تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 21

نام تاپيک: راهنمايي براي خريد كارت گرافيك متوسط قيمت 4830، 4850، 9800gtx+, 9800gt و 9600gt

آخر فروم باز Professor Massoud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

اين كه اين كارت اور شده رو مطمئني؟ من اطلاع دقيقي در اين مورد ندارم. اما فكر مكردم مدل پلاس يك مدل جداگانه هست و ربطي به اور نداره؟
    آقا من کاملا اشتباه کردم در این زمینه . بشدت معذرت میخوام . امیدوارم ببپذیرید ....
    Last edited by Professor Massoud; 23-02-2009 at 18:59.

2. 2 کاربر از Professor Massoud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

بله از اون حرفا ! خیر و ... ! من کی گفتم 4870 از 4830کراسفایر قویتره که تو میای اینجوری نظر میدی ؟!!
    کراسفایر کردن 4830 اصلا پیشنهاد نمیشه
    خب این نظرت کاملا اشتباهه!

اگه یکم اطلاعاتت رو بروز کنی می بفهمی که 4870 دیگه با وجود این ها>>>-4850x2-4830cf-gtx260 core 216 -9600GT SLIو...زیاد ارزش خرید نداره!

هر سال یه گرافیک جدید میاد و خب بجای کراسفایر کردن یه کارت کاملا متوسط ، کارت جدید رو جایگزینش میکنیم ! نه اینکه پول رو خرج دو تا 4830 بکنیم ! نظر من این هست که یه کارت قوی بهتر از دو تا کارت متوسطه !
    خب این خیلی جای بحث داره!

چیزی که از نظر تو کارت قوی محسوب میشه دیگه باید فراموشش کرد!

قیمت فعلی و آینده (تقریبا!)این دو پروفایل به ترتیب 170(155) 340(300)

4870 یه گیگ البته مورد نظر هست!

خب طبیعیه که 4830 کاملا ارزش خرید بیشتر داره برای یه کراس یک سال و نیمه تا 4870 و ...مصرف 4870 و 4830 با هم باشه که دیگه ناجور میشه!

ببین گفته الان فقط پولش به 4830 میرسه!خب آینده نزدیک یعنی بعد از عید!(مطمئنی اون موقع سری 5000 میاد!؟)یکی دیگه میخره و کراس می کنه!ولی اگه بخواد بیشتر فاصله بندازه که ارزش نداره!

ایشون کی گفتن که در آینده نزدیک میخوان بگیرن ؟! در ضمن اگه در آینده نزدیک بخوان بگیرن چرا 4870 یا 4850 نگیرن ؟! که باهاش کراسفایر کنند ؟! اون بشدت هم ایراد داره
    اگه فکر می کنی در آینده نزدیکی که من گفتم قیمت اینها انقدر کاهش پیدا می کنه در اشتباه هستی!

نتیجه : به نظر من الان 4830 بخرن ، چند وقت دیگه که بودجه زیاد شد ، دیگه اصلا 4830 نمیخواد بخرن !! یا کارت خیلی بهتر مثل 4870x2 بخرن و کراسفایر کنن ، یا بذارن سال دیگه سری 5000 ، اصلا نیازی به کراسفایر نیست ( و امکانش هم شاید نباشه !) ! کارتهای اون زمان قطعا خیلی بهتر از دو تا 4830 هستن ! پس برای چی باید دو تا اسلات از گرافیکمون رو با 4830 پر کنیم ؟!
    کراس 4870x2-4830 رو مطمئنی!!؟؟

سال دیگه اومدن سری 5000 رو چی و قیمتهاشو و البته امکانش رو که خودت گفتی و نیست!

بله!بهتر هستند ولی مطمئن باش برای یک سال و کمی بیشتر حتما 4830 cf جوابگو خواهد بود!

به نظر میاد ، منظورم رو درست متوجه نشدی . در کل تو نوشته های من هم اشتباه زیاد هست و لازم به خشونت در برخورد نیست !!خیلی خونسرد هم میشه جواب داد !
    من و خشونت!؟من و خونسردی!؟

باقی بحث رو هم موکول کردم به مسنجر که تاپیک منحرف نشه!

قربانت
    ...

در مورد اين دو كارت هم سوالات زير را پاسخ بديد ممنون ميشم (توضيح بديد بهتره)
    بالاخره كدام تكنولوژي nvidia يا ATI؟
    براي ارتقا در آينده كدام يك قوي تر است SLI يا crossfire.؟
    كدام يك بهتر overclock ميشوند nvidia يا ATI؟
    نظر شخصی:

انویدیا
    ...

...

Temperature
    Idle Load
    60 70
    ...

...
    به نظر من کراس 4850 می تونه بهتر باشه اگه اشتباه نکنم!درکل اختلافها خیلی کمه!
    و البته فیزیک!و...
    ...
    شما که خودت وارد هستی چرا میگی کدام بهتر اور میشن!؟یرا انتخاب زیاد رو اورشون تمرکز نکن!اوری که تاثیر داشته باشه و راحت هم باشه هیچ تفاوتی ندارن!آگه هم بخوای زیاد از حد اور کنی اول اینکه هیچ تاثیر محسوسی نداره برات جز کاهش عمر مفید و دما بعد اینکه چقدر اورکلاک بلد باشی!برند هم با خنک کننده بسیار موثر هست اینو قبلا هم گفتم!
    ...
    9800GTX تا این حد پایدار بوده:

4850 رو هم که قبلا گذاشتم.
    ...

خب!؟

پ.ن:تشکر هم چیز خوبیه!

4. 2 کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

خب این نظرت کاملا اشتباهه!
    اگه یکم اطلاعاتت رو بروز کنی می بفهمی که 4870 دیگه با وجود این ها>>>-4850x2-4830cf-gtx260 core 216 -9600gt sliو...زیاد ارزش خرید نداره!
    می دونم .
    نه ! اصلا با هم نمیخونه !
    بله!بهتر هستند ولی مطمئن باش برای یک سال و کمی بیشتر حتما 4830 cf جوابگو خواهد بود!
    بله جوابگو هست . نظر من اینه که 2 تا کارت نخرن که بعدا سال آینده با اومدن یه کارت دیگه ، بخوان هر دو تا رو با یک دهم قیمت خرید بفروشن ! درسته ؟

بابقیه موافقم.

پروفشنال iraniran2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

بله اين دو كارت با هم كراس ميشوند من خودم از توي چارت سايت amd كه براي كراس كارتهاي ati پيشنهاد داده بود ديدم. البته خود amd پيشنهاد داده بود 4830 با 4830 كراس بشه ولي با اين مدلهاي ديگه 4800 هم پيشنهاد داده بود و گفته بود مشكلي پيش نمياد. شنيد كلا كراس فاير 2 كارت غير مشابه اينطوري ميشه كه، سيستم مياد صفحه بازي رو به دو قسمت نا مساوي تقسيم مكنه و كارت قوي تر قسمت بزرگتر و سنگين تر و كارت ضيعفتر قسمت كوچكتر و سبكتر رو پردازش ميكنند.

فقط دوباره اين ----- سايت هم گل كرد. به جاي نقطه چين كلمه سخت افزار sakhtafzar بذاريد.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by iraniran2; 24-02-2009 at 00:21.

حـــــرفـه ای D3vil_A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    .....

پيش فرض

HIS 4850 Iceq4 512 -220T

این خوبه!

ولی حالا که قیمت EVGA 9800GTX+ 512mb 220T پایین اومده یکم بهتر می تونه باشه!تفاوتها ناچیزه!

بله بسیار قدرتمنده!فقط یه مشکل کوچیک! بازی هایی که کاملا فیزیک ساپورت باشن خیلی کم هستند! پس ارزش نداره و فراموشش کن!

من در کل از نظر تکنولوژی انویدیا رو برتر می دونم!ولی این ربطی به انتخاب کرات گرافیک با توجه به قیمت نداره!

بستگی داره چی رو بخوای کراس کنی چی رو اس ال آی!؟چند وقت دیگه!؟

خب بستگی به برند و خنک کننده و ....اصلا اورکلاک رو ملاک قرار نده!!!25-30% اور که کافی هست تقریبا همه برندها میشن یا شدن!

بله!کاملا درسته!کراس فایر 4830 مدتی هست با 4870 1 گیگ سری 260 و حتی 280 مقایسه میشه و 260 و 4870 رو کنار زده!

خیر!

از یه 4830 بله ولی از 4830cf به هیچ وجه!کی گفته خیلی از بازی ها پشتیبانی نمیکنن!؟!؟یا برای 3d , ...فقط هست!!؟؟اصلا اینطور نیست!
    (از اون حرفها بود ها!)
    در مورد مصرف هم بله طبیعی هست که کمی بیشتر باشه مصرفش نه خیلی خیلی زیاد!

البته آپدیت کاتالیست و پچهای مخصوص بازی ها که مشکلی نیست!

کاملا اشتباهه!توصیه میشه!!!به شدت !مخصوصا هم بخوان در آینده نزدیک دومی رو بگیرن!!!

دو تاش میشه حدود 320 که تقریبا 4870 و سری 260 هست ولی خیلی ازشون قوی تره!!!!
    اختلاف هم کاملا محسوسه و 4870 یه گیگ رو می خوره چه برسه به 512!

عزیز جان میگه پولش فعلا فقط به 4830-9800 میرسه ارزون هم بشه 9800GTX -4850

4870X2 که خیلی گرونتره!!!بعد 285-295 هم هستند اگه بخواد سینگل ببنده!

...

به نظر من اگه می خوای الان بخری 4830 و بعد هم یکی دیگه که کراس کنی انتخاب خوبیه!اگه هم بین 9800GTX+و 4850 هست که یکم جای بحث سر SLI-CF هر دو!
    اقا اصلا ببینید یه چیزی شما که میخواید کراس یا اس ال آی کنید بستگی به مادربرد هم داره! اون کجا که بیای این کارت هارو با سرعت 8x کراس کنی!!
    فیزیک فکر کنم به زودی دنیاش به پابان میرسه!

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

بله اين دو كارت با هم كراس ميشوند من خودم از توي چارت سايت amd كه براي كراس كارتهاي ati پيشنهاد داده بود ديدم. البته خود amd پيشنهاد داده بود 4830 با 4830 كراس بشه ولي با اين مدلهاي ديگه 4800 هم پيشنهاد داده بود و گفته بود مشكلي پيش نمياد. شنيد كلا كراس فاير 2 كارت غير مشابه اينطوري ميشه كه، سيستم مياد صفحه بازي رو به دو قسمت نا مساوي تقسيم مكنه و كارت قوي تر قسمت بزرگتر و سنگين تر و كارت ضيعفتر قسمت كوچكتر و سبكتر رو پردازش ميكنند.
    بله خودم میدونم!به قول دوستان روش قیچی!

ولی افزایش پرفرمنس بیشتر و توصیه شده همون کراس 4830 و 4830 هست!

اقا اصلا ببینید یه چیزی شما که میخواید کراس یا اس ال آی کنید بستگی به مادربرد هم داره! اون کجا که بیای این کارت هارو با سرعت 8x کراس کنی!!
    فیزیک فکر کنم به زودی دنیاش به پابان میرسه!
    درسته

9. این کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز BMW.M3_E46's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Most Wanted

پيش فرض

حالا ATI 4850 512Mb IceQ4 قوی تره یا NVIDIA 9800 GTX ZOTAK?(برای بازیهایی مثل کریسیس)

آخر فروم باز ali_ranger22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تـهران

پيش فرض

حالا ati 4850 512mb iceq4 قوی تره یا nvidia 9800 gtx zotak?(برای بازیهایی مثل کریسیس)
    اولی در مجموع قوی تره
    کرایسیس هم بازیه خوبی برای مقایسه نیست چون موتورش بهینه شده با انودیا هست

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

حالا ATI 4850 512Mb IceQ4 قوی تره یا NVIDIA 9800 GTX ZOTAK?(برای بازیهایی مثل کریسیس)
    اگه 9800GTX+ باشه خب در بعضی تستها بهتره و در بعضی هم ضعیفتر و در کل هم سطح هستند ولی اگه 9800Gtx خالی باشه (!) قطعا از 4850 ضعیفتره.

13. این کاربر از Professor Massoud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

با توجه به کاهش قیمت 9800gtx+ به نظر من ارزش خریدش بیشتر هست!

15. 3 کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •