تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: دلایلی که کاربران رو از گنو/لینوکس به ویندوز میکشونه و

راي دهنده
106. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • کمبود بازیها و نرم افزارهای گرافیکی و طراحی برای این OS

48 45.28%
  • کمبود منابع اطلاعاتی فارسی زبان برای این سیستم عامل

31 29.25%
  • سخت بودن تنظیمات و نصب برنامه ها و خود گنو/لینوکس

41 38.68%
  • چون از اول روز ویندوز کار کردیم به باگهاش عادت کردیم!!

62 58.49%
Multiple Choice Poll.
صفحه 2 از 17 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 161

نام تاپيک: چرا خیلیها لینوکس رو گذاشتن ویندوز استفاده میکنن؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

من با این حرف این دوست عزیز (Kasra_K) ... لینوکس ، واقعا یه فرهنگه ، و مردم ما یا این فرهنگ رو ندارن یا جنبه ش رو ... لینوکس ، اون طوری که باید و شاید تو ایران جا نیفتاده ... که یه بخش عمده ایش مربوط میشه به خود مردم که از هر چی Command و محیط Command Based میترسند ...
    با اون همه باگ هایی که ویندوز داره ... من واقعا نمیدونم چه جوری بعضی ها ویندوز رو به لینوکس ترجیح میدن ... !!!

پروفشنال Inkareeeeeeeeee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    دانمارك

پيش فرض

خب منهم باید بگم که خود من چون از بچگی با آمیگا و 386 و 486 و داس و ویندوز 3.1 و ... بزرگ شدم ، پس ویندوزی شدم و الان یه چند هفته ای میشه فقط از ویندوز واسه بازی استفاده میکنم و لینوکسی شدم ، از اونجایی که من افکتهای سه بعدی دسکتاپ لینوکس رو دیدم بد جوری رفته تو مخم که لینوکسی بشم که شدم ، هر مشکلی هم داشته باشم به جوابش تو چتهای سرور ابونتو رسیدم و کمکم کردند ، از دستور نویسی تو ترمینالش که خیلی خوشم اومده و روز به روز بیشتر دارم میرم دنبالش ، فقط در آخر یه چیزی بگم :
    این مایکروسافت فقط هارت و پورت داره ، اگه حرفهاش راست بودش پس چرا سرورهای خودش رو لینوکسه !!!
    خودشونم میدونن که وقتی میگن ویندوز یوزر فرندلی هستش یعنی که ویندوز آدمهارو تنبل میکنه .

داره خودمونی میشه kasra_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران(اوبونتو)

پيش فرض

من از بچه گی با CPU 200 MHZ و Command line(آخه به DOS هم میشه Command line؟) بزرگ شدم! بعد از اون ها با ویندوز 98 و 95 بزرگ شدم! تا این چند ماه پیش هم داشتم از XP استفاده می کردم!
    اما الان توی Parsix احساس راحتی می کنم!
    لینوکس یعنی آزادی !
    بزار کپی رایت بیاد توی ایران بعد معلوم میشه که عده ای زیادی به لینوکس گرایش پیدا می کنند!
    اخه کسی که پول نداره ولی هوشش سرشار از استعداد هست نباید با کامپیوتر کار کنه!
    مایکروسافت یک شیطان بیش نیست؟!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

خوب چون ويندوز خيلي راحت تره
    کی اینو گفته؟

البته من شنيدم قراره لينوكس رو فارسي كنن كه بشه سيستم عامل ملي.
    کمی دیر شنیدید!
    شبدیکس که تلفیقی از knopix و Farsi Kde بود مدت ها پیش عرضه شد و متوقف هم شد.
    به نظر من راحتی کار با ویندوز و زیبایی که داره اینطوری هستش . من خودم یه مدت لینوکس کار کردم ولی با خیلی برنامه هایی که من کار میکردم مشکل داشت از جمله Alcohol و Photoshop .
    هر سیستم عاملی برنامه های خاص خودشو داره. نرم افزار های PE ویندوز قابل استفاده استاندارد در گنو/لینوکس نیستند. مگر با شبیه ساز هایی مثل wine. شما باید از برنامه های تحت لینوکس استفاده می کردی.

مثلا همین ویندوز با سادگی که داره خیلی کارایی بیشتری داره نسبت به لینوکس . شرکت های کمی پیدا میشه که برنامه واسه لینوکس بزنه . تازه چون ویندوز اولین سیستم عاملی بوده که همه باهاش سرو کار داشتند ، انقدر کار باهاش راحت و لذت بخش هست . تازه یه مشکلی هم هست شاید 5% از بازی های امروزی روی لینوکس نصب بشه ! تازه خیلی دلایل دیگه ای داره . لینوکس فقط به خاطر قشنگ بودن محیطش بعضی ها باهاش کار میکنند یا به خاطر بازی هایی که داره . ولی Microsoft با زدن Vista این مشکل رو هم بر طرف کرد !
    ویندوز کارایی بیشتری داره نسبت به لینوکس؟؟؟
    یعنی چی ویندوز اولین سیستم عاملی بود که همه باهاش سر و کار داشتند؟؟
    وقتی که مایکروسافت با استفاده از توابع توسیمی محیط گرافیکی سیستم عاملش رو به وجود می آورد کتابخانه های پایه ای مثل Qt یا gtk در لینوکس مشغول پیاده سازی استایل های تصویری منابع بودند.ظاهراً مایکروسافت دیر متوجه این امر شد. یعنی هنگام ارائه ویندوز XP در این ویندوز مایکروسافت uxTheme و توابع مربوط به آنها را ارائه کرد. این توابع روی توابع ترسیمی قدیمی اعمال می شوند. به همین خاطر مصرف حافظه از این بابت در ویندوز اکس پی کمی بیهوده به نظر می رسد.
    اما هنوز هم ظواهر ویندوز ها محدود به چند نوع تمی است که توسط مایکروسافت و شرکت های همکار تولید شده است. در حالی که برای محیط هایی چون kde و gnome صد ها جلوه گوناگون وجود دارد که بسادگی از اینترنت قایل دریافت هستند.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اوراکل جون، لینوکس در زمینه شبکه صدها سال (تعجب نکن... واقعیته) از ویندوز جلوتره ولی لینوکس یه 8 تا 10 سالی وقت میخواد تا از نظر گرافیکی به ویندوز برسه و شاید هم زودتر چون تو جامعه اپن سورس هیچ چیز زمان مشخصی نداره....
    جواب چند خط بالاتر...

درضمن وقتی که ویندوز دارای رابط گرافیکی بود و لینوکس خط فرمان...
    میشه بگی کی ویندوز رابط گرافیکی داشت اما لینوکس رابط متنی؟؟

....من کد سورسش رو توی21 تا سی دی دارم (58 میلیون خط کد )ولی به علت قوانین نمیتونم به کسی بدم.هسته اش حدود 3 میلیون خط کده و هنوز دارم روش مطالعه میکنم.بخش tcp و ارتباطات شبکه ایش چیزای جدیدی داره ولی کمی پیشرفته تر از اکس پی هست و روی بخش های گرافیکیش زیاد کار شده.البته یه قسمتش رو اصلا متوجه نمیشم و دارم روش کار میکنم.ویندوز به روال قبلی برگشته و از سی داره استفاده میکنه.مایکروسافت با موتور گرافیکی Avalon بیشترین فشار رو به حافظه سیستم وارد میکنه در حالیکه در لینوکس با ساده ترین توابع گرافیکی زیباترین صحنه ها رو ساختن.البته یه چیز جالب هست تو ویستا اونم سیستم ایندکس winFS هست که خیلی سریع کارمیکنه و اولین چیزی هست که تو ویندوز ازش خوشم اومده
    مزاح جالبی بود.
    سرگرم شدیم.

خیلی ساده است برنامه های کمی هستند که روی لینوکس نصب میشوند مسئله $$$$$$$ وقتی ویندوز با قیمت 700 دلار باشه ولینوکس که اکثرا کد باز است یا مجانیه یا با قیمتهای بسیار پایین خوب معلومه که برنامه نویسی نمیاد برای لینوکس وقت بذاره اینه تنوع برنامه هاش کمه ولی ویندوز هر چیزی روش نصب میشه وکارکردن باهاش بسیار ساده است ولی حرفه ها لینوکس را ترجیح میدهند
    چرا هر موقع اسم لینوکس میآد همه به یاد نرم افزار های رایگان می افتند؟؟؟؟
    اوپن سورس به معنی رایگان بودن نرم افزار نیست؟؟؟
    یک نرم افزار تحت گنو/لینوکس می تونه در ازای وجه معامله بشه، میتونه تحت لیسانس دیگه ای عرضه بشه و اصلاً اوپن سورس نباشه. حتی گنو/لینوکس هایی مثل Redhat Enterprise هم پولی هستند.
    وقتی ویندوز را نصب می کنید تعداد برنامه هایی که نصب می شوند کمتر از انگشتان دست است.
    وقتی لینوکس دبیان را نصب می کنید تعداد برنامه هایی که می توانید نصب کنید نزدیک 100 است.
    اگر سری به سایت پشتیبانی مایکروسافت بنید حد اکثر 100 نرم افزار را می توانید در ازای قبول eula و پرداخت وجه آن دریافت کنید.
    اگر سری به سایت مخازن دبیان بزنید حدود 28000 نرم افزار رایگان و کدباز را که با سیستم شما کاملاً سازگار هستند و تست شده اند را می توانید دریافت کنید.

4.لینوکس هم در رتبه ی گرافیکی خوبی قرار داره! قبلا از این که Aero بیاد لینوکس یا نرم افزار سه بعدی روش بود!
    بله، بسته هایی مثل beryl یا compiz مدت ها قبل روی لینوکس عرضه می شدند
    8.توزیع های مختلفی برای کار های متفاوت داره!!! مثلا برای کاربران ابتدایی Parsix هست که دست ایرانی ها درد نکنه!عجب سیستم عاملی هست! من خودم از این سیستم عامل استفاده می کنم!
    دست آقای الن باغومیان درد نکنه.
    نه تنها برای کاربران ابتدایی بلکه این توزیع مناسب تمام کاربران خانگی است.

یه کاری که می تونی با توزیع های مخصوص شبکش بکنی این هست!یه مثال می زنم تا متوجه بشید!
    ما مثلا سرور رو در اختیار دارم!
    به کابرانی که در سرور Log in هستند اعلام می کنیم که آقا Log out شید!
    بعد با تغییر دادن قسمتی از لینوکس می تونیم یه کاری بکنیم که هر 3 ثانیه به ما نشون بده که چه کابرانی هنوز Log in هستند! و بعد از این که 0 شد به ما بگه که همه ی کاربران خارج شدند!

اما توی ویندوز باید هی اون دکمه ی Refresh رو بزنی! اما بعضی ها ویندوز رو می پسندند! باید با سختی های این جوریش هم کنار بیان
    یعنی چی؟؟
    کدوم نرم افزار؟؟ کدوم پروتکل؟؟
    استاندارد های شبکه در سیستم عامل های مختلف به یک استاندارد واحد رسیده اند.
    سیستم هایی مثل IPX یا AppleTalk از سیستم های مکینتاش
    سیستم های سوکت و دیتا گرام از یونیکس و لینوکس
    سامبا از ویندوز
    در مجموع در استاندارد امروزی تمامی سیستم عامل ها این استاندارد ها را پشتیبانی می کننند. ضمن اینکه در ارتباطاط اتصال گرا درون شبکه به محض خروج یک کاربر سرور پروتکل متوجه این خروج واهد شد. و زمان نمایش بسته به نوع نرم افزار است.

خیلی واضحه به نظر من خیلی ها چون از اول با ویندوز کار کردن فکر می کنن یاد گرفتن لینوکس خیلی سخته...
    این مسئله رو تایید می کنم.
    اگر شما تحت لینوکس با استفاده از Qt به توسعه می پرداختید و ناگهان MFC رو میدید همه چیز سخت جلوه می کرد.

دلایلی که کاربران رو از گنو/لینوکس به ویندوز میکشونه و
    در مورد چرخه بطل کی بورد های Qwerty چیزی شنیدید؟؟
    اگر نشنیدید براتون توضیح میدم:
    وقتی ماشین تایپ ابداع شد تمام حروف به ترتیب الفبایی روی اون قرار داشتند. اما بعد متوجه شدند که حروف پرکاربرد دائماً به هم گیر می کنند -حروفی مثل c , d , e-به همین خاطر شخصی با نام Qwerty -که نام اون رو در ردیف اول دکمه های کی بورد تون می تونید ببینید- ترکیب جدیدی برای دکمه های کی بورد ارائه کرد. و جالب اینکه بعد از اختراع کامپیوتر هم همین نوع کی بورد داره استفاده میشه.
    ما نیازی نداریم که نگران مسئله برخورد کلید ها باشیم. این نوع کی بورد باعث کاهش سرعت تایپ و خستگی دست و مغز میشه. سیستم های مختلفی برای برطرف کردن این موضع ارائه شدند. اما هرگز هیچ کدام از آنها مورد استفاده قرار نگرفتند.
    چون ما با همین صفحه کلید راحت بودیم و می دونستیم که یادگیری یک سیستم جدید زمان میبره و شرکت های سازنده هم صفحه کلید جدیدی ارائه نکردند چون مشتری ها چیزی نخواستند.
    مثل این واقعه جامعه کنونی ماست.
    کاربران فکر می کنند لینوکس سخته و به طرف اون نمی رن. سرن IT کشور هم فکر می کنند مردم لینوکس رو نمی خوان تا روش سرمایه گذاری کنند.

داره خودمونی میشه سزار's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقای حامد من با شما مزاح ندارم که سرگرمتون کنم و یا تلخک جنابعالی نیستم... خواهشمندم مراقب سخنانتون باشید
    میتونم بهتون بگم از کجا گیرشون آوردم...ولی اینکه شما خودتون چیزی رو ندیده منکرش میشید اصلا کار خوبی نیست... اگه یادتون باشه که ماکروسافت لانگ هارن رو که الان اسمش شده ویستا رو اعلام کرد که نصفه ساخت هست در همون اواسط ویندوز لانگ هارن تو ایران در حال فروش بود....
    حالا حتما باید بهتون باید بگم که باید بری تو فلان پاساژ تو تهران که توش همه چی پیدا میشه و از اونجا سورسش رو اگه یارو ازت خوشش اومد بهت بده؟
    درضمن اگه اینترنت ماهواره ای دارید میتونم بهتون لینک دانلود هم بدم
    واقعا که از شما یکی انتظار نداشتم...
    ممنون میشم که ندیده قضاوت نکنید...

حـــــرفـه ای m a j r i x's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    ۱- توصیه میشه مباحث به موضوع خود تاپیک ربط داشته باشه تا . . .
    ۲- هدف از این نوع مقایسه‌ها چی میتونه باشه لینوکس یا ویندوز gnome بهتره یا KDE ؟!
    ۳- خواهش میکنم تا برای پیشرفت دوستانمون به هم کمک کنیم تا تخریب یا سرکوب کمک کنید بدون هیچگونه حرف حدیث .اگر مسائل رو ساده کنیم خیلی بهتره میشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه GnuHDL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

کی گفته لینوکس از لحاظ گرافیکی ضعیفتره
    ممکنه کانفیگش واسه اون درجه انعطافی که میخواین سخت باشه ولی قابل تبدیل به هرچیزی هست
    ضمنا بین انعطاف پذیری و سخت بودن کانفیک یه ارتباط مستقیم هست خیلی سخته سیستمیی رو یا زبانی رو توی کامپیوتر ببینید که هم ساده باشه هم دارای انعطاف پذیری و قدرت بالائي باشه.
    ضمنا واسه مقایسه گرافیک توی لینوکس و ویندوز کافیه به گوگل و یوتیوب مراجعه کنید اونوقت خودتون قضاوت میکنین که دستکتاپ سه بعدی رو که گفته بودن کی درست و حسابی پیاده کرده مایکروسافت؟ که تا همین اواخر اونم شکسته بسته فقط به نمای جانبی مورب از پنجره ها ارائه میده یا beryl و compiz که هر کدومشون یه اعجوبه ن

اینجا رو ببینین

Last edited by GnuHDL; 23-07-2007 at 12:49.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

آقای حامد من با شما مزاح ندارم که سرگرمتون کنم و یا تلخک جنابعالی نیستم... خواهشمندم مراقب سخنانتون باشید
    میتونم بهتون بگم از کجا گیرشون آوردم...ولی اینکه شما خودتون چیزی رو ندیده منکرش میشید اصلا کار خوبی نیست... اگه یادتون باشه که ماکروسافت لانگ هارن رو که الان اسمش شده ویستا رو اعلام کرد که نصفه ساخت هست در همون اواسط ویندوز لانگ هارن تو ایران در حال فروش بود....
    حالا حتما باید بهتون باید بگم که باید بری تو فلان پاساژ تو تهران که توش همه چی پیدا میشه و از اونجا سورسش رو اگه یارو ازت خوشش اومد بهت بده؟
    درضمن اگه اینترنت ماهواره ای دارید میتونم بهتون لینک دانلود هم بدم
    واقعا که از شما یکی انتظار نداشتم...
    ممنون میشم که ندیده قضاوت نکنید...
    1 - هیچ نرم افزاری زود تر از صلاحدید شرکت تولید کننده در بازار نبوده و نخواهد بود. چیزی که شما دیدید نسخه بتای لانگهورن بود.
    2 - سورس ویندوز هرگز بیرون از لابراتوار های مایکروسافت وجود نداشته!
    3 - اگر کسی چنین چیزی داشت میلیونر شده بود.
    4 - اگر چنین سورسی داری یه گوشه کوچک رو کن.
    5 - لینک دانلود هم بد نیست.

داره خودمونی میشه سزار's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

0 - نسخه بتا با کرک میاد تو بازار ؟!!!!!
    1 - این سورسها رو خوندی شاید موقعیت یه کم تو دستت بیاد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته بهتره کش سایت رو از گوگل بگیری چون انگار مخابرات طرفدار ماکروسافته و ف ی ل ت ر شده
    2 - کی گفته سورس کد غیر از لابراتوری ماکروسافت جایی نرفته؟ بیشک از یادتون نرفته که تو بهمن ماه 85 ماکروسافت،سورس ویستا رو به سه شرکت مک آفی،پاندا و نورتون داد؟
    3 - یه هکر بر طبق استانداردهای استالمن هیچ وقت پولدار نمیشه.پول تو سازندگی هست نه تو خرابکاری با اینکه در این زمینه ادعایی هم نداشتم،ندارم و نخواهم داشت.
    4 - مطالعه کنید اگه خواستید میتونم آدرس رو براتون پیام بزارم

و یه چیزی.....
    هدف من خدایی نکرده توهین به کسی نیست.داریم مباحثه علمی میکنیم.درضمن از اینکه همشهری خودم این چنین دقیق به موضوع نگاه میکنه واقعا خوشحال میشم.از مدیر محترم هم ممنونم که هوامونو داره.

مرسی حامد

پروفشنال M I S H A's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Uranus

پيش فرض

من از لینوکس استفاده نمی کنم چون گیرم نمی یاد من یه بار رفتم دنبال اوبونتو نسخه 7 و خورده ای (دقیق یادم نیست) هیچکس نمی فهمید من چی می گم، من باید چی کار کنم؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •