تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 31

نام تاپيک: روانشناسی آواتار

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

بعضیا هم بهشون میگن آواتارت غیر مجازه مجبور میشن یه قسمتیشو فیلتر کنن اینا میرن تو دسته اجباریها
    ولی کلا من با آواتارم از نظر فکری جفت همیم . از نظر ظاهری من بهترم
    اسم اون ملعونو نیاری برادر که کت بسته هممون رو میگیرن میبرن

2. 7 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

حدود سال های 87 تا 88 بود که ما یک سایت خیلی بزرگ و معروف هم اندیشی اجتماعی داشتیم و با توجه به آنکه اونموقع فضای کشور هم باز شده بود و بسیاری از ارتباطات مجازی تو واقعیت هم ادامه داشت، این امکان برات فراهم میشد که تفاوت رفتار مجازی و واقعی انسان ها رو به وضوح حس کنی و ریشه یابی کنی.

هرچند به خاطر مشکلات کشور و افراد و... اون فضا از بین رفت اما مطلبی که الان میخوام بنویسم تجربه شخصی خودم از اونزمان هست و به هیچ وجه به همه تعمیمش نمیدم اما جامعه آماری قابل قبولی براش دارم.

من پسرهای خیلی زیادی رو دیدم که با آواتار دخترهای بسیار زیبا فعالیت میکردن و هدف عمده اونها هم نزدیک شدن به عشق مجازیشون بود چون اون عشق خیالی به پسره محل نمیذاشت !!
    هدف عده ای آز آنها هم ترولینگ و سر کار گذاشتن پسرها و دخترها به دلیل مشکلات جنسی که هیچ وقت جامعه ما مجال حل شدن رو بهشون نداده.

دخترهای مذهبی زیادی هم دیدم که با وجودیکه به حجاب و دست ندادن دختر به پسر در واقعیت به شدت پایبند بوند اما در مجازی آواتارهایی با پوشش هایی کاملا به سبک زندگی غربی و صمیمیت هایی بدون خطوط قرمز خاصی که در واقعیت دنبالش بودند را انتخاب میکردند.

تا جایی هم که جامعه آماری من نشون میده هدف اکثر این دسته از دخترها پیدا کردن همسر مناسب بود که بدترین راه ممکن رو هم انتخاب میکردن و شکست های خیلی هاشون رو هم به چشم دیدم.

و....

در مجموع:

به نظر من فضای مجازی یک قفس نسبتا امنی رو برای ما درست میکنه تا با ترس کمتر آنچه رو نتوانستیم در واقعیت ابراز کنیم، اینجا به نمایش بگذاریم.

و آواتارها به طرز عجیبی بیانگر ناخودآگاه ما انسان ها هستند.
    از طرفی دقت کنید برای قضاوت صرف دیدن یک آواتار به هیچ وجه کافی نیست.

اما اگر فردی رو هم در مجازی و هم در واقعیت دیدین، و به نکات ریز و درشت رفتاریش هم توجه داشته باشید، با مقایسه رفتارشون تا حدود زیادی علت انتخاب آواتارشون رو متوجه خواهید شد.

4. 9 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز arash59b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض روانشناسی آواتار

البته این موارد فقط محدود به کشور ما نیست و در کشورهای دیگه حتی پیشرفته هم وجود داره. البته با شدت و ضعف های متفاوت نسبت به ایران

فیلم های سینمایی چند سال اخیر هم بعضی هاشون بصورت مستقیم یا در لایه های دوم و سوم به این موضوع اشاره دارند و تا اونجایی هم که دیدم تحقیقات زیادی در محیط های روانشناسی شون روی این موارد و کلا

زندگی مجازی انجام میدن
    Last edited by arash59b; 11-02-2015 at 17:49.

6. 5 کاربر از arash59b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

دخترهای مذهبی زیادی هم دیدم که با وجودیکه به حجاب و دست ندادن دختر به پسر در واقعیت به شدت پایبند بوند اما در مجازی آواتارهایی با پوشش هایی کاملا به سبک زندگی غربی و صمیمیت هایی بدون خطوط قرمز خاصی که در واقعیت دنبالش بودند را انتخاب میکردند.
    علتش این هست که هرکسی سعی میکنه تفسیر شخصی خودش رو از مذهب ارائه بده.
    نمونه حقیقیش خانم ارمیا بود که حجاب داشت اما آواز میخوند و لباس های نامناسب میپوشید!

با این طرز فکر که پوشاندن مو کفایت میکنه، بدون اینکه به این فکر کنه هدف پوشاندن مو صرف یک پارچه انداختن روی سر نیست، هدف امنیت روانی مرد و زن و تحریک نکردن جامعه هست.
    اینجا هم میگن اگر هر خانمی با هر پوششی رو به عنوان آواتارمون انتخاب کردیم که معرفی کننده بخشی از احساسات و نگاه ما به دنیا هست، ارتباطی با اینکه خودمون در دنیای واقعی چنین پوشش هایی رو داریم یا نداریم، نداره.
    و این یک دهن کجی به ارزش های خودمون محسوب میشه.

کـاربـر بـاسـابـقـه befermatooo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

البته هر اواتاری رو هم نمیشه روانشناسی کرد و پیشداوری

9. 8 کاربر از befermatooo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

علتش این هست که هرکسی سعی میکنه تفسیر شخصی خودش رو از مذهب ارائه بده.
    نمونه حقیقیش خانم ارمیا بود که حجاب داشت اما آواز میخوند و لباس های نامناسب میپوشید!

با این طرز فکر که پوشاندن مو کفایت میکنه، بدون اینکه به این فکر کنه هدف پوشاندن مو صرف یک پارچه انداختن روی سر نیست، هدف امنیت روانی مرد و زن و تحریک نکردن جامعه هست.
    اینجا هم میگن اگر هر خانمی با هر پوششی رو به عنوان آواتارمون انتخاب کردیم که معرفی کننده بخشی از احساسات و نگاه ما به دنیا هست، ارتباطی با اینکه خودمون در دنیای واقعی چنین پوشش هایی رو داریم یا نداریم، نداره.
    و این یک دهن کجی به ارزش های خودمون محسوب میشه.
    من اصلا متوجه نمیشم که انتخاب یک اواتار فاقد حجاب چرا دهن کجی به ارزشهاست؟
    فرضا منه نوعی پوشش خودمو دارم در واقعیت چیزی که شما از اون به عنوان عامله به انحراف نرفتن جامعه یاد میکنید!
    خب فرض اینجا بیام عکس فلان بازیگره خارجی رو بزارم ایا قراره کسی به انحراف کشیده بشه؟ایا اون اواتار من هستم؟ اون کسی که قراره تحریک بشه ایا نمیفهمه که این یک چهره مشهوره میتونه اواتاره هزار نفر دیگه هم باشه!
    یوقت هست اون اواتار ناجوره یعنی نیمه برهنه و بدتر از اون هست خب این اصلا فرای یک شخصیت محترم هست سوای اینکه فرد باحجاب هست یا بیحجاب
    ولی از نظر من یک بازیگر سینما در یک پوشش عادی به هیج عنوان دهن کجی به احدی نیست!
    مشکل ما اینجاست به همه چیز با دیده ی افراط نگاه میکنیم

11. 9 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

من اصلا متوجه نمیشم که انتخاب یک اواتار فاقد حجاب چرا دهن کجی به ارزشهاست؟
    فرضا منه نوعی پوشش خودمو دارم در واقعیت چیزی که شما از اون به عنوان عامله به انحراف نرفتن جامعه یاد میکنید!
    خب فرض اینجا بیام عکس فلان بازیگره خارجی رو بزارم ایا قراره کسی به انحراف کشیده بشه؟ایا اون اواتار من هستم؟ اون کسی که قراره تحریک بشه ایا نمیفهمه که این یک چهره مشهوره میتونه اواتاره هزار نفر دیگه هم باشه!
    یوقت هست اون اواتار ناجوره یعنی نیمه برهنه و بدتر از اون هست خب این اصلا فرای یک شخصیت محترم هست سوای اینکه فرد باحجاب هست یا بیحجاب
    ولی از نظر من یک بازیگر سینما در یک پوشش عادی به هیج عنوان دهن کجی به احدی نیست!
    مشکل ما اینجاست به همه چیز با دیده ی افراط نگاه میکنیم
    آواتار بیانگر احساسات یک فرد هست یا نه؟
    دلیلی پشت انتخاب آواتار هست یا نه؟

وقتی خانمی که در واقعیت چادر یا مقنعه داره و بهش عقیده هم داره، میاد تو فضای مجازی آواتارهایی میذاره که باد لای موها پیچیده و چهره یک نفر آرایش شده به نمایش گذاشته شده و... یعنی این اتفاقات رو دوست داره ولی در واقعیت به خاطر محدودیت های حجاب طرفش نمیره و این یعنی دهن کجی به باور خودش.

در ضمن من این رو در مورد افرادی گفتم که در واقعیت به این چیزا مقید هستن ولی ته دلشون دوست دارن کارای دیگری هم بکنن که فضای مجازی این فرصت رو بهشون میده.
    وگرنه اونیکه واقعیت و مجازیش مثل همه، مورد بحث من تو این مورد خاص نیست.
    کسی که در واقعیت اعتقادی به حجاب نداره و تو مجازی هم نداره، شامل این تناقض رفتاری که مثال زدم نمیشه.

13. این کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن درخواست نرم افزار ALI . R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

وقتی خانمی که در واقعیت چادر یا مقنعه داره و بهش عقیده هم داره، میاد تو فضای مجازی آواتارهایی میذاره که باد لای موها پیچیده و چهره یک نفر آرایش شده به نمایش گذاشته شده و... یعنی این اتفاقات رو دوست داره ولی در واقعیت به خاطر محدودیت های حجاب طرفش نمیره و این یعنی دهن کجی به باور خودش.
    سلام. دوست عزیز شما بر چه اساسی میگید که این اتفاقات رو دوست داره ؟ آیا همه اینطورین؟ بله اینو قبول دارم که شاید عده ای اینطوری فکر کنن ولی نمیشه گفت همه اینطورین.

در کل به نظر من تو فضای مجازی هم هر کسی خودش میدونه که داره چکار میکنه و اونم برمیگرده به شخصیت خودش مثل دنیای واقعی. و به نظرم بهتره که بیشتر از اینا در این مورد بحث نکنیم...

15. 2 کاربر از ALI . R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه IR Brand's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

سلام. دوست عزیز شما بر چه اساسی میگید که این اتفاقات رو دوست داره ؟ آیا همه اینطورین؟ بله اینو قبول دارم که شاید عده ای اینطوری فکر کنن ولی نمیشه گفت همه اینطورین.

در کل به نظر من تو فضای مجازی هم هر کسی خودش میدونه که داره چکار میکنه و اونم برمیگرده به شخصیت خودش مثل دنیای واقعی. و به نظرم بهتره که بیشتر از اینا در این مورد بحث نکنیم...
    باهات کاملا موافقم

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

برای این میگم دوست داره که انتخاب آواتار یک عمل جبری نیست و عمل اختیاریه و عمل اختیاری هم بدون دوست داشتن انجام نمیشه.
    ضمنا من نگفتم هرچی ما دوست داریم دیگران باید عمل کنن که شما میگی هر فردی خودش میدونه.
    فقط گفتم این یک تناقض رفتاریه، حالا اگر فرضا شما در واقعیت طرفدار پرسپولیسی اینجا آواتار استقلال میذاری و میگی این تناقض نیست نظر شماست.
    همانطور که کسی که در واقعیت به حجاب اعتقاد داره اما در مجازی هیچ اعتقادی نداره از نظر من تناقضه.

18. این کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •