تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: -

راي دهنده
0. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • -

0 0%
  • -

0 0%
صفحه 20 از 32 اولاول ... 1016171819202122232430 ... آخرآخر
نمايش نتايج 191 به 200 از 315

نام تاپيک: «««تـازه های دنیـــای شیـــــمی »»»

پروفشنال saeed-d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    TABRIZ

پيش فرض

سلام
    یه سوال دارم در مورد اینکه ایا لباس با اتوی بخار هم میسوزه؟
    استانه ی سوختگی چیست؟
    دامنه ی مقاومت پارچه های مختلف چقدره واینکه چی میشه که یه لباس میسوزه و دمای سوختن هر پارچه ای چقدره؟
    ممنون میشم اگه برام ایمیل کنید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    به نظر من چون انجمن درستی برای سول کردن انتخاب نکردین به همین دللیل به جوابتون نمیرسید

2. این کاربر از saeed-d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

حذف شود اشتباه شد

پروفشنال majid.khaledi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴

پيش فرض

این نظر سنجیتون رو درست کنید
    من خودم به 3 گزینه رای دادم

داره خودمونی میشه hassan-2005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

14 سوالی در رابطه با موازنه انرژی و مواد

دوستانی که رشته شیمی هستند و بخصوص درس موازنه انرژی و مواد رو پاس کردن ممنون میشم همینجا اعلام کنند!
    چون ازشون یه سوال دارم!

داره خودمونی میشه hassan-2005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

يه سوال دارم!
    استادمون ازمون خواسته اين سوال رو حل کنيم ولي متاسفانه کسي نتوسته حلش کنه!
    غلظت يک محلول چند جزئي بر حسب يکي از واحدهاي زير معلوم بوده غلظت آن را به واحد هاي ديگر تبديل نماييد؟
    1) مولاريته
    2) مولاليته
    3) کسر مولي
    4) کسر وزني
    5) PPM
    6) نرماليته

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    آبیه آسمون

پيش فرض

"شاید در حد معلومات عادی با مفهوم پیل ها آشنا باشید ، پیل ها به دو نوع گالوانیک و الکترولیتیک تقسیم می شوند.تفاوت این دو نوع پیل در شیوه تبدیل انرژی انهاست.در پیل گالوانی انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی در ضمن یک فرآیند خودبخودی تبدیل می شود در حالی که در پیل الکترولیت تبدیل انرژی در جهت معکوس و از الکتریکی به شیمیایی انجام می شود که این فرآیند غیرخودبخودی می باشد.برای درک بهتر باتری تلفن همراه خود را درنظر بگیرید . در هنگام شارژ شدن ، باتری انرژی الکتریکی را در خود به صورت انرژی شیمیایی ذخیره می کند که این عمل به واسطه استفاده از شارژر ، غیرخودبخودی است.به هنگام استفاده از تلفن همراه ، انرژی شیمیایی ذخیره شده در باتری به انرژی الکتریکی تبدیل می شود که به دلیل عدم دخالت مستقیم ما این فرآیند خودبخودی است.

همانطور که اطلاع دارید اسید سولفوریک را از پالایشگاه ها و صنایع پتروشیمی به وسیله تریلرهایی با محفظه آهن چند لایه به نقاط مقصد ارسال می کنند اما برایتان این سوال پیش آمده که چرا این کار را انجام می دهند ؟ علت این امر تفکیک صد درصدی اسید سولفوریک در محیط آبی است ، پس کافی است که محلول اسید سولفوریک با کف دست تماس پیدا کند تا بلافاصله با آب موجود در عرق کف دست بصورت انفجاری واکنش دهد.

مردم ساکن شهر اراک به مرور زمان در حال ابتلا به یک بیماری هستند ، آیا وقتی که بطور کامل به این بیماری مبتلا شوند به یاد خواهند آورد که علت این بیماری چه بوده است ؟ در هوای شهر اراک ، مولکولهای آلومین در مقیاس ppm وجود دارند که همین مقدار قسمت در میلیونی هم بسیار خطرناک می باشد و سبب بروز بیماری آلزایمر و فراموشی می شود.آلومین موجود به وسیله آلاینده های کارخانه آلومینیوم سازی اراک در هوای این شهر پراکنده می شوند و همین غلظت محدود هم روز به روز در حال افزایش است.اولین آزمایشهایی که تاثیر آلومین در فراموشی را به اثبات رسانیدند مربوط به درصد انکارناپذیر و قابل توجه سالمندانی بود که از آب تصفیه استفاده می کردند.آلومین در آب تصفیه نیز بصورت بلورهای AlCl3 وجود دارد.

از چند سال پیش میزان تولید و تبلیغ خمیردندان های حاوی فلوراید در کشورمان بشدت فزونی گرفت ، وجود فلوراید در مقادیر بسیار کم برای بدن مفید است و سبب جلوگیری از پوسیدگی دندان ها می شود ولی بین نحوه حضور این مولکول اختلاف نظرهایی وجود دارد.استفاده از خمیردندان های حاوی فلوراید ، محیط دهان را با تشکیل ترکیب HF بیش از حد اسیدی می کند.در سوی دیگر استفاده از فلوئورین در آب آشامیدنی فقط در مقیاس ppb آن هم در آب اقیانوس ها مثمرثمر است ، چه بسا که با رعایت نشدن و محاسبات نادرست مقدار زیادتری فلوئورین به همراه آب وارد بدنمان شود که موجب تغییر میزان اسیدی و بازی بودن عادی و نرمال خون شود که صدمات جبران ناپذیری را به بافتهای زنده وارد کند و سلامت انسان را به خطر بیندازد.البته بدترین گزینه اینست که اصلاً از فلوئورین استفاده نشود.پس به ناچار از بین دو گزینه بد و بدتر ، مجبور به انتخاب گزینه بد و استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید هستیم .

به تازگی استفاده از فیلترهای هوا در یخچال ها و اتاق خواب کودکان رایج شده است ، از خودتان پرسیده اید که کارکرد این فیلترها چگونه است ؟ میکروب ها در یخچال به واسطه ترکیب بخارات مواد غذایی موجود به هنگام سرد شدن ایجاد شده ، بر روی مواد تاثیر گذاشته و در مدت زمان چند روز سبب ایجاد کپک و فساد در آنها می شوند.در اتاق خواب کودکان نیز وجود گرد و غبار حاصل از مونوکسید کربن و سایر گازهای آلاینده هوا سبب بروز مشکلات جدی در دستگاه تنفسی کودکان به هنگام خواب می شوند. این فیلترها حاوی قطرات نقره در حد نانو- یعنی یک میلیاردم - در خود هستند . نقره ، عنصری جاذب در حد بسیار قوی بوده و خاصیت میکروب کشی بالایی داراست.

در آغاز فعالیت هایده's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

لینک این کتاب رو کسی داره:

Quntum Chemistry - Dr. Mc Quarrie

پاسخ نامه شیمی کوانتوم دکتر مک کواری

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض مهدسی شیمی تو ارشد نانو داره؟

سلام دوستان خسته نباشید.من امسال کنکور دادم و می خوام انتخاب رشته کنم و مهندسی شیمی یکی از گزینه هاییه که دارم روش فکر می کنم.می خواستم بدونم اگه برم مهندسی شیمی می تونم واسه ارشد برم توی یه رشته ای که با نانو در ارتباط باشه؟
    خیلی ممنون می شم اگه هرچه زودتر جوابم رو بدید که من از سرگردونی دربیام.با تشکر.

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    آبیه آسمون

پيش فرض

شيميدانان دانشگاه تبريز با بهره‌گيري از فن‌آوري نانو به روشي براي حذف آلودگي ناشي از صنايع شيميايي و پتروشيميايي موجود در هوا دست يافتند.
    به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در حال حاضر گروه تحقيقاتي آزمايشگاه فن‌آوري فرايندهاي شيميايي دانشگاه تبريز به دنبال راه‌کارهاي مختلفي براي کاهش انتشار ترکيبات آلي فرار در هوا هستند و به تازگي طي پژوهشي به روشي دست يافته‌اند که با استفاده از آن مي‌توانند آلودگي ناشي از صنايع شيميايي و پتروشيميايي موجود در هوا را با استفاده از نانوكاتاليست‌هاي تهيه شده کاهش دهند.
    دکتر عليقلي نيايي، مدير گروه مهندسي شيمي دانشگاه تبريز و مجري طرح گفت: اين پژوهش، با هدف بررسي اکسايش کاتاليستي ترکيبات آلي فرار متفاوت از جمله تركيبات اکسيژن‌دار با کمک نانوکاتاليست 5-ZSM اصلاح شده با کبالت ومس و تركيبات فلزي دوتايي و مطالعه عملکرد اين نانوکاتاليست‌ها براي حذف اين ترکيبات، انجام شده‌است.
    وي در توضيح چگونگي انجام اين پژوهش‌ها با اشاره به يك نمونه از اين تحقيقات گفت: ابتدا نانوکاتاليست‌هاي5-ZSM اصلاح شده با کبالت با درصدهاي متفاوتي از کبالت به روش تلقيح مرطوب، تهيه شده، سپس شسته، خشک و کلسينه شدند. در ادامه، نانوکاتاليست‌هاي مورد نظر، با مقادير مشخصي در داخل يک راکتور شيشه‌يي، تثبيت شدند. سپس در سامانه فرايند اکسايش کاتاليستي، هواي آلوده به اتيل استات با غلظت‌هاي مشخص، وارد راکتور(در دماهاي مختلف)، و روي کاتاليست تبديل شدند و خروجي فرايند نيز با استفاده از کروماتوگرافي گازي (GC) و GC-Mass آناليز شد.
    نتايج حاکي از آن هستند که با اين روش، مي‌توان به هوايي به مراتب خالص‌تر، دست يافت. هم‌اکنون اين گروه، براي حذف ترکيبات آلاينده هواي ناشي از يکي از نيروگاه‌هاي استان آذربايجان شرقي تلاش مي‌کنند.
    به گزارش ستاد ويژه توسعه فن‌آوري نانو، جزئيات اين پژوهش‌ها که به سرپرستي دکتر عليقلي نيايي و با همکاري دکتر داريوش سالاري، سيد علي حسيني، آزاده جدايي، فائزه آقازاده و حسين افشاري انجام شده در مجلات متعدد علمي از جمله Chinese Journal of Chemistry (جلد 27، صفحات 488—483، سال 2009) منتشر شده است.

پروفشنال pezhmantoop's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    مازندران - قائمشهر

13 درخواست معادلات

سلام به همگی
    آیا کسی فایل pdf ی داره که توش کلی معادلات موزانه نشده باشه تا بتوانم حلش کنم
    (سعای شود معادلاتی باشد که در حد سوم دبیرستان باشد)
    هرچه تعداد معادله بیشتر=بهتر
    لطفا فایل به صورت word یا pdf باشد تا اندیس ها و .. درست باشد

باتشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •