تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 38

نام تاپيک: نحوه بالارفتن رنکینگ در گوگل چگونه است؟

داره خودمونی میشه m1r@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    DrEamZLaNd

پيش فرض

یه سری تکنیکها هست واسه بالا بردن رنکینگ و همچنین واسه اینکه سرچ انجین ها بهتر اسپایدرت کنن که به مجموعه این تکنیکا میگن SEO. فکر کنم مواردی که امیر عباس گفته هم جزو همین مقولست. این بحث خودش یه تخصصه و نمیشه با یکی دو تا پست و سوال و جواب تو فروم یادش گرفت(من خودم درست حسابی بلد نیستم). اینجا رو بخونی توضیحات اولیه رو داده:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اگه بیشتر میخوای بدونی برو لینک زیر ودرباره SEO سرچ کن, دید کلی و خوبی بهت میده. یه مقدار هم میتونی چیزای پایه ایش رو یاد بگیری.
    کد:
    Last edited by m1r@; 02-01-2008 at 10:44.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

یه سری تکنیکها هست واسه بالا بردن رنکینگ و همچنین واسه اینکه سرچ انجین ها بهتر اسپایدرت کنن که به مجموعه این تکنیکا میگن SEO. فکر کنم مواردی که امیر عباس گفته هم جزو همین مقولست. این بحث خودش یه تخصصه و نمیشه با یکی دو تا پست و سوال و جواب تو فروم یادش گرفت(من خودم درست حسابی بلد نیستم). اینجا رو بخونی توضیحات اولیه رو داده:

کد:
    اگه بیشتر میخوای بدونی برو لینک زیر ودرباره SEO سرچ کن, دید کلی و خوبی بهت میده. یه مقدار هم میتونی چیزای پایه ایش رو یاد بگیری.
    کد:
    چرا اگه همه بچه ها همت کنن میشه یاد داد و یاد گرفت !
    اما :
    مطلب فوق العاده ای بود...

حالا چطوری میشه یه سرچ انجین خفن داشت؟ برنامه ای واسه دانلود هست ؟

واقعا مرسی ... راه حل اصولی و خفنی رو گفتی که عمرا به ذهنم نمیرسید ! مرسی دوست من
    Last edited by Dash_Mosi; 05-01-2008 at 08:29.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    127.0.0.1

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط amir abbas
    1- باید سعی کنید با نصب ماژول های اضافه، پسوند صفحات سایتت رو به Html تغییر بدی
    ولله من آخرش نفهمیدم این مورد چه تاثیری میتونه داشته باشه؟!
    هر مطلبی که برای seo نوشته میشه این مورد هم ذکر میشه ، اما هنوز نفهیمیدم که دلیلش چیه...
    هرچند استفاده از این روش ، در امنیت + زیبایی آدرس صفحات میتونه تاثیر گذار باشه.

بگذریم

مهمترین مسائلی که میشه در مورد seo عنوان کرد ، در زیر لیست میکنم (تمامی اینها نظر شخصی من هست و ممکنه اشتباه باشه ، اینها اگه برای کاربر و رتبه سایت فایده نداشته باشه ، حداقلش اینه که لطمه ای هم نمیزنه! )
    1. استفاده صحیح و به جا از متاتگ ها ، بطوری که هر صفحه سایت keywords, description مخصوص خودش و متناسب با متن داخل صفحه داشته باشه...
    2. حداقل استفاده از کدهای html و استفاده بجا از css بشه و از js استفاده کم و در حد نیاز بشه...
    3. صفحات و کدها تماما استاندارد باشه و خطایی نداشته باشه...
    4. سعی نکنیم تقلب کنیم... مثلا اونها رو تو لایه های مخفی و یا با رنگ پس زمینه و سایز کوچک قرار ندهیم...
    5. برای لینک دادن ، از مشخصه(خصیصه) title استفاده بهینه کنیم.
    6. هر صفحه فقط یک آدرس مشخص داشته باشه ، در صورتی که وب سایت چند آدرس مختلف داره و یا از cms های مختلف استفاده میکنید ، سعی کنید با استفاده از ترفندهای مختلف ، مثل استفاده از htaccess به این مهم دست پیدا کنید:
    (برای توضیح از quote استفاده کردم تا مطلب به هم نریزه...)
    شما سایت p30world رو ببینید... برای همین صفحه (همین تاپیک) چند تا آدرس مختلف داره؟؟؟
    با هم بشماریم:
    کد:
    گوگل به هرکدوم از این صفحات پیج رنک جداگانه میده... در حالی که تمامی آدرس ها به یک صفحه منتهی میشن! بهتر نیست با استفاده از ترفند های مختلف - مثل استفاده از htaccess و mod rewrite - کاری کنیم که فقط یکی از آدرسها مطلب رو نشون بده و بقیه آدرس ها کاربر رو redirect کنند؟ آیا استفاده از این ترفند تاثیر مثبت داره و باعث میشه رنک بالاتر بره ، یا تاثیر منفی یا خنثی داره؟
    مسلما جواب مثبت هست!
    7. در آخر ، سعی کنیم برای صفحات فارسی ، هم در html و هم در هدری که از سرور ارسال میشه ، charset را روی utf-8 ست کنیم...

این هم چند تا مقاله و مطلب ، مرتبط با موضوع: (مطالب هیچکدوم رو نخوندم و در مورد درستیشون هم نظری ندارم و فقط معرفی میکنم!)
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    این آخری تابع header در php رو معرفی کرده و مثالهایی برایش آورده که میتونیم با استفاده ازش ، charset رو روی سرور تنظیم کنیم و با http header بفرستیمش...

موفق باشید
    Last edited by my friend; 05-01-2008 at 12:42.

حـــــرفـه ای Mohsen khan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

من هم با نظر مسعود موافقم
    نام صفحه با html ربطي نداره
    انقدر صفخات مختلف با پسوندهاي جورواجور هست
    شايد يك زماني اين بوده
    ولي الان موتور ها پيشرفته شدند
    و همه جور صفحه اي را ساپورت مي كنند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

بحث داره جالب میشه ... منم یه مورد اضافه میکنم ..اونم اینکه وقتی یه صفحه ای با یه آدرس خاص درست کردیم دیگه پاکش نکنیم تا از گوگل حذف نشه ...

حـــــرفـه ای Mohsen khan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

بحث داره جالب میشه ... منم یه مورد اضافه میکنم ..اونم اینکه وقتی یه صفحه ای با یه آدرس خاص درست کردیم دیگه پاکش نکنیم تا از گوگل حذف نشه ...
    البته اگر حذف بشه و صفحه ارور 404 و ريدايركت به صفحه اصلي را بزاريد مشكلي نيست

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    DrEamZLaNd

پيش فرض

بحث جالبیه, پیشنهاد میکنم هر کی هر مقدار میدونه بگه تا بقیه استفاده کنن.

یکی از ساده ترین راه ها که مسعود هم بهش اشاره کرد استفاده از Keyword های مناسب برای فهموندن محتوای هر صفحه به سرچ انجین هاست. درسته سادست ولی واسه درست انجام دادنش باید ریزه کاریاش رعایت بشه!
    واسه اینکار بهتره اول به واژه هایی که به طور خلاصه صفحه مون رو تعریف میکنن فکر کنیم و چند تا واژه در بیاریم.
    یکی دو تا ابزار من میشناسم که میشه ازشون کمک گرفت(اگه کسی ابزار دیگه ای رو هم میدونه بگه لطفا). اول لینک زیر رو امتحان کنین و Keyword ها رو بهش بدین, تعداد دفعاتی که اون Keyword تو ماه اخیر سرچ شده رو نشون میده و میشه فهمید چقدر اون واژه بین مردم معموله. واژه های بدرد بخور مرتبط رو هم پیشنهاد میکنه. من Developer رو سرچ کردم, فهمیدم 13153 بار تو ماه اخیر سرچ شده این کلمه و کلی آمار بدرد بخور دیگه. مثلا اینکه java developer 16837 مرتبه سرچ شده و کلی Keyword پیشنهادی دیگه! این جوری راحت میشه فهمید از چه کلماتی استفاده کنیم که بیشتر بین مردم واسه سرچ کردن یه موضوع خاص رواج داره.

کد:
    بسته به سلیقه یا شاید نوع مخاطب سایت میشه دو جور تصمیم گرفت:

یا اینکه واژه های زیادی رو انتخاب کنیم, که وسعت بیشتری رو در بر بگیریم. یعنی تعداد کلمات سرچ بیشتری به صفحه مورد نظرمون ارتباط داده بشه. اونجوری با کلمات سرچ بیشتری دیده میشیم ولی نه در سطر اول و صفحه(حتی صفحه های) اول جستجو. (مثلا تو نتایج جستجوی 1000 نفر میایم ولی 100 بار کلیک میشیم)

جور دیگش اینه که بخوایم تخصصی تر فکر کنیم و فقط در صورتی که چند تا کلمه خاص سرچ شد, صفحه ما هم معرفی بشه. در اون صورت کمتر دیده میشیم ولی وقتی دیده میشیم تاپ تریم یعنی تو صفحه اول یا شایدم جزو دو سه تای اول نتایج جستجو. (مثلا تو نتایج جستجوی 100 نفر میایم و 90 بار کلیک میشیم.)
    هر کدوم تو شرایط مختلف مزایای خودشونو دارن. امیدوارم تونسته باشم مطلب رو برسونم!

واسه اینکه بتونیم کلمات کلیدی بیشتری رو پیدا کنیم که با کلمات کلیدی انتخابی خودمون مرتبط باشن و مناسب هم باشن از یه ابزار دیگه که واسه گوگله هم میشه استفاده کرد. این یکی خیلی با حاله, اگه استفاده نکردین حتما تستش کنین. توجه کنین که این ابزار فقط واسه پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با کلمات کلیدی مد نظر خودتونه.
    این گوگل خیلی باحاله! کسی پیدا میشه که دوسش نداشته باشه!؟؟

کد:
    بعد از اینکه گوگل کلمات مرتبط رو پیدا کرد, میتونین اونایی که به نظرتون مناسب ترن رو دوباره تو لینک اولی که دادم تست کنین تا ببینین کاربرا اون کلمه رو چند بار سرچ کردن, اینجوری میتونین بهترین کلمات رو واسه صفحه تون انتخاب کنین.

بهتره از کلمه کلیدی اصلی دو بار تو title استفاده کنیم, اما نه یه جور تابلو. مثلا یه جمله تعریف کنیم که هم کوتاه باشه هم مفهومی و هم اینکه با یه ترکیب خوب دو بار کلید اصلی( همون موضوع اصلی صفحه) رو توش جا بدیم.
    مثلا اگه صفحه در مورد طراحی وب باشه میشه اینجوری نوشت:
    XX Web Designers---We are the one you can trust as your 'Any Day At Any Time' Web Designers
    البته بدون غلط املایی و انشایی, نه مثل من

Last edited by m1r@; 07-01-2008 at 03:04.

8. این کاربر از m1r@ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای amir abbas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ولله من آخرش نفهمیدم این مورد چه تاثیری میتونه داشته باشه؟!
    هر مطلبی که برای seo نوشته میشه این مورد هم ذکر میشه ، اما هنوز نفهیمیدم که دلیلش چیه...
    هرچند استفاده از این روش ، در امنیت + زیبایی آدرس صفحات میتونه تاثیر گذار باشه.
    اینو خود گوگل خواسته

If you decide to use dynamic pages (i.e., the URL contains a "?" character), be aware that not every search engine spider crawls dynamic pages as well as static pages. It helps to keep the parameters short and the number of them few.
    گوگل تو صفحه webmaster guidelines
    کد:
    میگه اگر صفحات قراره داینامیک باشه سعی کنید که توش از ؟ یا & یا هر چیز دیگه ای به همراه اعداد طولانی استفاده نکنید. و گفته صفحاتی با این خصوصیات به نسبت صفحات استاتیک search engine friendly نیستند.
    در ضمن منظور از HTML کردن پسوند صفحات این نیست که فقط پسوند HTML بشه. شما اصلا میتونی پسوند نذاری. الان صفحه اول سایت خودم اصلا پسوند نداره. تمامی صفحاتی هم که با فریم ورک ruby on rails هم نوشته میشن اصلا پسوند ندارند. شما اگر بتونی اون علامت های ? و اعداد و حذف کنی و کلمات کلیدی رو تو آدرس صفحه قرار بدی این تاثیر گذاره.

مثلا به جای این آدرس

کد:
    اگر باشه

کد:
    خیلی بهتره

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    127.0.0.1

پيش فرض

ممنون امیر عباس،

بالاخره فهمیدم فلسفه این حرف از کجا نشات میگیره!!! (بعد چند سال؟!؟!)

همونطور که اونجا نوشته ؛ "not every search engine spider crawls dynamic pages as well as static pages" ... یعنی درصد کمی اینطوری هستن و بقیه فرقی بین صفحات استاتیک و دینامیک نمیگذارند!

گوگل و یاهو از جمله سرچ انجین هایی هستند که بین این دو تا فرقی نمیگذارند! (از نتایج جستجوشون میشه این نکته رو فهمید.) همینطور میتونیم بگیم که بیش از 95% از جستجو ها توسط این دو سرچ انجین انجام میشه! و بقیه سرچ انجین ها هم "اکثرا" فرقی بین این صفحات نمیگذارند... پس این نکته ، یعنی Search Engine Friendly کردن آدرس صفحات تفاوت قابل ملاحظه ای تو تعداد بازدیدکنندگان نداره!
    پس میتونیم بگیم که این کار بستگی به سلیقه طراح سایت داره نه SEO!
    بهرحال ، من همیشه سعی کردم که آدرس صفحات رو بوسیله htaccess مخفی نگه دارم! نه بحواطر SEO ، بلکه بخاطر سلیقه ی شخصی و یه جورایی امنیتی!

بخاطر دادن آدرس صفحه webmaster guidelines گوگل هم ممنونم... صفحه خوبی هستش و به همه توصیه میکنم این صفحه رو ببینند!

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    DrEamZLaNd

پيش فرض

حالا که بحث seo هست, اینم به عنوان یه خبر بگم:

گوگل متن فایلهای فلش رو هم میخونه. پس optimize کردن اونا هم میتونه به بالا رفتن رنک کمک کنه! اینم لینک کل خبر:

کد:

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •