تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 12 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 111

نام تاپيک: فهمیدن کارکردن 2 تا رم در سیستم

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

اگه از زمانی که آنتی ویروس میریزین این مورد بوجود میاد مخصوصا وقتی که آپدیت کردی احتمالا یکی ا زفایل های سیستمی ویندوز رو اشتباها به عنوان تهدید میشناسه آنتی ویروس و در روند کارش اختلال بوجود میاره
    آخه یه چیز عجیبه. دیگران هم مثل من از ویندوز 7 استفاده می کنن و مثلاً از نود 32 ولی این اتفاق ها براشون پیش نمی یاد.

مشخصات سیستم من:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دو RAM دو گیگی. پردازنده به 4 هسته ای ارتقا یافته و وقتی که سیستم اینجوری قاطی می کنه می شه دو هسته ای که با فشار عدد 4، دوباره می شه چهار هسته ای.

در حال حاضر، ویندوز 7 که 32 بیتی است روش نصبه و آپدیت نیست. سرویس پک 1 هم نیست. نسخه 2009 ویندوز 7 هست. سی دی کارت گرافیک رو هم نصب نکردم و از یک رم 2 گیگی استفاده می کنم. این RAM فقط دو بار قاطی کرد و حدوداً 12 ساعتی است که باهاش مشکلی ندارم ولی قطعه دوم RAM، مشکلاتش بیشتر بود. در تست دو RAM هم خطایی ظاهر نشد.

چند روز پیش اومدم یه برنامه رو دانلود کنم که از من خواست قبل از دانلود، اجازه اسکن از سیتم رو بدم که اجازه دادم. پیغام زیر اومد. آیا این پیغام هم جزو همین مشکلی است که برام ایجاد شده؟

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

شما باید بزارین 8 بار رمهای سیستم خودتون اسکن بشه به وسیله برنامه memtest یا همون 8 pass اگرتو این مدت error نداد مشکلتون ازرم نیست اگر درضمن ویندوز 64 بیتی نصب کنید با اون تست انجام بدین

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

ویندوز، 32 بیتی است. چشم، همین کار رو می کنم و نتیجه رو می گم ولی یک سوال: چرا 8 بار؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

شما ویندوز 64 بیتی نصب کنید فکر کنم مشکلتون حل بشه

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

شما ویندوز 64 بیتی نصب کنید فکر کنم مشکلتون حل بشه
    والا یک جا خوندم که ویندوز 64 بیتی هم مشکلات خاص خودش رو داره.

من یکی از RAM ها رو تا pass 8 تست کردم که حدوداً 4 ساعت طول کشید ولی خطایی صادر نشد. حالا باید RAM دوم رو تست کنم.

دمای کارت گرافیک رو با برنامه GPU-Z.0.5.5 دیدم که با وجود این 4 ساعت کار، به 43 درجه سانتی گراد رسیده.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

والا یک جا خوندم که ویندوز 64 بیتی هم مشکلات خاص خودش رو داره.

من یکی از RAM ها رو تا pass 8 تست کردم که حدوداً 4 ساعت طول کشید ولی خطایی صادر نشد. حالا باید RAM دوم رو تست کنم.

دمای کارت گرافیک رو با برنامه GPU-Z.0.5.5 دیدم که با وجود این 4 ساعت کار، به 43 درجه سانتی گراد رسیده.
    من هیچ مشکلی با سون 64 بیتی ندارم مثلا چه مشکلاتی داره ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

یه چیزهایی از اون لینک یادم مونده و اون اینکه اگه RAM کمتر از 4 گیگ دارید به سراغ ویندوز 64 بیتی نرید و اینکه دو هسته ای با بالا، 64 بیتی هستند و اینکه مثلاً nero9 با ویندوز 64 بیتی اذیت می کنه و nero8 رو استفاده می کردند و... که دیگه یادم نمونده.

یعنی الان من نسخه 64 بیتی نصب کنم؟ مگه نه اینکه نسخه 32 بیتی هم می تونه اجرا بشه؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

یه چیزهایی از اون لینک یادم مونده و اون اینکه اگه RAM کمتر از 4 گیگ دارید به سراغ ویندوز 64 بیتی نرید و اینکه دو هسته ای با بالا، 64 بیتی هستند و اینکه مثلاً nero9 با ویندوز 64 بیتی اذیت می کنه و nero8 رو استفاده می کردند و... که دیگه یادم نمونده.

یعنی الان من نسخه 64 بیتی نصب کنم؟ مگه نه اینکه نسخه 32 بیتی هم می تونه اجرا بشه؟
    نه من با رم 2 گیگ هم از 64 بیتی استفاده کردم مشکلی نداشتم

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

پس یعنی ویندوز 64 بیتی نصب کنم . تست RAM رو دوباره انجام بدم؟ تست با ویندوز 32 بیتی، مشخص نمی کنه که RAM ها سالم یا خراب هستند؟

ویرایش: RAM دوم رو حدوداً 2 ساعت و 30 دقیقه، تست کردم که تا pass 5 اومد. واقعاً عمل طاقت فرسایی هست. هیچ خطایی صادر نشد.

دمای کارت گرافیک مشکلی نداره؟ در حال حاضر که سیستم 3-4 ساعت هست که روشنه، به 47 درجه سانتی گراد رسیده.
    Last edited by قله بلند; 29-09-2011 at 14:34.

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

من ویندوز 64 بیتی 7 رو نصب کردم. حالا از نود 32 استفاده کنم یا از آنتی ویروس آویرا؟
    الان، avira_antivir_premium_en و آپدیتش رو دارم ولی اپدیت نود 32 رو فکر کنم ندارم.

ویرایش: الان 4 گیگ رم دارم و سرعتش با ویندوز 64 بیتی بیشتر از 2 گیگ رم هست ولی برای 32 بیتی، فرق چندانی نداشت.

ویرایش: نود 32 ای که دارم برای پردازنده های 32 و 64 بیتی است و آویرا هم برای 32 بیتی هاست.می تونم همین اویرا رو امتحان کنم؟ اگه با این مشکلی پیش نیاد یعنی دیگه مشکلی نخواهم داشت؟
    Last edited by قله بلند; 29-09-2011 at 21:09.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •