تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 20 از 57 اولاول ... 1016171819202122232430 ... آخرآخر
نمايش نتايج 191 به 200 از 562

نام تاپيک: Mint

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

اگر مایل باشی میتونیم با هم مرحله به مرحله بریم جلو تا شاید تونستیم اشکال رو پیدا کنیم دو تا سوال داشتم اول از همه این که بعد از اون دیالوگ که اینترنت و حجم رو چک میکنه یک دیالوگ میاد که می پرسه چه طوری می خوای نصب کنی که سه تا گزینه داره شما کدام گزینه را میزنی ؟ سوال دوم این که چند تا هارد دیسک روی دستگاهت نصب است؟ gparted را اجرا کن و از وضعیت درایوهای هرکدام از هاردهایت یک عکس بگدار.
    خب خيلي ممنون دوست عزيز حتما با اين روش پيش ميريم اميدوارم به نتيجه برسيم

بله درسته اون جا ها رو كه رد كردم روش نصب رو ميپرسه كه گزينه آخر همون تنظيمات دستي رو انتخاب مي كنم

يه دونه هارد ١ ترابايت !

براي گزينه آخر فكر نمي كنم نيازي به اين كار باشه يك هارد هست كه به يك پارتيشن ٣٠٠ گيگي براي ويندوز ، يك ٥٠٠ گيگي براي مالتي مديا ١٠٠ گيگ پارتيشن بندي نشده و ٣٠ گيگ هم ريكاوري ! اگه مايل باشيد عكس بگيرم بزارم ؟

داره خودمونی میشه tufan2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

بسیار خوب
    برای مرحله پارتیشن بندی من به جای خوب برنامه نصب بهت gparted رو پیشنهاد میدم خیلی راحت است اون رو اجرا کن (اگر از usb بوت کرده باشی بهت درباره usb گیر الکی میده گزینه ignore رو بزن) یک درایو برای swap بساز حجمش رو هم حدود دو گیگ بگدار البته حجمش در مورد قضیه شما تاثیری نداره. یک درایو رو هم برای سیستم عاملت بساز فرمتش رو هم ext4 پیشنهاد میدم حجم اون هم بستگی به خودت داره که چقدر بعدا توش فایل بریزی

حالا توی اون صفحه که باید درایو برای نصب رو اختصاص بدی پارتیشن سیستم عاملت رو فقط اختصاص بده با mount point برابر / و در قسمت پایین صفحه که محل نصب bootloader رو می خواهد حواست باید باشه که به صورت زیر باشد یعنی در آن هیچ عددی نباشد اگر غیر از این بود اصلاح کن. فکر میکنم با این کار مشکلت حل شود
    مثلا برای من چند تا گزینه است
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    ولی باید اولی را انتخاب کنی تا grub اصطلاحا در MBR نصب شود

3. 2 کاربر از tufan2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

بسیار خوب
    برای مرحله پارتیشن بندی من به جای خوب برنامه نصب بهت gparted رو پیشنهاد میدم خیلی راحت است اون رو اجرا کن (اگر از usb بوت کرده باشی بهت درباره usb گیر الکی میده گزینه ignore رو بزن) یک درایو برای swap بساز حجمش رو هم حدود دو گیگ بگدار البته حجمش در مورد قضیه شما تاثیری نداره. یک درایو رو هم برای سیستم عاملت بساز فرمتش رو هم ext4 پیشنهاد میدم حجم اون هم بستگی به خودت داره که چقدر بعدا توش فایل بریزی

حالا توی اون صفحه که باید درایو برای نصب رو اختصاص بدی پارتیشن سیستم عاملت رو فقط اختصاص بده با mount point برابر / و در قسمت پایین صفحه که محل نصب bootloader رو می خواهد حواست باید باشه که به صورت زیر باشد یعنی در آن هیچ عددی نباشد اگر غیر از این بود اصلاح کن. فکر میکنم با این کار مشکلت حل شود
    مثلا برای من چند تا گزینه است
    کد:
    کد:
    ولی باید اولی را انتخاب کنی تا grub اصطلاحا در MBR نصب شود
    بله درسته من هم با جي پارتد پارتيشن بندي كردم ! از رو سي دي اجرا كردم به همچين مشكلي بر نخوردم
    اين داريو ها رو ساختم شنيده بودم سواپ بايد دو برابر رم باشه درسته ؟
    اون درايو ext4 كه گفتيد دقيقا بايد با چه اسمي باشه روت يا هووم ؟
    منظورتون از درايو نصب همون بوت هستش ديگه چون لينوكس كه تو درايو رووت نصب ميشه من خودم هم موقع نصب رو هارد اصلي قرار ميدم

اين شبهات كه حل شد دوباره نصب مي كنم

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

خب با اين روش هم به نتيجه اي نرسيدم با تشكر از دوستاني كه كمك كردن

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

اين داريو ها رو ساختم شنيده بودم سواپ بايد دو برابر رم باشه درسته ؟
    سواپ معادل رم مجازی ویندوز هست امروزه که که رمهای سیستمها عدد بزرگی هست دیگر به این کار نیازی نیست شما اگر سیستمتون از دو گیگ بیشتر رم داشته باشد همان را بزنید کافی است.

اون درايو ext4 كه گفتيد دقيقا بايد با چه اسمي باشه روت يا هووم ؟
    ایجاد پارتیشن جدا برای هووم اجباری نیست
    ext4 در حال حاضر جدیدترین سیستم فایل پایدار لینوکس هست تا زمانی که btrfs پایدار بشه برای همین به نظر من بهترین گزینه هست
    توی gparted نیازی نیست به درایو اسمی بدید(اگر منظورتون این هست)
    بعد در مرحله نصب اون پارتیشن رو انتخاب کنید و روی دکمه change کلید کنید . بعد گزینه مقابل use as را به ext4 partition تغییر بدید و گزینه مقابل mount point را به / تغییر بدید (معنیش این میشه که این درایو میشه روت شما) swap خودکار تخصیص داده میشه پس عملا نیازی نیست تنظیم بشه. اگر خواستید و برای هووم هم پارتیشنی ایجاد کرده بودید اینجا میتونید تخصیص بدید مزیتش این هست که اگر مجبور شدید از اول این پارتیشن رو فرمت کنید و دوباره روی اون حالا هر توزیع لینوکسی نصب کنید اطلاعاتتون از بین نمیره

منظورتون از درايو نصب همون بوت هستش ديگه چون لينوكس كه تو درايو رووت نصب ميشه من خودم هم موقع نصب رو هارد اصلي قرار ميدم
    منظورم منوی آبشاری زیر برچسب Device for boot loader instalation هست این گزینه میگه من grub رو کجا نصب کنم شما باید یک بوت لودر مناسب روی MBR سیستمتون داشته باشید MBR مخفف master boot record هست و برای این کار باید این گزینه روی dev/sda بدون هیچگونه عددی باشد
    من خودم هم موقع نصب رو هارد اصلي قرار ميدم
    میشه بگید این گزینه به صورت پیش فرض روی دستگاه شما روی چه گزینه ای است چون به صورت پیش فرض برای نصب روی MBR است.

7. این کاربر از tufan2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

منظورم منوی آبشاری زیر برچسب Device for boot loader instalation هست این گزینه میگه من grub رو کجا نصب کنم شما باید یک بوت لودر مناسب روی MBR سیستمتون داشته باشید MBR مخفف master boot record هست و برای این کار باید این گزینه روی dev/sda بدون هیچگونه عددی باشد

میشه بگید این گزینه به صورت پیش فرض روی دستگاه شما روی چه گزینه ای است چون به صورت پیش فرض برای نصب روی MBR است.[/QUOTE]

اين بوت لودر مناسب كه گفتيد قضيش چيه ؟ من روي همون هارد تنظيم مي كنم ( dev/sda )
    منوي آبشاري رو هارد تنظيم شده

راستي الان متوجه شدم كه بوت روي ويندوز تنظيم شده و گزينه مبني بر اينكه بوت از روي هارد صورت بگيره تو منوي بوت در تنظيمات بايوس وجود نداره !
    يعني دو تا گزينه هست يه دونه بوت از رو سي دي و اون يكي بوت ويندوز چيزي به اسم بوت از روي هارد يا لينوكس وجود نداره ! آيا إمكان داره مشكل از اينجا باشه ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

درواقع مشكل اصلي اينه كه بوت هارد وجود نداره ؟ چه جوري ميتوني برش گردونم

اي بابا چه قدر پيچ در پيچ شد !

کاربر فعال انجمن pcsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

درواقع مشكل اصلي اينه كه بوت هارد وجود نداره ؟ چه جوري ميتوني برش گردونم

اي بابا چه قدر پيچ در پيچ شد !
    سلام. من متوجه نشدم. بوت از روی ویندوز در بایوس مادربرد! چه معنی میتونه داشته باشه؟
    شما سیستم رو ریستارت می کنین گراب میاد بالا یا بوت منیجر ویندوز؟
    اگر MBR درست تنظیم نمیشه میتونین اگر سون دارین که بوت منیجر رو Repair کنین تا اقلا برای ویندوز درست بشه. بعد بیاین موقع نصب مینت. گراب رو بریزین برای MBR کل هارد.

11. این کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

ين بوت لودر مناسب كه گفتيد قضيش چيه ؟
    وقتی سیستم بالا می یاد اول فرایند راه اندازی رو از این منطقه شروع میکنه خوب وقتی شما بوت لودر که همون grub و در برخی از توزیع ها lilo هست رو در این منظقه نصب میکنید سیستم اون رو اجرا میکنه که باعث میشه منوی انتخاب سیستم عامل بالا بیاد و شما سیستم عاملی رو که می خواهید رو انتخاب کنید و باقی کارها
    بنابراین حتما نیازی نیست که شما گراب رو نصب کنید دست بالاش شما میتونید یک برنامه بوت لودر نصب کنید حتی از طریق ویندوز نصب بشه و این کار رو برای شما به عهده بگیره قدیما acronis os selector بود حالا رو نمی دونم اگر دیگه هیچ راهی نداشتید این گزینه می تونه میان بر مناسبی باشه

عني دو تا گزينه هست يه دونه بوت از رو سي دي و اون يكي بوت ويندوز چيزي به اسم بوت از روي هارد يا لينوكس وجود نداره ! آيا إمكان داره مشكل از اينجا باشه ؟
    نمی دونم بعید می دونم به تنظیمات بایوس ربطی داشته باشه در این مورد تجربه ای ندارم

می تونید دقیقا گزینه های این منو رو و همین طور منوی Device for boot loader instalation اینجا بنویسید (کامل و انگلسیییش منظورم هست)

یک سوال دیگه هم داشتم شما به تنظیمات گزینه Device for boot loader instalation در این بارهای گذشته دست می زدید یا این که اون رو به حال خودش باقی میگذاشتید؟
    Last edited by tufan2010; 08-02-2013 at 08:53.

13. این کاربر از tufan2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز black.assassin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    Karaj

پيش فرض

سواپ معادل رم مجازی ویندوز هست امروزه که که رمهای سیستمها عدد بزرگی هست دیگر به این کار نیازی نیست شما اگر سیستمتون از دو گیگ بیشتر رم داشته باشد همان را بزنید کافی است.
    ببخشید جسارت می کنم ولی برای hibernate لازمه.

میشه یه توضیح مختصر بدین که چرا از مینت استفاده می کنیم به جای اوبونتو ؟ در صورتی که ابونتو فراگیرتر هست و پشتیبانی قوی داره. نمی خوام زیر سوال ببرم مینت رو ولی خب سواله دیگه.

اینم بوت منیجر :

حتی تو بوت منیجر هم اسم اوبونتو هست ؟!!!!
    Last edited by black.assassin; 08-02-2013 at 10:07.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •