تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 41

نام تاپيک: زبانهای برنامه نویسی مناسب در خارج از کشور

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

کاملاً بسته به این که چه کاری میخواید انجام بدین من با وجود اینکه خیلی جاوا کار نکردم و خودمم بیشتر با زبان های CLR کار میکنم ولی در کل Java بخاطر استقلال و cross-platform بودن و همچنین به شدت Low Level تر بودن از زبون های CLR و... زبون پراستفاده تریه. ولی بازم میگم کاملاً بسته به اینکه در زمینه بخواید کار بکنید و برنامه نویسی بکنید.

حـــــرفـه ای sin2x=2sinxcosx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

زبان C و ++C بيشتر براي کار با برنامه هاي سيستمي هستند تا برنامه هاي شرکتي . مثلا براي نوشتن سيستم عامل و ويروس کش و برنامه دفرگ و اينا . همون طور که مي دونين خيلي سخت ميشه که کسي بخواد يه همچين چيزي بنويسه . پايتون هم به ظاهر داره خوب پيشرفت مي کنه و محبوبيت خوبي داره . در مورد قدرتش زياد اطلاعاتي ندارم .
    بحث بيشتر در مورد جاوا هست و #C . اگه جايي خوندين که جاوا از سي شارپ قويه اصلا باور نکنين . برعکسش هم همين طور .
    هر کي که مي خواد اين دو رو مقايسه کنه خيلي راحت مي تونه از فاکتورهايي نام ببره و ازش دفاع کنه .
    بنابراين نميشه يه نظر کلي داد .
    من يه نموداري مي ذارم . اميدوارم براتون مفيد باشه . در مورد صحتش 100 درصد مطمئن نيستم . شما هم بد نيست يه نگاهي کنين .

3. این کاربر از sin2x=2sinxcosx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ALt3rnA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    Politziea

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان.من قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور رو دارم و شنیدم که یکی از مطمئن ترین روشها برای پیدا کردن کار (چه کار پارت تایم در حین تحصیل و یا حتی کار ثابت پس از فارغ التحصیلی) برنامه نویسی کامپیوتره.من خودم الان پاسکال و ویژوال بیسیک رو بلدم.خواستم بدونم یاد گرفتن چه زبانهایی میتونه برای کار پیداکردن توی شرکتها مفید باشه؟
    دوست عزیز چه اول بگو که چه کشوری میخوای بری ؟ کشور ها خیلی متفاوتند .
    دوما اون ها به هر کسی کار نمیدن . شما اگر میخوایدبه عنوان برنامه نویس مشغول به کار شید باید مدرک بگیرید . از مدارک دانشگاهی (خارج از کشور) تا مدرک های مایکروسافت . حتی ICDL هم براتون یک امتیاز کوچکی محسوب میشه .
    پاسکال روکه کلا ببوسید بزارید کنار . بیسیک هم بدرد این کار ها نمیخوره .
    البته من نفهمیدم برای چه کاری میخواید و چه جور پروژه ای . ولی من به شخصه اکثریت کارهامو با سی شارپ انجام میدم و مسلما مشکلی با این زبان نخواهید داشت .
    سی پلاس هم که دیگه آشناست ولی برای ورود به شرکت های کامپیوتری باید به سی هم مسلط باشید .
    در ضمن پی اچ پی هم اونجا خریدار زیاد داره .
    جاوا رو من خودم زیاد استفاده نمیکنم . بخاطر امنیت بالا و ایزوله بودن نرم افزاراش . اما زبان خوبی هست .

موفق باشید

5. این کاربر از ALt3rnA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام
    نمیدونم زبانهای قدرتمندی مثل ++C/C چرا تا این اندازه در این کشور نادیده گرفته میشه در حالی که جزء بهترین هاست
    اشتباهایی که خیلی از کاربرا میکنن اینه که فکر میکنن این زبان فقط برای ساخت برنامه های سیستمی هست
    در حالی که اصلا اینطوری نیست کافیه یه سر به سایت جناب Bjarne Stroustrup بزنید تا لیست بلند بالایی از شرکتهای
    برزگی که از این زبان استفاده میکنند
    برای نمونه من بصورت تصادفی چنتا از این شرکت معروفا رو از لیست جدا کردم ببینید شاید براتون جالب باشه

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این لینک هم برای دیدن کل لیست :
    کد:
    میبینید همین ماکروسافتی که #C رو عرضه کرده و با اینکه زمان زیادی هم از عرضه این زبان میگزره ولی چندان تمایلی برای نوشتن
    محصولاتش با این زبان رو نداره،

این پست رو برای این ندادم بگم #C ضعیفه ، فقط دیدم در مورد ++C دوستان کمی کم لطفی می کنند

موفق باشید

7. 3 کاربر از hoax3r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

کي ++C رو ناديده گرفت ؟ من مگه چي گفتم ؟ مي تونين يه بار ديگه پستمو بخونين .
    اتفاقا اين نشان از قدرت بالاي C و ++C هست که براي کار با سيستم انتخاب ميشه . منظور من از شرکت ، شرکتي مثل Adobe نبود .
    براي برنامه اي مثل Photoshop واقعا نياز هست که از قابليت هاي زبانهاي C و ++C استفاده بشه .

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

نه منظورم شما نبودین، کلی گفتم، نادیده یا حالا هر چی دیگه به هر حال خیلی کم بهش توجه میشه

اتفاقا اين نشان از قدرت بالاي C و ++C هست که براي کار با سيستم انتخاب ميشه
    در این مورد مخالفم بلکه برای برنامه های غیر سیستمی هم از ++C استفاده میشه
    نمیدونم فایرفاکس یا اپرا یا محصولات آفیس مگه سیستمی هستن؟

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

نه منظورم شما نبودین، کلی گفتم، نادیده یا حالا هر چی دیگه به هر حال خیلی کم بهش توجه میشه

در این مورد مخالفم بلکه برای برنامه های غیر سیستمی هم از ++C استفاده میشه
    نمیدونم فایرفاکس یا اپرا یا محصولات آفیس مگه سیستمی هستن؟
    حالا سيستمي که چه عرض کنم . به نظرتون ++C‌ چه قابليتي داره که از اون اين قدر استفاده ميشه تو نوشتن برنامه ها ؟ من فکر کنم به خاطر سرعت بالا و حجم کم برنامه هاي نوشته شده توسط اين زبان هستش . يعني خيلي خوب مي تونه با سيستم ارتباط برقرار کنه . بله ، فايرفاکس و اپرا و آفيس سيستمي نيستن .

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

حالا سيستمي که چه عرض کنم . به نظرتون ++C‌ چه قابليتي داره که از اون اين قدر استفاده ميشه تو نوشتن برنامه ها ؟ من فکر کنم به خاطر سرعت بالا و حجم کم برنامه هاي نوشته شده توسط اين زبان هستش . يعني خيلي خوب مي تونه با سيستم ارتباط برقرار کنه . بله ، فايرفاکس و اپرا و آفيس سيستمي نيستن .
    تا منظورت از قابلیت چی باشه، زبان های برنامه نویسی در حال حاظر هر کاری ازشون بر میاد و این بیشتر
    بر می گرده به توانایی برنامه نویس. که وقتی یه کاری رو بلد نباشه میزاره به حساب ضعیف بودن زبان

در مورد اینکه چرا ازش استفاده میشه شاید یک دلیلش این باشه که ++C زبان پدر مادر داری هست (از نظر سابقه و ... )
    در مورد دیگر مزیتاش حق با تو هست که سرعت و کارایی بالایی داره و انعطاف پذیزی بیش از حد که کمی پیچیدگیشو زیاد کرده

حـــــرفـه ای mahdi7610's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

توی کشورهای بزرگ دنیا هنوز هم بیش از 90 درصد از زبانهای C و C++ استفاده می کنند . البته افراد حرفه ای

اما توی کشور ما به دلیل فقر منابع معتبر و اگاهی های ناکافی متاسفانه این دو زبان رو به نابودی هستند .

دلیلش هم مشخصه . چون توی کشور ما همه چیز شده ساخت یک برنامه برای یک شرکت و برقراری ارتباط اون با پایگاه داده . و همین موضوع باعث شده C# محبوبیت زیادی پیدا کنه .

موفق باشید

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

اما توی کشور ما به دلیل فقر منابع معتبر و اگاهی های ناکافی متاسفانه این دو زبان رو به نابودی هستند .
    با این حرفتون کاملا موافقم فکر میکنم مشکل اصلی که باعث کمرنگ شدن این زبان ها شده همین نا آگاهی و کمبود منابع باشه
    متاسفانه یکسری تفکرات هستن که مثل یک بیماری مسری بین مردم شیوع پیدا میکنه، مثلا در این جدولی که آقا مهدی لطف کردن گزاشتن
    زبان C نسبت به ++C از محبوبیت بالاتری برخورداره که برای خوده منم جالب بود در حالی که در کشور ما زبان C رو یک زبان بدرد نخور و مرده بحساب میارن
    حالا با C کاری ندارم. همین ++C رو اگه در نظر بگیریم کتابخانه های بسیار زیادی براش وجود داره که کار برنامه نویسارو تا حدی زیادی راحت کرده
    مثلا همین MFC یا QT کلی کلاس آماده برای کار با پایگاه داده دارن، نه فقط پایگاه داده بلکه برای خیلی چیزای دیگه ولی متاسفنانه
    خیلیا هنوز ++C/C رو یک محیط کنسولی سیاه رنگ میدونن در حالی که اصلا اینطور نیست و شما هر کاری که بخواین میتونین بااین زبان انجام بدین
    خود من اگه مجبور باشم از پایگاه داده استفاده کنم از sqlite استفاده میکنم. به سایتش برین میبین یکسری از شرکتهای بزگ هم ازش استفاده میکنن مثل adobe

خیلی شرکتها هم که گفتین بیشتر براشون کار برنامه مهمه تا اینکه با چه زبانی نوشته شده باشه. شما آزادین با هر زبانی می خواین برنامه بنویسین

یه بابایی در مورد بعد اقتصادی زبان ++C/C یک مطلبی اینجا گزاشته بد نیست ببینید:
    کد:

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •