تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 25

نام تاپيک: برای کار طراحی و چاپ چه مانیتوری بخرم ؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سلام
    متشکرم از پاسخهای شما.

بین 300 تا 350 . نهایتا 375 .
    با این بودجه محصول مطلوبی نمی تونید تهیه کنید.

راستی یک سوال دیگر :
    هرچند کیفیت نمایشی LED ها مطمئنا بهتر از LCD ها است ولی آیا برای هدف من تفاوتی هم می کنند که LED برتری داشته باشد ؟
    لطفا نظرتان را در مورد این مانیتور هم بفرمایید Samsung XL2370

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    فقط قیمت جدید آن و اینکه اصلا در بازار موجود هست یا نه را نمی دانم :

کد:
    برای هدف شما تفاوتی نمی کنه، به خصوص زمانی که اون مانیتور LED ؛ Edge-lit هم باشه (مثل همین Samsung XL2370) ... محصولات حرفه ای این کار هم اکثرا LED نیستند.
    +

این Samsung XL2370 محصول خوبیه، ولی یک محصول فوق العاده نسبت به بقیه نیست و حتی ارزش تفاوت قیمتی رو هم که با مدل های پایین تر داره، نداره . البته با این قیمت چیز بهتری هم پیدا نمی کنید.

منم زیاد درباره نقدهای بی پایه و اساس xl2370 شنیدم
    اگه پست های قبلیه من یا پستهایی که تو تاپیکهای دیگه دادم رو بخونید متوجه منظورم میشید
    مثلا یه بنده خدایی میگفت این مانیتور چشم رو خراب میکنه
    در صورتیکه هنوز چند ماه نیست که این مانیتور اومده بیرون اونوقت طرف خودش که الجی مثلا 2286 یا 2261 یا فلان مدل رو داره مرتب سعی در خراب کردن این مانیتور داره
    چی بهش میرسه نمیدونم، انگار نماینده الجی کره بهش مدال میده،
    یا اینکه همین موردی که شما فرمودید گفتن:رو کاغذ خوبه ولی‌ تو عمل این توری نیست این حرف یعنی چی آخه؟؟؟؟؟؟؟
    الجی ها رو کاغذ خوبن؟
    بنظرم تو این دسته مانیتورها 2370 جزء بهترین هاست

برای اطلاع همه دوستان هم میگم معتبرترین ریویو ها تو نت مربوط به xl2370 هستش
    اونم ریویو های فنی و حساب شده
    نه اینکه چشمو خراب میکنه،یا چرا رو کاغذ فلانه و اینا....
    ریویو هایی با مباحث فنی و کاربردی که هرکسی بخونه کاملا قضیه دستش میاد
    صحبت های بی پایه و اساس درباره این سری سامسونگ خیلی زده میشه (خرابی زیاد، اذیت کردن چشم، عمر پایین، روشنایی نامناسب، ...) ، ولی روی این مدل تبلیغ بیخود زیاد صورت گرفته و آش دهن سوزی نسبت به بقیه نیست ... گرچه میشه لقب "بهترین تصویر" رو در رده زیر 350 محصولات بازار بهش داد (فقط بهترین تصویر، نه بهترین از همه نظر) ، ولی اختلاف محسوسی هم با بقیه نداره.

البته محصول های LG هم همین هستن ... هیچ کدوم برتر مطلق نیستند و توی بعضی فاکتورها هر کدوم بهتر عمل کردند.

آخر فروم باز alpha007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با این بودجه محصول مطلوبی نمی تونید تهیه کنید.

برای هدف شما تفاوتی نمی کنه، به خصوص زمانی که اون مانیتور LED ؛ Edge-lit هم باشه (مثل همین Samsung XL2370) ... محصولات حرفه ای این کار هم اکثرا LED نیستند.
    +

این Samsung XL2370 محصول خوبیه، ولی یک محصول فوق العاده نسبت به بقیه نیست و حتی ارزش تفاوت قیمتی رو هم که با مدل های پایین تر داره، نداره . البته با این قیمت چیز بهتری هم پیدا نمی کنید.

صحبت های بی پایه و اساس درباره این سری سامسونگ خیلی زده میشه (خرابی زیاد، اذیت کردن چشم، عمر پایین، روشنایی نامناسب، ...) ، ولی روی این مدل تبلیغ بیخود زیاد صورت گرفته و آش دهن سوزی نسبت به بقیه نیست ... گرچه میشه لقب "بهترین تصویر" رو در رده زیر 350 محصولات بازار بهش داد (فقط بهترین تصویر، نه بهترین از همه نظر) ، ولی اختلاف محسوسی هم با بقیه نداره.

البته محصول های LG هم همین هستن ... هیچ کدوم برتر مطلق نیستند و توی بعضی فاکتورها هر کدوم بهتر عمل کردند.
    با این وجود تا 400 تومان چی میتونی پیشنهاد بدی؟
    من تو این مدت چند تا مانیتور پنل ips رو امتحان کردم
    درسته مانیتورهای ردیفی بودن برای کارای طراحی و گرافیک، اما برای بازی به دلیل نیاز به سرعت پاسخگویی پایین شاید مناسب نباشن
    اصلا نیازی هم به این مانیتورها احساس نمیشه
    1100000 تومان برای مانیتور واقعا زیاده
    مبالغ بالاتری هم هست
    بگذریم.......
    شما تا 400 تومان از الجی یا سام یا برندهای دیگه چی پیشنهاد میدی؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

با این وجود تا 400 تومان چی میتونی پیشنهاد بدی؟

شما تا 400 تومان از الجی یا سام یا برندهای دیگه چی پیشنهاد میدی؟
    همونطور که توی پست قبلی هم گفتم:
    البته با این قیمت چیز بهتری هم پیدا نمی کنید.
    برای کار ایشون با اینکه مانیتور رزولوشن مناسبی هم نداره ولی محصول بهتری نیست. اگه استفاده چیز دیگه باشه (مثلا بازی) گزینه های دیگه ای هم وارد میشن.

من تو این مدت چند تا مانیتور پنل ips رو امتحان کردم
    درسته مانیتورهای ردیفی بودن برای کارای طراحی و گرافیک، اما برای بازی به دلیل نیاز به سرعت پاسخگویی پایین شاید مناسب نباشن
    مانیتور های IPS هم داریم که از نظر زمان پاسخگویی ضعف محسوسی نداشته باشند و شاید از خیلی از این TN های به اصطلاح 2 یا 5 میلی ثانیه هم بهتر باشن، ولی خب به کل خرید IPS برای بازی به سه دلیل کاملا بی معنیه:

1. مهمترین فاکتورهای مانیتور برای بازی Response Time و Input Lag هستند، که IPS / VA ها در هر دو نسبت به TN های خوب و درجه یک ضعیف تر هستند با اینکه قیمت جندین برابر دارند.

2. برای بازی کردن نیازی به اون تفکیک رنگ نیست.

3. سازنده ها بازیها رو با فرض اینکه قراره روی مانیتور TN اجرا بشند طراحی می کنند، و اصلا بازیها نمی تونند از اون قدرت تفکیک بالای مانیتورهای حرفه ای تر استفاده کنند.

+

در این پست صحبتی از "بازی" نشد، و پست قبلی من صحبتی از IPS نکردم، و البته صحبت دربارش در این محدوده بودجه به کل بی معنیه. اگه از محصولات حرفه ای حرف زدم به خاطر این بود که بدون وارد شدن به جزئیات فقط اشاره ای داشته باشم که محصولات حرفه ای هم هستند.

اصلا نیازی هم به این مانیتورها احساس نمیشه
    1100000 تومان برای مانیتور واقعا زیاده
    مبالغ بالاتری هم هست
    بگذریم.......
    بستگی داره چطور به قضیه نگاه کنید. نمی دونم شما چطور یا با چه تجهیزاتی اون چند مانیتور IPS رو امتحان کردید ولی مسلما نیاز بهشون کاملا احساس میشه (اگه نمی شد اینقدر مانیتور IPS توی بازار نمی دیدیم!)

اگه استفاده حرفه ای باشه، 1100 دلار برای یک مانیتور حرفه ای مبلغ به کل ناچیزیه و خیلی بالاتر از این هم کاملا ارزشش رو داره... ولی اگه صرفا برای اینکه بگیم این مانیتورها خوبه قصد خرید داشته باشیم که کلا نباید دنبال این محصولات باشیم. تصویر IPS ها حتی شاید برای خیلی از یوزرهای عادی جذاب هم نباشه.

در کل از بحث تاپیک منحرف نشیم، مانیتور ViewSonic VP2365wb یا Dell 2209WA رو هم در نظر داشته باشید:
    کد:
    کد:
    گرچه اطمینان خاصی دارم در بازار پیدا نمیشن، ولی هر دو برای شما نسبت به XL2370 محصولات کاملا مناسب تری هستند. اگه گذرتون بهشون خورد در خریدشون شک نکنید.

4. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه AhmadVB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Iran , Shiraz

پيش فرض

برای کار ایشون با اینکه مانیتور رزولوشن مناسبی هم نداره ولی محصول بهتری نیست. اگه استفاده چیز دیگه باشه (مثلا بازی) گزینه های دیگه ای هم وارد میشن.
    رزولوشن مناسبی نداره ؟
    1080*1920 رزولوشن کمی هست ؟

اگه استفاده حرفه ای باشه، 1100 دلار برای یک مانیتور حرفه ای مبلغ به کل ناچیزیه و خیلی بالاتر از این هم کاملا ارزشش رو داره... ولی اگه صرفا برای اینکه بگیم این مانیتورها خوبه قصد خرید داشته باشیم که کلا نباید دنبال این محصولات باشیم. تصویر IPS ها حتی شاید برای خیلی از یوزرهای عادی جذاب هم نباشه.
    حق با شماست. کسی که کار حرفه ای می کنه می دونه که تفکیک پذیری رنگ چقدر لازمه. مثلا وقتی روی طیف های نزدیک سفید و طیف های رنگی نزدیک سیاه کار می کنید مشکلات مانیتورهای موجود را کاملا حس خواهید کرد.به عنوان مثال رنگ زرشکی تیره با قهوه ای سیر و یا سورمه ای سیر با چشم خیلی مشخص نیست.
    البته من مجبور شده ام خودم را تا حدی نیز سازگار کنم . بر اسا تجربه و همچنین طراحی با استفاده از کد های رنگ کمی مشکلاتم کمتر شده. ولی خوب مثلا می خواهید یک کار به مشتری نشان دهید که تایید کنه ، اون نمی تونه تصورات و تجربه شما را داشته باشه. بگذریم ...

راستش من اینقدر بودجه ندارم که صرف مانیتور کنم. می خواستم حد اقل در حد توانم انتخاب بهتری داشته باشم.

در کل از بحث تاپیک منحرف نشیم، مانیتور ViewSonic VP2365wb یا Dell 2209WA رو هم در نظر داشته باشید:
    کد:
    کد:
    گرچه اطمینان خاصی دارم در بازار پیدا نمیشن، ولی هر دو برای شما نسبت به XL2370 محصولات کاملا مناسب تری هستند. اگه گذرتون بهشون خورد در خریدشون شک نکنید.
    ببینم می تونم پیداشون کنم ، خبر می دهم.

متشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه ProGamer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

بودجه ام را گفتم !

کسی نظری ندارد ؟
    قیمتش را 345 گیر آوردم. (فکر کنم با ضمانت سام سرویس.)
    می خواهم بروم این را بخرم ها ... !
    دوست عزيز. مسئله LED يا LCD بودن نيست. مسئله نوع پنل هست . نوع پنل اگر TN باشه سيستم تنظيم رنگ مانيتور بايد SRGB باشه. كه 2286 تنها مانيتور با اين تنظيم رنگه
    در غير اينصورت اگه LED با پنل RGB باشه كه رنگ ها خيلي اوت هستن. اگر 2370 براي طراحي ميخواي بخري همون CRT بخري بهتره

7. این کاربر از ProGamer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alpha007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزيز. مسئله LED يا LCD بودن نيست. مسئله نوع پنل هست . نوع پنل اگر TN باشه سيستم تنظيم رنگ مانيتور بايد SRGB باشه. كه 2286 تنها مانيتور با اين تنظيم رنگه
    در غير اينصورت اگه LED با پنل RGB باشه كه رنگ ها خيلي اوت هستن. اگر 2370 براي طراحي ميخواي بخري همون CRT بخري بهتره
    جدا من متوجه نشدم شما چه پدر کشتگی با 2370 داری؟
    راستشو بگو مانیتوره خودت 2286 ه نه؟
    بابا بزار هر کی راه خودشو بره
    اصلا بزار آپ پاکی رو بریزم رو دستت: آقاجون سامسونگ اصلا آشغالترین مانیتور ، سامسونگ چینی آشغال
    الجی هم بهترین مانیتور تو کل کهکشان راه شیری و فراتر از اون !
    تازه تو نت خوندم که فضانوردهای ناسا تو شاتل هاشون مانیتوره الجی 2286 دارن

ای بابا
    دست بردار دیگه...
    شما اصلا 2370 رو از نزدیک دیدی؟ کار کردی باهاش که مرتب داری لیف و صابون میکشیش؟

چرا تو این پست وقتی ازتون میپرسه :
    3-کدوم مانیتور (ال ای دی یا ال سی دی ) برای چشمها ضررش کمتره؟چرا ؟
    میگید : 3- فقط 2286 ال جي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    چرا جواب چراش رو نمیدید؟
    واقعا 2286 برای چشم بی ضرره و 2370 انسان رو کور میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کد:
    بی دلیل هیچ وقت حرف نزن
    Last edited by alpha007; 13-04-2010 at 17:56.

9. این کاربر از alpha007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Iran , Shiraz

پيش فرض

البته اگر 2370LED (که توی لیست زیر آمده) همون XL2370 باشه در لینک زیر توی لیست قیمت مربوط به 89/01/17 قیمتش 349 هزار تومان هست. شاید اگر کسی این را بعد از این تاریخ باز کنه متفاوت باشه.
    این لیست یکی از مراجع به روز قیمت قطعات کامپیوتر در شیراز و حومه است معمولا تمام فروشنده های بازار کامپیوتر شیراز این لیست را جلوی مشتری می گذارند.
    کد:
    /
    Last edited by AhmadVB; 14-04-2010 at 10:13.

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

همونطور که توی پست قبلی هم گفتم:

مانیتور های IPS هم داریم که از نظر زمان پاسخگویی ضعف محسوسی نداشته باشند.
    آيا پنل IPS به جز كار طراحي كاربرد ديگه اي هم داره؟؟؟

رزولوشن مناسبی نداره ؟
    1080*1920 رزولوشن کمی هست ؟

حق با شماست. کسی که کار حرفه ای می کنه می دونه که تفکیک پذیری رنگ چقدر لازمه. مثلا وقتی روی طیف های نزدیک سفید و طیف های رنگی نزدیک سیاه کار می کنید مشکلات مانیتورهای موجود را کاملا حس خواهید کرد.به عنوان مثال رنگ زرشکی تیره با قهوه ای سیر و یا سورمه ای سیر با چشم خیلی مشخص نیست.

متشکر
    شما حتما ميخواي پنلت ‌IPS باشه؟ چرا يه سر نميري پايتخت. يا بازار ايرانيان . اونجا يه سري دست دوم هم ميتوني پيدا كني با قيمت كمتر از 1000 $
    ميتوني اگر بين دو مدل شك داري يه كاري بكني . فايل يكي از كارات رو كه چاپ كردي رو بريز رو فلش و ببر تو مغازه و با هر دو مانيتور 2370 و 2286 ببين فايلو و با كار چاپي مقايسه كن و بببين كودوم به كارت نزديك تره. اين طوري مطمئن تر از هر روشي هست

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Iran , Shiraz

پيش فرض

شما حتما ميخواي پنلت ‌IPS باشه؟ چرا يه سر نميري پايتخت. يا بازار ايرانيان . اونجا يه سري دست دوم هم ميتوني پيدا كني با قيمت كمتر از 1000 $
    ميتوني اگر بين دو مدل شك داري يه كاري بكني . فايل يكي از كارات رو كه چاپ كردي رو بريز رو فلش و ببر تو مغازه و با هر دو مانيتور 2370 و 2286 ببين فايلو و با كار چاپي مقايسه كن و بببين كودوم به كارت نزديك تره. اين طوري مطمئن تر از هر روشي هست
    اتفاقا ایده ی خوبی است.
    منتها اول باید XL2370 ای را پیدا کنم که وقتی طرف بازش کرد نگه باید ببری اش.ضمنا همون جا هم یک 2286 باشه. مشکل سوم هم اینه که من شیرازم.

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

اتفاقا ایده ی خوبی است.
    منتها اول باید XL2370 ای را پیدا کنم که وقتی طرف بازش کرد نگه باید ببری اش.ضمنا همون جا هم یک 2286 باشه. مشکل سوم هم اینه که من شیرازم.
    آهان من تهرانم ميبينم 2286 پشت ويترينه و اونجا ميتوني بري امتحان كني. ولي 2370 رو نميدونم . ضمن اينكه الان خيلي كمياب شده. به هرحال هرچي خريدي مباركت باشه.
    به ما هم اطلاع بده و بگو چي خريدي و چند حريدي و راضي يا نه. در ضمن منم همشهريتم كاكو. شيرازيم ولي فعلا كه افتاديم تهران. خوش به حالت ارديبهشت شيراز محشره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •