تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 24

نام تاپيک: مشاوره برای خرید رم

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

نگاه کنید اون تایپیکتون رو دیدم

زده بود 400 انگار

ولی تو این عکسی که اینجا گذاشتید زده 266

بالاخره کدوم یکی از این عکسا درسته؟اونی که زده 400 یا اونی که زده 266؟
    عکسارو دوباره میذارم یه نگاه بندازین ولی از اولم همین بوده یعنی266 اون چهارصد ها مال تبه دیگه ای از سی پیو زد هست

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

تو بعضی از سایتا هم زده،اینجا خود سایت گیگا زده،همیشه یه مقداری از باس رو کم میکنه

یعنی الان 266-400=134

Due to standard PC architecture, a certain amount of memory is reserved for system usage and therefore the actual memory size is less than the stated amount.

4. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

محتوای مخفی: نمایش 

فرکانس در رم ها سرعت را تعیین می کند و هر چقدر بیشتر باشد سرعت انتقال اطلاعات و میزان پهنای باند بیشتری در اختیار خواهید داشت. اما این مورد باید با مادربورد نیز هماهنگ باشد. برای رم های DDR2 دو فرکانس 667 و 800 مگاهرتز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و برای رم های DDR3 نیز فرکانس های 1333، 1600 و 2000 مگاهرتز پرکاربرد هستند. برای خرید رم بهتر است در مورد رم های DDR2 از فرکانس 800 مگاهرتز استفاده کنید. اگر مادربورد با فرکانس پایین تری سازگار باشد هم مشکلی وجود نخواهد داشت و فرکانس رم به صورت خودکار حدود 130 مگاهرتز کاهش خواهد یافت. در مورد رم های DDR3 نیز فرکانس 1333 مگاهرتز بیشتر مورد استفاده است و اگر از فرکانس بالاتری استفاده کنید لازم است که حتما مادربورد با فرکانس جدید رم تنظیم شود. در غیر این صورت هزینه ای که انجام داده اید بیهوده خواهد بود. این کار نیز به راحتی قابل انجام است و از طریق بایوس مادربورد اجرا می شود.

محتوای مخفی: نمایش 

اما مادربرد ها توانایی پشتیبانی رم بالاتر از باس تعریف شده را ندارن. واگر با رم باس بالا کار کردن 100% از تمامه باس نمی تواند استفاده کند. حالا اگر میخواهید از رم با باسه 800 بر روی مادربرد با پشتیبانی از باس 667 استفاده کنید و سیستم کار نمی کند. اول یک رم با باسه 667 رو در اسلت اول قرار بده و بعد باس 800 رو در اسلت دوم به این شکل مادربرد به کمک رم اول باس دومی رو هم 667 میکنه. اگه جواب نداد بهتره بایوس مادر بورد خودتون رو به روز کنی . از سایت مادر بردت وردار ... موفق باشید

6. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

اونی که قرمز زده فکر کنم معنیش اینه همیشه مقداری از حجم رمو کم نشون میده. مثلا من چهار گیگه ولی زده 3.25 گیگ.
    تو بایوس یه گزینه پیدا کردم فرکانس رمو میزنه 800. حالا عکسشم میگیرم میذارم یه بررسیی بکنیم.

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

شما مین بوردتون حداکثر 533 مگاهرتز میتونه کار بکنه حتی اگر رم ها رو عوض کنید بازم همون 266 رو تو سی پی یو زد نشون میده
    Last edited by 1376MAXIMUM; 05-06-2016 at 20:58.

9. این کاربر از 1376MAXIMUM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

اونی که قرمز زده فکر کنم معنیش اینه همیشه مقداری از حجم رمو کم نشون میده. مثلا من چهار گیگه ولی زده 3.25 گیگ.
    تو بایوس یه گزینه پیدا کردم فرکانس رمو میزنه 800. حالا عکسشم میگیرم میذارم یه بررسیی بکنیم.
    مشکل از ویندزتون هست که پایین تر نشون میده ویندوز شما 32 بیت هست یه ورژن 64 بیت نصب کنید میزان رم شما 4 گیگ شناسایی میشه ویندوز 32 بیت تا همون حدود 3.25 رو شناسایی میکنه

11. این کاربر از 1376MAXIMUM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

مشکل از ویندزتون هست که پایین تر نشون میده ویندوز شما 32 بیت هست یه ورژن 64 بیت نصب کنید میزان رم شما 4 گیگ شناسایی میشه ویندوز 32 بیت تا همون حدود 3.25 رو شناسایی میکنه
    .والا قبلا شصتو چهار بیتیم نصب کردم همون 3.25 نشون میداد.البته چند روز پیش به مادر برد دقت کردم یه خازن الکترولیت دقیق مابین اسلات رم ها یکم باد کرده بود که تعویضش کردم ممکنه الان شصتو چهار بیتی نصب کنم بقول شما 4 گیگ نشون بده.

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

واقعیتش اینه که کار خطرناکیه،من تجربه ندارم،نمیتونم چیزی بگم

تازه خوندم هم تاثیر چندانی نداره شما الان نهایتش فرکانستون از 533 بیاد روی 800 تاثیر چندانی نداره تو سرعت

عواقب کارش با شما ولی اول بندازید روی 3 که فرکانس بشه 600

بعد ببینید اصلا تاثیر داره ،یعنی تو برنامه cpuz واقعا 300 میزنه؟!

15. 2 کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •