تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 34

نام تاپيک: بازار كار كدوم زبان برنامه نويسي بهتر و داغتر و پولسازتره؟

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

6

به نظر من فقط برای نوشتن برنامه های سیستمی به سراغ سی و سی پلاس پلاس برو.
    اینو هم به یاد داشته باش که تو ضمینه ای که تخصص داری برای برنامه نویسی سیستمی داری می تونی برنامه بنویسی.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

كلاً سي و سي پلاس پلاس و جاوا و... به درد برنامه نويسي تو ايران نمي خوره...!

كلاً تو ايران فقط نرم افزار حسابداري نوشته ميشه...! نرم افزار حساب داري رو هم با همه زبان ها ميشه نوشت... از VB گرفته تا VC و حتي خود C تحت داس...!

و فرقي هم نمي كنه كه شما برنامه رو با چه زباني نوشته باشي...! چه با C برنامه رو بنويسي چه با VB ... در هر صورت به يه اندازه پول ميگيري...! پس بنابراين... اگه برنامه نويس عاقل باشه... نمي آد خودش رو تو زحمت بندازه و برنامه رو با C بنويسه...! خيلي راحت برنامه رو با VB مي نويسه و پولش رو ميگره...! (دقيقاً به همون اندازه اي پول ميگيره كه اگه برنامه رو با C مي نوشت پول ميگرفت...!)

برنامه نويسي تو ايران آخر و عاقبت نداره... آخرش بايد راننده تاكسي يا راننده آ‍ژانس شد...!

حـــــرفـه ای MasterGeek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

دوست عزیز بالائی با حرفات تا حدی موافقم....
    نظرتون هم راجع به جاوا در ایران هم درسته (البته نه به اون مطلقی که گفتین) منم گفتم که دارم کلی و در سطح جهانی میگم....

ولی این تاکید شما بر استفاده از VB و ... و نرم افزارهای حسابداری درست نیست. شاید تجربه کاری شما اینجوری باشه ولی الان خیلی از کارهای شبیه سازی هستند که اصلا هیچیک ازین زبانهای سیستمی رو کار نمیکنن (اکثرا اسکریپتی تخصصی)...خلاصه اینکه خروجی کار برنامه نویس لزوما یه software نیست.... ولی خوب کلا برنامه نویسی توی ایران چیز خوبی از آب در نیومده (همونطوری که گفتین) و این دو وجه داره یکی مسائل بازار ایران و تاثیری که از بازار جهانی میگیره و... و دیگه هم کیفیت پائین برنامه نویسای ایرانی.....(که جای بحث زیادی داره..)

اگه نباشه جاش خالی می مونه ma@@#'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    وقتي كه رسيدم اطلاع ميدم

پيش فرض

وایسید حالا کم کم داره همه چی اینترنتی میشه
    نیاز ها مثل قبلنها نیست
    حالا بیاین این سوال منو بجوابید ببینید چی میگم!
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by ma@@#; 11-09-2010 at 14:22.

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

وایسید حالا کم کم داره همه چی اینترنتی میشه
    نیاز ها مثل قبلنها نیست
    حالا بیاین این سوال منو بجوابید ببینید چی میگم!
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    چی رو وایسیم قبلا به این مطلب اشاره کردم:

البته از تکامل سریع زبانهای اسکریپتی (مثل پایتون) و زبانهای تحت سرور هم نباید گذشت....
    الان یه روندی توی برنامه نویسی هست که داره به سمت ارائه خدمات در سمت سرور میره همینطور بحث محاسبات ابری و...
    ولی باز همه اینا دید جهانیش بود....

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

مشكل اينجاست كه بازار برنامه نويسي وب هم خراب شده...!

انقدر گروه هاي برنامه نويسي وب زياد شدن كه ديگه واسه هيچ كس كار نيست...!

چند روز پيش يه تبليغ ديدم... واقعاً دلم براي تمام برنامه نويس هاي ايران سوخت...!

طرف با 15 هزار تومن يه هاست و دامين برات مي خريد... و سايت هم طراحي ميكرد...! (هاست و دامين = 12 هزار تومن + 3 هزار تومن دسمزد برنامه نويس... واسه طراحي سايت و....) با اين وضع بازار... اگه ماهي يه نفر هم به پستش بخوره خيليه...!

اين يعني درآمد يه برنامه نويس تو ايران = ماهي پانزده هزار تومن!؟!

واقعاً جاي تأسف داره...!

اگر هم برنامه محدوديت دار بنويسي زود كركش مي كنن و بقلش هم مي نويسن... :

فقط براي نشان دادن ضعف برنامه...!
    قيمت برنامه هاي Packer و Protecter هم انقدر زياد هست... كه هيچ برنامه نويسي جرأت نمي كنه بره طرفش...! (دويست هزار تومن به بالا...!)

با اين وضع... فكر كنم در آينده اي نه چندان دور... همه مون به دليل سوء هاضمه بميريم...!؟! : دي

7. این کاربر از !Plus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

چند روز پيش يه تبليغ ديدم... واقعاً دلم براي تمام برنامه نويس هاي ايران سوخت...!

طرف با 15 هزار تومن يه هاست و دامين برات مي خريد... و سايت هم طراحي ميكرد...! (هاست و دامين = 12 هزار تومن + 3 هزار تومن دسمزد برنامه نويس... واسه طراحي سايت و....) با اين وضع بازار... اگه ماهي يه نفر هم به پستش بخوره خيليه...!

واقعاً جاي تأسف داره...!

قيمت برنامه هاي Packer و Protecter هم انقدر زياد هست... كه هيچ برنامه نويسي جرأت نمي كنه بره طرفش...! (دويست هزار تومن به بالا...!)

با اين وضع... فكر كنم در آينده اي نه چندان دور... همه مون به دليل سوء هاضمه بميريم...!؟! : دي
    درسته. البته برنامه نویسهای ایرانی خیلی آماتور کار میکنند. به نظرم اگر یک برنامه نویس وب حرفه ای باشه راحت میتونه پول در بیاره . ولی الان متاسفانه هر بچه 15 ساله ایرانی داره طراحی و برنامه نویسی وب کار میکنه.

9. این کاربر از ghahremanimehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

واقعاً جاي تأسف داره...!

خوب شما هم اینو حساب کنین که تعداد افرادی که توی ایران میتونن یه CMS بسازن یا ساختن به تعداد انگشتهای کف دست نمیرسه ولی تعداد برنامه نویسهائی که از این تیپ محصولات و کلا فرآیند هلو بیافت تو گلو استفاده میکنن از شمارش خارجه....
    بازم میگم کیفیت برنامه نویسان ایرانی در حالت میانگین خیلی خیلی پائینه...

---------- Post added at 01:22 AM ---------- Previous post was at 01:21 AM ----------

به نظر من اون 3 هزار تومن با توجه به این مسئله نسبتا منصفانه است.....

11. 2 کاربر از MasterGeek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

درسته. البته برنامه نویسهای ایرانی خیلی آماتور کار میکنند. به نظرم اگر یک برنامه نویس وب حرفه ای باشه راحت میتونه پول در بیاره . ولی الان متاسفانه هر بچه 15 ساله ایرانی داره طراحی و برنامه نویسی وب کار میکنه.
    من گفتم قصد دعوا و... ندارم...!

ولي... شما داريد آتيش دعوا رو روشن مي كنيد...!

اميدوارم منظورتون به من نبوده باشه...!

خوب شما هم اینو حساب کنین که تعداد افرادی که توی ایران میتونن یه CMS بسازن یا ساختن به تعداد انگشتهای کف دست نمیرسه ولی تعداد برنامه نویسهائی که از این تیپ محصولات و کلا فرآیند هلو بیافت تو گلو استفاده میکنن از شمارش خارجه....
    بازم میگم کیفیت برنامه نویسان ایرانی در حالت میانگین خیلی خیلی پائینه...
    حرف شما رو قبول دارم...

ولي... وقتي بحث پول وسط نباشه... برنامه نويس با جون و دل كار نمي كنه...!

پول و كيفيت رابطه مستقيمي با هم دارن...! هر چه قدر پول بيشتر باشه... كيفيت بيشتر ميشه و هر چه قدر كيفيت بيشتر بشه... پول هم بيشتر ميدن...! (البته تو ايران چه كيفيت بالا باشه چه پايين فرقي نمي كنه...! يه مقدار پول ميدن...!)

مطمئن باشيد اگه حقوق برنامه نويس ها بيشتر بشه... كيفيت بازار هم خود به خود بالا ميره...!

مشكل اينجاست كه فرقي بين استفاده از CMS و طراحي سايت از پايه وجود نداره...! طرف اگه حتي بياد سايت رو از صفر شروع كنه بنويسه... و از CMS و... استفاده نكنه... همون مقدار پول ميگيره...! (دقيقاً مثل همون بحث VB و‌ C ...!)

افراد زيادي هستند كه مي تونن CMS بنويسن... ولي... چرا بايد اين كار رو كنن...! هيچ برنامه نويس ديوونه اي نمي آد واسه سه هزار تومن... شب رو روز خودش رو الاف كنه... و CMS بنويسه...!

دليل اين كه استفاده از سيستم هاي مديريت محتوا انقدر زياد شده همينه...!

تنها راه پول در آوردن از برنامه نويسي تو ايران اينه كه طرف رو گول بزني و الكي ازش پول بگيري...! (البته الكي نيست... حق برنامه نويس ه...!؟!) كه البته راه خيلي خوبي هم هست...! وقتي فرق بين C و VB رو نمي دونن...! پس خيلي راحت ميشه گولشون زد و...!

راستي... هدف ما از اين پست ها چيه...؟!

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

حرف شما هم از زاویه ی دیگه درسته.... اما قبول کنید اکثر برنامه نویسان ایران (خروجی های دانشگاهها و ...) که در زمینه وب کار میکنن و گاهی هم کسب درآمدی میکنن (که بیشتر آموزش دانششون به بقیه هست) نمیتونن یه CMS بسازن...اینکه گفتم CMS در واقع هدفم یه جور benchmark هست واسه مقایسه....نه اینکه حالا سیستم مدیریت محتوا چیز خاصی باشه یا همه باید چرخو از نو اختراع کنند....

مطلب دیگه که در مورد برنامه نویسی هست و خیلی از کسائی که قصد ورود به این بازار رو دارند به اون توجه نمیکنن اینه که اکثر زمینه های نرم افزار در واقع یه بازار جهانی و بدون مرز هست.... الان مسئله بومی سازی تا حد زیادی به شکل عمومی و توسط تکنولوژی های زیربنائی ساخته میشه و لزوما نیاز به برنامه نویس بومی نیست.....هیچ زمینه ای به اندازه نرم افزار گلوبال و جهانی نیست... اینه کسی هم که میخواد درین زمینه کار کنه باید جهانی باشه و جهانی فکر کنه....

مثلا چندتا برنامه نویس توی ایران داریم که بتونن یه پلتفرم تحت محاسبات ابری واسه یه شرکت بزرگ راه بندازن؟؟؟؟ اما اگر ساخهت یه اپلیکیشن با دلفی یا دات نت بخوایم شمار برنامه نویس ها سر به فلک میکشه....
    یا چند تا برنامه نویس داریم که بتونن یه کرنل سفارشی لینوکس رو واسه یه قصد خاص (یا حتی کاربردهای بلادرنگ و...) آپ کنن؟؟؟؟

برنامه نویس اون برنامه نویسان هندی بودند که فرض کنید نرم افزارهای لازم رو واسه پیاده کردن پردازش خوشه ای نوشتند تا با خوشه کردن چند کامپیوتر معمولی cluster computing همه بتونن به توان پردازشی بالاتری دست پیدا کنند..........اونوقت ما؟؟؟؟ یکی از مثلا دکترهامون توی بهترین دانشگاهها ازون پلتفرم اونا استفاده کرد و با کلاستر کردن 128 بورد معمولی کامپیوتر مثلا یه ابرکامپیوتر ساخت و تازه کلی پزشو میداد....خبرنگار و خبر و تجلیل و بوق و کرنا...........ولی من و شما برنامه نویس میدونیم که زحمت اصلی رو یه گروه برنامه نویسی هندی توی دهه نود کشیده بود....خلاصه ازین مثالهای هلوبیافت تو گلو زیاده....

کارائی که اکثر برنامه نویسان مامیکنند کارای تکنیسینی هست....مهندس باید بتونه یه پلتفرم مشکل گشا رو ایجاد کنه که تکنیسینها دورش جمع شند......نه اینکه کارای روتین با دات نت یا دلفی.....

من مستقیم و غیرمستقیم توی این بازار بودم و باید بگم این کمبود ها به شدت احساس میشه...برای پول درآوردن باید وارد حوزه هائی شد که به اقیانوس آبی مشهورند (حوزه ای که کمتر کسی اونجا فعالیت میکنه)... ما حتی از نظر هیئت علمی درست و حسابی کامپیوتر هم فقیریم....

14. 2 کاربر از MasterGeek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •