تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 35

نام تاپيک: لینوکس فارسی (لینوکس شریف)

پروفشنال Bayazee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

منم دنبال سورش هستم !! اما خبری نیست جالبه فقط دارن می فروشن !! اصلا من تو سایتشون لایسنسش رو ندیدم !!!!!!!!!!!!!!!

پروفشنال khatamifar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم با واژه هاي فارسي مشكل دارم .
    معمولا معادلها يك جورين .

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2004
    محل سكونت
    همين ورا

پيش فرض

آقا كسي از قيمتش خبر نداره؟

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

18 هزار تومن !!!!!!!
    محشره بابا !!! آدم بره کلاس انگلیسی یاد بگیره بهتره !!
    من خوندم سایتشونو اولا سورسش نیست !! دوما بعضی از بسته ها ناقصه !!! سوما معلوم نیست لایسنسش چیه !!! (من که ندیدم ) معمولا این جر چیزارو باید تو صفحه اول سایت قرار بدن !!!

کاربر فعال MP3 Player sastwhc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزيز
    من اينجاتازه واردم، راستش مدتهاست كه فروم پي سي ورلد رو ميبينم ولي نميدونم چرا تا حالا عضو نشده بودم.
    درباره لينوكس شريف بايد بگم تصادفي متوجه شدم تاريخ و محل برگزاري جلسه معارفه «فا» شركتي كه لينوكس شريف رو درست كرده 7 خرداد در سالن جابر حيان دانشگاه شريف هستش. منم بي دعوت –چون نوشته بود حضور براي همه ازاده- رفتم اونجا، بگذريم هنوزم دربانهاي زحمت‌كش دانشگاه با ادم مثله زندانياي جنگ دوم رفتار ميكنند ولي خب ديگه...قرار بود برنامه از ساعته 16يعني همون 4 بعد از ظهر تا 18 باشه ولي شروع برنامه تا 35/4 تاخير داشت بيرون سالن پذيرايي هم بود اونم با چاي و اب خنك و لابد شيريني كه سورسش زياد هم Open Source نبود. دانشجويان دانشگاه اكثر حضار رو تشكيل ميدادند ولي دانشجويلي قديمي-ابته نه خيلي قديمي- استادا و البته علاقه مندان لينوكسي تعدادشون كم نبود و در هر حال سالن حسابي پر شده بود جوري كه يه كم بعده شروع جلسه معارفه جا واسه نشستن نبود و 20 -10 نفري سر پا، كنار- گوشه هاي سالن داشتن توي عالمه لينوكسي سالن سير ميكردن.معارفه با يه سخنراني كوتاه توسط رييس مركز تحقيقات – اگه اشتباه نكنم- شروع شد بعدشم يه اقاي جووني بعنوانه رييس بخشه فني- يا يه همچي چيزي - ، يه كم از خودشو و نحوه شروع پروژه فارسي كردنه لينوكس تعريف كرد و يه فيلم هم درباره GNU و اپن سورس نشون دادن بعدش همه رفتن بيرون سالن يكي دو نفر به سئوالاي باقيماندگان!!! جواب ميدادن و بقيه هم با نصف قيمت لينوكس شريف ميخريدن چند تايي هم متله من از قيمتش جا خورده بودن چون من فكر ميكردم وقتي دانشگاه و چند جايه دولتي داره حمايتشون ميكنه و با شركتاي مختلف هم قرار داد ميبندن شايد يه كم ارزونتر هم ميشد به منه فقير يه نسخشو بفروشن : ( شايدم اينجوري بعضي ها كه نخريدن يه نسخه ميخريدن، راستش برخورد يه گروه دانشگاهي كه وقتي باهاشون صحبت ميكردي بچه هاي با حالي هم بودن ، نميدونم چرا خيلي ويندوزي و خيلي بازاري طوري بود !؟
    ميگفتن شريف بر اساسه فدرا است و لايسنس همه بسته ها رعايت شده و البته انتظار كمك واسه ديباگ نسخه شون رو از همه مصرف كننده ها داشتن – يعني يكي از گروه فني اينو گفت- منم موافق بودم حالا كه چندمين نسخه از لينوكس اونم فارسي داره در اختيار همه قرار ميگيره و كمترم بويه تك روي ميده و گروهي كار شده و احتمالا اصولي تر، همه هم بايد كمك كنن اما اينكه لينوكس هاي فارسي ديگه-منظورم اون چند تايه ديگه ست- مجاني يا خيلي ارزون در دسترسه ،اين قيمت با بقيه داستان جور در نمياد.(شايدم من خيلي فقيرم يا خيلي خسيس) گرچه مدتها زحمت واسه اماده شدن يه نرم افزار مساوي با دستمزد و پرداخت هزينه ولي اگه قيمت نامتعارف با محل عرضه باشه خوب مشكل هم پيش مياد. بهرحال دسته همشون درد نكنه ، خسته نباشن، ... ايكاش ميتونستم با يه نسخش كار كنم و از خودم نظر در وكنم : (

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Bayazee
    مي تونم بپرسم چه مزيتي داره نسبت به بقيه ؟؟ يا فقط يه ترجمه هستش ؟
    البته منظورم كوچيك نشون دادن كارتون نيست ها . چون اين روزها اينقدر بحث اين موضوع مي شه و كلي خرج شده كه مي خوام بدونم همه اين پول ها و هزينه ها و وقت خرج شده براي فارسي كردنش بوده ؟؟؟ يا نه ....
    میشه گفت یک ترجمه است
    پارسیکس رو فکر نکنم فقط یک ترجمه باشه
    ما ایرانی ها کلا زورمون میاد پول واسه اینجور چیزا بدهیم ولی اگه بدونید که چه زحمت هایی روش کشیده شده نمی گید گرونه1
    Last edited by ramtin20; 16-06-2006 at 04:47.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

با سلام خدمت کاربران سایت زیبای p30world:
    لازم میدونم به چند تا از مسائل مطرح شده در اینجا پاسخ بدم:
    ۱. سورس لینوکس شریف در دسترس همگان هست. در صورتی که مایلید سورس آن را داشته باشید، با این شرکت تماس بگیرید. به لینک زیر هم یه توجهی بکنید:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

۲. دوستی سوالی در مورد مجوز (لایسنس) لینوکس شریف داشت. فکر میکنم پاسخ شما در این لینک امده باشد:

۳. برای فارسی سازی لینوکس، فقط ترجمه محیط گرافیکی انجام نشده، بلکه بیش از ۱۵۰ اصلاح برای افزودن نیازهای شرایط محلی ایران، مثل تقویم هجری شمسی. فونت فارسی، سازگاری با استانداردهای ملی و بین المللی فارسی مثل یونیکد و سازگاری حداکثر با ویندوز در آن صورت گرفته است.

۴. شرییف لینوکس بر خلاف سایر توزیعهای ایرانی یک سی دی زنده نیست و قابل نصب است.

۵. سایت ما farsiweb.info است نه farsiweb.com

با تشکر، بهنام پورنادر ، شرکت فارسی‌وب شریف [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

خیلی ممنونم
    حالا شد یه چیزی
    اما فکر می کنم قبلا اینا نبود ها .. !!
    بهتون خسته نباشید می گم ...
    موفق باشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط bp2
    با سلام خدمت کاربران سایت زیبای p30world:
    لازم میدونم به چند تا از مسائل مطرح شده در اینجا پاسخ بدم:
    ۱. سورس لینوکس شریف در دسترس همگان هست. در صورتی که مایلید سورس آن را داشته باشید، با این شرکت تماس بگیرید. به لینک زیر هم یه توجهی بکنید:

۲. دوستی سوالی در مورد مجوز (لایسنس) لینوکس شریف داشت. فکر میکنم پاسخ شما در این لینک امده باشد:

۳. برای فارسی سازی لینوکس، فقط ترجمه محیط گرافیکی انجام نشده، بلکه بیش از ۱۵۰ اصلاح برای افزودن نیازهای شرایط محلی ایران، مثل تقویم هجری شمسی. فونت فارسی، سازگاری با استانداردهای ملی و بین المللی فارسی مثل یونیکد و سازگاری حداکثر با ویندوز در آن صورت گرفته است.

۴. شرییف لینوکس بر خلاف سایر توزیعهای ایرانی یک سی دی زنده نیست و قابل نصب است.

۵. سایت ما farsiweb.info است نه farsiweb.com

با تشکر، بهنام پورنادر ، شرکت فارسی‌وب شریف [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    خیلی ممنون از توضیحاتتون
    فقط یک نکته رو بگم که دیسک های زنده ایرانی قابلیت نصب رو هم دارند و در صحبت های شما طوری القا میشه که قابلیت نصب در ان ها وجود نداره!
    برای این پروژه آرزوی موفقیت بیش از پیش رو دارم و امیدوارم کارهای دیگه ای رو هم ببینیم از این عزیزان

حـــــرفـه ای mahsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    پيش بابايی شماره‌شناسنامه: پلــــــاک ¼

7

لطفا از نسخه انگلیسی استفاده کنید تا پشیمان نشوید
    Last edited by mahsoft; 01-07-2006 at 03:57.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •