تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 15 از 15

نام تاپيک: سوال در مورد سفته

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

بحث زیرش زدن نیست بحث پول نداشتن یا پول ندادن هست شما غیر از امضا و اثر انگشت حتما به طرف بگو یه ضامن معتبر هم باید پشتش رو امضا کنه مخصوصا اگر مبلغ بالا هستش
    من اصلا بحث پول داشتن یا نداشتن طرف یا پس دادنش یا ندادنش برام مهم نیست فقط میخوام اگر فردا روز کار به دادگاه کشید طرف نتونه زیرش بزنه منظورم اینه که با اثر انگشت موضوع حل میشه؟

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

سلام دوست عزيز

در مورد سفته من اطلاعات كاملي ندارم و فقط سطحي هست ولي در مورد چك حقوقي و كيفري حداقل 2 سال تو دادگاه ها درگيرش بودم

در مورد چك حقوقي بستگي به قاضي و طرف داره و در چك هاي حقوقي هم امكان داره قسط بندي بشه كه بستگي به نظر قاضي داره ولي من خودم چك حقوقي داشتم و طرف هم مالي نداشت و اومد دادگاه ولي قاضي اول توقيف اموال داد كه با كارشناس دادگستري رفتيم خونش و چيزي نداشت بعدش حكم جلب داد

پس در چك هاي حقوقي هم ممكنه قسط بندي كنن و هم ممكنه اول توقيف اموال بدن و اگر اموالي نداشت حكم جلب مي دن

در چك هاي كيفري هم اول توقيف اموال مي دن بعدش حكم جلب مي دن ولي احتمال قسط بندي كردن كمتره

در مورد ضامن كه بايد امضاء كنه حرفي توش نيست و اگر پشتش رو هر چي امضاء كنن بهتره

يك نكته هم بگم در مورد چك هاي حقوقي كه اول قاضي وقت مي ده مثلا سه ماه ديگه بعد اگر تو اون سه ماه اول طرف نيومد دادگاه دوباره احضار مي كنه براي سه ماه ديگه و اين روند تا سه بار ادامه پيدا مي كنه و اگر فاصله نوبت اول سه ماه باشه و فاصله نوبت هاي بعدي بگيم 2 ماه يا 1 ماه هم باشه خودتون حساب كنيد حداقل 5 ماه اينجا معطل مي شيد

با تشكر
    ممنون

من یه چیزی رو درست خاطرم نیست اگر شما میدونی به ما هم بگید :

اگر بد از گذشت 3 روز از تاریخ چک اون رو برگشت نزنی حالت کیفریش رو از دست میده و حالت حقوقی پیدا میکنه ؟

تو بحث چک که اصلا بحث توقیف اموال نیست طرف اگر پولت رو نده سریع میتونی بازداشتش کنی (کیفری) و تا رضایت شما رو نگیره میره بازداشت و وقتی قاضی اقساط رو قبول میکنه که هم اموالی نداشته باشه برای مصادره و هم منبع مشخصی برای اقساط ماهانه رو کنه و هم وثیقه درست حسابی به اندازه مبلغ چک بزاره بیاد بیرون

تو حالت کیفزی مگه سریع بدون اینکه به شخص مراجعه کنی حکم جلب نمیدن که با مامور بری سراغش ؟ اما تو حالت حقوقی باید بری دادگاه و کلی رفت و آمد داره و به راحتی حکم جلب نمیدن ... ؟ درسته ؟
    Last edited by Mr_100_dolari; 22-12-2012 at 13:27.

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

من اصلا بحث پول داشتن یا نداشتن طرف یا پس دادنش یا ندادنش برام مهم نیست فقط میخوام اگر فردا روز کار به دادگاه کشید طرف نتونه زیرش بزنه منظورم اینه که با اثر انگشت موضوع حل میشه؟

وقتی شما برات مهم نباشه پولت رو بعدا پس بده یا نه دیگه چه فرقی داره که بخواد زیرش بزنه یا نه ...

ولی در کل بله با همون امضا هم به راحتی نمیتونه زیرش بزنه و شما برای محکم کاری بگو اثر انگشتم هم بزنه و برای دیگه 100% محکم کاری حتی بدون اثر انگشت بگو سفته رو در حضور دو تا شاهد مرد یا 4 تا شاهد زن امضا کنه و در آخر اگر خواستی بگو ضامن معتبر هم پشتش رو امضا کنه غیر از این موارد دیگه کاره دیگه ای نمیشه کرد ...

4. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

ممنون

من یه چیزی رو درست خاطرم نیست اگر شما میدونی به ما هم بگید :

اگر بد از گذشت 3 روز از تاریخ چک اون رو برگشت نزنی حالت کیفریش رو از دست میده و حالت حقوقی پیدا میکنه ؟

تو بحث چک که اصلا بحث توقیف اموال نیست طرف اگر پولت رو نده سریع میتونی بازداشتش کنی (کیفری) و تا رضایت شما رو نگیره میره بازداشت و وقتی قاضی اقساط رو قبول میکنه که هم اموالی نداشته باشه برای مصادره و هم منبع مشخصی برای اقساط ماهانه رو کنه و هم وثیقه درست حسابی به اندازه مبلغ چک بزاره بیاد بیرون

تو حالت کیفزی مگه سریع بدون اینکه به شخص مراجعه کنی حکم جلب نمیدن که با مامور بری سراغش ؟ اما تو حالت حقوقی باید بری دادگاه و کلی رفت و آمد داره و به راحتی حکم جلب نمیدن ... ؟ درسته ؟
    سلام دوست عزيز

ببينيد مهم نيست تو حالت كيفري چك رو كي فرم بزني ( البته تا 6 ماه)

ببينيد در حالت كيفري بايد چك به صورت روز باشه يعني چك داده بشه براي امروز و اگر مثلا امروز بده واسه فردا و بتونه ثابت كنه مي شه حقوقي

اگر چك روز باشه تا 6 ماه بعدش هم فرم بزني مي شه حقوقي تازه تا 6 ماه بعد از فرم زدن هم بري شكايت كني مي شه كيفري فقط مهم اينه كه چك كه داده مي شه براي امروز باشه نه براي فردا يا سه روز ديگه

چك كيفري فقط سريعتر پيگيري مي شه و مي ريد شكايت مي كنيد و در عرض 4 روز توقيف اموال مي دن كه يك بار مي ري و اگر چيزي نداشت مي ري دو روزه حكم جلب مي گيري البته براي اينكه طرف نفهمه كه پيگير چكش هستي و در نره مي توني به مامور كه مي خواد احضاريه بده و اين بساط ها يه پولي بدي و بنويسه الصاق شد و اينطوري طرف هم نمي فهمه و در نمي ره مي توني حكم جلب بگيري و يهو بري سراغش

حكم جلب هم انواع و اقسام داره به همين راحتي ها هم نيست

حكم جلب سيار
    حكم ورود به منزل
    حكم ورود به مخفيگاه در طول روز
    حكم شكستن قفل درب

خلاصه مرحله به مرحله هست و مثلا اگر طرف قتل هم كرده باشه حكم تير هم مي دن كه با تير بزننش اگر ديدنش

تو حالت حقوقي مدت زماني كه طي مي كنه بيشتره و اگر طرف بخواد به راحتي مي تونه نزديك 6 ماه حداقل تو رو بدونه تازه بياد دادگاه چون اگر بار اول نيومد دادگاه بايد تا 3 بار احضار بشه يعني اگر نياد به ضرر شما هست تا اون ( اينم از قانون مملكت ما )

با تشكر

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

يه مطلبي هم فراموش كردم كه بگم اينه كه:

وقتي حكم جلب مي دن به دو صورت مي توني بگيريش بسته به حكم جلبي كه داري كه يك راهش اينه كه بري كلانتري محل و حكم جلب رو نشون مي دي و يك يا دو افسر ميان باهات و مي گيريش و حالت ديگه اينكه مثلا طرف رو تو خيابون ديدي و زنگ 110 مي زني و مي گي حكم جلب دارم و طرف الان جلو ديدم هست و آدرس مي دي

راه سومي هم هست كه با چند نفر مي ري مي گيريش تو گوني مي كني و اونوقت زنگ 110 مي زني ولي مواظب باش خط روش نيومده وگرنه اگر آدم هفت خطي باشه بابت هر مشت مي تونه نزديك 1 ميليون ازت بگيره

با تشكر

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •