تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 40

نام تاپيک: چه طور یه عکس رو نمایش بدم ؟

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    نیازی به Paint Event نیست، من فقط اصل دستورات را گفتم، محل استفاده به برنامه نویس مربوط میشود، شما از Mouse Over خوشتان می آید، خوب مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مجدداً تاکید میکنم که کد جاری روش را نشان میدهد و در حالت واقعی بهتر است و یا باید از عملیات های غیر همزمان چند ریسمانی استفاده کرد.

من اینطور فرض کردم که سروران گرامی و دوستان ارجمند فقط با ذات افکت ترسیم مشکل دارند....
    جمیعاً موفق و پیروز باشید.

حـــــرفـه ای Ultimator's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    NetFrameWork.

پيش فرض

سلام
    شما تو Draw از Graphics در ( EventArgs (e رویداد paint استفاده کرديد
    همه ی Event ها که تو آرگشون Graphics ندارن ! يا دارن من نديدم ! دارن من نديدم ؟
    خب اگه بخايم واسهMouseover استفادش کنيم Graphics که Optional هم نيست رو بايد از کجا بياريم ؟
    ميشه لطفا راهنمايی کنيد ؟

ميدونين من چی ميخام ؟ دکمه های اينستالر Office 2007 رو ديدين ؟ ميريم روش با Fade رنگش عوض ميشه
    آبيه بعد طلايی ميشه !
    در ضمن کلا عملیات های غیر همزمان چند ریسمانی نمیدونم چیه !
    یه چیز دیگه ! اگه بخایم اطلاعات بیشتر کسب کنیم در مورد همين+GDI
    کجا بگردیم ؟ MSDN ? تو اين کتابها که من نگاه کردم چيزی نبود

ممنونم

آخر فروم باز shalineh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    فعلا ایران

پيش فرض

همه ی Event ها که تو آرگشون Graphics ندارن ! يا دارن من نديدم ! دارن من نديدم ؟
    خب اگه بخايم واسهMouseover استفادش کنيم Graphics که Optional هم نيست رو بايد از کجا بياريم ؟
    ميشه لطفا راهنمايی کنيد ؟
    اکثر کنترلها دارای خاصیت گرافیک هستند ( با الگوی کلی Control.CreateGraphics ).

جسارتا میخوام مطلبی رو عرض کنم:
    مشکل برخی از دوستان اینه که همه چیز رو آماده میخوان. در حالی که کسی که به برنامه نویسی علاقه داره باید دو چیز رو فراموش نکنه :
    1- مطالعه 2- خلاقیت
    در بین همه کسانی که در تاپیک دات نت پست میدن، فقط H2 این شرایط رو داره و من به شخصه از پستهاشون لذت میبرم. راه حلی هم که برای سوال رضای عزیز ارائه دادن خوب نیست بلکه عالیه.
    Last edited by shalineh; 30-01-2008 at 14:26.

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    NetFrameWork.

پيش فرض

با عرض شرمندگی ازين که به زحمتتون اندختم و ممنونم از اينکه راهنماييم کردين
    در ضمن من يه راهنمايی کوچولو خاستم تا فعلا کارم راه بيفته و متمعن باشيد هميشه دنبال چيزی که ميخام ميگردم
    ازين به بعد سعی ميکنم بيشتر بگردم و بيشتر و بيشتر و بيشتر مطلعه کنم ممنونم بابت توصيتون
    با نظر شما هم موافقم اقای H2 واقعا پستهاشون عالی و مفيدن و تو اين انجمن بی نظير

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

13 چند ریسمانی

سلام

من پست دوستان را چهارشنبه آخر وقتی که انلاین بودم دیدم و تصمیم گرفتم گه پنجشنبه و جمعه نمونه کد بهتری درست کنم و سپس پاسخ دهم ولی طبق معمول فرصت اجرایی کردنش را نیافتم.
    پس همیجا به توضیحاتی اکتفا میکنم.
    مشکل شی Graphics را که کاربر shalineh حل کردند.
    چند ریسمانی هم ساده است، شما کار را به یک ریسمان اجرایی دیگر میسپارید تا ریسمان اصلی برنامه آزاد بماند و به پیغام های ورودی کاربر پاسخ دهد.
    چند راه مرسوم را تیر وار بیان میکنم (متاسفانه و با عرض شرمندگی )
    1- استفاده مستقیم از کلاسس System.Threading.Thread
    کلاسس فوق را New کنید و با کمک متد Start ریسمان دوم را شروع کنید.
    (کلیه روشهای مرسوم دیگر بیان شده در زیر، خودشان در ذات از همین روش استفاده میکنند.)

2- استفاده از کامپونت System.ComponentModel.BackgroundWorker
    کافیست برای عمل مورد نظر آنرا روی فرمتان قرار دهیدو به کمک متد Start و رویدادهایش کار را به انجام برسانید.

3- استفاده از کلاسس System.Threading.ThreadPool و متد QueueUserWorkItem
    این کلاسس یک مخزنی از رشته ها را مدیریت میکند و کافیست متد مورد نظر را فراخانی کنید تا یکی از ریسمان های رزو شده برای کار مورد نظر فعال شود..
    این کلاسس برای برنامه هایی که خیلی برای کارهای کوچک به ریسمان نیاز دارند، بسیار مفید و کار آمد است.

4- استفاده از یک مشتق Delegate و فراخانی متد BeginInvoke.
    اصولاً در بخش ها و کلاسسهای مختلف وقتی متدی با نام XXXX موجود باشد و نیز متد BeginXXXX و EndXXXX هم موجود باشند.
    متد اول برای اجرای عادی آن عمل است و دو متد بعدی برای اجرا در ریسمانی جدا.
    مثلاً در کلاسس System.IO.FileStream (برای خواندن و نوشتن در فایل) متد Write داریم در حالی که BeginWrite و EndWrite را هم داریم.

تمام روشهای مرسوم و غیر مرسوم به طور مستقیم یا غیر مستقیم از همان کلاسس System.Threading.Thread استفاده میکنند.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض +GDI و روش XP و Vista

سلام مجدد
    در مورد دستورات گرافیکی +GDI من کتاب و منبع خاصی جز MSDN سراغ ندارم.
    ولی خود من به شخصه از MSDN هم استفاده نکردم، چون اوضاع ساده تر و قابل فهم تر از آن بود که زحمت ارجاع به MSDN را به خودم بدهم.
    البته برای کسی که کمی زحمت تست کردن و حداقل دیدن متدهای کلاسس System.Drawing.Graphics را در View->Object Browse به خود بدهد

در مورد جلوه های زیبا هم باید بگویم در عمل کار با صرف دستوران Runtime خالص +GDI صورت نمیگیرد و برای جلوه های بهتر و قشنگ تر باید به تصاویر از قبل اماده bmp و png متصل شد و انرا با +GDI تلفیق کرد.
    مثلاً در مورد همین XP و ویستا، برای اغلب دکمه هایی که دوستان میبینند، چهار تصویر bmp یا png در داخل برنامه ذخیره شده !
    یکی برای حالت عادی
    یکی برای حالت غیر فعال
    یکی برای زمانی که موس رویش امده
    یکی برای وقتی فشرده شده

اگر کمی در رسورس های Xp و Vista سرک بکشید به وضوح میتوانید تصاویر چهار گانه را پیدا کنید.
    به شکل زیر دقت کنید:
    بخش اول تصویر بخش کنترل برنامه Vista-Photo Gallery در حالت عادی است.
    بخش دوم تصویر بخش کنترل برنامه Vista-Photo Gallery در حالت ماکسیموم شده است.
    بخش سوم، قسمتی از منبع اصلی فایلهای png داخل یک dll متعلق به برنامه فوق است.
    تحلیل:
    1- تصاویر با فرمت png و نیمه شفاف انتخاب شده اند تا طرح زیر خود را انتقال دهند و بتوان الگو را برای حالت عادی و ماکسیموم تغییر داده
    (الگویی کف یا background هم در dll موجود بوده که من دیگر نیاوردمش)

2- تصاویر دکمه ها در چهار حالت مختلف ذخیره شده

3- بخش قاب دکمه ها با تلفیق جالب از تصاویر پیش ساخته png و دستورات +GDI ساخته شده
    اگر به پایین شکل دقت کنید میتوانید اجزای تشکیل دهنده فریم دور دکمه ها را مشاهده کنید.
    --- بخش نیمه گرد راست
    --- بخش نیمه گرد چپ
    --- بخش گرد وسط
    --- خط جدا کننده عمودی (در برنامه اصلی در سمت چپ دکمه Delete استفاده شده)
    --- بخش مدام تکرار شونده و پرکننده بین واحدها (دو خط ممتد موازی)

پیشنهاد میکنم دوستان برای درک بهتر تصاویر، آنها را Save و در Photoshop باز کنند !!!
    دوستانی که Vista دارند هم حتماً با کلیک راست و Preview روی یک تصویر نرم افزار فوق را از نزدیک ببینند.
    (حالت عادی- ماکسیموم - حرکت ماوس روی دکمه و فشردن و...)
    بهترین راه برای سرعت و زیبا ترین نتیجه، استفاده از تصاویر رندر شده و آماده و بعد استفاده از امکانات runtime داخل +GDI است.

من به شخصه آنقدر در کد غرق میشوم که هیچگاه حال و حوصله اضافه کردن این تشکیلات را به برنامه های خودم ندارم.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

13 معرفی نمونه کدهای مایکروسافت برای دات نت کارها

سلام مجدد
    نمونه کد و سمپل های زیادی در سایت مایکروسافت وجود دارد، مثل "101 VB.NET Samples" در خود سایت مایکروسافت. ( نمونه #C هم موجود است).
    و سروران ارجمندی که VS2008 را نصب کرده اند هم میتوانند یک راست سری به مسیر زیر بزنند و از ده ها نمونه کد در ضمینه های مختلف استفاده کنند.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    (انها که 2008 را نصب کردند، این سمپل ها را از دست ندهند)

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    NetFrameWork.

پيش فرض

با سلام خدمت همه ی دوستان عزيز مخصوصا استاد گرامی H2 جون
    بابت توضيحاتتون در مورد چند ریسمانی خيلی ممنونم سعی ميکنم يطور ازش استفاده کنم همینطور +GDI

در مورد دکمه های گرافيکی مطمعنا من نميخاستم خود +GDI همه کار بکنه بلکه اين کاری که شما ميگين رو
    انجام دادم با يکم کد نويسی و تقيير دادن image يه Buttonتو event های مختلف مورد نیاز و هدف از استفاده ی +GDI دادن افکت fade با تغییر alpha بود که وقتی mouse روی button میره تصویر با افکت تغییر کنه که دارم سعیم رو میکنم که اینکارو بکنم.

فقط يچيز ميمونه تغيير تصاوير با کد نويسی برای هر دکمه حجم برنامه رو خيلی زياد ميکنه چون واسه هر دکمه توی چهار پنجتا اونت بايد کد بنويسيم برای حل اين مشکل سعی کردم از user control استفاده کنم که به مشکلات زير خوردم و هنوز در پی راه حل براشون ميگردم

اول توی user control يه button گزاشتم که به همون روش کد نويسی بری هر رويداد تصويرش عوض ميشه text دکمه هم با یه property تغییر میکنه
    حالا مشکلش اينه که وقتی روی دکمه کليک کنيم بديهيه که کدی که برای رويداد کليک يوزر کنترل نوشتيم اجرا نميشه
    دفعه ی بعد ازbutton استفاده نکردم و فقط برای بک گراند يوزر کنترل کد نوشتم ايندفه مشکل قبلی حل شد ولی
    به يه مشکل ديگه بر خوردم اينکه خود يوزر کنترل خاصيت تکست نداره که بخايم همه جا ازش استفاده کنيم
    و ديگه دکمه اي هم وجود نداره که تکست اون رو تغيير بديم ، يعنی برای هر دکمه بايد سه چهار تا تصوير جديد ايجاد کنيم که زياد منطقی نيست
    اينکارايی که کردم رو تو يه پروژه نوشتم گذاشتم ببينيد تا بهتر منظورم رو متوجه شيد

اصلا غير از اينها روش ساده تر و منطقی تری وجود داره که بتونيم دکمه های گرافيکی درست کنيم ؟

اینم آدرسش :
    کد:

با تشکر زیاد

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض چگونه دات نت بیاموزیم !

سلام
    پست را وارد کردم ولی به علت مشکلات املایی و تایپی و عدم فرصت تصحیح بیخیال شدم. !!!!!!
    و متاسفانه اینجا هم که نمیشود چیزی را Delete کرد!
    میبخشید.
    Last edited by _H2_; 02-02-2008 at 18:17.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    با سلام خدمت همه ی دوستان عزيز مخصوصا استاد گرامی H2 جون
    بابت توضيحاتتون در مورد چند ریسمانی خيلی ممنونم سعی ميکنم يطور ازش استفاده کنم همینطور +GDI

در مورد دکمه های گرافيکی مطمعنا من نميخاستم خود +GDI همه کار بکنه بلکه اين کاری که شما ميگين رو
    انجام دادم با يکم کد نويسی و تقيير دادن image يه Buttonتو event های مختلف مورد نیاز و هدف از استفاده ی +GDI دادن افکت fade با تغییر alpha بود که وقتی mouse روی button میره تصویر با افکت تغییر کنه که دارم سعیم رو میکنم که اینکارو بکنم.

فقط يچيز ميمونه تغيير تصاوير با کد نويسی برای هر دکمه حجم برنامه رو خيلی زياد ميکنه چون واسه هر دکمه توی چهار پنجتا اونت بايد کد بنويسيم برای حل اين مشکل سعی کردم از user control استفاده کنم که به مشکلات زير خوردم و هنوز در پی راه حل براشون ميگردم

اول توی user control يه button گزاشتم که به همون روش کد نويسی بری هر رويداد تصويرش عوض ميشه text دکمه هم با یه property تغییر میکنه
    حالا مشکلش اينه که وقتی روی دکمه کليک کنيم بديهيه که کدی که برای رويداد کليک يوزر کنترل نوشتيم اجرا نميشه
    دفعه ی بعد ازbutton استفاده نکردم و فقط برای بک گراند يوزر کنترل کد نوشتم ايندفه مشکل قبلی حل شد ولی
    به يه مشکل ديگه بر خوردم اينکه خود يوزر کنترل خاصيت تکست نداره که بخايم همه جا ازش استفاده کنيم
    و ديگه دکمه اي هم وجود نداره که تکست اون رو تغيير بديم ، يعنی برای هر دکمه بايد سه چهار تا تصوير جديد ايجاد کنيم که زياد منطقی نيست
    اينکارايی که کردم رو تو يه پروژه نوشتم گذاشتم ببينيد تا بهتر منظورم رو متوجه شيد

اصلا غير از اينها روش ساده تر و منطقی تری وجود داره که بتونيم دکمه های گرافيکی درست کنيم ؟

اینم آدرسش :
    کد:

با تشکر زیاد
    راه حل وراثت است، استفاده از UserControl برای این کار اصلاً منطقی و خوب نیست و به اندازه Copy و Paste کدها بد است.
    دیگر تا 2 شنبه آنلاین نیستم، سعی میکنم تا دو شنبه چیزی حاضر کنم و از شرمندگی دوستان در آییم.
    دیگر باید بروم، میبخشید و بای .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •