کاربر فعال انجمن طراحی وب m.m.m5651's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض کوچکترین لوله آزمایش جهان به اندازه يک هزارم قطر تار موي انسان ساخته شد!

کوچکترین لوله آزمایش جهان به اندازه يک هزارم قطر تار موي انسان ساخته شد!
    دانشمندان دانشگاه تگزاس آمریکا موفق شدند کوچکترین لوله آزمایش جهان را بسارند.
    براي مشاهده‌ي کوچک‌ترين لوله‌ي آزمايش جهان ـ که از جنس کربن است ـ

نيازمند استفاده از ميکروسکوپ الکتروني هستيم دانشمندان با حرارت دادن اين لوله، ذوب شدن ذره‌ي آويزان طلا را مشاهده کردند. همانند ديگر بلورهاي جامد که در لوله‌ي آزمايش‌هاي شيشه‌اي در آزمايشگاه ذوب مي‌شوند، ذره‌ي طلا در دمايي بالاتر از نقطه‌ي ذوبش شروع به گداختن کرد. در طول آزمايش زماني که دما از حدي بالاتر رفت نانوسيم نيز ذوب شد، اما شکل خود را با کمک لوله حفظ كرد.

کد:

7. این کاربر از m.m.m5651 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Haniiii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

دنبال یه سری ویدئوی آموزشی آزمایش های شیمی هستم ... در سطح آزمایش های دبیرستان ! ... کسی میتونه کمک کنه ؟

ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir_70's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    به امید روزی که ایران نباشم

پيش فرض

بچه ها واقعآ من امروز به بخش قسمت علمی پی سی ورلد اومدم و بخش شیمی رو که دیدم خدایی حال کردم

افرین به همه بچه هایی که اینجا دارن فعالیت میکنن

افرین

من خودم الان دارم مهندسی شیمی (صنایع پتروشیمی) میخونم و واقعآ از اینکه بخش شیمی خیلی غنیه در این سایت خیلی خوشحال شدم

فقط کاش در بخش موضوعات علمی همانطور که مکانیک و برق و فیزیک و ریاضی و بقیه رشته ها یه قسمت کاملآ مجزا دارن کالش بخش شیمی که به جرات میشه گفت اهمیتش از تمام علوم شاید بیشتر باشه رو هم تو این قسمت قرار بدن

یعنی یه انجمن جداگانه برای شیمی

واقعآ ضرورت وجودش احساس میشه

کاربر فعال انجمن هنر هفتم mehdi30nema's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان یک سوال :
    آیا عنصری به اسمه sh هم وجود داره ؟
    ممنون میشه توضیح بدین

آخر فروم باز officer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران - گیلان

پيش فرض مفهوم نیمه عمر

یکی از مهمترین کمیتهای مشخصه مواد رادیو اکتیو ، نیم عمر آنها می‌باشد. یعنی مدت ‏زمانی که در طی آن نصف ماده اولیه تجزیه می‌شوند. تحقیقات انجام شده نشان ‏می‌دهد که از ۱۰۰۰۰۰۰ اتم پلوتونیوم ۲۱۸ ، موجود در یک نمونه تازه تهیه شده ماده ‏رادیواکتیو ، پس از ۲۰ دقیقه فقط حدود ۱۰۰۰۰ اتم پلوتونیوم باقی می‌ماند و بقیه به ‏اتم‌های سرب ۲۱۴ و محصولات نوزاد آن مبدل می‌شوند. پس از تهیه نمونه خالصی از ‏Po‏۲۱۸ ، برای آنکه ۵۰% اتمهای موجود در آن تباهی پیدا ‏کنند، فقط ۳ دقیقه زمان لازم است. در مورد رادیوم ( ‏‎Ra ۲۲۶‏ ) ، ۱۶۲۰ سال طول ‏می‌کشد. که نیمی از اتمهای رادیوم در یک نمونه تازه تهیه شده آن به اتمهای ‏رادن تبدیل ‌شوند. ‏

● سرعت تباهی:‏ دو مثال بالا نمایانگر این واقعیت تجربی است که نمونه‌های عناصر رادیو اکتیو از لحاظ ‏سرعت تباهی باهم تفاوت بسیار دارند. اگر سرعتهای متفاوت حاصل از میانگینهای ‏رادیواکتیوی را در نظر بگیریم، هرگز نمی‌توانیم بگوییم که چه وقت دچار تباهی خواهند ‏شد. بعضی از آنها ممکن است به محض تولید شدن دچار تباهی شوند و بعضی ‏دیگر ممکن است هرگز تباهیده نشوند.

● تجزیه رادیواکتیو:‏ به طور تجربی معلوم شده است که برای گروه بزرگی از اتمهای یک نوع ماده ‏رادیواکتیوی کسری از این اتمها که در هر ثانیه دچار تباهی می‌شوند، تعییرناپذیر است و ‏همیشه برای گروه بزرگی از اتمهای آن نوع ماده رادیواکتیو ، یکسان است. این کسر ‏تقریبا به طور کمی مستقل از تمام شرایط فیزیکی و شیمیایی ، مثلا دما ، فشار و ‏شکل ترکیب شیمیایی است. این خواص برجسته رادیواکتیویته شایان توجه خاصی است. زیرا پایه‌ای برای فهم ‏رادیواکتیویته است. مثلا فرض کنید که ۱۰۰۰/۱ اتمهای یک نمونه خالص تازه تهیه شده ‏در طول یک ثانیه تباهیده شوند. در این صورت انتظار خواهیم داشت که ۱۰۰۰/۱ اتمهای ‏باقیمانده در یک ثانیه بعد دچار تباهی شوند. به این ترتیب ۱۰۰۰/۱ اتمهای باقیمانده ‏پس از ده ثانیه نیز در طول ثانیه یازدهم تباهیده می‌شوند و همین طور تا آخر.

● نیم عمر چیست؟ واقع امر این است که در طول هر ثانیه متوالی از زمان ۱۰۰۰/۱ اتمهای باقیمانده در آغاز ‏آن ثانیه دچار تباهی می‌شود. این عمل دست کم تا آنجا ادامه دارد که تعداد اتمهای ‏باقیمانده به قدری کوچک شوند که پیشگویی های ما بسیار نامطمئن باشد. چون کسری از ‏اتمها که در هر ثانیه نابود می‌شود، برای هر عنصر ثابت است. عده اتمهایی که در واحد زمان دچار تباهی می‌شوند به نسبت کاهش عده اتمهایی ‏که هنوز تغییر نیافته‌اند، تقلیل می‌یابد. برای اورانیوم ۲۳۸ که مادر سری اورانیوم است، ‏‏نیم عمر ، ۴.۵ بیلیون سال است. این بدان معنی است که پس از ‏‎ ‎‎۴.۵x۱۰۹ ‎سال ، نصف اتمهای اورانیوم ۲۳۸ دچار تباهی می‌شوند. برای ‏پلونیوم ۲۱۴ ، نیم عمر از مرتبه ‏‎۱۰-۴‎‏ ثانیه است. یعنی فقط در ۱۰۰۰۰/۱ ‏ثانیه ، نصف یک نمونه اصلی از اتمها ‏‎۲۱۴Po‏ می‌شوند. هرگاه نمونه‌های خالصی شامل عده اتمهای برابر ، از هر یک از آنها موجود باشد، ‏فعالیت اولیه (اتمهایی که در ثانیه دچار تباهی می‌شوند) پولونیم ۲۱۴ بسیار قوی و ‏فعالیت اولیه اورانیوم ۲۳۸ بسیار ضعیف خواهد بود. لیکن اگر حتی یک دقیقه بگذرد ‏پولونیم کلا نابود می‌شود و بنابراین ، عده اتمهای باقیمانده آن به قدری کم می‌شود ‏که در این حالت فعالیت پولونیم کمتر از فعالیت اورانیوم خواهد بود. ‏

● محاسبه نیم عمر: شاید مدتها پیش عناصر رادیواکتیو به مقدار زیاد وجود داشته و چنان به سرعت نابود شده‌اند که امروز هیچ اثر قابل اندازه‌گیری از آن به جا نمانده است. از طرف دیگر ‏بسیاری عناصر رادیو اکتیو چنان به کندی نابود می‌شوند که در حین هر بار آزمایش ‏عادی ، سرعتهای شمارش که تباهی را نشان می‌دهد، به نظر ثابت می‌ماند.‏ برای هر عنصر با نیم عمر ‏T½‎‏ ، صرف نظر از کهنگی نمونه ، پس از گذشت فاصله ‏زمانی ‏T½‎‏ بازهم نصف اتمهای آن باقی خواهد ماند. بنابراین ، نیم عمر را نباید به عنوان ‏علامت اختصاری برای "نصف یک عمر" تصور کرد. اگر نصف اتمهای اصلی پس از زمان ‏T½‎‏ بدون تغییر باقی بماند، پس از دو فاصله زمانی نیم عمر متوالی ‏T½‎‏ ، یک چهارم ‏‏(‏‎½‎‏×‏‎ ½‎‏) ، و پس از ‏T ½‎‏۳ ، یک هشتم اتمها و همچنین تا آخر باقی خواهد ماند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •