تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 83

نام تاپيک: کدوم رشته امسال طرفدار بیشتری داره؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

ممنون نیلگون جان.
    لطف می کنید بگید کجا می تونم در موردش اطلاعالت جمع کنم؟
    مثلا در کدوم دانشگاهها تدریس می شه.یا درسهاش چیه و بازار کارش چه جوریه.
    ممنون

2. این کاربر از bnmnb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه NiLGo0n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اطلاعات خاصی که ندارم خودم ولی میتونین از سایت رشد کمک بگیرین اونجا اطلاعات در مورد رشته ها ...دانشگاه ها و درسها و واحدایی مربوط بهش وجود داره

این سایت :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by NiLGo0n; 21-07-2009 at 20:51.

4. این کاربر از NiLGo0n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه space20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    شماها میدونید که میگن مکانیک و برق بیشتر مخصوص پسراست درسته یا نه؟
    من از یه فارغ التحصیل مکانیک پرسیدم میگفت بیشتر کارش توی کارخونست ولی کار توی بیرون کارخونه هم زیاد داره واسه ی همین گسترده بودنشه که خیلی طرفدار داره
    راجع به گرایش های برق کسی آشنا نداره بپرسه ببینیم آخر عاقبتش چی میشه؟
    راستی سایت رشد که نوشته بودید راجع به مواد تحصیلی رشته ها خیلی خوبه ولی راجع به موقعیت شغلیش مطمئن نیستم چون به روز نیست فکر کنم اگه هممون اگه آشنایی داریم ازش بپرسیم اطلاع رسانی کنیم خیلی کمک بشه مثل atiکه لطف کرد توی "چند درصد..." نوشت
    موفق باشید

6. 2 کاربر از space20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه NiLGo0n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ببینین بحث بازار کار به حرف من و بقیه نیس!!

این دیگه مربوط به خود آدم هست...

اگه کار برای همه بود که الان بعضیا بیکار نبودن !!

کار فقط مدرک نیس... !! عرضه میخواد که دنبالش باشی سواد میخواد پارتی میخواد و ... !!!

8. این کاربر از NiLGo0n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

ممنون ولی متاسفانه در سایت ((فیزیک کاربردی)) نداشت

داره خودمونی میشه beh,p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    همه جای ایران سرای من

پيش فرض

ممنون ولی متاسفانه در سایت ((فیزیک کاربردی)) نداشت
    دوست عزیز
    اگه میخواهی بابت علاقه ات خودت رو بد بخت کنی میتونی یکی از رشته های علوم پایه مثل (فیزیک-ریاضی و...) رو انتخاب کنی.همین الان شاید بیش از چند هزار نفر مدرک ارشد علوم پایه دارند و شماره هاشون رو برای کلاس خصوصی پخش کردن!
    اگه واقعا به فیزیک علاقه داری مهندسی مکانیک رو انتخاب کن. خاطر جمع باش که درس های سخت فیزیکش حالگیر خواهد بود

11. این کاربر از beh,p بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Reman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

نمی خوام دوستان رو نامید کنم ، ولی این روش دوستان برای انتخاب رشته کاملا اشتباهه!
    منی که برق می خونم می گم برق عالیه.چرا؟چون دوسش دارم درساشو با نمرات خوب پاس می کنم و یاد می گیرم(از اول علاقه داشتم)حالا میام به شما ها میگم اقایون و خانوما برق خیلی عالیه،درامد داره و ....
    در حالیکه برای افرادی که در خودشون خلاقیت،تلاش،برنامه ریزی،پایه ریاضی و یکمی ضریب هوشی بالا نمی بینن پیشنهاد می کنم به این رشته نیان.چون باید بدونن که رشته ای مثل برق شوخی بردار نیست و نمیشه 4 سال رو بی علاقه تموم کرد(البته اگر فرد بتونه 4 ساله تموم کنه! تازه کنکوری ها تازه از دوران مدرسه تموم شدن و فکر می کنند که میشه براحتی درسا رو پاس کرد در حالیکه حداقل در دانشگاه ما در بیشتر درسا پاس کردن دروس با نمره مثلا 17 با تلاش طول ترمی حاصل میشه و مثلا خوندن حداقل یک کتاب سطح بالا با تمام تمریناتش بصورت کامل اونم بصورت مفهومی.
    پس خواهشا برای انتخاب رشته دقیق تر تحقیق کنید

13. 3 کاربر از Reman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hermione's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    !!جاده!!

پيش فرض

به نظر من آی تی و نرم افزار خوبه ( یکی از فامیلامون که امسال کنکور داره میگه دوستاشم همه میبخوان این دو رشته برن )
    جان هرکس که دوست دارید دنبال رشته های علوم پایه نرید که بدبخت و بیکار میشید ( اینو من نمیگم همه میگن )

15. این کاربر از hermione بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز seyyedi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

دوستان سلام
    اول یک چیزی بگم در مورد کسایی که میخوان رشته بر اساس کارش انتخاب بکنن
    ببینید براین کار دو چیز به طور حتم لازمه:
    1- علاقه بیش از حد که خود به خود باعث پشتکار زیاد میشه
    2- استعداد (کار نداشته باشین فلان داشمند گفته مثلا استعداد 1% از کل کاره، اینا بیشتر بدرد آدمای مثل میخوره)
    مثلا یکی به رشته های مرتبط با هواپیما و امثالش خیلی علاقه منده ولی استعدادی توی فیزیک و ریاضی که پایه های رشته ای سخت مثل هوافضا هستن نداره
    خوب این بدرد عمش میخوره
    بهتره که این مسائل رو آماتوری ادامه بده و به دنبال رشته ای بره که هر دو رو توش داشته باشه

به نظرتو ن از گرایش های شیمی کدومش بیشتر طرفدار داره امسال>؟
    اگه توی جنوب بودی می فهمیدی که شیمی صنایع گاز، پالایش

ه نظرم اول باید یه شناختی داشته باشی مثلا یکی میگه من مهندسی شیمی دوست دارم چون درس شیمی رو تو دبیرستان خیلی دوست داشتم!
    در صورتیکه این حرف کاملا غلطه و طرف وقتی بیاد تو این رشته ممکنه تو ذوقش بخوره چرا؟
    چون این رشته سرشار از ریاضیات و دیفرانسیل و .... هست!! (البته باید بگم این رشته زیر مجموعه ای از مهندسی مکانیک هست و تقریبا شبیه هم هستن) و اتفاقا کمترین واحدهای درس شیمی رو به خودش اختصاص داده در برابر باقی رشته ها
    بنابراین کسی که تحمل ریاضی فیزیک رو نداره !! نمیتونه تو این رشته موفق باشه ... به قول خودمون وسطاش گیر میکنه!
    کسی که به شیمی علاقه داره باید بره سراغ رشته های شیمی کاربردی و شیمی محض...
    بنده حرفای جناب نیلگون تایید میکنم
    ایشون درست میگن
    ببینید اکثر رشته های مهندسی مثلا مکانیک، پتروشیمی این نیستن که شما خیلی به مثلا فیزیک توی مکانیک و شیمی توی پتروشیمی برسید و این ها رو بخونید
    پایه اکثر مهندسی ریاضیات هست و توی اون رشته خاص شما باید ریاضیات و فیزیک رو به طور مثال در مکانیک ترکیب بکنی و به صورت کاربردی بدی بیرون
    اگه واضحتر بخوام بگم یعنی این که به طور مثال در پتروشیمی باید مسائل شیمی در ترکیب با ریاضیات به شکلی ارائه کنی که نتیجه یک پروژه و طرح کاربردی باشه

اگه درس خاصی مد نظرتونه باید رشته محض اون رو برید که به قول درست دوستان دستی دستی خودتون رو بدبخت می کنید

چیزی به نام فیزیک کاربردی داریم؟
    مکانیک

شماها میدونید که میگن مکانیک و برق بیشتر مخصوص پسراست درسته یا نه؟
    من از یه فارغ التحصیل مکانیک پرسیدم میگفت بیشتر کارش توی کارخونست ولی کار توی بیرون کارخونه هم زیاد داره واسه ی همین گسترده بودنشه که خیلی طرفدار داره
    شاید قبلا خیلی این طور بوده الان هم نه اینکه نباشه نسبت به قبل کمتر شده
    ببینید مکانیک به قول یه بنده خدایی رشته ای هست که فارغ التحصیل توی اون مثل یک خمیر میمونه که میتونه هر شکلی بگیره و باید بره توی صنعت تا شکل بگیره
    به همین خاطر پر طرفداره

راجع به گرایش های برق کسی آشنا نداره بپرسه ببینیم آخر عاقبتش چی میشه؟
    راستی سایت رشد که نوشته بودید راجع به مواد تحصیلی رشته ها خیلی خوبه ولی راجع به موقعیت شغلیش مطمئن نیستم چون به روز نیست فکر کنم اگه هممون اگه آشنایی داریم ازش بپرسیم اطلاع رسانی کنیم خیلی کمک بشه مثل atiکه لطف کرد توی "چند درصد..." نوشت
    موفق باشید
    راجع به این که یک رشته بازار کارش چیه و اینا دقیق نمیشه نظر داد
    بر حسب حال هم نظر خوبی نمیشه داد
    باید دید آینده چه رشته هایی مورد نیازه که این رو هم خود آدم باید مدتی اخبار و دور و برش رو بررسی کنه که چه صنعت هایی داره رشد پیدا میکنه
    مثال میزنم : برادر من 8سال پیش که انتخاب رشته کرد اون موقع عمران یه چیزی مثل مکانیک حالا بود ولی الان می بینید که همه اعتراف دارن که بازار کار خوبی نداره و خیلی مفید برای کسایی نیست که الان انتخابش میکنن اما برای قبلی ها الان کارش هست

کار فقط مدرک نیس... !! عرضه میخواد که دنبالش باشی سواد میخواد پارتی میخواد و ... !!!
    احسنت
    یک توصیه از من به دوستان: وارد دانشگاه که شدید حتما دنبال کاری متناسب با رشته خودتون باشید
    لازم نیست بابتش پولی دریافت کنید
    فقط یاد بگیرید
    همین

علی علی

17. 4 کاربر از seyyedi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه space20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

احسنت
    یک توصیه از من به دوستان: وارد دانشگاه که شدید حتما دنبال کاری متناسب با رشته خودتون باشید
    لازم نیست بابتش پولی دریافت کنید
    فقط یاد بگیرید
    همین

علی علی
    میبخشید ولی اکثر افرادی که سینه چاک یه رشته هستن وقتی بیاد بیرون نون نداره بخوره دنیا براش خراب میشه
    میشناسم کسی رو که لیسانس و فوق برقش رو از شریف گرفته ولی الان با وجود اینکه دنبال کار بوده ولی نتونسته درآمدی در حدی فراتر از نون شبش تهیه کنه هرچند که نمیشه با همچین مثالی رشته برق رو رد کرد ولی میشه حداقل تا وارد نشدی حداکثر سهیتو توی پیدا کردن رشته های رو به رشد پیدا کرد البته باید دید خدا چی میخواد
    با حرفتون واسه ی کار کاملا موافقم
    راجع به درسای یه رشته هم درواقع ما وقتی داشتیم وارد رشته های دبیرستان میشدیم مشخص کردیم که به چه دروسی علاقه داریم مثلا پایه ی رشته های ریاضی همون ریاضی و فیزیکو ایناست
    هر رشته ای به اندازه خودش ممکنه سنگین باشه نمیشه بگیم این سخته این آسون
    این جوابایی که میدم بعضیاش جواب بعضی پستاست ببخشید نقل قول نکردم
    در واقع آدم چون آینده اش براش مهمه خودشو به درو دیوار میزنه تا بعدا پشیمون نشه هرچند که باز هم میگم هرچی خدا بخواد همون میشه

19. 2 کاربر از space20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •