تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 12 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 112

نام تاپيک: آیا UDK یک Mod ساز است ؟!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

شما بیا همین unreal Development Kit رو واسه ما ترجمه کن ببینیم معنیش چیه ؟ من نمی دونم شما ها چرا اینجوری هستید . من صد دفعه شاید هم هزار دفعه گفتم تا از چیزی مطمئن نشدید نیاین اینجا کل بچه ها رو گمراه نکنید.
    اون ادیتور بهش می گن UDKEditor که توی خود انریل انجین 3 بهش می گن UE Editor حالا من نمی دونم شما به چی می گی udk بگو ما بفهمیم.
    SDK: مخفف Software Development Kit به معنی یه "کیت (بسته ی لوازم) توسعه ی نرم افزار". مجموعه ای از توابع و یا کتابخانه های کامپایل شده ای است که به منظور خاصی استفاده میشه.
    UDK: همون Unreal SDK هست. یعنی مجموعه ای از توابع و یا کتابخانه های کامپایل شده ای که به منظور توسعه ی بازی با استفاده از موتور Unreal Engine استفاده میشه.
    پس این گواه بر این هست که UDK یه مودساز نیست.
    البته معمولا تو این SDK ها ابزار هایی هم قرار میدن. مثل UDK-Editor. یا مثل particleed تو HGE و ....

مگه من نگفتم این سورس انجین ها چه استفاده ای دارن؟
    خب تو بازی های مستقل چندان کاربردی نداره. ولی تو بازی های AAA اگه نباشه تقریبا یه فاجعه حساب میشه. اگه خواستید بگید تا بگم چرا، بحثش طولانیه.

در ضمن ساپورت چی چیش خوب نیست؟
    UDK در حد خودش ساپورت خوبی داره ولی باز هم واسه بازی های AAA مناسب نیست. اینم مثل بالا اگه خواستید بگید تا توضیح بدم چرا.

اگه قرار بر حرف شما هم باشه پس نسخه دزدی موتور GameBryo هم انجین نیست و یه ماد سازه.
    حالا خوبه من کلی دفاعانه نوشتم که UDK مادساز نیست!! تازه گفتم تو UDK + خود UE3 یکسری چیز میز هم اضافی داره!

در ضمن در مورد اینکه گفتی نمی شه باهاش بازی ساخت:
    من گفتم نمیشه بازی یه درست حسابی ساخت.

در اخر اگه می خوای بحث کنی لطفا بیا تخصصی بحث کن نه اینکه مثل پست بالات باشه . من کاملا اماده بحث کردنم
    اگه بد گفتم ببخشید. زیاد فن کلام ندارم.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

SDK: مخفف Software Development Kit به معنی یه "کیت (بسته ی لوازم) توسعه ی نرم افزار". مجموعه ای از توابع و یا کتابخانه های کامپایل شده ای است که به منظور خاصی استفاده میشه.
    UDK: همون Unreal SDK هست. یعنی مجموعه ای از توابع و یا کتابخانه های کامپایل شده ای که به منظور توسعه ی بازی با استفاده از موتور Unreal Engine استفاده میشه.
    پس این گواه بر این هست که UDK یه مودساز نیست.
    البته معمولا تو این SDK ها ابزار هایی هم قرار میدن. مثل UDK-Editor. یا مثل particleed تو HGE و ....

خب تو بازی های مستقل چندان کاربردی نداره. ولی تو بازی های AAA اگه نباشه تقریبا یه فاجعه حساب میشه. اگه خواستید بگید تا بگم چرا، بحثش طولانیه.

UDK در حد خودش ساپورت خوبی داره ولی باز هم واسه بازی های AAA مناسب نیست. اینم مثل بالا اگه خواستید بگید تا توضیح بدم چرا.

حالا خوبه من کلی دفاعانه نوشتم که UDK مادساز نیست!! تازه گفتم تو UDK + خود UE3 یکسری چیز میز هم اضافی داره!

من گفتم نمیشه بازی یه درست حسابی ساخت.

اگه بد گفتم ببخشید. زیاد فن کلام ندارم.
    یه چیزی من از کجا باید بفهمم که AAA چیه؟ این اصطلاح ها رو فکر کنم توی کل دنیا فقط ایرانی ها میارن . یادمه توی اپیک یه یارو ایرانی گفته بود Fps خارجی ها ابرو واسش نذاشتن .
    شما بلاخره نگفتی UDK چه چیزی کم داره؟
    شما که می خوای توضیح بدی بده چرا نظر من رو می پرسی
    در ضمن شما بگو چه جور بازی نمیشه باهاش ساخت . نه اصلا چه جور بازی نمی تونی باهاش بسازی؟
    Last edited by silsin; 25-03-2011 at 20:18.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

یه چیزی من از کجا باید بفهمم که AAA چیه؟
    به چیزی که دارای کیفیت بالایی باشه میگن AAA. البته معانی دیگری هم داره ولی یکیش اینه.

این اصطلاح ها رو فکر کنم توی کل دنیا فقط ایرانی ها میارن
    AAA, or Triple-A, may be a three-letter acronym or may just mean something that is high-quality, premier, or excellent.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    یادمه توی اپیک یه یارو ایرانی گفته بود Fps خارجی ها ابرو واسش نذاشتن.
    نمی دونم اونجا موضوع چی بوده که اینجوری شده ولی اینطور نیست.
    First-person shooter (FPS) is a video game genre which centers the gameplay around ...
    کد:
    شما بلاخره نگفتی UDK چه چیزی کم داره؟
    اون چیز هایی که واسه من فعلا روشنه سورس و ساپورت خوب هست. شاید چیز های دیگری هم باشه که من فعلا اطلاعی ندارم.

شما که می خوای توضیح بدی بده چرا نظر من رو می پرسی
    گفتم شاید در همون حد که گفتم این چیزا بیشتر واسه بازی های AAA هست براتون کفایت کنه.

در ضمن شما بگو چه جور بازی نمیشه باهاش ساخت . نه اصلا چه جور بازی نمی تونی باهاش بسازی؟
    اگر کسی بخواد انجینی درست کنه که همه جور بازی بشه باهاش میتونه این کار رو بکنه. اما تو بازی سازی یه چیزی به اسم Optimization هست که خیلی مهمه که جلو ی اینکار رو تقریبا میگیره. البته چیز های دیگری هم هست.
    بین انجین ها Unreal Engine 3 بهترین وضعیت رو در این مورد داره. یعنی انقدر ساختارش خوبه که تقریبا اکثر نوع های بازی رو میشه باهاش ساخت. ولی مثلا کسی نمیاد با Unreal Engine بازیه استراتژیک درست کنه.
    و در مورد UDK، شما تقریبا نمی تونی هیچ بازیه AAA ای رو با این UDK رایگانی که واسه دانلود گزاشته شده درست کنی. یه جورایی بیشتر واسه آشنایی افراد هست با موتور های بزرگ تا ساختن بازی! هر چند واسه بازیه های مستقل خیلی چیز خوبی هست و میشه گفت تقریبا چیزی کم نداره، البته در سبک خودش.

پروفشنال MARTIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    ایران عزیز,مازندران

پيش فرض

به نظر من در ایران سرمایه گذاری در حد بازی های AAA نیست و به زودی هم نخواهد بود و همین udk کفایت می کند بلکه زیاد هم است.(هر موقع رسید به این بحث ها بپردازید)
    کلا منظورم اینه که بحث بی فایده ای است و وقت خود را تلف نکنید...

در مورد این که مد ساز است یا نه مهم اینه که می شه یه بازی کامل باهاش ساخت (کلا مد که یه چیز دیگه ای...) و این کافیه و پس
    کلا منظورم اینه که بحث بی فایده ای است و وقت خود را تلف نکنید...

در کل نظر شخصی من این بود.

5. 2 کاربر از MARTIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

کد:
    اون چیز هایی که واسه من فعلا روشنه سورس و ساپورت خوب هست. شاید چیز های دیگری هم باشه که من فعلا اطلاعی ندارم.

اگر کسی بخواد انجینی درست کنه که همه جور بازی بشه باهاش میتونه این کار رو بکنه. اما تو بازی سازی یه چیزی به اسم Optimization هست که خیلی مهمه که جلو ی اینکار رو تقریبا میگیره. البته چیز های دیگری هم هست.
    بین انجین ها Unreal Engine 3 بهترین وضعیت رو در این مورد داره. یعنی انقدر ساختارش خوبه که تقریبا اکثر نوع های بازی رو میشه باهاش ساخت. ولی مثلا کسی نمیاد با Unreal Engine بازیه استراتژیک درست کنه.
    و در مورد UDK، شما تقریبا نمی تونی هیچ بازیه AAA ای رو با این UDK رایگانی که واسه دانلود گزاشته شده درست کنی. یه جورایی بیشتر واسه آشنایی افراد هست با موتور های بزرگ تا ساختن بازی! هر چند واسه بازیه های مستقل خیلی چیز خوبی هست و میشه گفت تقریبا چیزی کم نداره، البته در سبک خودش.
    خب شما که کار رو بدتر کردی . اگر AAA به همبن معنایی که شما گفتی باشه . باز دلیل بر این موضوع نمی شه که نمی شه با udk هر چیزی رو ساخت . شما بگو چه ابزار ها چه محدودیت ها چه کار هایی می خوای واسه ساخت یه بازی AAA بکنی که نمی تونی ؟
    شما گفتی که نمی شه باهاش هر نوع بازی رو ساخت دیگه. چون شما انریل انجین رو گفتی:
    استراتژیک Tom Cloncy End War
    کد:
    سوم شخص epic Gears Of Ware
    کد:
    اول شخص Bioshock
    کد:
    اینم دوبعدی یا همون SidScroll بازی Alien Breed 3
    کد:
    تا دلت بخواد می تونم بازی برات مثال بزنم . پس نگو نمیشه.
    در اخر هم بازم سوالم رو تکرار می کنم . شما چه ابزاری واسه ساخت چه نوع بازی نیاز داری که اینجا نداری؟

آخر فروم باز NINJA0098's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    شاهی (مازندران)

پيش فرض

خوب با اجازه ی همه منم یه نظری بدم:
    udk یه انجین بازی سازیه چون کلا وبژگی هاش با یه ادیتور برای ساخت ماد متفاوته.
    در مورد این که نمیشه باهاش یه بازی AAA ساخت هم تا حدی درسته و البته تا حد بیشتری اشتباه.چون میشه با این انجین همچین بازی ساخت (از لحاظ کیفیت) منتها لیسانس استفاده از این انجین مناسب بازی های AAA نیست. چون 20 یا 25 درصد فروش برای شرکتی که همچین بازی میسازه خیلی زیاده.
    بگذریم کلا سوال درستی نیست و اونایی که هنوز با این موضوع مشکل دارن کسایین که نمیتونن پیشرفت خودشون و دیگرانو ببینن.خوب حالا یه چیزی شده و بهترین انجین دنیا رو رایگان بهتون دادن چرا غر میزنین(خطاب به همون جور آدما).

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

به نظر من در ایران سرمایه گذاری در حد بازی های AAA نیست و به زودی هم نخواهد بود و همین udk کفایت می کند بلکه زیاد هم است.(هر موقع رسید به این بحث ها بپردازید)
    قبل از سرمایه گذاری باید بیشتر شبهات برطرف بشه!

خب شما که کار رو بدتر کردی . اگر AAA به همبن معنایی که شما گفتی باشه . باز دلیل بر این موضوع نمی شه که نمی شه با udk هر چیزی رو ساخت . شما بگو چه ابزار ها چه محدودیت ها چه کار هایی می خوای واسه ساخت یه بازی AAA بکنی که نمی تونی ؟
    این UDK ای که رایگان هست و ما استفاده می کنیم احتمالا همون UDK ای هست که خود Epic استفاده میکنه. Unreal Engine هم توی UDK وجود داره. ولی UDK ی رایگان تا اونجا که من میدونم فقط سورس توش نیست.

شما گفتی که نمی شه باهاش هر نوع بازی رو ساخت دیگه. چون شما انریل انجین رو گفتی
    بله نمیشه هر نوع بازی ای رو ساخت.
    کد:
    دلت بخواد می تونم بازی برات مثال بزنم . پس نگو نمیشه.
    هنوز هم میگم با UE3 نمیشه هر نوع بازی رو ساخت و بدون سورس و ساپورت خوب نمیشه تقریبا هیچ بازیه AAA ای رو ساخت.
    Tom Cloncy EndWar یه شکل جدید از بازی های استراتژیک هست. از طرف دیگه شما مثلا بازیه استراتژیکی مثل Starcraft II رو با این یکی می کنید؟ همونطور که گفتم میشه انجینی داشت که همه جور بازی بشه باهاش ساخت ولی اینطوری یکسری Optimization ها و چیز های دیگه از دست میره که جلوی ساخت بازی ای مثل Starcraft II رو با Unreal Engine میگیره. از طرف دیگه Tom Cloncy EndWar هم سورس و ساپورت اپیک رو در اختیار داشته و معلوم نیست که چقدر تغییرات ایجاد کردند یا کد اضافه کردند.

سوم شخص epic Gears Of Ware
    بله تو سوم شخص توانایی خوبی داره. Mass Effect 2 هم، تقریبا مثل Gears of war هست. با این حال epic واسه ساخت gears of war تقریبا هم وزن خود Unreal Engine کد اضافی نوشته.

اول شخص Bioshock
    این هم مثل gears of war

در اخر هم بازم سوالم رو تکرار می کنم . شما چه ابزاری واسه ساخت چه نوع بازی نیاز داری که اینجا نداری؟
    مثلا بازی های RPG نیاز به یک کنترل کننده ی داستان دارند که اینجا نیست و باید یکی نوشت. البته این مورد راحت تر از موارد دیگه حل میشه. چون زیاد لازم نیست خود انجین دستکاری بشه.
    ولی در مورد بازیه Red dead redemption چطور؟ هزاران خط از انجین باید تغییر کنه. صد ها چیزمیز باید اضافه بشه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه pezhmax's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

خوب حالا شما بفرمایید به فرض محال اگه ما تو ایران بخواهیم یه بازی به قول شما AAA بسازیم، چه گلی باید به سرمون بگیریم.

فقط جان مادرت حرف موتورهای Open Source رو نزن که همشون مفت گرونن.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

خوب حالا شما بفرمایید به فرض محال اگه ما تو ایران بخواهیم یه بازی به قول شما AAA بسازیم، چه گلی باید به سرمون بگیریم.
    راستش من تجربش رو ندارم! تا حالا هم بهش فکر نکردم که دقیقا چه چیز هایی نیاز داره.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

قبل از سرمایه گذاری باید بیشتر شبهات برطرف بشه!

این UDK ای که رایگان هست و ما استفاده می کنیم احتمالا همون UDK ای هست که خود Epic استفاده میکنه. Unreal Engine هم توی UDK وجود داره. ولی UDK ی رایگان تا اونجا که من میدونم فقط سورس توش نیست.

بله نمیشه هر نوع بازی ای رو ساخت.
    کد:
    هنوز هم میگم با UE3 نمیشه هر نوع بازی رو ساخت و بدون سورس و ساپورت خوب نمیشه تقریبا هیچ بازیه AAA ای رو ساخت.
    Tom Cloncy EndWar یه شکل جدید از بازی های استراتژیک هست. از طرف دیگه شما مثلا بازیه استراتژیکی مثل Starcraft II رو با این یکی می کنید؟ همونطور که گفتم میشه انجینی داشت که همه جور بازی بشه باهاش ساخت ولی اینطوری یکسری Optimization ها و چیز های دیگه از دست میره که جلوی ساخت بازی ای مثل Starcraft II رو با Unreal Engine میگیره. از طرف دیگه Tom Cloncy EndWar هم سورس و ساپورت اپیک رو در اختیار داشته و معلوم نیست که چقدر تغییرات ایجاد کردند یا کد اضافه کردند.

بله تو سوم شخص توانایی خوبی داره. Mass Effect 2 هم، تقریبا مثل Gears of war هست. با این حال epic واسه ساخت gears of war تقریبا هم وزن خود Unreal Engine کد اضافی نوشته.

این هم مثل gears of war

مثلا بازی های RPG نیاز به یک کنترل کننده ی داستان دارند که اینجا نیست و باید یکی نوشت. البته این مورد راحت تر از موارد دیگه حل میشه. چون زیاد لازم نیست خود انجین دستکاری بشه.
    ولی در مورد بازیه Red dead redemption چطور؟ هزاران خط از انجین باید تغییر کنه. صد ها چیزمیز باید اضافه بشه.
    ببینم شما عکس میاری نباید منبع هم بزاری ؟ این عکس چی رو ثابت می کنه ؟ چی رو می تونه ثابت کنه؟
    دوم انریل انجین رو خود اپیک ساخته باز میاد واسه Gears Of war انجینش رو تغییر بده؟ شما بر چه سندی داری می گی که اینا انجین رو تغییر دادن ؟ خب شما بگو چه ابزاری نداره که شما می خوای بهش اضافه کنی ؟ اساس این انجین بازی های اول شخص حالا وقتی می تونه بازی های مختلف تولید کنه شما داری اشکال می گیری؟
    در ضمن لطفا بهم توضیح بده که کنترل کننده داستان چیه؟
    کلا می گم بازی Red Dead Redemption چه ربطی به انریل انجین داره ؟ اون رو که با موتور بازی gta ساختن ؟
    در ضمن باز هم می گم تمرکز انریل انجین روی ساخت بازی های اول شخصه حالا ملت میان باهاش بازی های مختلف میسازن دلیل نشده که شما بیای به کل سیستم اشکال بگیری .
    اضافه کردن ابزار دلیل بر کمبود اون نیست . این شرکت ها ابزر ها رو اضافه میکنند که کارشون راحتتر بشه .
    در کل من به هیچ وجه نمی خوام از محصولی دفاع کنم .اما من تنها اشکالی که از این محصول می گیرم اینه که ما نمی تونیم به اون ابزاری اضافه کنیم . که این مسلمه هیچ وقت یه شرکت نمیاد این کار رو بکنه چون امکان که نه صد درصد محصول Unreal Engine 3 سقوط خواهد کرد چون حتی امکان داره برنامه نویسان دنیا محصولی بسیار قدرتمند تر تولید کنند در ضمن اپیک هیچ وقت نگفته که انجین Udk اپن سورسه .پس می شه مصداق حرف شما رو با ویندوز و لینوکس مشابه کرد. اگه قرار بر حرف شما باشه ویندوز چون اپن سورس نیست و ما نمی تونیم ابزار های خودمون رو بهش اضافه کنیم پس باید کنار گذاشته بشه و لینوکسی که اوپن سورسه باید جایگزین بشه.
    باز هم تکرار می کنم اضافه کردن ابزار دلیل بر محدودیت اون محصول نیست .بازی Mirror Edge بهش یه سیستم نور پردازی جدید اضافه شده چون سازندگان می خواستند بزی به این صورت بشه .در ضمن انجین UDK که از هیچ اطلاعات Native cod خودش رو نمی گیره حتما توی خود کدها هست پس شاید ما بلد نیستیم به اون دسترسی پیدا کنیم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •