تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 11 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 110

نام تاپيک: ارايه اينترنت پر سرعت در كشور محدود شد

کـاربـر بـاسـابـقـه Wisdom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    テヘラン

پيش فرض

هيچ اعتراض اينترنتي صورت نگرفته ؟؟؟؟
    اگه گرفته لينك بديد تا همه امضا كنن

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    تهـــــران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Wisdom
    هيچ اعتراض اينترنتي صورت نگرفته ؟؟؟؟
    اگه گرفته لينك بديد تا همه امضا كنن
    اخه كدوم يك از اين امضا و اعتراض ها تاثير گذاشته كه اين دوميش باشه ؟!؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

درود برخاتمی

حـــــرفـه ای *Batman*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Virtual Environment

پيش فرض

اصلا اينترنت پر سرعت يعني چي؟
    جيزه-اخه-بده...... .
    حالا اين اولشه.صبر كنيد.حالا بقيه اش مونده.
    بايد منتظر اينترنت ملي باشيم.و بعد سيستم عامل ملي و بعد ........ملي.

اگه نباشه جاش خالی می مونه پرنس's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    United Kingdom

پيش فرض

در چند روز گذشته خبر های جالبی در زمینه محدودیت دسترسی به اینترنت پر سرعت در دنیای مجازی لینک به لینک نقل می شود، و حکایت از طرح ممنوعیت اینترنت پرسرعت در ایران دارد.
    قبل از هر اعتراض دست نگه دارید و فکر کنید! جان من اعتراض نکنید. من از مسئولان محترم یک سوال دارم ، کدام اینترنت پر سرعت را می خواهید قطع کنید.
    نه ایرانیان خارج از کشور می توانند از این موضوع ناراحت باشند و احساس خطر کنند و نه ایرانیان داخل کشور. این موضوع به هزار و یک دلیل اصلا اهمیت ندارد. البته من در این جا فقط یک دلیل آن را بیان می کنم. و آن هم این که در ایران اصلا اینترنت پرسرعت نداریم که حال قصد محدود کردن آن را داشته باشیم.
    مسئولان رگولاتوری هم احتمالا با دانش این که اینترنت پر سرعت باید دارای تعریف خاصی باشد. برای جلو گیری از فروش اینترنتی در و پیت ISP ها به نام اینترنت پر سرعت، این قانون را اختراع کردند.
    چند روز پیش شنیدم که در آمریکا برخی از شرکت ها اینترنت ADSL را با سرعت 2MB ارائه می دهند. البته برای فکر و دانش من، اینترنتی با پهنای باند 2MB تعریف نشده و معنی ندارد. اینترنت 14.4KB خودمان را عشق است که هر ساعت 2 بار قطع می شود. در کل اینترنت پر سرعت یک تکنولوژی غربی است و شاید هم اقدام رگولاتوری برای مبارزه با غرب باشد. حتی شاید برای جلوگیری از خروج ارز از کشور.
    اینترنت پر سرعت در ایران به دو روش ASDL و IP Wirless ارائه می گردد. اولین خط ADSL را شرکت پارس آنلاین در منطقه آزادگان تهران (خیابان آپادانا) ارائه کرد و اولین سرویس اینترنت بی سیم نیز توسط شرکت داتک در همان منطقه فعال شد. جالب این جاست که من در هر 2 سرویس تستر بودم. یاد دارم که یک روز پنجشنبه اینترنت با مشکل مواجه شد. پس از پیگیری از واحد پشتیبانی متوجه شدیم که مشکل از مخابرات است. جالب تر این جاست که بعد از چند ساعت به این نتیجه رسیدیم که چون پنجشنبه ها مخابرات تعطیل می باشد. برای رفع مشکل باید تا روز شنبه صبر کرد. بلاخره اینترنت پر سرعت ایرانی و بومی شده هم تعطیلات نیاز دارد. من بعد از 2 یا 3 ماه از ADSL فراری شدم و به اینترنت بی سیم روی آوردم.

اینترنت بی سیم در دوران آزمایش خیلی خوب بود. مسئولین واحد پشتیبانی از لحاظ تخصصی و فنی در تمام زمینه ها فوق العاده بودند. این ماجرا تا 3 ماه اول ادامه داشت. وقتی پول پرداخت می گردی به شما می گفتند قابلی ندارد و برای شما هدیه ارسال می کردند. برای پردخت وجه نیاز نبود به بانک مراجعه کنید و یک مامور وصول خوشکل هم بود که هر ماه به ما سر می زد و اینقدر این مرد با ادب بود که دوست داشتید چند برای پول بدهید تا برای چند دقیقه با وی هم صحبت باشید.
    اما ... مشکلات اینترنت بی سیم از روزی شروع شد که در روزنامه ها آگهی آن منتشر شد و بسیاری دوست داشتند از آن استفاده کنند. و علی ماند و ...
    اینترنت پرسرعت من در کمتر از 2 ماه تبدیل شد به ، صد رحمت به Dialup ، در بعضی از روز ها با سرعت 1.2 و یا 0.8 هم به اینترنت وصل بودم. با این سرعت یعنی فقط و فقط یاهو مسنجر باز بود. و بد نیست بدانید وقتی با واحد مشترکین تماس گرفتم. مسئول بخش به من گفت: "خوب یاهوی شما که باز است." این حرف یعنی این که اینترنت است و یک یاهو منسجر ، باز هم بد نیست بدانید که این اینترنت پر سرعت در ایران مشکلی دارد به نام DNS Cach یعنی این که اگر شما آدرس IP دامین خود را تغییر دهید. شاید تا مدت ها (حتی تا 4 ماه) کاربران را به آدرس قدیم منتقل می کند. و شما مجبور هستید هر وقت با این مشکل مواجه شدید تنطیمات DNS خود را عوض کنید. من شخصا هنوز بعد از یک سال در سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این مشکل را دارم با این که در این سال کامپیوتر خود را تعویض هم کردم باز ماهی یک بار وقتی آدرس lavashak.com را می زنم من را به یک ساب دامین در یک دامین قدیمی منتقل می کند. و از همه مهم تر باید بگویم که مسئولان پشتیبانی شرکت ... نمی داند که چرا این مشکل در سیستم وجود دارد.
    بر می گردیم به اول داستان که با این محدویت اینترنت پر سرعت باید چه کار کنیم.
    اول این که خاطر جمع باشید مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. شما قبلا هم از اینترنت 256 و 256 استفاده نمی کردید.
    دوم این که بجای پرداخت هزینه اینترنت مقداری خرج خود کنید.
    سوم هم این که شما چه اینترنت 2MB داشته باشید چه اینترنت Dialup باز هم بلاگفا باز نمی شود.
    شاید هم در اینترنت ملی از تکنولوژی استفاده می شود که نیازی به اینترنت پر سرعت ندارد. خدا را چه دیده اید. این جا ایران است و هر چیز ناممکنی ممکن.
    البته اگر خاطرتان باشد در سال گذشته بود که کابل اینترنت فجیره قطع شد. بالاخره هم مشخص نشد، که کار، کار کنگر کشتی انگلیسی ها بود و یا به قول بعضی از دوستان شتری بود که کابل را جوید.
    در پایان هم زیاد نگران ماجرا نباشید. اینترنت ملی هم؛ اول همه را ترساند ولی ، ایران است دیگر...
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حـــــرفـه ای 'POP''s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

پرنس جان ، بهترين پست اين تاپيك رو شما دادي.
    خيلي عالي بود .

آخر فروم باز soleares's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    اراج ...

پيش فرض

واكنشها به خبر محدود سازی اينترنت پرسرعت در ايران

اشاره :
    انتشار خبري مبني بر دستور سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي وزارت ارتباطات درباره محدود سازي ارائه اينترنت پرسرعت به كاربران ايراني، واكنشهاي كارشناسان فناوري اطلاعات در ايران را برانگيخت.
    اينترنت پرسرعت ولي نه خيلي پرسرعت
    بر اساس بخشنامه جديد سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي وزارت ارتباطات، ارايه اينترنت پرسرعت به‌تمام كاربران كشور با محدوديت مواجه خواهد شد. مدير روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با تاييد اين خبر، روز پنجشنبه به ايرنا گفت: مطابق با اين بخشنامه ، از اين پس ارايه اينترنت پرسرعت با ظرفيت بيش از ‪ ۱۲۸‬ كيلو بيت بر ثانيه به تمام كاربران اينترنتي ( شخصي و عمومي ) ممنوع خواهد بود.

حسام‌الدين عرب‌زاده افزود: اين بخشنامه به دستور وزارت ارتباطات صادر شده و موقتي است.
    به گفته وي اين بخشنامه ‌تا زمانيكه ضوابط و شرايط جديد براي‌ارايه اينترنت پرسرعت توسط شركت‌هاي ‪ Pap‬مشخص شود، قابل اجرا است.

وي تاكيد كرد: بخشنامه مذكور براي تمام شركت‌هاي‌خصوصي و شركت‌هاي مخابرات كه خطوط ‪ Adsl‬به كاربران ارايه مي‌دهند، ابلاغ شده است. عرب زاده درباره دلايل ابلاغ بخشنامه جديد سازمان تنظيم مقررات مبني بر محدود كردن ارايه اينترنت پر سرعت توضيحي به خبرگزاري ايرنا ارايه نكرد.

اين در حالي است كه هنوز بسياري از مديران و كارشناسان شركت‌هاي ‪ Pap‬از جزييات اين بخشنامه جديد سازمان تنظيم مقررات اطلاع چنداني ندارند و برخي از آنها تصور دارند كه اين بخشنامه فقط در مورد كاربران خانگي صادق است.

نظر کارشناسان و صاحبنظران
    مدير يكي‌از شركت‌هاي ارايه‌دهنده اينترنت پرسرعت در اصفهان بااظهار شگفتي از ابلاغ چنين بخشنامه‌اي تاكيد كرد: شركت‌هاي ‪ Pap‬با دريافت اين دستور براي ارايه اينترنت پرسرعت به مردم دچار محدوديت شدند.
    وي كه خواستار فاش نشدن نام خود بود ، تصريح كرد: بر اساس اين بخشنامه واگذاري اينترنت پرسرعت با پهناي باند بالا ممنوع اعلام شده است.

مدير يكي ديگر از شركت‌هاي ارايه‌دهنده اينترنت پر سرعت نيز در اين مورد به ايرنا گفت: بسياري از مشتريان ما از پهناي باند بيشتر از ‪ ۱۲۸‬كيلو بيت بر ثانيه استفاده مي‌كنند و ميزان تقاضا در اين سطح در حال افزايش است. وي اضافه كرد: با اين بخشنامه جديد اصلا مشخص نيست شركت‌هاي" ندا" چگونه به فعاليت خود ادامه دهند و پاسخگوي نياز مردم باشند.

به گفته‌كارشناسان، طبق تغييرات جديدي كه در نحوه ارايه اينترنت در كشور اعمال شده و مطابق با قوانين جديد از اين پس دولت فقط تامين‌كننده و شركت‌هاي خصوصي فقط توزيع‌كننده اينترنت هستند، اعمال چنين محدوديت‌هايي براي توزيع اينترنت توسط بخش خصوصي جاي تامل دارد.

كارشناسان تاكيد دارند: اين نخستين باري است كه براي سرعت و پهناي باند اينترنت ارايه شده به كاربران، محدوديت اعمال مي‌شود.

در همين زمينه صادق‌زاده رئیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاري سلام گفت: کشور برای توسعه و دستیابی به علم روز نیازمند اینترنت پرسرعت است و من شدیدا با اقدام اخیر سازمان تنظيم مقررات مخالف هستم.

رمضانعلي صادق‌زاده گفت: باید استدلال های مسئولین سازمان تنظیم مقررات را برای تثبیت طرح ممنوعیت ارايه اينترنت پرسرعت با ظرفيت بيش از ‪ ۱۲۸‬كيلو بيت بر ثانيه را شنید و در خصوص آن تصمیم‌گیری کرد.

رمضانعلي صادق‌زاده رئیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی

مبنای تصمیم‌گیری از سوی سازمان تنظیم مقررات و رادیویی در خصوص طرح فوق هنوز برای ما مشخص نشده و ما بدنبال استدلال‌های سازمان برای ارائه طرح فوق هستیم.

رمضانعلي صادق‌زاده رئیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سلام در خصوص بخشنامه جديد سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي وزارت ارتباطات، مبنی بر اینکه ارايه اينترنت پرسرعت با ظرفيت بيش از ‪ ۱۲۸‬كيلو بيت بر ثانيه به تمام كاربران اينترنتي(شخصي و عمومي) ممنوع خواهد بود گفت:مبنای تصمیم‌گیری از سوی سازمان تنظیم مقررات و رادیویی در خصوص طرح فوق هنوز برای ما مشخص نشده و ما بدنبال استدلال‌های سازمان برای ارائه طرح فوق هستیم.

وی در ادامه افزود: پس از تعطیلات ایام شب‌های قدر معاونت پارلمانی مجلس، جلسه‌ای را با حضور مسئولین مربوطه برگزار و نظرات و پیشنهادات آنها را بررسی و جمع بندی خواهیم کرد.

صادق زاده با تاکید بر این که در صورت نبود دلیل مناسب با طرح پیشنهادی، مجلس تمام تلاش خود را برای رد آن انجام خواهد داد اظهار کرد: تمامی کشورهای جهان به سمت مدرنیزه شدن حرکت می‌کنند و می‌توان گفت یکی از عوامل اساسی مدرنیزه شدن در جهان دستیابی به اینترنت پرسرعت است.

معاون كميسيون صنايع و معادن مجلس ادامه داد: کشور برای توسعه و دستیابی به علم روز نیازمند اینترنت پرسرعت است و من شدیدا با اقدام اخیر سازمان مخالف هستم و منتظر شنیدن استدلال‌های آنها برای پیشنهاد طرح فوق می‌باشم.

مهندس مسعود ریاضیات رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های اینترنتی

اگرسازمان تنظیم و مقررات برای جلوگیری از استفاده های نامطلوت طرح فوق را ارائه داده است به صراحت می توان گفت با شکست مواجه خواهد شد و نتیجه مناسبی را نمی تواند بدست آورد.

وی اظهار داشت: ارایه سرویس‌ها با سرعت بالا نیازمند پهنای باند وسیع است و هر چقدر اینترنت با سرعت بالا ارائه شود شاهد اطلاعات جامع‌تری خواهیم بود و می‌توان گفت محدودیت سرعت و پهنای باند، جامعه اطلاعاتی کشور را با خطر جدی مواجه خواهد کرد.

گفتنی است: بر اساس بخشنامه جديد سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي وزارت ارتباطات، ارايه اينترنت پر سرعت به‌تمام كاربران كشور را با محدوديت مواجه کرده است.

لازم بذکر است مطابق با اين بخشنامه، از اين پس ارايه اينترنت پرسرعت با ظرفيت بيش از ‪ ۱۲۸‬كيلوبيت بر ثانيه به تمام كاربران اينترنتي(شخصي و عمومي) ممنوع خواهد بود و بخشنامه مذكور براي تمام شركت‌هاي‌خصوصي و شركت‌هاي مخابرات كه خطوط ‪ Adsl‬به كاربران ارايه مي‌دهند، ابلاغ شده است.

از سوي ديگر، مهندس مسعود ریاضیات رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های اینترنتی در خصوص بخشنامه جديد" سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي" وزارت ارتباطات، مبنی بر اینکه ارايه اينترنت پر سرعت با ظرفيت بيش از ‪ ۱۲۸‬كيلو بيت بر ثانيه به تمام كاربران اينترنتي ( شخصي و عمومي ) ممنوع خواهد بود گفت: "طرح پیشنهادی فوق در صورت اجرا مشکلات فراوانی را برای شرکت های Pap ایجاد خواهد کرد و ضرر زیادی را برای آنها تحمیل خواهد کرد."

وی در ادامه افزود: "خطوط اینترنتی با سرعت پاین تر از 128 کیلو بیت عملا هیچ تفاوتی با اینترنت معمولی ندارد و می تواند این امر به اقتصاد شرکت های اینترنتی لطمه بزرگی را وارد کند."

رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های اینترنتی طرح فوق را مانعی بزرگ برای انجام پروژه های علمی دانست و گفت: "دانشجویان و افرادی که فعالیت های تحقیقاتی انجام می دهند،برای تحقیقات خود نیازمند دانلود کردن فایل های بزرگ هستند که در صورت ،تصویب طرح فوق نمي توانند به راحتی به فایل ها دسترسی یابند."

وی تاکید کرد: اگرسازمان تنظیم و مقررات برای جلوگیری از استفاده های نامطلوت طرح فوق را ارائه داده است به صراحت می توان گفت با شکست مواجه خواهد شد و نتیجه مناسبی را نمی تواند بدست آورد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاظر هنوز خبر فوق به انجمن ارسال نشده است افزود: انجمن سعی می کند با رایزنی هایی که با مقامات کشوری دارد بتواند مانع اجرای طرح فوق شودو این امر را به گوش مسئولین مربوطه برساند که کشور بدون اینترنت پرسرعت نمی تواند با کشورهای دیگر به رقابت بپردازد و این امر می تواند جامعه اطلاعاتی را با مشکل بزرگی روبرو کند.

رئیس کمیته مخابرات مجلس : مخالفت خود را با محدود شدن اينترنت پر سرعت در كشور اعلام خواهم کرد

بر اساس بخشنامه جديد" سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي" وزارت ارتباطات، ارايه اينترنت پر سرعت به‌تمام كاربران كشوررا با محدوديت مواجه کرده است.

خبرگزاری سلام-دكتر رمضانعلي صادق‌زاده گفت: باید استدلال های مسئولین سازمان تنظیم مقررات را برای تثبیت طرح ممنوعیت ارايه اينترنت پر سرعت با ظرفيت بيش از ‪ ۱۲۸‬كيلو بيت بر ثانيه راشنید ودر خصوص آن تصمیم گیری کرد.
    دكتر رمضانعلي صادق‌زاده رئیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبر نگار خبرگزاری سلام در خصوص بخشنامه جديد" سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي" وزارت ارتباطات، مبنی بر اینکه ارايه اينترنت پر سرعت با ظرفيت بيش از ‪ ۱۲۸‬كيلو بيت بر ثانيه به تمام كاربران اينترنتي ( شخصي و عمومي ) ممنوع خواهد بود گفت:مبنای تصمیم گیری از سوی سازمان تنظیم مقررات و رادیویی در خصوص طرح فوق هنوز برای ما مشخص نشده و ما بدنبال استدلال های سازمان برای ارائه طرح فوق هستیم.
    وی در ادامه افزود:پس از تعطیلات ایام شبهای قدرمعاونت پارلمانی مجلس ، جلسه ای را با حضور مسئولین مربوطه برگزار و نظرات وپیشنهادات آنها را بررسی و جمع بندی خواهیم کرد.
    صادق زاده با تاکید براینکه در صورت نبود دلیل مناسب با طرح پیشنهادی، مجلس تمام تلاش خود را برای رد آن انجام خواهد داد اظهار کرد:تمامی کشور های جهان به سمت مدرنیزه شدن حرکت می کنند و می توان گفت یکی از عوامل اساسی مدرنیزه شدن در جهان دستیابی به اینترنت پرسرعت است.
    معاون كميسيون صنايع و معادن مجلس ادامه داد: کشور برای توسعه و دستیابی به علم روز نیازمند اینترنت پرسرعت است و من شدیدا با اقدام اخیر سازمان مخالف هستم و منتظر شنیدن استدلال های آنها برای پیشنهاد طرح فوق می باشم .
    وی اظهار داشت:ارایه سرویس ها با سرعت بالا نیازمند پهنای باند وسیع است و هر چقدر اینترنت با سرعت بالا ارائه شود شاهد اطلاعات جامع تری خواهیم بود و می توان گفت محدودیت سرعت و پهنای باند جامعه اطلاعاتی کشور را با خطر جدی مواجه خواهد کرد.
    گفتنی است: بر اساس بخشنامه جديد" سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي" وزارت ارتباطات، ارايه اينترنت پر سرعت به‌تمام كاربران كشوررا با محدوديت مواجه کرده است.
    لازم بذکر است: مطابق با اين بخشنامه ، از اين پس ارايه اينترنت پر سرعت با ظرفيت بيش از ‪ ۱۲۸‬كيلو بيت بر ثانيه به تمام كاربران اينترنتي ( شخصي و عمومي ) ممنوع خواهد بود و بخشنامه مذكور براي تمام شركت‌هاي‌خصوصي و شركت‌هاي مخابرات كه خطوط ‪ Adsl‬به كاربران ارايه مي‌دهند، ابلاغ شده است.

متشكرم سولئارس ..

حـــــرفـه ای piishii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

سلام.
    آخ اگه یکی بدونه من الان چقدر عصبانی هستم.
    فحش که میخوام یک ریز بدم.
    به کی بگم با همین دیال آپ چت هم نمیشه کرد !
    به کی بگم تحقیق دارم 2 دقیقه طول میکشه گوگل باز شه !
    آخه نت پر سرعت رو که باید خوابشو دید این دیال آپ رو درست کنید اقلا.
    وای که میخوام فحش بدم !
    چرا نمیشههههههه اینجا فحش داد.
    بمیرند با این اینترنتشون.
    بمیرنننند.

آخر فروم باز soleares's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    اراج ...

پيش فرض

شما خونسرد باش لطفا ..

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    127.0.0.1

پيش فرض

بمیرند با این اینترنتشون.
    اینو شدید پایه ام!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •