تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: كدوم روش زبان آموزي موثر تر و پربار تر خواهد بود؟

راي دهنده
109. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • شركت در كلاسها و آموزشگاهها

51 46.79%
  • استفاده از نرم افزار هاي آموزشي زبان به طور منظم و پيوسته با پشتكار

58 53.21%
صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 87

نام تاپيک: خودآموزي يا شركت در كلاسهاي آموزشي؟؟

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

فرض کنید که من انگلیسی رو فقط واسه دیدن فیلمهای جدید و قدیمی و سریالهایی که زیرنویس نشدن احتیاج دارم

اگه بخوام برم کلاس
    چقد طول میکشه تا من به سطحی برسم که بتونم فیلمها رو بدون زیرنویس فارسی ببینیم ( یا با زیرنویس انگلیسی ببینم )

THANX

درضمن بچه ها
    من یکم بگی نگی حافظم ضعیفه ( درسم خوبه ها )
    طوری که بعضی مواقع یه خیابون رو 10 بار میرم و واسه بار 11هم نمیتونم پیداش کنم
    من برداشتم اینه که شما مثال رو طوری زدی که خلاصه یعنی "من فقط یه دوتا دونه چیز رو میخوام و نمیخوام کامل زبان رو یاد بگیرم" ...

ولی توجه کن که مهارت listening که تازه در سناریوی موردنظر تو، ترکیب شده با تسلط روی گویش محاوره ای... در کنار مهارت speaking جزو سخت ترین مهارت ها در فرایند زبان آموزیه... نه فقط بخاطر اینکه ذاتاً برای فردی که "انگلیسی زبان" نیست سخته، بلکه بخاطر اینکه نیاز به پیش زمینه و تسلط قوی روی اصول زبان آموزی داره..

اینکه بگیم چند سال، یه تخمین بسیار نادقیق بدست میده.. زبان چیزیه که نمیشه یه نسخه واسه همه پیچید .. (برعکس درس و مدرسه که می بینیم یه نسخه برای میلیاردها نفر در دنیا جواب میده و تقریباً همه شون میتونن ظرف 12 سال و با گذراندن دروس مشابه به یه درجه آکادمیک برسن)

2. 4 کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه gamecrazy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

برو کلاس به نظر من،من خودم از چند تا نرم افزار استفاده کردم مثل Tell Me More و ... ولی کلاس یه چیز دیگس.کلاس خصوصی هم زیاد خوب نیس اگر عمومی باشه بهتره چون آدم تو استرس مخش بیشتر کارمیکنه

4. 2 کاربر از gamecrazy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز .:HAMED:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    حامد

پيش فرض

آقا بنده يه سوال دارم
    يكي كه به انگليسي تسلط نسبي داره .منظورم اينه كه در حد متوسط به بالا آشنايي داشته باشه .حالا بياد بقيشو خودآموزي كنه ،ميشه؟
    يعني بعدش ميشه تو نميدونم امتحان تافل و اينا شركت كنه ؟
    يعني به قول دوستمون به نتيجه مطلوب ميرسه؟
    ممنان

6. این کاربر از .:HAMED:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

آقا بنده يه سوال دارم
    يكي كه به انگليسي تسلط نسبي داره .منظورم اينه كه در حد متوسط به بالا آشنايي داشته باشه .حالا بياد بقيشو خودآموزي كنه ،ميشه؟
    يعني بعدش ميشه تو نميدونم امتحان تافل و اينا شركت كنه ؟
    يعني به قول دوستمون به نتيجه مطلوب ميرسه؟
    ممنان
    من همیشه این رو گفته ام که خودآموزی برای زبان آموزهای متوسط به بالا مناسبه... البته اغلب هم اضافه کرده ام که جدا از بحث مناسب بودن/نبودن، این بعد از یه مدت یه بحث اجباری میشه.. یعنی شما از کلاس های زبان تا یه حدی میتونی چیز یاد بگیری، و از یه سطحی به بعد دیگه دست خود شما رو می بوسه! ...

وگرنه تا دلت بخواد بچه هایی هستند که دوره های زبان رو تمام می کنن و به سطحی میرسن که می تونن تافل امتحان بدن و اصلاً تافل هم امتحان میدن و نمرات مقبول کسب میکنن .. این معنی خاصی نداره؛ اگه فرضاً چند سال بعد برن جزو گروه "آقا من خیلی وقته زبان کار نکرده ام، البته هنوز یه چیزایی یادمه، ولی... " بنابراین ما خودآموزی رو در سطوح بالا نیاز داریم، صرفاً چون استمرار باید وجود داشته باشه در زبان آموزی.

این وسط میمونه این بحث که منظور ما از متوسط چیه؟ .. اونچه که شما "حد متوسط" میدونی دقیقا یعنی چی؟ .. آیا باید مثلاً ترم 8 از یه دوره 16 ترمه باشه؟.. یا مثلاً باید در حد تافل باشه؟... به نظر من این دومی "متوسط" واقعی محسوب میشه.. تا قبل از این من کلاس رو توصیه می کنم.

8. 6 کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    حامد

پيش فرض

ممنون داش محمد
    خب در يه نگاه ديگه متوسط به اين حد بگيم كه مثلا اگه با يه انگليسي زبان رودر رو بشي بتوني منظورتو زباني بهش برسوني و نه از راه ادا و حركات دست و اينا كه خودت ميدوني
    ديگه نميدونم چه ترمي ميشه
    آموزشگاهها مگه ترمهاشون يكي ان؟!
    من اين منظورم بود
    فدات
    راستي اين صاب تاپيكه كاش بياد بگه منظورش از چه مقطع به بعده

10. این کاربر از .:HAMED:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنون داش محمد
    خب در يه نگاه ديگه متوسط به اين حد بگيم كه مثلا اگه با يه انگليسي زبان رودر رو بشي بتوني منظورتو زباني بهش برسوني و نه از راه ادا و حركات دست و اينا كه خودت ميدوني
    ديگه نميدونم چه ترمي ميشه
    آموزشگاهها مگه ترمهاشون يكي ان؟!
    من اين منظورم بود
    فدات
    راستي اين صاب تاپيكه كاش بياد بگه منظورش از چه مقطع به بعده
    خب اینکه بدتر شد .. یا بهتره بگیم سخت تر شد.. اگه فرضاً بخوایم رده بندی کنیم:

1. تموم کردن دوره ی ترم های یه موسسه (حالا هر موسسه ای با هر تعداد ترمی -- من هم خیلی آشنا نیستم با سازوکار داخلی شون) کار چندان سختی نیست(شاید هرکدوممون بتونیم 10-12 تا دوست نام ببریم که قبل از رسیدن به 20 سالگی این کار رو کرده باشن) ...

2. اینکه در حد تافل و آیلتس باشی، نیاز به تسلط و مهارت زبانی بالاتری داره.. شما باید واقعاً یه چیزایی بلد باشی، حداقل روی کاغذ و در شرایط امتحانی .. باز هرکدوممون شاید بتونیم 5-6 تا دوست نام ببریم که تافل و آیلتس رو بخوبی طی کرده اند و در دانشگاه های خارجی پذیرفته شده ان.

3. شما بتونی مهارت هایی داشته باشی که در حد کاربرد روزمره باشه: این دیگه الکی نیست... افرادی که در این سطح هستند اندک هستند و خیلی از زبان آموزها شاید تا آخر عمر به این سطح نرسن.. بعنوان مقایسه توجه کنیم که نمره آیلتس 6 از 10 این تعریف رو داره:
    Has generally effective command of the language despite some inaccuracies, inappropriacies and misunderstandings. Can use and understand fairly complex language, particularly in familiar situations.
    و تازه خیلی ها با ضرب و زور و حتی اخیراً شنیده ام فرمولهای قلمچی-مانند این نمره رو میارن... این از نظر من یعنی متوسط.. و ظاهراً با تعریفی که شما داشتی هم جور در میاد... درسته؟

(من مثل همیشه تاکید می کنم که دیدگاهم قدری بدبینانه است.. و نظر منه.. شاید هر دوست دیگه ای، با هر شرایط دیگه ای به موفقیت برسه؛ ایشالا همینطور باشه؛ ما که بخیل نیستیم.)

12. 6 کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    حامد

پيش فرض

درسته؟
    نه ديگه باتوجه به فرمايشات شما اين براي بنده ديگه متوسط فرض نميشه
    آدم بايد به قوله خوده شما كل يه چيزو ببينه كه بتونه بگه متوسطش كجاست
    شما خيلي كلي تر اشاره كردين كه من هنوز تو دامنه شم
    البته اشارتون بيشتر به مسائلي بود كه فقدانش حتما سرعتمونو كم ميكنه .مثلا سه موارد بالا
    ============
    حالا من نگم فلاني اينطوريه ممكنه اونطور بشه و اينا . بلكه بيام خودمو بگم كه چيكار ميكنم يا كردم و آيا به صرفمه ادامش بدم يانه
    آقا بنده از چند وقت پيش كه برنامه دانشگاه و اينا با برنامه آموزشگاه تداخل داشت نتونستم زبان رو ادامه بدم و تو همون سطح ابتدايي المنتري 3 رهاش كردم (كانون ايران)
    چند وقت پيشم چند مدتي (چند هفته اي)تو يه موقعيتي بودم كه نياز خيلي شديد داشتم كه زبان بلد باشم و بلد نبودنم خيلي برام ضرر كرد و حتي استرس هم داغونم كرد
    حالا هم كه اصلا برنامه اين آموزشگاه جوردرنمياد به جاي بيكار نشستن اومدم به قول اين دوست غيب زده مون (نويسنده تاپيك) خودآموزي ميكنم .تركيبي از نرم افزارها و مترجم ها و كتب بسيار ابتدايي و نميدونم چي چي ..من فقط به كلمات و اصطلاحات جديد نياز دارم نه به قواعد
    قواعدش رو بلدم مثلا.منظورم از متوسط همين حد خودم هستش

14. این کاربر از .:HAMED:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام
    با تشكر از راهنمايي هاي دوستان عزيز و تبريك سال نو
    راستشو بخواين من ديگه كلا قيد زبان رو زدم
    به آموزشگاه كه نميتونم برم همين وضعيت دوست خوبم حامد رو دارم
    خودآموزي هم كه با توجه به فرمايشات شما فايده اي نداره
    ممنون

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

سلام
    با تشكر از راهنمايي هاي دوستان عزيز و تبريك سال نو
    راستشو بخواين من ديگه كلا قيد زبان رو زدم
    به آموزشگاه كه نميتونم برم همين وضعيت دوست خوبم حامد رو دارم
    خودآموزي هم كه با توجه به فرمايشات شما فايده اي نداره
    ممنون
    اتفاقا امروزه با پیشرفت تکنولوژی خودآموزی خیلی هم فایده داره.
    اینهمه رسانه های مالتی مدیا هستند که باهاش میتونید زبان یاد بگیرید (از MP3 Player گرفته تا کامپیوتر)

17. این کاربر از ghahremanimehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    حامد

پيش فرض

به به دوست عزيز پيداش شد
    ما منظر محمد هستيم كه بياد توجيه كنه

19. این کاربر از .:HAMED:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •