تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: علم بهتر است یا ثروت ؟

راي دهنده
48. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • علم

16 33.33%
  • ثروت

32 66.67%
صفحه 2 از 7 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 61

نام تاپيک: علم بهتر است یا ثــــــــــــــروت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

بستگی داره به خود فرد، اگر مسایل مالی و رفاه مادی برای شخص مهم باشه طبیعتا ثروت بهتره

اما اگر فرد به دانستن اعتیاد پیدا کرده باشه، و ندانستن باعث اضطرابش بشه طبیعتا علم

بصورت کلی مواردی هست که تنها ثروت مشکل گشا هست، و برعکس مواردی هم هست که علم مشکل گشا هست که مورد اول فکر کنم از مورد دوم خیلی خیلی بیشتره ...

2. 5 کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

علم دارم پول ندارم
    پس ثروت بهتره الان برام

جواب سادست هرکی ببینه هرچی نداره همون میشه بهتر

4. 4 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه MVGroup's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

قدرت «علم» خیلی زیاده. البته بستگی داره علمی که می‌گیم چه معنایی رو منظورمون هست.
    من علم رو «دانستن روش انجام کارها» ؛ «دانستن پاسخ یک مسأله» ؛ ... تعریف می‌کنم.
    علم به آدم آرامش می‌ده.
    دوستان می‌گن با پول می‌شه علم خرید. امّا منظورشون از علم همون مدرک هست. با پول نمی‌شه علم خرید. کسی با پول مهندس نمی‌شه، ولی با پول شاید بتونه مدرک مهندسی بگیره.
    با علم می‌شه پول به‌دست آورد. حتّی تو جامعه‌ی خودمون که خیلی چیزها سرجاشون نیستن. چون علم یعنی دانستن پاسخ یک مسأله، و مسأله در این‌جا به‌دست آوردن پول در شرایط موجود هست.
    به قول شبکه‌ی آموزش: بدانیم تا بمانیم.
    و...

6. 4 کاربر از MVGroup بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه milad0x's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

این دوره زمونه بدون ثروت نمیشه علم رو بدست آورد

8. 3 کاربر از milad0x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

انسان با سه چیز کلی میتونه به رضایت برسه :

1.ثروت
    2.قدرت
    3.علم

یک شخص ثروت رو ممکنه از ابتدا داشته باشه و یا به دست بیاره با به دست اوردن ثروت میتونه قدرت
    ( حالا به هر معنا قدرت سیاسی ، اجتماعی و ... ) رو با خودش همراه کنه .

دومی بحث قدرته که به بحث ما مربوط نیست اما قدرت هم رابطه مستقیم با ثروت داره و با داشتن قدرت ثروت هم به دست میاد .

اما در مورد علم که اول از همه باید تعریف درستی از اون داشته باشیم .
    علم واقعی هون علمیه که هم قدرت و هم ثروت رو با خودش همراه میکنه .

اما در مورد دو تای اولی هر دو از بین رفتنی هستن چه بسا افراد زیادی که زمانی قدرت بسیاری داشتن اما با گذر زمان هیچ قدرتی
    براشون باقی نمونده در مورد ثروت هم این مورد صادقه و به سادگی ممکنه از دست بره.....اما این علمه که از اون کم نمیشه و هیچ
    وقت از بین نمیره.

10. 4 کاربر از majid322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه BestDev's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

بستگي داره علم رو چي بدونين ! تعريفتون از علم چيه؟ بعد با ثروت مقايسش كنين...
    اگه علم افراد به مدركشونه كه مسلما مدرك با ثروت راحت بدست مياد.
    اگه ثروت داشته باشين ولي علم خرج كردن ، نگه داشتن و زياد كردنشو نداشته باشين زياد پولدار نميمونين.
    اگه علم به معني واقعيش دارين پس كاربلدين فكرتون كار ميكنه به پول هم ميرسين.
    به نظر من هر كسي نميتونه پولدار شه. پولدار شدن خودش يه مهارت و علمه.
    ممكنه كاربلد باشين ولي اينقدر ساده و ناشي باشين كه هيچوقت به پول نرسين.
    من معتقدم بدست آوردن علم از ثروت سخت تره ولي وقتي بدست اومد احتمال اينكه ثروت هم باهاش بدست بياد زياده ، اينجوري هم مقام اجتماعي و هم ثروت رو باهم بدست ميارين ولي برعكسش هيچوقت ممكن نيست.
    براي بدست آوردن ثروت 3 تا چيز لازمه : علاقه مند به ثروت باشين ، جاه طلب باشين ، علمشو داشته باشين.
    هر كدوم از اين سه مورد رو نداشته باشين به ثروت نميرسين.

چندتا مثال ميزنم :
    وقتي اديسون برق رو اختراع كرد چند دانشمند ديگه همزمان باهاش برق رو اختراع كرده بودن ولي اديسون زرنگتر بود همه رو كنار زد و محصول خودشو فورا انحصاري كرد و به ثروت و محبوبيت رسيد. رقيباش ولي در فقر و تنگدستي فراموش شدن.

سازنده سيستم عامل لينوكس علمشو داشت حتي بيشتر از بيل گيتس و استيو جابز. هر سه همزمان كارشونو شروع كردن ولي لينوس جاه طلب نبود. انحصار طلب نبود و هيچوقت مثل اون دو نفر پولدار و معروف نشد.

زاكربرگ خالق فيسبوك كه الان داره توي پولهاش قلت ميزنه وقتي دانشجو بود ايده فيسبوك رو از يكي از دوستاش فقط شنيد و با جاه طلبي و علمي كه داشت خيلي سريع اونو به عمل تبديل كرد جوري كه اون دوستش هيچوقت نميتونست انجامش بده و چند سال بعد كه فيسبوك معروف شد همون دوستش به دادگاه شكايت كرد كه ايده من رو دزديدن ولي ديگه دير شده بود. ديگه همه فيسبوك رو با زاكربرگ ثروتمند و قدرتمند ميشناختن.

حالا اين موارد بزرگن ولي ميشه مشابهشون رو خيلي كوچيكتر توي زندگي روزمره خودتون ببينين...

حالا در هر دو مورد ثروت و علم شانس هم خيلي مهمه. بستگي داره كجا باشين و چه شرايطي داشته باشين تا رسيدن به اين دو واستون زود يا دير اتفاق بيفته.

خيليا رو ميشناسم كه بعد از سالها به علمي رسيدن كه هر كسي نداره ولي الان دارن به ثروت هم ميرسن.

خودمم اگه ميتونستم برگردم به عقب سعي ميكردم با كمترين اتلاف وقت به علم برسم تا زودتر به پول برسم...

بعضيها ذاتا پولدارن مثل آقازاده ها و خانواده ها و خاندان هايي كه نسل اندر نسل ثروتشون داره ميچرخه و تموم نميشه اين افراد استثنا هستند. ممكنه خودشون هيچ علمي نداشته باشن و صرفا مصرف كننده باشن ولي مسلما در گذشته يكي از همين خاندان با علمش تونسته به ثروت برسه و حفظش كنه...

مگه همه نميگن هر عملي عكس العملي داره و هر معلول علتي داره؟
    حالا امكان داره از آسمون پول واستون بباره؟ بله اگه خوش شانس باشين ولي چند نفر از اين شانسا ميارن؟
    امكان داره پولدار به دنيا بياين؟ بله اگر پدر مادرتون پولدار باشن
    حالا اگه هيچ كدوم از اين دو حالت اتفاق نيفته امكان داره بدون علم پولدار شين؟ بله با دزدي ميشه ! (نه ديگه دزدي هم خودش علمه بايد اول ياد بگيرينش. دزد ناشي هميشه به كاهدون ميزنه )

حالا انتخاب كنين كدوم بهتره. لازم شد برنامه كامپيوتريشو مينويسم تا كاملا منطقي حرفامو ثابت كنه
    ولي از شوخي گذشته تو كشورمون پول بعضي جاها معجزه ميكنه (علم هم ازش عاجزه)

من ميگم هر دو خوبن بايد سعي كنيم به هر دو برسيم...
    Last edited by BestDev; 11-03-2015 at 23:52.

12. 4 کاربر از BestDev بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

سلام

فکر کنم منظور استارتر از علم بهتر است یا ثروت در مورد کشور خودمون بود ...

به هر حال علم هر جای دیگه ای شاید بهتر باشه از ثروت ولی تو کشور ما به نظرم صد در صد ثروت حرف اول رو میزنه ... دلایل متعددی هم برام وجود داره که تجربه کردم و از نزدیک دیدم که احتمالا شما هم زیاد باید دیده باشین پس نیازی به بیان کردن این دلایل نیست چون شاید دیگران رو قانع نکنه ...

و اما همیشه از این خندم میگره که عده ای که هیچ وقت تصوری از شرایط و احساس یک فرد ثروتمند در جامعه خودمون نداشتند با توهماتی همچون طرف پولدار ولی زندگیش داغونه / طرف پولداره

ولی مریضه / طرف پولدار ولی هزار و یک مشکل داره و ... میخوان خودشون رو قانع کنند که خیلی هم شانس آوردند که ثروتمند نشدند ... که باز هم ریشه این نوع طرز فکر در کشورمون بر میگرده

به شستشوی مغزی افراد از کودکی و از هر طریقی مثل : رسانه / اموزش و پرورش / داستانها عبرت اموز / کلید اسرار / و ... تا انجا که بعضی از افراد احساس ثروتمند شدن رو با احساس گناه کار بودن برابر میدونند ...

چه خوب بود کمی هم در مورد ثروت کسانی که این نوع طرز فکر رو در میان عوام جامعه رواج میدهند علم داشتیم ...

پ ن : طبق بند چهار تبصره شش جلد هشت کتاب توهمات ثروت از آقا / خانم ....... : علم خیلی هم بهتر است از ثروت و همواره درهای دنیوی و اخروی را به رویتان میگشاید ...
    Last edited by Mr_100_dolari; 12-03-2015 at 02:10.

14. 4 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Sh-Meteor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    بهارستان

پيش فرض

اگه این 2 سال پیش از من پرسیده میشد میگفتم قطعا علم بهتره و هیچ رقمه هم کوتاه نمی اومدم.

ولی الان دو سالیه واقعا وضعم بد بهم ریخته و میفهمم علم بدون هیچ ثروت هیچ ارزشی نداره.

حتی فکر کنم تو یکی از تاپیک ها هم گفته بودم که همین ترم نزدیک بود به خاطر پول، انصراف از تحصیل بدم.

از نظر من باید هر دوش باشه و این دو کاملا مکمل همدیگه هستن.

16. 4 کاربر از Sh-Meteor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

علم آگاهی میاره پس علم خیلی با ارزش تره
    علم نباشه هرچی پول داشته باشی به درد نمیخوره نهایت میتونستی یه الاغ پر سرعت تر بخری (یا آفتابه ات طلا باشه به جای مس)

البته منظورم از علم کتاب های درسی آموزش و پروش نیست ها
    Last edited by anti-military; 12-03-2015 at 00:52.

18. این کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

به نظر من بستگی به لایه های روانی و اجتماعی شناختی فرد داره. یه نفر علم رو بیشتر دوست داره به خاطر پرستیج و کلاس اجتماعی یه نفرهم ثروت رو ترجیح میده.

20. 3 کاربر از javad34 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •