تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 18 از 18

نام تاپيک: چطوری اندازه درایورها رو در ویستا تغییر بدم؟

آخر فروم باز musketeer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

روی فضای خالی راست کلیک کنید و Creat Partition v رو بزنید. به دلخواه حجم پارتیشن ها رو انتخاب کنید. همه رو هم از نوع Extended و به طبع Logical بسازید

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

راستی... یک بار دیگه جوابتو خوندم... شاید منظورت اینه که جز 12 گیگ توی درایو D بقیه ی هاردت برایC پارتیشن بندی شده؟! (که البته خیلی بعیده!)
    در مجموع، اگه همچین اتفاقی برای شما افتاده بود، یا یه چیزی شبیه این و خواستی حجم پارتیشنهات رو تغییر بدی میتونی از Hiren BootCD استفاده کنی:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    با این سیدی سیستمت رو بوت کن، و نرم افزار Paragon Partitiom Manager رو بالا بیار. بوسیله ی این نرم افزار خیلی راحت میتونی حجم پارتیشنها رو تغییر بدی، پارتیشن بسازی، یه پارتیشن رو به چند تا پارتیشن تقسیم کنی، چند تا پارتیشن رو یکی کنی و خیلی کارهای دیگه!

داره خودمونی میشه L_NAZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

1

راستی... یک بار دیگه جوابتو خوندم... شاید منظورت اینه که جز 12 گیگ توی درایو D بقیه ی هاردت برایC پارتیشن بندی شده؟! (که البته خیلی بعیده!)
    در مجموع، اگه همچین اتفاقی برای شما افتاده بود، یا یه چیزی شبیه این و خواستی حجم پارتیشنهات رو تغییر بدی میتونی از Hiren BootCD استفاده کنی:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    با این سیدی سیستمت رو بوت کن، و نرم افزار Paragon Partitiom Manager رو بالا بیار. بوسیله ی این نرم افزار خیلی راحت میتونی حجم پارتیشنها رو تغییر بدی، پارتیشن بسازی، یه پارتیشن رو به چند تا پارتیشن تقسیم کنی، چند تا پارتیشن رو یکی کنی و خیلی کارهای دیگه!

آره عچیبه ولی اینطوریه اینجا انگار اگر بخوای پارتیشن بندی بشه قبلا باید بگه که من نگفتم چون نمیدونستم... حالا داین برنامه رو از کجا بگیرم؟ FREE هست؟ کار باهاش آسونه؟ نزنم خرابش کتم؟

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

جالبه... نمیدونستم باید برای پارتیشن بندی هم درخواست بدی!! اگه اینجوریه به نظرم از اول پارتیشن بندی کن ویندوز بریز! البته این نظر منه. یعنی اگه من بدم این کار رو میکردم.
    Hiren BootCD رو که دانلود کنید، یه فایل ISO بهتون میده. روی یک سی دی رایتش کنید و سیستم رو باهاش بوت کنید. بعد از قسمت Partition tools نرم افزار Paragon Partition Manager رو اجرا کنید. کار کردن باهاش خیلی آسونه. شما هر تغییراتی دوست دارید انجام میدید و آخر فقط Apply میکنید. البته اگه اشتباه این کار رو بکنید (مثلا درایو C رو فرمت یا delete کنید!!) دیگه ویندوزتون بالا نمیآد و باید دوباره نصب کنید. در مجموع، کار کردن باهاش آسونه. ولی اگه اطلاعات مهمی دارید، حتما ازش BackUp بگیرید. نگران هم نباشید. اگه مطمئن نبودید که توی پاراگون باید چیکار کنید، یه اسکرین شات از وضعیت هاردتون به من بدید تا مرحله به مرحله راهنماییتون کنم.

داره خودمونی میشه L_NAZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

1

جالبه... نمیدونستم باید برای پارتیشن بندی هم درخواست بدی!! اگه اینجوریه به نظرم از اول پارتیشن بندی کن ویندوز بریز! البته این نظر منه. یعنی اگه من بدم این کار رو میکردم.
    Hiren BootCD رو که دانلود کنید، یه فایل ISO بهتون میده. روی یک سی دی رایتش کنید و سیستم رو باهاش بوت کنید. بعد از قسمت Partition tools نرم افزار Paragon Partition Manager رو اجرا کنید. کار کردن باهاش خیلی آسونه. شما هر تغییراتی دوست دارید انجام میدید و آخر فقط Apply میکنید. البته اگه اشتباه این کار رو بکنید (مثلا درایو C رو فرمت یا delete کنید!!) دیگه ویندوزتون بالا نمیآد و باید دوباره نصب کنید. در مجموع، کار کردن باهاش آسونه. ولی اگه اطلاعات مهمی دارید، حتما ازش BackUp بگیرید. نگران هم نباشید. اگه مطمئن نبودید که توی پاراگون باید چیکار کنید، یه اسکرین شات از وضعیت هاردتون به من بدید تا مرحله به مرحله راهنماییتون کنم.

آره زنگ زدم bestbuy گفتم ابن لپ تاپ من ایجوریه یه درایو داره این رو گفت ، بعد هم گفت الان هم میتونی بیار اینجا ما تغییر بدیم 30 دلار میگیریم تغییر میدیم...

الان ویندوز روش هست که، منظورتون چیه؟

این فایل رو از کجا دانلود کنم؟ به نظرم یه اسکرین شات بدم بهتون بهتر باشه نه؟ از همون قسمتManage » Disk Managment دیگه؟

در ضمن ممنون بابت کمکتون

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

خواهش میکنم دوست عزیز... نیازی به تشکر نیست. وظیفه است.
    ببینید، اگه شما یه اسکرین شات از همون صفحه قرار بدید، من با اطمینان میتونم قدم به قدم بگم چکار کنید.
    وقتی میگن ویندوز دوباره نصب کردن، منظورم اینکه که درایو C که ویندوز روش نصبه، دوباره پارتیشن بندی بشه. نه اینکه اشکال از ویندوز باشه. بلکه پارتیشن بندی، ایراد داشته باشه. یعنی در واقع، باب طبع شما و دلخواه شما نباشه
    ضمنا، من جای شما باشم هرگز 30 دلار بابت همچین چیزی پرداخت نمیکنم! کار بسیار ساده ای هست. نیاز به هیچ مهارتی هم نداره. شما فقط اون اسکرین شات رو لطف کنید... باز هم میگم... .کار ساده ایه...

7. این کاربر از musketeer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ocz's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

ببینید دوستان موضوع اینه که من تازگی یه نوت بوک خریدم اما همش دوتا پارنیشن داره البته هاردش زیاد 250 اما نمیدونم چرا اینقدر کمه درایوهاش

یه درایو C داره که ویتدوز ویستا روش هست یه درایو D هم هست که HP Recovery هست اسمش که یه فایل توش هست به همین نام که این پارتیشن برای Recovery ویندوز هست که اگر یه موقع ویندوز Crash کرد یعنی در واقع 1 درایو داره در اصل...

من با این برنامه ای که شما گفتید کار نکردم و اینکه یکی گفت که درایوی که روش ویستا نصب هست نمیشه تغیر داد چی کار باید بکنم؟!!!

Please Help Me
    علت اینکه دیر به پاسخ رسیدید اینست که به بخش لپ تاپ مراجعه نکردید ؛ پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید مبتنی بر ویستا با سیستم های دسکتاپ متفاوتست و معمولا دوستانی که در انجمن لپ تاپ فعالند می توانند شما را بدرستی راهنمایی کنند
    انجمن لپ تاپ : http://forum.p30world.com/forumdisplay.php?f=139

[آموزش] : پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=219529

9. این کاربر از ocz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

L_naz جان... توصیه میکنم این تاپیک رو بخونید... احتمالا مشکلتون حل میشه

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •