تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 33

نام تاپيک: بالا بردن سرعت ویندوز به طور معجزه آسا :

داره خودمونی میشه downloadcity's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط hamid110
    سلام
    من هم ورودتون رو به p30world تبريك ميگم اميدوارم ساعات خوبي رو در اين سايته ( توپه توپ ) سپري كنيد !
    اگه سيستم ديگه بالا نياد چي ؟؟؟؟
    من حوصله ويندوز نصب كردن رو ندارم !
    دوستان اگه كسي امتحان كرده و جواب داده به ما هم يك ندايي بده . . . . !
    ممنون از شما
    مرسی عزیز
    حمید جون من که تفنگ رو شقیقت نذاشتم که حتما این کارو بکنی این نظر خودته شاید من آدم حقه بازی باشم بخوام سیستم بچه هار داغون کنم.
    ولی جیگر خیالت راحت نه ماله خودم بلکه رو 10 تا سیستم دیگه هم امتحان کردم خیلی عالی بوده.
    خوببببببببببببببببببببببب بببببببببببببب بییییییییییییییییییییید؟

حـــــرفـه ای M.R.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوستان عزيز.
    ضمن تشكر فراوان از دوست گرامي ( downloadcity ) و همچنين تبريك بابت ورود ايشان به جمع دوستان انجمن پي سي ورلد ، در مورد اين ترفند ذكر نكاتي را ضروري ميدانم. البته قبل از آن به تصوير زير توجه نماييد ( براي دوستاني كه ممكن است در يافتن اين قسمت دچار اشكال باشند ) :

اين ترفند همان طور كه اين دوست عزيز نيز ذكر كردند باعث افزايش سرعت ويندوز خواهد شد ( فقط ويندوزهاي XP و 2003 ) ، اما بر خلاف توضيحات ايشان اين اثر تماما ويندوزي نخواهد بود ، بلكه موارد سخت افزاري را نيز شامل ميشود !!!
    اين ترفند مستقيما بر روي سرعت هارد ديسك ( سرعت بافر ) تاثير ميگذارد و علت آن هم تاثير IRQ14 ( و يا به طور مشابه IRQ15 ) بر سرعت بافر هارد ديسك ميباشد.
    اين ترفند كنترلر هاي هارد را در ويندوز تحت تاثير قرار ميدهد و باعث افزايش سرعت هارد ميشود ، در واقع اين افزايش سرعت ، افزايش دسترسي به فايلها را نيز شامل ميشود ( دقيقا همان چيزي كه امروزه در هارد هاي با عنوان Plus و دوربالا مطرح ميشود ) .
    نكته وجود حافظه 256 مگ به بالا در استفاده از اين روش بسيار مهم ميباشد و نبايد ناديده گرفته شود ، در اين حالت به علت افزايش بافر هارد ، براي بالا بردن سرعت دسترسي ها ، ويندوز فضاي بسيار بيشتري را از حافظه اشغال خواهد كرد و چنانچه سيستم شما حافظه مناسبي نداشته باشد قطعا با مشكلات بسيار جدي مواجه خواهيد شد.
    اين ترفند به نوعي OverClock هارد ديسك محسوب ميشود و همان طور كه همگي مطلع هستيد اين كار هم با محاسني همراه است و هم با معايبي ...
    در اينجا تماما محاسن اين كار ذكر شد اما من قصد دارم كمي نيز درباره معايب آن توضيح بدهم :
    اولين اشكال جدي كه ممكن است براي كاربر رخ دهد در حالتي است كه هارد ديسك كاربر تكنولوژي خيلي جديد ( هارد هاي امروزي با سرعت هاي بالا ) داشته باشد . حتما فكر ميكنيد بايد برعكس باشد اما اين طور نيست !
    استفاده از اين ترفند در مورد هارد هاي جديد با دورهاي بالا ، ميتواند بسيار خطرناك باشد و علاوه بر بالا بردن بيش از حد دماي هارد ، باعث بروز Bad Sector هاي جدي و بروز مشكل در موتور هارد و .... خواهد شد. اين ها مشكلات سخت افزاري بود و اما مشكلات ويندوزي ...
    اجراي اين ترفند پس از گذشت مدتي از استفاده ( نه همان لحظه ) ، ممكن است باعث بروز ناگهاني پيغامهاي خطايي مشابه اين موارد در ويندوز شود :
    Hard disk drive not connected properly
    Hard disk drive not setup properly
    Bad hard disk drive cable
    Bad hard drive
    Bad interface board or motherboard
    رفع عيب اين خطاها بايد به طريقه سخت افزاري صورت گيرد و كار تقريبا دشواري براي يك كاربر عادي خواهد بود.
    اين پيغامها ادامه مي يابند تا جايي كه باعث بالا نيامدن كامل ويندوز و ايجاد اشكال ارتباطي در كانكشن هاي هارد ديسك خواهد شد و از آن به بعد مشكلات عجيبي را مشاهده خواهيد كرد !!! بحث در مورد اين خطاها بسيار جامع ميباشد ... اين اشكالات بسته به نوع و قدرت سيستم كاربر ممكن است در حالات مختلفي بروز نمايد و يا اصلا مشكلي رخ ندهد ( در ظاهر ) ...
    توضيحات بيشتر در اين مورد ممكن است باعث گمراه شدن دوستان از موضوع گردد ، اما براي دوستاني كه علاقمند هستند در اين مورد اطلاعات بيشتري كسب نمايند توصيه ميكنم در جستجوي اطلاعات عملكردهاي كنترلرهاي هارد ديسك ( Hard Dist Controller ) و همچنين عملكرد IRQ ها ( Interrupt ReQuest line ) و واحدهاي I/O ( ورودي و خروجي يا Input/Output ) در ويندوز و همچنين DMA ( يا Direct Memory Access ) كه مطئن هستم بيشتر دوستان با اين لغت آشنايي كم و بيشي دارند ، باشند ( كه مباحث بسيار شيرين و جالبي ميباشند ).
    در پايان اينكه از دوستان ميخواهم در استفاده از اين ترفند دقيقا تمام قوانين مربوط به OverClocking را رعايت نماييد و همان موارد را كه براي مثال در مورد كارت گرافيك در نظر ميگيريد در اين مورد نيز در نظر داشته باشيد.
    اين ترفند به هيچ عنوان ترفند مخربي نميباشد و در نوع خودش بسيار جالب است ، اما براي كاربراني كه كنجكاوي بيش از حد دارند و به سرعت بالا بسيار علاقمند هستند ( البته در اين حالت بايد قدرت ريسك بالايي نيز داشته باشند ) توصيه ميشود.
    به صورت كلي اين ترفند به افرادي كه از سرعت سيستم خود راضي هستند به هيچ عنوان توصيه نميشود ( در غير اين صورت ريسك بالايي را در انجام آن ميطلبد كه تماما مسئوليتش به عهده كاربر ميباشد .
    اميدوارم بتوانيد به بهترين نحو و البته با احتياط كامل از اين ترفند استفاده نماييد.
    شاد و پيروز و موفق باشيد.

کـاربـر بـاسـابـقـه saeid_ronaldo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

با سلام و تبريك عضويتتون و تشكر بابت اموزشتون.

حـــــرفـه ای *NashenaS*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    ∞±

پيش فرض

اشکان جان ! یک ربع داشتم میخندیدم !
    جالب بود . به امتحانش می ارزه . اینقدر هم ترسو نباشید بابا ! فوقش سیستم میترکه و تیکه های مونیتور با شدت تمام شما رو به دیوار پشتتون میچسبونه !
    زبونم لال !خدا نکنه !
    والا به خدا اينقده روي اين كامپيوتر من اطلاعات دارم (بدون بك اپ) كه كامپيوتر بالا نيامدن همانا و من هم بالا نيامدن همانا

چن دقيقه پيش هم داشتم نمايندگي يكي از همين انتي ويروسا رو قسم ميدادم كه تا اقلا يه سال ساپورتم كنن
    پس تو اصلا دست نزن ...

من الان از كامپيوتر دانشگاه انلاين شدم ...
    به خونه هم سپردم دست نزنن تا من برگردم ...
    M.R.M عزيزم... داداشي ممنون از توصيحاتت اما يه سوالي براي من پيش اومد...
    اون Irq21=4096 چيه؟
    اگه ما روي اون بزاريم سرعت بيشتر تر مي شه يا روي همين Irq14?

ممنونم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

من هم مانند شما تازه واردم اما به شما تبریک می گم
    از متنت هم ممنونم

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

viruuus براي شما هم روزهايي خوش را در اين فروم آرزومند هستم و هستيم (از طرف همه ي دوستان در پي سي ورلد).

حـــــرفـه ای piishii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

خوب همه تشكر كرديد من پس نيازي نيست اين كارو بكنم . از مدير محترم كه واقعا با متنشون همه رو روشن كردند ميخوام بپرسم كه من كه هارد 160 ساتا با بافر 8 و سي پي يو 3 گيگ فول دارم .ريسك كنم اين كاررو انجام بدم يا نه ؟ داشت يادم ميرفت رمم هم 512

حـــــرفـه ای M.R.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوستان عزيز.
    در مورد سوال شما اشكان عزيز ، گويا شما در رديف افراد دوستدار سرعت با قابليت ريسك بالا هستيد ، اميدوارم هميشه موفق و پيروز در تمام اهداف خود باشيد ...
    و اما در مورد IRQ21 ، اين كنترلر به هيچ وجه تاثيري بر روي سرعت هارد ديسك هاي IDE ندارد. اين كنترلر ( IRQ21 ) و موارد بالاتر معمولا براي كنترلر هاي USB سيستم استفاده ميشوند (USB Universal Host Controller ) كه معمولا بستگي به تعداد سخت افزارهايي دارد كه از پورت USB در سيستم استفاده ميكنند و تعداد اين IRQ ها نيز به تعداد سخت افزارها و نيز اشتراكات درايوري آنها مربوط ميشود. البته اگر شما از هارد ديسك USB استفاده نماييد ، اين كنترلر ممكن است منبع آن به حساب آيد و در سيستم ثبت شود ، كه البته در اين حالت تغيير شرايط آن ممكن است بسيار خطرناك باشد ) ، اين قبيل كنترلرها در صورت قطع ارتباط سخت افزار با سيستم ناپديد خواهند شد ( در بسياري از موارد ).
    براي فهم بهتر موضوع پيشنهاد ميكنم مراحل زير را براي ديدن IRQ هاي سيستم خود انجام دهيد :
    ابتدا از طريق مسير زير به قسمت Device Manager برويد :
    Control Panel --> System --> Hardware --> Device Manager
    در ابزار Device Manager از منوي View گزينه Resources By Connections را انتخاب نماييد ، در اين حالت در ليست ظاهر شده منابع مختلف سيستمي سخت افزارها را مشاهده خواهيد كرد.
    بر روي Interrupt Request ( IRQ ) كليك نماييد تا زير مجموعه هاي آن ظاهر گردد ، در اين حالت شما قادر خواهيد بود منابع سيستمي IRQ سخت افزارها را به همراه نوع كانكشن ارتباطي آنها ( ISA يا PCI ) و همچنين شماره IRQ مربوطه را مشاهده نماييد. به تصوير زير دقت نماييد :

اگر دقت نماييد خواهيد ديد كه IRQ14 براي Primary IDE Channel ميباشد كه كانكشن ارتباطي هارد ديسك ( منبع اصلي ) با سيستم است ( اين همان كنترلي است كه مورد بحث در اين ترفند ميباشد ) ، همان طور كه قبلا نيز دگر كردم IRQ15 نيز تقريبا عملكردي مشابه را ايفا ميكند اما در شرايطي خاص كه وارد جزئيات آن نميشوم.
    در اين قسمت از Device Manager موارد بسيار متعدد و جالب ديگري نيز در مورد ورودي خروجي ها ( منابع I/O ) و منابع DMA‌ و همچنين منابع حافظه سيستم وجود دارد كه اگر كمي به علم سخت افزار و همچنين برنامه نويسي علاقمند باشيد ، اين اطلاعات ميتوانند براي شما بسيار جالب و در بسياري از مواقع كارگشا باشد.
    ضمنا در مورد منابع USB توجه داشته باشيد كه وظيفه كنترل ولتاژهاي ورودي به اين دستگاهها به عهده همين كنترلها ميباشد ، بنابراين سعي كنيد هيچ گاه كنجكاوي بيش از حد در اين موارد از خود نشان ندهيد ، زيرا ممكن است باعث بروز آسيب هاي جدي در سخت افزارهاي مختلف سيستم شما شود .
    بنابراين همواره شرط احتياط را در اين قبيل زمينه ها در راس فعاليت هاي خود قرار دهيد .
    و اما در مورد سوال شما ( piishii ) عزيز ، به نكته بسيار حساس و مهمي اشاره نموديد كه متاسفانه بنده فراموش كردم در تاپيك قبلي ام آن را ذكر نمايم ، و تاسف بيشتر بابت خبري كه در ادامه ميخواهم آن را ذكر نمايم و نميدانم آيا خوب است يا بد !!!
    متاسفانه بيشترين مورد مشكلاتي كه در مورد اين قبيل تغييرات گزارش شده است و در تاپيكهاي مختلف من با آنها برخورد داشته ام ، در مورد هارد ديسكهاي با تكنولوژي SATA بوده است و در مورد هارد ديسكهاي IDE موارد اشكال بسيار جزئي تر بوده اند .
    بررسي هاي انجام شده نشان ميدهند كه هارد ديسكهاي SATA به علت تغييرات اساسي كه در كانكشنهاي ارتباطي آنها رخ داده است و همچنين تغييرات واحد هاي I/O آنها نسبت به هارد هاي IDE در ويندوز ، بسيار حساس تر از هارد ديسكهاي IDE در اين مورد ميباشند ( در مورد تغييرات سيستمي ) ، به همين علت است كه بروز مشكلات در آنها بيش از ساير موارد است.
    بنابراين به شما اكيدا توصيه ميكنم كه در استفاده و يا عدم استفاده از اين ترفند ، بسيار دقت نماييد و تمام جوانب احتياط را با توجه به توضيحات ارائه شده مد نظر قرار دهيد. توجه داشته باشيد كه روشهاي ديگري نيز براي افزايش سرعت سيستم وجود دارد و اگر احساس ميكنيد امكان اين كار براي شما مهيا ميباشد ( يعني استفاده از روشهاي ديگر ) ، توصيه ميكنم آنها را امتحان نماييد. در صورتي هم كه مانند اشكان عزيز ، علاقمند به ريسك در سرعتهاي بسيار بالا ( كه با توجه به مشخصات سيستم شما شايد اصلا نياز نباشد و محسوس نيز نباشد ) هستيد ، اين روش را با رعايت احتياط و مد نظر قرار دادن نكات ذكر شده تجربه نماييد . اما توجه داشته باشيد كه مسئوليت اين كار تنها با شما است.
    اميدوارم با هيچ مشكلي مواجه نگرديد و بتوانيد همواره تجربيات مثبت و مفيد كسب نماييد .
    شاد و پيروز و موفق باشيد.

Banned EhsanHF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    Fairyland

پيش فرض

ایول ! خداییش اگه همچین مدیری نداشتید چی کار میکردید !؟
    پس با این حساب باید با همین سرعت بسازیم . من از ریسکها تو زندگیم نمیکنم ! 3 بار ریسک کردم = 3 تا هارد ناز و ارزشمند سوزوندم !

داره خودمونی میشه downloadcity's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

12

نقل قول نوشته شده توسط M.R.M
    سلام دوستان عزيز.
    ضمن تشكر فراوان از دوست گرامي ( downloadcity ) و همچنين تبريك بابت ورود ايشان به جمع دوستان انجمن پي سي ورلد ، در مورد اين ترفند ذكر نكاتي را ضروري ميدانم. البته قبل از آن به تصوير زير توجه نماييد ( براي دوستاني كه ممكن است در يافتن اين قسمت دچار اشكال باشند ) :

اين ترفند همان طور كه اين دوست عزيز نيز ذكر كردند باعث افزايش سرعت ويندوز خواهد شد ( فقط ويندوزهاي XP و ........
    سلام مجدد..
    از راهنماييتون خيلي سپاسگزارم ..
    خدمتتون عرض كنم كه من تا حالا روي 10/ 15 تا سيستم امتحان كردم خدايششم جواب داده.
    حالا دوستان خود دانند به نظر من به ريسكش مي ارزه..

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •