تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 40

نام تاپيک: چرا دمایه سی پی یو من اینقدر زیاد است

آخر فروم باز sinaset's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    گچساران

پيش فرض

ولتاژ که مصرف نمیشه ! با ایجاد اختلاف پتانسیل الکتریکی ( V ) در مدار ، باعث جاری شدن جریان ( I ) در مدار میشه .

ضمنآ مادربورد این کاربر هم قدیمی نیست که سیستم مدیریت مصرف انرژِی ، ضعیفی داشته باشه !
    سلام اقای مهدی
    همن جور که می دوند الان من دوتا فن دارم
    یکی فن اورجینال خودش و یکی فن کولر مستر که تازه گرفتم
    خوب من امروز از دوبار فن سی پی یو رو باز کردم( کولر مستر) و بعد فن اوجینال خودش رو این بار با زدن خمیر سیلیکون ( تقریبان زیاد ) وصل کردم
    سیستم رو روشن کردم مخم سوت کشید
    رفتم تویه باس و دما رو نگاه کردم زده بود 70 درجه
    بعد رفتم تویه ویندوز برنامه AI SUite باز کرد
    دما زده بود 61 بعد گزشت چند دقیقه ( بدون فعالیت ) رسید به 53 درجه و تقریبان ثابت شده بود
    کمی ترسیدم چون دما خیلی بالا بود
    سریعان سیستم رو بستم و فن رو در اوردم این دفعه خمیر ها سیلیکون رو کامل از روی سی پی یو پاک کردم
    بعد فن کولر مستر در اوردم کمی خمیر سیلیکونی روش بود همون رو پخش کردم
    و بعد فن سی پی یو رو بستم ( خوب محکمش کردم)
    سیستم رو روشن کردم و رفتم تویه تنظیمات دیدم تویه باس دما رو زده 45 درجه
    که خوب وقتی رفتم تویه ویندوز همه دما همینه بود
    در کل اصلان نمی دونم اشکال از کجاست قاطی کردم همه مراحل رو به خوبی انجام دادم
    خودم که مشکلی نمی ببینم
    استاد مهدی شما چه می فرمایید...
    ( راستی موارد بالا یک به صورت اورکلاک این دما به وجود امد دوم کولر اتاقمون روشن نبود)

آخر فروم باز Bracket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

به من فکر کردم رفتی کولینگ گرفتی گفتم الان حداقل یه hyper tx گرفتی شما هم چه انتظاری داریه 7500 هزینه کردی فکر میکنی برات چیکار میکنه , مدل های زیادی کولینگ های گرون قیمت از برند های معروف رو تا الان دیدم که بعضا فقط کمی از کولینگ استوک بهتر بودن شاید 10% هم نه کمتر گرون که میگم برو بالایه 40-50 تومن حالا فکر میکنی واقعا اون کولینگ باید چقدر دما رو برسونه این جور کولینگ ها اکثر عملکردی در حد کولینگ استوک دارن شاید یکمی بهتر باشن اینا جایگزین خوبی برای کولینگ استوک هستن نباید انتظار داشته باشی که در حد یه کولینگ درست حسابی خنک بکنه اگر اینطوری باشه پس تمام هزینهای چند برابری که بایت کولینگ داده میشه بیخودیه .
    Last edited by Bracket; 28-07-2008 at 01:26.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    گچساران

پيش فرض

به من فکر کردم رفتی کولینگ گرفتی گفتم الان حداقل یه hyper tx گرفتی شما هم چه انتظاری داریه 7500 هزینه کردی فکر میکنی برات چیکار میکنه , مدل های زیادی کولینگ های گرون قیمت از برند های معروف رو تا الان دیدم که بعضا فقط کمی از کولینگ استوک بهتر بودن شاید 10% هم نه کمتر گرون که میگم برو بالایه 40-50 تومن حالا فکر میکنی واقعا اون کولینگ باید چقدر دما رو برسونه این جور کولینگ ها اکثر عملکردی در حد کولینگ استوک دارن شاید یکمی بهتر باشن اینا جایگزین خوبی برای کولینگ استوک هستن نباید انتظار داشته باشی که در حد یه کولینگ درست حسابی خنک بکنه اگر اینطوری باشه پس تمام هزینهای چند برابری که بایت کولینگ داده میشه بیخودیه .
    سلام دوست من
    یعنی شما می فرمایید که اشکال از مینبورد و سی پی یو و نیست
    اشکال از ضعیف بودن فن سی پی یو هست؟
    نظرت در رابطه با این دو فن چیست
    Cooler Master Hyper 212
    Cooler Master CM Sphere

مثلان الان که دمایی سی پی یو من در حالت اورکلاک بدون روشن کردن کولر اتاقم به 70 تا 71 درجه میرسه
    با این فن به چه درجه می رسه
    ایا به 45 می رسه؟
    ممنون
    و خدا حافظ

پروفشنال davoodf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    In Game Memory

پيش فرض

دوست من میشه بگی سی پی یو رو چند گرفتی؟

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام دوست من
    یعنی شما می فرمایید که اشکال از مینبورد و سی پی یو و نیست
    اشکال از ضعیف بودن فن سی پی یو هست؟
    نظرت در رابطه با این دو فن چیست
    Cooler Master Hyper 212
    Cooler Master CM Sphere

مثلان الان که دمایی سی پی یو من در حالت اورکلاک بدون روشن کردن کولر اتاقم به 70 تا 71 درجه میرسه
    با این فن به چه درجه می رسه
    ایا به 45 می رسه؟
    ممنون
    و خدا حافظ
    نه اونقدر بعیده بیاد پایین چقدر اورکردی ؟
    ببین من الان یه Blue Orb II دارم 55 تومنم خریدمش 6750 رو از 2.66 رویه 3.2 کار میکنم تقریبا 20% اور دمایه CPU من به 52-53 میرسه حداکثر رویه 3.6 که تقریبا 35% اور هست دما به 62-63 میرسه تقریبا رویه 3.8 که تقریبا 43% اور میشه دما به 68-70 میرسه . البته Blue OrbII کاملا یه کولینگ متوسط هست اصلا کولینگ خیلی قوی نیست ( البته من همون موقع با این پول یه 5 تومن بیشتر میتونستم یه Big Typhoon هم بگیرم) . در مورد کولینگ هایی که گفتی هم CoolerMaster کلا کولینگ ساز بدی نیست جدیدا 1-2 مدل خوب داده ولی انتخاب های خیلی بهتری از Thermaltake یا TuniQ یا Zerotherm الان تو بازار هست که کولینگ قوی تو بازار دارن .

6. این کاربر از Bracket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    گچساران

پيش فرض

نه اونقدر بعیده بیاد پایین چقدر اورکردی ؟
    ببین من الان یه Blue Orb II دارم 55 تومنم خریدمش 6750 رو از 2.66 رویه 3.2 کار میکنم تقریبا 20% اور دمایه CPU من به 52-53 میرسه حداکثر رویه 3.6 که تقریبا 35% اور هست دما به 62-63 میرسه تقریبا رویه 3.8 که تقریبا 43% اور میشه دما به 68-70 میرسه . البته Blue OrbII کاملا یه کولینگ متوسط هست اصلا کولینگ خیلی قوی نیست ( البته من همون موقع با این پول یه 5 تومن بیشتر میتونستم یه Big Typhoon هم بگیرم) . در مورد کولینگ هایی که گفتی هم CoolerMaster کلا کولینگ ساز بدی نیست جدیدا 1-2 مدل خوب داده ولی انتخاب های خیلی بهتری از Thermaltake یا TuniQ یا Zerotherm الان تو بازار هست که کولینگ قوی تو بازار دارن .
    سلام دوست من
    فقط یه چیزی خواستم بگم
    بهترین مدل تویه قیمت 40 تا 43 چی مدلی هست؟
    که دما رو خیلی بتونه بیاری پایین

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام دوست من
    فقط یه چیزی خواستم بگم
    بهترین مدل تویه قیمت 40 تا 43 چی مدلی هست؟
    که دما رو خیلی بتونه بیاری پایین
    فکر کنم با این پول بتونی یه Zerotherm BTF92 بگیری از اینا که مثل پروانست قیمت کولینگ های thermltake هم هیچکدوم رو الان ندارم خیلی وقته چون طرف هیچکدوم از بازار های کامپیوتر هم نرفتم حقیقتا ولی شاید بتونی یه MaxOrb هم بگیری ولی اون BTF92 چیز خوبیه قیمت دقیق هم از اینجا بگیر :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اینم یه Review از این کولینگ .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

9. 2 کاربر از Bracket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    گچساران

پيش فرض

سلام دوستان
    به امید خدا تا چند روز دیگه یه فن خوب بالایه 25 تومان می اندازم روش ببینم
    ایا مشکل از فن بوده یا که نه چیزی دیگه هست.....

داره خودمونی میشه sajed DJ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    BEYOND THE INVISIBLE

پيش فرض

sinaset عزيز
    اين مشکل از مادر برده ، تازه خريديش؟
    چه برنديه ؟
    من تو کار تعمير سخت افزار بودم ، اين مشکل رو بار ها ديدم ، با ارتقا بايوس هم اين مشکل حل نميشه .
    دليل اصلي اين مشکل سازگار نبودن کامل مادر بورد با cpu هستش .
    من چندين مادر بورد رو به همين دليل دادم گارانتي تعويض کرده(البته به سختي تونستم حاليشون کنم مشکل چيه).

اين سوال ها رو جواب بده تا بگم چيکار کني:
    1- سيم هاي نارنجي سوکت اصلي برق مادر بورد رو دست بزن ببين داغ نشده (يعني جريان اظافه نميکشه)؟
    2- مشکل ريست داري ؟
    3- دماي cpu رو هنگام Encode و هنگامي که به حال خودش رها کردي رو برام بنويس .

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    گچساران

پيش فرض

sinaset عزيز
    اين مشکل از مادر برده ، تازه خريديش؟
    چه برنديه ؟
    من تو کار تعمير سخت افزار بودم ، اين مشکل رو بار ها ديدم ، با ارتقا بايوس هم اين مشکل حل نميشه .
    دليل اصلي اين مشکل سازگار نبودن کامل مادر بورد با cpu هستش .
    من چندين مادر بورد رو به همين دليل دادم گارانتي تعويض کرده(البته به سختي تونستم حاليشون کنم مشکل چيه).

اين سوال ها رو جواب بده تا بگم چيکار کني:
    1- سيم هاي نارنجي سوکت اصلي برق مادر بورد رو دست بزن ببين داغ نشده (يعني جريان اظافه نميکشه)؟
    2- مشکل ريست داري ؟
    3- دماي cpu رو هنگام Encode و هنگامي که به حال خودش رها کردي رو برام بنويس .
    سلام دوست من
    نه سیسم داغ نیست ( پاور من مدل 650 کولر مستر است(پسیو)
    مشکل ریست دارم ولی فقط 3 بار یا 4 بار که مشکل نبود بیشتر مربوط به اورکلاک سی پی یو بود
    ولی تویه بازی مشکل ریستارت نداشتم
    ولی تویه تست نرم افزار اوردر فکر کنم یه چند باری ریستارت شوده
    اونم فکر کنم به دلیل این بود که من ولتاژ سی پی یو رو بالا نبرده بودم
    الان ولتاژ سی پی یو رو بالا بردم سی پی یو رو اورکلاک کردم تا 3.6 بر روی ولتاز 1.300 چند روز می گزره
    مشکلی پیش نیومده
    ولی دما بالاست
    در حالت اورکلاک و بدون فعالیت دمایه سی پی یو من بین 43 تا 45 است ( بدون روش کردن کولر اتاق)
    با روشن کردن کولر اتاق ( بستگی داره چند ساعت روشن کرده باشم کولر اتاق رو )
    دماش به 41 درجه هم می رسه و اگر چندین ساعت بگزره دماش به 38 تا 39 هم می رسه( در حالت اورکلاک)
    *
    و اما در حالت 100 فعالیت با نرم افزار اوردر در حالت اورکراک بدون روشن کردن کولر اتاق دما به 70 تا 71 درجه می رسه
    و اما موقعه روشن بودم کولر اتاق دما به 67 درجه می رسه...
    راستی لازمه چند نکته رو اشاره کنم
    من معمولان وقتی تویه یه بازی مثل کالف دیوتی هستم دما به 60 درجه نمی رسه تویه محدود 50 می چرخه
    بازی هایی دیگه هم کمتر..
    نکته بعدی من فن جدید رو خریداری کردم مدله cooler master Vortex 752 حالا باید انشالله که مشکلم حل بشه
    مدل مین من ASUS P5K SE است
    ممنون و خدا حافظ

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •