تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 17 از 17

نام تاپيک: آموزش مقدماتی نرم افزار Adobe After Effects CS4

اگه نباشه جاش خالی می مونه specter-1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض آموزش مقدماتی افتر افکت قسمت سوم

با سلامی دوباره خدمت برو بچه های گل پی سی ورد.یه عذر خواهی به همتون بدهکار هستم به خاطر توقف آموزش اما خدا وکیلی بی تقصیرم.قبول شدنم تو دانشگاه اونم تو یه شهر دیگه باعث شد که نتونم ادامه بدم اما می خوام دوباره کارو شروع کنم خوب بدون تلف کردن وقت میریم سراغ ادامه ی آموزش J.
    ابتدا بزارید یکم اطلاعات در مورد کلمه ی render در مبحث گرافیک به شما بدم تا در ادامه کار به مشکل بر نخورید.
    Render به معنی :ارائهٔ ماشینی تصاویر یا رندرینگ (Rendering) فرایند تولید ماشینی تصاویر بر پایهٔ مدل‌های محاسباتی، و سپس، ارائهٔ رایانه‌ای آن‌ها بر روی صفحهٔ نمایش را شامل می‌گردد.
    خوب نگران نباشید می دونم که کمی هنگ کردید اما زیاد فکرتون رو مشغول نکنید،اگر به خواهیم برای رندر یک تعربف کاربردی ارائه بدیم می تونیم بگیم که به معنای پردازش دیتا (در گرافیک:عکس،3d،فیلم) برای ایجاد یک تصویر نهایی بر روی نمایشگر می باشد.
    حالا اگر بخوایم رندرینگ رو برای نرم افزار افتر افکت تعریف کنیم میشه گفت:به معنای پردازش فیلم برای ارائه فیلم با فریم ریت واقعی و با تمام جزئیات و تاثیرات بر روی نمایش گر میباشد.
    بهتر یک مثال بزنم تا روشن تر بشید.گاهی اوقات حجم کار اینقدر سنگین میشه که شما وقتی فیلم یا عکس یا هرچیزی رو که دارید در تایم لاین edit میکنید هنگامی که شروع به پخش فیلمتون می کنید فیلم برای شما با سرعت واقعی پخش نمیشه یعنی فیلم دچار برش در فریم ها و کندی سرعت میشه.حالا ممکنه بپرسید که خوب این چه مشکلی رو ایجاد میکنه،این مسئله باعث میشه که شما کنترل کافی بر روی زمان و موارد دیگر رو از دست بدید.پس برای حل این مشکل چیزی به نام ram preview که در پنل time controls ودر نرم افزار افتر افکت وجود داره که شما می تونید از این گزینه برای رندرینگ فیلمتون استفاده کنید و نتیجه نهایی با سرعت واقعی فیلم و تمامی افکت ها تماشا کنید(به تصویر پایین توجه کنید)

حالا اگر بخواهیم تنها قسمتی از کار رندر شود برای مثال از ثانیه 1 تا ثانیه 20 باید چه کنیم؟
    با استفاده از این ابزار

این کار به راحتی صورت میگیرد
    به این صورت :

برای راحتی و سرعت بیشتر کار می توانید از کلید B برای ابتدای محل و از کلید N برای انتهای محل انتخابی نیز استفاده کنید.
    یکی دیگر از کاربردهای این ابزار حذف قسمتهای انتخاب نشده است به این صورت که با کلیک راست بر روی این نوار (همانند تصویر) و انتخاب گزینه ی Trim Comp To Work Area تنها قسمت انتخاب شده در این ابزار باقی می ماند.
    و اما سایر گزینه ی های دیگر در پنل time controls :

کاربرد این گزینه ها برای تعیین کیفیت و فریم ریت رندر می باشد:
    Frame rate : تعیین تعداد فریم در هرثانیه (فریم ریت بالا تر باعث کیفیت بالاتر رندر می شود اما سرعت رندر در این حالت پایین میباشد)

Skip : نادیده گرفتن فریم (برای رندر با سرعت بالا می توان از این گزینه بهره برد)

Resolution : سایز تصویر رندر شده (سایز Full یا کامل با سایز فیلم مادر مشابه می باشد و این باعث کیفیت بالای رندر می شود اما باید توجه داشت که سرعت رندر در این حالت بسیار پایین می باشد)

مقایسه ی دو تصویر رندر شده در دو حالت متفاوت :

سایر کلیدهای کاربردی پنل time controls :

برای بزرگنمایی تصویر در نمایشگر دو راه وجود دارد یکی استفاده از اسکرول موس که با بالا و پایین کردن آن تصویر بزرگ و کوچک می شود و دیگری استفاده از magnification ratio popup که در پایین پنل composition قرار دارد.

همچنین برای بزرگنمایی در نقطه ی دلخواه کافی است که نشانگر را در محل مورد نظر بر روی نمایشگر قرار دهید سپس کلید Alt را نگه دارید و اسکرول موس را بالا یا پایین کنید.
    در بعضی مواقع پیش می آید که شما احتیاج بیشتری به برخی پنل ها پیدا میکنید برای مثال به پنل Audio بیش از مواقع عادی نیاز پیدا میکنید به همین خاطر در نرم افزار افتر افکت قابلیتی با نام Workspace وجود دارد.وظیفه این قابلیت تغییر و چیدن پنل ها متناسب با حالت های مختلف تدوین می باشد.حالت های چون انیمیشن،صدا،نقاشی،تاثیرات و غیره...که با انتخاب هر کدام از حالت ها چیدمان پنل ها متناسب با فضای کار تغییر می کنند

فضای کاری در دو حالت متفاوت:

اما اگر بخواهید به دلخواه اندازه پنلها را تغییر بدهید می توانید با استفاده از نشانگر موس و قرار دادن آن بر روی خطوط مرزی پنل و نگه داشتن کلیک چپ اندازه ی پنل ها را تغییر دهید.
    همچنین برای ساخت یک فضای کار جدید و ذخیره کردن آن و یا حذف آن می توانید از گزینه های New Workspace.. و Delete Workspace.. استفاده کنید.
    در قسمت fast previews شما می توانید فعال یا غیر فعال بودن رابط گرافیکی OpenGL را مشخص کنید.در اینجا مختصری در مورد این رابط شرح می دهم تا با این رابط کمی آشنا بشوید.

OpenGL چیست؟
    openGL به معنای کتابخانه گرافیکی منبع باز(اُپن سورس) است که توسط شرکتی به نام Sillicon Graphics در کشور ایالات متحده آمریکا ساخته شده‌است . در حقیقت این ابزار یک شتابدهنده گرافیکی است که به برنامه نویس قابلیت اجرای گرافیک با کیفیت و سرعت بالا را که در سیستم‌های عامل به صورت پیش فرض امکان آن نیست را می‌دهد . این قابلیت با ویژگی کار در 3D که GDI و دیگر سیستم‌های مشابه قابلیت کار در آن را ندارند همراه است . مثلاً اگر بخواهید در VC یک مکعب رسم کنید که بتواند با سرعتی بالا و بدون به هم ریزی نمای سه بعدی آن بچرخد باید از توابع رسم خط و نقطه در دو بعد استفاده کنید که نمی‌توان بدون پرش فریمها این مکعب را چرخاند ولی در GL فقط محیط را به صورت 3D آماده می‌کنیم و سپس شی را درون این محیط رسم می‌کنیم حال حتی اگر شی هم بچرخد دیگر فریمها پرشی نخواهند داشت .
    فن آوری OpenGL را می‌توان یک واسط نرم افزاری در ارتباط با سخت افزار گرافیکی نامید. ماهیت اصلی آن را کتابخانه‌های مدل سازی و گرافیک سه بعدی تشکیل می‌دهند که در ابتدا برای کار با سخت افزارهای گرافیکی SGI توسعه داده شدند و سرعت و قابلیت بالایی دارند. توجه داشته باشید که OpenGL یک API است نه یک زبان برنامه نویسی و قابلیت حمل بر روی پلت فرم های مختلف را دارا می‌باشد.
    واسط OpenGL بر روی سیستم های Linux، Unix، Windows و MacOS قابل پیاده سازی می‌باشد. هیچ Graphic API دیگری وجود ندارد که به این اندازه Portable باشد. همچنین با اکثر سرویس دهنده‌های محیطهای گرافیکی از قبیل Win32، MacOS، X-window system سازگار می‌باشد. توابع OpenGL را می‌توان در زبان های برنامه نویسی متنوعی از قبیل Ada، c، c++، Fortran، Python، Java و ... به کار گرفت.
    ابتدایی ترین کتابخانه‌ای که برای OpenGL نوشته شد AUX نام داشت. که در سیستم های Unix مورد استفاده قرار می‌گرفت اما در محیط ویندوز اصلاً کارایی نداشت و با مشکلات متعددی روبرو می‌شد. از این جهت هیچ گاه برای نوشتن یک برنامه کاربردی مورد استفاده قرار نگرفت و تنها جنبه آموزشی داشت. اما بعدها توسط آقای Mark Kilgard در شرکت SGI کتابخانه‌ای به نام GLUT تولید شد که امروزه هم بسیاری از برنامه‌ها با استفاده از آن تولید می‌شوند. کتابخانه GLUT را می‌توان به صورت رایگان تهیه نمود. پس از مدتی تعدادی از توابع مورد نیاز که امکان تبادل با محیط سیستم عامل را فراهم کنند مانند فعال یا غیرفعال کردن یک پنجره، به آن اضافه شد.
    منبع:ویکیپدیا

امیدوارم که این مطلب مفید واقع شده باشه در اسرع وقت ادامه می دم اگر مشکلی داشتید یا کمکی می خواستید در حد توانم در خدمتم آی دی من در یاهو specter_1369 هست موفق باشید
    محمدرضا . ن
    Last edited by specter-1369; 23-04-2010 at 00:03. دليل: اصلاح متن

2. 3 کاربر از specter-1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض آموزش مقدماتی افتر افکت قسمت چهارم

با سلامی دوباره خدمت دوستان عزیز امروز قصد دارم که شما رو با پنل افکت ها بیشتر آشنا کنم پس با من همراه باشید.
    در ابتدا یک فیلم رو وارد نرم افزار افتر میکنیم و با ساخت یک کامپوزیشن کار رو آغاز میکنیم.بهتر که ابتدا یک توضیح کوچک در مورد کلمه افکت و مفهوم اون در نرم افزار بدم البته می دونم که همه دوستان استاد هستن و خودشون می دونن!
    افکت در زبان فارسی به معنای تاثیر هست البته من هم می بایست فارسی رو پاس بدارم و به جای استفاده از کلمه افکت کلمه ی تاثیر رو استفاده کنم اما خوب از اونجایی که منم ایرانی هستم و ایرانی ها همیشه تو بحث کامپیوتر می بخشید رایانه J دوست دارن از کلمات انگلیسی استفاده کنن منم کلمه ی افکت رو ترجیح میدم.
    اما معنی افکت در بحث تدوین به معنای آن چه که بر روی فیلم شما تاثیری میگذلره برای مثال افکت بلور که باعث تار شدن تصویر میشه.خوب بهتر که بریم سراغ پنل افکت!
    همونطور که قبلا هم توضیح داده بودم پنل افکت یکی از پرکاربرد ترین پنل ها در نرم افزار افتر هست تمامی افکت ها در این قسمت قرار دارن.دو راه برای اعمال افکت بر روی فیلم وجود داره :
    1- استفاده از پنلEffects & Presets

2-استفاده از تب Effect که در تب های بالا قرار دارد

تمامی افکت ها به صورت دسته بندی شده و با توجه به کاربرد اون ها موضوع بندی شدن برای مثال انواع بلورها و یا تغییرات رنگ یا افکت های 3D و غیره...
    خوب من ابتدا بر روی فیلم در نوار زمان کلیک میکنم سپس وارد تب افکت میشم و به قسمت Blur &Sharpen میرم و از اونجا برروی Gaussian Blur کلیک میکنم با این کار این افکت بر روی فیلم من اعمال شد.

حال در پنل Effect Control پارامترهایی ظاهر شدن که مربوط به کنترل تنظیمات افکت Gaussian Blur هستند.

با تغییر هر پارامتر شما تاثیر اون رو بر روی فیلمتون مشاهده میکنید به مقایسه زیر توجه کنید:

حالا می خواهیم افکت دیگری رو بر روی فیلم اعمال کنیم،باز هم به تب افکت میریم این بار از قسمت Color Collection افکت curve رو انتخاب میکنیم

حالا با تغییر خط واقع در مربع همانند شکل زیر شاهد تغییر در رنگ تصویر خواهید بود

هر کدام از افکت ها که در مکان آخر در پنل Effect Control قرار بگیرد تاثیر بیشتر بر روی فیلم خواهد گذاشت
    گاهی اوقات پیش می یاد که شما فراموش میکنید که یک افکت در چه قسمتی قرار دارد یا فراموش میکنید که نام کامل افکت چه بوده اما میدانید که برای مثال نام افکت شما با حرف G شروع میشود و یا می خواهید بدانید افکتی برای مثال با نام Circle در افتر وجود دارد یا نه! اینجاست که پنل Effects & Presets به کمک شما می آید،کافی است تا شما نام افکت خود را در Contains تایپ کنید تا ظرف چند لحظه افکت مورد نظر خود را بیابید.

حال من کلمه Glow را در قسمت Contains وارد میکنم.مشاهده میکنید که افکت Glow در قسمت زیرین پنل یافت شد.

با درگ کردن افکت بر روی لایه فیلم و یا صفحه ی نمایش، افکت بر روی فیلم اعمال می شود.
    حال با برداشتن تیک FX که در تصویر زیر مشخص شده است شما میتوانید نمایش افکت را متوقف کنید

همچنین با انتخاب گزینه ی Duplicate که در تب Edit قرار دارد میتوانید از افکت مورد نظر یک مشابه (Copy) بگیرید.این کار را می توانید به وسیله ی کلیدهای Ctrl+D نیز انجام دهید.

4. 5 کاربر از specter-1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Simin Secret's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    کاشمر

پيش فرض

آموزش خيلي خوبي بود لطفا يك كم سريعتر از سطح مقدماتي رد شو برو سطح متوسط
    باز هم ممنون

آخر فروم باز mortezaon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

خوشحال مي شيم
    اگه دوباره تونستيد ادامه بديد استفاده كرديم

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

برای راحتی مطالعه آموزش ها از این پس فایل PDF آموزش ها در چند بخش قرار می دم این هم قسمت های اول تا سوم در قالب PDF :
    دانلود از سرور RapidShare:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دانلود از سرور FileFactory:
    کد:
    دانلود از سرور 4Shared:
    کد:
    دانلود از سرور MegaUpload:
    کد:
    دانلود از سرور Uploaded:
    کد:
    دانلود از سرور DepositFiles:
    کد:
    دانلود از سرور EasyShare:
    کد:

8. این کاربر از specter-1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت honda.moji's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

سلام دوستان ، این آموزش های بالا رو کی تو هاردش داره ؟

من در به در دنبال آموزش افترافکت هستم ، اگه کسی فایل pdf یا سایتی میشناسه معرفی کنه

در آغاز فعالیت farzaneh mrz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

انشااله که حتما فبولی

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •