تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 26

نام تاپيک: GS لکسس ( Lexus GS )

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

لفظش که همون لکسس درسته
    اتفاقا دقیقا میشه با بنز و بی ام و مقایسش کرد ، من پشتش نشستم انگار وارد کابین هواپیما میشی ، اجناس بکار رفته داخلش از مرقوبترین متریال ساخته شده بود و اصلا نمیشد با ماشینی مثل آزرا و غیره مقایسش کرد .

از نظر صدای داخل اتاق هم که دیگه میدونید به هیچ وجه کوچکترین صدایی از موتور داخل اتاق نمیاد.

نرمی و راحتی صندلی ها و شتاب و قدرتش هم که تا 1 هفته مخمو هنگ کرده بود : دی

2. 2 کاربر از MAJ€€D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز AaVaA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    این روزا دنیا واسه من از خونمون کوچیکتره ...

پيش فرض

لفظش که همون لکسس درسته
    اتفاقا دقیقا میشه با بنز و بی ام و مقایسش کرد ، من پشتش نشستم انگار وارد کابین هواپیما میشی ، اجناس بکار رفته داخلش از مرقوبترین متریال ساخته شده بود و اصلا نمیشد با ماشینی مثل آزرا و غیره مقایسش کرد .

از نظر صدای داخل اتاق هم که دیگه میدونید به هیچ وجه کوچکترین صدایی از موتور داخل اتاق نمیاد.

نرمی و راحتی صندلی ها و شتاب و قدرتش هم که تا 1 هفته مخمو هنگ کرده بود : دی
    دوست عزیز لطفا شما که هنوز با فارسی مشکل دارین در مورد لفظ صحیح نظر ندین

برای رفع شبهه ی عزیزان :

لکسوس (به انگلیسی Lexus) و (به ژاپنی: レクサス) زیر مجموعه ای از شرکت تویوتا و شعبه سازنده خودروهای لوکس و گران قیمت تویوتا می‌باشد. لکسوس در انواع سواری و شاسی بلند تولید می‌شود. لکسوس ۱۲ سال به عنوان مورد اعتماد ترین خودرو در آمریکای شمالی از طرف موسسه معتبر J.D.Power شناخته شده - تعدادی از مدل های لکسوس نیز در بازار ایران عرضه گردیده است(LS-RX-ES-GS).

آخر فروم باز prowler88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

برای رفع شبهه ی عزیزان :

لکسوس (به انگلیسی Lexus) و (به ژاپنی: レクサス) زیر مجموعه ای از شرکت تویوتا و شعبه سازنده خودروهای لوکس و گران قیمت تویوتا می‌باشد. لکسوس در انواع سواری و شاسی بلند تولید می‌شود. لکسوس ۱۲ سال به عنوان مورد اعتماد ترین خودرو در آمریکای شمالی از طرف موسسه معتبر J.D.Power شناخته شده - تعدادی از مدل های لکسوس نیز در بازار ایران عرضه گردیده است(LS-RX-ES-GS).
    دوست عزیز اگر شما زبان فارسی تون خیلی خوبه بنده انگلیسیم خوبه. حرف U در Lexus صدای ( اِ ) میده. ژاپنی ها هم شاید به این ماشین بگن لکسووووووس. ولی همه جای دنیا لکسسه.

5. 3 کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

برای رفع شبهه ی عزیزان :

چقدر عصبی ای شما ، تلفظ های متفاوت داره ، اگه شما منظورت از تلفظ صحیح ، انگلیسی هست ، لکسِس درسته ، شما میری تو سایت زیر ، اونجا روی علامت کلیک می کنی تا با صدای بلند و رسا بشنوی لکسس :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    تو همون سایت اگه تلفظ اسپانیایی رو انتخاب کنی لکسوسی که شما گفتی شنیده میشه .

همچنین تو سایت زیر هم با علامت ʌ ( اگه اشتباه نکنم آ کوتاه ، مانند cup و up ) معرفی شده :
    کد:
    که باز هم بیش تر به لکسس نزدیکه تا لکسوس .

تو سایت زیر ماجرایی رو توضیح داده که در مورد شکایت شرکت LexisNexis از تویوتاست ، این شرکت تلفظ Lexus رو شبیه lexis ( در واقع /ˈlek.sɪs/ ) دونسته که حتی موجب شکایت شرکت LexisNexis شده مبنی بر اینکه تلفظ هر دو کلمه یکیه و اونو نقض قانون کپی رایت دونسته ، و در پاسخ هم اومده که اگه Lexus درست تلفظ بشه ، این دو کلمه شبیه هم نیستند و درست اون رو شبیه کلمات "census", "focus" and "locus" دونسته ( که باز هم میشه لکسس ):
    کد:
    تازه اون قسمتی که توضیح دادی چه طوری قراره برای ما عزیزان رفع شبهه کنه ؟ اینکه فقط یه کپی پیست از ویکیه ، توضیحی راجع به تلفظ نداره.

==================
    بحث تاپیک منحرف نشه ، حالا یا لکسس یا لکسز یا لکسوز یا لکسوس درسته ، چه اهمیتی داره؟

7. 4 کاربر از shahab_f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

برای رفع شبهه ی عزیزان :

خوب تا من اومدم جواب بدم دوستمون shahab_f کامل جواب شما رو داد

پ.ن 1 : باید عرض کنم ویکی پدیا یکی از ناقص ترین و بدرد نخور ترین منابع موجود هست ، چون توسط من و شما تکمیل شده و هرکسی هرچیزی میخواد توش مینویسه .

پ.ن 2 : شما بهتره تو همون انجمن گیاه شناسی فعالیت کنی : دی

9. 2 کاربر از MAJ€€D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز AaVaA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    این روزا دنیا واسه من از خونمون کوچیکتره ...

پيش فرض

آهان چه جالب
    مرسی دوستان
    به اطلاعاتم اضافه شد

بحث تاپیک منحرف نشه ، حالا یا لکسس یا لکسز یا لکسوز یا لکسوس درسته ، چه اهمیتی داره؟
    بله تائید میشه به ادامه ی بحث در مورد لکسس بپردازین

11. 3 کاربر از AaVaA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خوب تا من اومدم جواب بدم دوستمون shahab_f کامل جواب شما رو داد

پ.ن 1 : باید عرض کنم ویکی پدیا یکی از ناقص ترین و بدرد نخور ترین منابع موجود هست ، چون توسط من و شما تکمیل شده و هرکسی هرچیزی میخواد توش مینویسه .

پ.ن 2 : شما بهتره تو همون انجمن گیاه شناسی فعالیت کنی : دی
    او او، در مورد ویکیپدیا بهتره درست بنویسی من حساسیت عجیبی به این سایت دارم، بدون شک یکی از بهترین سایت های موجوده شایدم بهترین، در ضمن هر کسی هم هر چیزی دوست داشته باشه نمیتونه بنویسه به اون سادگی هم که فکر میکنی نیست، بلاگ که نیست، میتونی امتحان کنی دوست عزیز؛ شما تا الان چقدر مطلب اشتباه یا چرت و پرت تو ویکیپدیا خوندی یدونش رو معرفی کن بهت یه ماه زمان میدم بگردی مطلب اشتباه تابلو تو ویکیپدیا پیدا کنی.
    بعد من نمیدونم سره چه چیزهایی بحث میکنین حالا لکسس یا لکسوس چه فرقی داره، بهتره همه Lexus بنویسن که دیگه این مشکل ایجاد نشه.
    Last edited by milky way; 06-03-2009 at 02:37.

13. 2 کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز avecina.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    باس 1333

پيش فرض

سلامم...این بحثی که توووی پستهای بالا هستش قبلنم یکی دو مرتبه توووی همین انجمن اتوموبیل بودش حالا هم باز هستش لابد هر 6 ماه قراره بدون اینکه کسی واسش جستجو کنه هی تکرارم بشه!! و منم بیام هی این حرفای تکراریمه بزنم!!!!!!!
    برو بچی که از قدیم با مجله ی ماشین آشناین میدونن که اولین بار اسم این ماشین را در زبان فارسی مهندس فرهاد کاشانی وارد کرد! ایشون که 30 ساله مقیم آمریکاست و CEO یک شرکت بزرگ کامپیوتریه و از نویسندگان قدیمی و پرآوازه ی مجله ی ماشین هستن حدودای سال 1372 یگ مقاله ای ازشون چاپ شد به اسم «بنز بهتر است یا لکسوس» .توجه کنین گفتم خودشون 30 ساله مقیم آمریکا هستن......بعععله قبلن هم یگبار گفتم اینم دو بار:هر زبانی کلمات بیگانه ره طوری تلفظ میکنه که واسش راحت تر و قشنگتر بنظر بیاد! مثلن ابوعلی سینا ره انگلیسی زبانها Avecina میگن! Lamborghini کلمه ی ایتالیایی توووی زبون انگلیسی لامبورگینی تلفظ میشه! یا Volks کلمه ی آلمانی فولکس تلفظ میشه......ما هم به Passage میگیم پاساژ یا به Computer میگیم کامپیوتر!و....... و از این دست خیلی زیاده......
    توووی هیچ زبونی قرار نیستش یک
    اسم خاص را به تلفظ 100 درصد درست زبون مرجع استفاده کنن..... Lexus هم اگه بخوایم 100 درصد استریلیزه و درستشه حساب کنین همون لکسس درسته ولی نباید حساسیت بخرج بدین

15. 2 کاربر از avecina.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز prowler88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

درسته. هر چقدر سعی کردم در مورد این مساله ی نه چندان مهم صحبت نکنم نشد.
    از دوستمون shahab_f ممنونم که یه مثال قشنگ زدن. FOCUS هم تلفظش عین LEXUS هست.
    ضمنا کسایی که کلا با تلفظ هر کلمه ای مشکل دارن پیشنهاد میکنم از دیکشنری babylon استفاده کنن. هیچ کلمه ای وجود نداره که babylon اشتباه تلفظش کنه.

17. این کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

خواهشا بحث تلفظ رو تموم کنید. فکر کنم مطالب بهتری باشه که به اونا بپردازیم.

همگی میدونیم که لکسوس و لکسس یکی هست پس اشتباه در نوشتن این دوتا ابهامی ایجاد نمیکنه و حساسیت بیهوده روش نداشته باشیم.

در هر زبانی یه جور تلفظ میشه. مثلا bmw در آلمان بی ام و تلفظ میشه و در انگلیس بی ام دبلیو . یا مثلا خیلی از واژه هایی که در اروپا به صورت ...یسم تلفظ میشن در آمریکا ...یزم تلفظ میشه.

پس هر جور که راحتید تلفظ کنید و ما میدونیم لکسوس=لکسز=لکسس= LEXUS

19. 2 کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •