تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 15 از 15

نام تاپيک: آموزش درست کردن غذاهای زود پخت و سریع یا محلی

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

از اونجایی که من به پیتزا علاقه زیادی دارم روش پخت پیتزا رو میگم . یک نکته ای که داره و باعث خوشمزه تر شدن اون میشه رو هم عنوان میکنم تا تفاوتش رو متوجه بشین.

مواد لازم : نان پیتزا - پنیر پیتزا - سس گوجه یا رُب - سوسیس , کالباس , فلفل دلمه ای , قارچ به مقدار لازم

اول از هر چیزی کالباس , سوسیس , فلفل دلمه ای و قارچ رو خرد کنید و توی یک ماهی تابه بریزین و با روغن سرخ کنید . هر وقت از بیرون پیتزا گرفتم تا حالا ندیدم که این کار رو انجام بدن . ولی من وقتی میخوام خودم پیتزا درست کنم این کار رو میکنم و واقعا مزه پیتزا عالی میشه
    این روش ابداعی خودم بود و یک بار که از این روش استفاده کردم متوجه شدم که چقدر مزه اون متفاوت و خوب شده.

دوم یک نان پیتزا آماده میکنیم توی بشقاب بعد مقداری سس گوجه یا در صورت عدم دسترسی به سس از رُب گوجه استفاده میکنیم . بعد با قاشق اون رو کاملا روی نان پیتزا پخش میکنیم تا کل نان به رنگ قرمز بشه.
    بعد از اون مقداری پنیر پیتزا روی نان میریزیم و اون رو هم مثل سس بر روی نان خوب پخش میکنیم تا کل اون رو پوشش بده .

مرحله بعد اون مخلفات پیتزا (سوسیس و کالباس و ...) که سرخ کرده بودیم رو روی نان میریزیم و بعدش دوباره پنیر پیتزا به اون اضافه میکنیم . مقدار پنیر پیتزا هم به خودتون بستگی داره . بعضی ها کم میریزن و بعضی ها (مثل خودم) زیاد .
    دوباره یک مقدار سس میزنیم و بعد میذاریم توی فر یا فلیور تا پخته بشه . وقتی رنگ پنیر به زرد یا نارنجی رسید نشون میده که پیتزا آماده است و میتونین اون رو بردارین . فقط باید بالای سرش بایستین که یک موقع نسوزه .

من هر موقع توی خونه تنها میشم سریع بساط پیتزا رو ردیف میکنم .
    Last edited by B3HZ@D; 02-10-2012 at 12:56.

2. 7 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mefmef's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

دوستان سلام
    بادمجان را پوست کنده بشکل ورقه نازک برش بدین و سرخ کنین
    سپس گوجه رو هم به همین شکل برش بدین و سرخ کنید
    بعد بادمجان ها رو ته یه ماهیتابه بچینین و روش گوجه هایی رو که سرخ کردین قرار بدین
    ماهیتابه که داغ شد بادمجان ها روغن پس می دن
    حالا متناسب با گوجه ها و بادمجان تخم مرغ اضافه کنید
    وقتی تخم مرغ ها پخت می تونید نمک و فلفل هم اضافه کنید
    دقت کنید بادمجانها و گوجه ها باید خیلی نازک برش داده بشه

4. 3 کاربر از mefmef بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن کنسول aha2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    In Games

پيش فرض

دوستان سلام
    بادمجان را پوست کنده بشکل ورقه نازک برش بدین و سرخ کنین
    سپس گوجه رو هم به همین شکل برش بدین و سرخ کنید
    بعد بادمجان ها رو ته یه ماهیتابه بچینین و روش گوجه هایی رو که سرخ کردین قرار بدین
    ماهیتابه که داغ شد بادمجان ها روغن پس می دن
    حالا متناسب با گوجه ها و بادمجان تخم مرغ اضافه کنید
    وقتی تخم مرغ ها پخت می تونید نمک و فلفل هم اضافه کنید
    دقت کنید بادمجانها و گوجه ها باید خیلی نازک برش داده بشه
    سلام
    این که یه نمه پودر سیر بزنی میشه میرزا قاسمی

6. 2 کاربر از aha2012 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

سلام....
    سیب زمینی رو قاچ قاچ کنین مثل این چیپس خلالی ها!(همون خلالی کنین...)
    بعد خوب بذارید سرخ که شد توش یکی دوتا تخم مرغ بریزید( من معمولا همون یکی می‌ریزم چون خوشم نمیاد از تخم مرغ!)... بعدش هم زردچوبه وفلفل به مقدار کافی(فلفل رو من زیاد می‌ریزم که بقیه نمیخورن! ولی خودم عاشق فلفل یزاد تو غذام!!...)
    خیلی خوشمزه هستش و بسیار هم پر‌انرژی دیگه...

حالت بعدی، اینه که سیب زمینی رو لایه لایه(کلفت) مثل این چیپس های معمولی ببری، بعد بندازی تو تابه با چند تا گوجه که به همین شکل اونها هم بریده شدن... بعد از نیم ساعت و اینا، اگر دوست داشتین میتونین پیاز و اینا رو هم اضافه کنین...(کلا من طبق معمول فلفل اضافه میکنم) و یه غذای بسیار خوشمزه میشه...

سیب زمینی رو همونجوری با پوستش میذارین بپزه... وقتی که اونقد نرم شده بود که بشه دسته‌ی قاشق رو بدون فشار زیاد بکنی تو سیب زمینی، در میارین و پوستش رو می‌کنین(راحت میاد...) و بعد میریزین توی یه دیگ یا ماهیتابه و تا میتونین میکوبین....
    بعدش با مقدار نسبتا زیادی روغن و زردچوبه میذارید که خوب سرخ؟! بشه یا همچین چیزی.... خوشد شکل زیبایی میگیره و بعد از اماده شدن، میشه با گوجه(داداش، گوجه رو نپزی ها! همینجوری خام!).... خوردش.... واقعا خوشمزه‌میباشه و پر انرژی....

کار بعدی، اینه که سیب زمینی رو طبق همون مراحل بالا درست کنی و پوستش رو بکنی، بعد تخم مرغ اب‌پز رو هم باهاش قاطی کنی و با زردچوبه بذاری باز با روغن تو ماهیتابه بپزه..... با گوجه میخوری اصلا در حد تیم ملی!!!!

اگر هم که دم دستتون بود، میتونین کفتری گنجیشکی چیزی شکار کنین و بخورین!(فقط باید تعداد بالا باشه مثلا 4-5 تا گنجیشک و یا دو تا کبوتر برای یه نفر.....) کباب بسیار خوشمزه‌ای داره که برای کوهنور های اسلحه‌بدست خیلی خوبه...

با همه‌ی اینا، نمک به مقدار زیاد بسیار بسیار زیاد میچسبه و حال میده!

8. 2 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

راستی کسی در مورد سر گنجشکی چیزی نگفت.به نظر من خیلی خوشمزه هست.اگر توی غذاساز درست بشه که خیلی راحت تر هست
    یه پیاز رو توی غذا ساز یا با دست رنده میکنیم
    به اندازه ای که دوست داریم بهش گوشت چرخ کرده اضافه میکنیم .نمک و فلفل و زردچوبه هم اضافه میکنیم و هم میزنیم
    بعد داخل ماهی تابه روغن میریزیم و گوشت ها رو گردالی گردالی میکنیم (مثلا 2برابر فندق) توی ماهی تابه کمی تفت میدهیم.بعد یه کمی پیاز هم سرخ میکنیم.بعد توش اب و رب و سیب زمینی مکعبی شده میریزیم سیب زمینی ها که پخت غذا اماده هست.توش نان تلیت میکنند و مثل اب گوشت میخورند

این همینجوری خیلی خوشمزه میشه ولی برای بهتر شدنش میشه هویج و فلفل دلمه ای هم توی ابش ریخت

10. 2 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •