تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 45

نام تاپيک: كساني كه براي دانشگاه رفتن يه شهر ديگه بيان تو تا از تجربيات گرانبهاي شما استفاده ببريم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه namakdoon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    مادرید ، سانتیاگو برنابئو

پيش فرض

احتمالا اگه شیراز قبول نشی هم رشته میشیم !

پروفشنال CinemaTik's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Dead Space

10

انشالله که شهر خودت قبول میشی و مثل من آواره نمی شی . . .
    ولی کرمان هم شهر نسبتا خوبیه ، جوون های خیلی باحالی داره ، دوست های خیلی خوبی میتونی پیدا بکنی ، من نصف فامیل هامون کرمانی هستن و توی کرمان زندگی می کنن همچنین خیلی از دوستای دانشگاهیم هم کرمانی های باصفا هستن البته یه چیزی که اینا همش به من می گن اینه که کرمان تنها چیزی که نداره دزد و معتاده خدا نکنه که بری ولی اگه رفتی خودت می فهمی من پیشنهاد می کنم حتما حتما خونه بگیری ، کرمان زیاد گرون نیست ، حالا حتما هم نباید جای خوب خونه بگیری ، کرمانیا زیاد به کسی کاری ندارن !! خونه بگیری ۲ یا ۳ نفر هم بیشتر هم خونه نشو . . .
    چیزای خاصی هم نباید ببری ، خود مامانت میدونه چی باید برات بذاره ، راستی از من میشنوی به هیچ وجه خوبگاه نرو . . .

پروفشنال Meisam Khan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

خوب سئوالات رو میذارم بقیه جواب بدن، ولی اینا تجربیات منه:
    چه خواستی بری خوابگاه و چه خواستی خونه دانشجویی بگیری، هم اتاقیهات حتماً همشهری های خودت باشن (مخصوصاً اگه تهرانی هستی) حتماً هم تیپ خودت باشن (اگه مذهبی هستی مذهبی باشن و اگه اهل خوش گذرونی هستی هم همینطور، در مورد درس و ... هم همینطور) طوری نشه که بعد یه ترم تازه ببینی کی باهات میسازه، همون هفته اول باید همه رو بتونی بشناسی...
    اگه آدم احساساتی هستی و دوری از خانواده و یا دوستات برات سخته ترم اول رو کمتر درس بخون و سعی کن بیشتر خوش گذرونی کنی!!
    اگه دوست دختر نداشتی سعی کن توی دانشگاه عاشق نشی که آخر عاقبت نداره و مضحکه خاص و عام میشی! (این حرفمو جدی بگیر!)
    مواظب باش وارد دانشگاه میشی خودت رو دست کم نگیری، چون ممکنه سال بالایی به طرز فجیعی دست بندازنت!

دیگه فعلاً همینا!!
    دست شما درد نكنه
    ممنون از توجهت مهران جان
    ولي تقريبا غير ممكنه كه بشه هفته اول ادم درست و حسابي رو شناخت.
    من برم دانشگاه همه رو از دم مي زنم تا بقيه حساب كار دستشون بياد.
    كسي حق نداره منو دست بندازه(براي اولين بار از خودم تهديد در كردم و البته منم هيچ مالي توي اين چيزا نميشم )
    تا حداكثر دو هفته ديگه نتايج دانشگاه ها اعلام ميشه. بنده هم احتمال زياد بايد برم يه شهر ديگه.

انشاا... همون شیراز قبول میشی

وقتي ميريم يه شهر ديگه چه چيز هايي همراه خودمون ببريم چي نبريم. چه چيزايي تو خوابگاه ها هست چي نيست.
    كلا چيزي كه لازم هست رو بگيد.
    مطمئنا اينا سوالاي خيلي ها هست و خيلي ها استفاده مي برن.

اگر میخوای بری خوابگاه نیازی نیست چیزی ببری چون همه چی خودش داره ولی وسایل شخصی رو یادت باشه ببری

توصیه اکید:همون طوری که مهران هم گفت ؛ اگر ترم یک بعضی ها گیر دادن که همین ترم اگه با دختر دوست

نشی دیگه تا آخر سال تموم میشن و دیگه گیرت نمیاد و... اصلا به این حرفا گوش نکن البته اگر برای درس خوندن

بری دانشگاه اصلا این چیزا برات مهم نیست این حرفا رو ، روز اولی که داشتم با اتوبوس میرفتم همدان یه ترم 4

ی که پیشم نشسته بود بهم گفت هنوزم بعد 3 سال همش یادمه و عمل کردم نتیجه هم گرفتم

در ضمن تو خوابگاه همونطوری که مهران هم گفت درست نمیشه درس خوند سعی کن ترم دو با چند تا از دوستات

که خوب بشناسیشون خونه بگیری
    بله ايشاا.. كه همين شيراز قبول شم.
    بالاخره خوابگاه يه سري كاستي ها رو داره. همه چيز كه اونجا نيست.
    رتبت چند شده؟؟؟؟
    شاید البته اگه من شانس بیارم هم رشته شدیم...
    از کجا معلوم....
    4700 منطقه 1
    مشتاق ديدار شما دوست عزيز
    چون من خودم اهل کرمانم و از دانشگاه شناخت دارم چندتا توصیه میکنم
    1-اگه میتونی خونه بگیر اونم یه جای خوب(اطراف دانشگاه خوب نیست)
    2-اگه خواستی بری خوابگاه حتماً داخل دانشگاه باشه(خوابگاه هرندی افتضاحه)
    3-کرمانی ها غریب کشن سعی کن اصلا اونجا درگیر نشی
    4-بقیه رو بعد از قبولی بهت میگم....
    1-خونه كه احتمالا نميگيرم
    2- چشم
    3- بله منم شنيدم. كلا سعي مي كنم زياد وارد شهر نشم و توي خوابگاه بمونم.
    4- خوب همين الان مي گفتي پدر صلواتي
    احتمالا اگه شیراز قبول نشی هم رشته میشیم !
    مشتاق ديدار شما هم هستم دوست عزيز
    انشالله که شهر خودت قبول میشی و مثل من آواره نمی شی . . .
    ولی کرمان هم شهر نسبتا خوبیه ، جوون های خیلی باحالی داره ، دوست های خیلی خوبی میتونی پیدا بکنی ، من نصف فامیل هامون کرمانی هستن و توی کرمان زندگی می کنن همچنین خیلی از دوستای دانشگاهیم هم کرمانی های باصفا هستن البته یه چیزی که اینا همش به من می گن اینه که کرمان تنها چیزی که نداره دزد و معتاده خدا نکنه که بری ولی اگه رفتی خودت می فهمی من پیشنهاد می کنم حتما حتما خونه بگیری ، کرمان زیاد گرون نیست ، حالا حتما هم نباید جای خوب خونه بگیری ، کرمانیا زیاد به کسی کاری ندارن !! خونه بگیری ۲ یا ۳ نفر هم بیشتر هم خونه نشو . . .
    چیزای خاصی هم نباید ببری ، خود مامانت میدونه چی باید برات بذاره ، راستی از من میشنوی به هیچ وجه خوبگاه نرو . . .
    اتفاقا شنيدم دزد و معتاد خيلي زياده. با اين حساب خونه دانشجويي گرفتن كمي خطرناكه.
    چرا بو دار صحبت مي كنيد. جلوي تمام جملاتتون علامت تعجبه.
    اگه ميشه رك صحبت كنيد.

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

دوستان سلام
    اگه ميشه بيشتر در مورد خوابگاه صحبت كنيد.

داره خودمونی میشه sushyant's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    اون دور دورا

پيش فرض

نتایج کنکور من فردا میاد . امیدوارم همونجایی که می خوام قبول شم . توی خوابگاه هیچی پیدا نمی شه ، در نظر بگیر تو یه خونه خالی باید بری . من تا قوری و کتری هم بردم ولی همون ترم اول خرابشون کردم .اگه حق انتخاب هم اتاقی رو داری ، تجربه دیگران ثابت کرده که با هم رشته بهتره هم اتاق نشی (البته من با هم رشته خودم هم اتاق بودم و مشکلی هم نداشتیم .) تو خوابگاه ، آدم بی منطق زیاد پیدا می شه ، باهاشون درگیر نشو . در کل من خوابگاه رو با همه دردسراش دوست داشتم .درس خوندن توش سخته که برا اونم اتاق مطالعه یا کتابخونه هست

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

ما بالاخره متوجه نشديم.
    يكي ميگه اونجا همه چيز هست يكي ميگه نيست.
    نتایج کنکور من فردا میاد . امیدوارم همونجایی که می خوام قبول شم . توی خوابگاه هیچی پیدا نمی شه ، در نظر بگیر تو یه خونه خالی باید بری . من تا قوری و کتری هم بردم ولی همون ترم اول خرابشون کردم .اگه حق انتخاب هم اتاقی رو داری ، تجربه دیگران ثابت کرده که با هم رشته بهتره هم اتاق نشی (البته من با هم رشته خودم هم اتاق بودم و مشکلی هم نداشتیم .) تو خوابگاه ، آدم بی منطق زیاد پیدا می شه ، باهاشون درگیر نشو . در کل من خوابگاه رو با همه دردسراش دوست داشتم .درس خوندن توش سخته که برا اونم اتاق مطالعه یا کتابخونه هست
    شما خوابگاه كدوم دانشگاه بوديد.

پروفشنال CinemaTik's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Dead Space

پيش فرض

اتفاقا شنيدم دزد و معتاد خيلي زياده. با اين حساب خونه دانشجويي گرفتن كمي خطرناكه.
    چرا بو دار صحبت مي كنيد. جلوي تمام جملاتتون علامت تعجبه.
    اگه ميشه رك صحبت كنيد.
    ببین دوست من ، بعضی از جاها رفتن به خوابگاه خطرناک تر از گرفتن خونه هست ! شما باید اول بری خوابگاه رو ببینی اوضاعش چجوریه اگه دیدی خوبه بری خوابگاه ولی اگه دیدی خوب نیست خونه بگیری !! درسته مرد کرمان اینجوری هستند اما آدم های خیلی خوبی هستن و به کسی کاری ندارن به شدت هم مهمان نواز هست . . .
    دیگه خودت باید تصمیم بگیری . . .

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

دانشگاه از كي شروع ميشه؟
    كي بايد براي ثبت نام بريم.
    يكي از بچه ها بهم گفته كه موقعي كه براي ثبت نام ميري وسايلت رو هم ببر و ديگه برنگرد شهرتون .براي اينكه خوابگاه راحت بگيره و با سال اولي ها بيفتيم.
    شما تاييد مي كنيد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه mahdi_pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    سراي موقت

پيش فرض

به نظر من که خودم خوابگاهیم ، اگر در فضای خوابگاه حواست به خودت نباشه و خودت رو با جو رها کنی ، ممکنه نتونی خوب درس بخونی یا اخلاقت کلی عوض بشه ، ولی اگه واقعا بخوای درس بخونیبه قول دوستمون سالن مطالعه یا کتابخونه هم هست و اگه هم اتاقی هات درسخون باشن که دیگه خیلی بهتره ...
    من به شخصه معتقدم (با شرایطی که گفتم) خوابگاه بهتر از خونه هست! صمیمیتی که بعد از چند ماه بین بچه ها از گوشه و کنار ایران به وجود میاد ، کمک کردن به هم در درس ها ، جو خرخونی شب امتحان ها ، تجربه کردن زندگی سخت و ...
    البته نمیشه بدی ها و بهتره بگم فجایع خوابگاه رو هم رد کرد.آدم های کاملا غیر منطقی ، آدم های عجیب و غریب ، هم رشته ای های شاید حسود ، در برخی موارد فساد ، و یه مشکل رایج هم اینکه اگه هم اتاقی ها پایه باشن ، کار هر شبتون میشه چرت و پرت گفتن از این ور و اون ور عالم و مطمئن باش این قدر حرف برای کفتن پیش میاد که تا اخر دکترا هم میشه اینجوری گذروند (البته فکر نمی کنم کسی اینطوری بتونه دکترا بگیره !!!) مثلا خود ما تو اتاق حتی شده بود تا 3 صبح در مورد مسائل سیاسی و اقتصادی و مذهبی و اجتماعی و علمی و ورزشی و ادبی و تاریخی و ... شعر تفت می دادیم...
    و البته این رو هم بگم که یکی دو ماه اوایش برای من خیلی خیلی سخت بود و واقعا اون چند روز بدترین روزهای عمرم تا حالا بوده ...
    (البته شایدم من خیلی وابسته بودم با روابط عمومیم ضعیف بوده به هر حال اصلا نگران نباش!)

داره خودمونی میشه dislocation's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

من دوران دانشگاه خوابگاهی بودم. الان که به اون دوران نگاه می کنم می بینم علیرغم بعضی مشکلات ، دوران خوبی بود. تحصیل دور از خانواده تجربه خوبی است.
    در مورد بهتر بودن خوابگاه یا خونه گرفتن فکر کنم بهتره اول جو رو بررسی کنی. راستش به نظر من در خوابگاه برای درس خوندن مانعی نبود، همونطور که برای ول گشتن مانعی نیست.
    مهمترین نکته هم اتاقی است، سعی کن کسی باشه که با اخلاقت جور باشه، اگه بچه مثبتی برو مثل خودت رو پیدا کن، اگه مذهبی هستی هم همینطور و ... . خیلی هم رو همشهری بودن و این چیزها حساب نکن. حتی اگه خونه هم بگیری این مساله که با چه کسانی هم خونه میشی باقی میمونه.
    دوری از خانواده برات آزادیهایی به همراه داره، دیگه کسی نیست که تو رو کنترل کنه، صاحب اختیار خودتی، میتونی از صب تا شب و از شب تا صبح تا دوستات ول بگردی ، بحث کنی و چرت و پرت بگید ، بازی کنی ، سیگار بکشی و ... .
    خیلی ها همون ترم اول سر همین مسخره بازیهامشروط میشن .
    ممکنه اولش زندگی با چند نفر غریبه با فرهنگی متفاوت سخت باشه ولی بالاخره درست میشه نگران نباش

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •