تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 44

نام تاپيک: صفحه سیاه قبل از صفحه Welcome با موس فعال

آخر فروم باز mehdi_halla's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    نيشابور

پيش فرض

سلام دوست عزیز.
    به نظر میرسه مشکل مربوط یه هارد باشه .احتمال داره اون پارتیشن و قسمتی از دیسک که فایلهای ویندوز Xp اونجا قرار داره مشکل داشته باشه(ارور یا بد سکتور یا ...).به نظر بنده شما اگه شما هاردتون مکستوره فایل iso که برنامه Powermax بوتیبل میسازه رو دانلود کنین و اونو رایت کنین.(شاید رو Hieren cd هم باشه).با اون سیستم رو بوت کنین و اجرا کنین تا مشکلات احتمالی هارد برطرف بشه.

اگه نشد شما میتونی ویندوز رو آپگرید کنی به جای نصب مجدد ویندوز.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

مهدی جان ، ممنون بابت پاسخت. مشکل هارد بعید می دونم باشه بخاطر اینکه من تو همون ایکس پی یک برنامه داشتم که تو بک گراند مشکلات هارد رو برطرف می کرد (دفرگ و ... ) اما باز به پیشنهاد شما از داخل ویستا یک برنامه نصب می کنم تا بازم اسکن کنه ، ولی خوب فکر نکنم مشکل از اون باشه. هاردم هم مکستور نیست !
    ویندوز رو آپ گرید کنم !؟ نمی دونم این چه طوری هست ؟ به چی آپ گرید کنم ؟ با چی آپ گرید کنم ؟ من که تا حالا تو ویندوز ایکس پی چنین چیزی ندیدم ، حالا می تونم بپرسم منظور شما چی هست ؟
    ممنون.

تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    نيشابور

پيش فرض

شما اگه با برنامه های تحت داس هارد رو چک کنی خیلی بهتره.همون Hieren سی‏دی یه سری برنامه داره.
    ببخشید شما با Safe mode هم نمیتونین وارد شین؟(اگه نشه که اونی که گفتم آپگرید ویندوز بدردتون نمیخوره)

در ضمن شما بایاس رو هم یه دیفالت بکن(چون نمیتونی repair هم بکنی) شاید بشه ریپیر رو انجام داد.
    Last edited by mehdi_halla; 17-10-2009 at 08:00.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

تو پست اولم گفته بودم ، Safemode هم فرقی با حالت معمولی نداره ، یک صفحه ی سیاه با نشانگر موس ، که چهار طرف اون نوشته Safemode حتی اون پیغام اول Safemode هم نمیاد.
    حالا بایاس رو هم Default می کنم شاید فرجی شد ...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

متاسفانه Default شدن بایاس هم نتیجه ای نداشت. Repair هم نشد. راهی پیشنهادی ؟
    جالب اینجاست که واقعا این مشکل مشکل شایعی هست ، من تو خیلی از فروم های خارجی دیدم ، اما تو هیچ فروم فارسی این مشکل رو ندیدم ، فکر می کنم به این دلیل که ما ایرانی ها چون 20 تا ورژن ویندوز هم به طور رایگان در اختیار داریم با کوچیکترین مشکلی ویندوز رو عوض می کنیم ، این در حالی هست که خارجی ها به ندرت ویندوز عوض می کنند.
    حالا اصلا این بحث چه ربطی داشت (همین جوری درد دلی بود)، راه دیگه ای به نظرتون نمی رسه !؟

تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    نيشابور

پيش فرض

چک دیسک کردین دوست عزیز؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

چک دیسک هم کردم نتیجه ای نداشت ، البته خودم حدس می زدم ، اونم بخاطر اینکه اول من یک برنامه داشتم که مدام هاردم رو چک می کرد و کاراش و می کرد ، دوم اینکه من فقط 3 ماه هست که لپ تابم رو گرفتم و بعید می دونم تو این مدت مشکلی برای هارد پیش اومده باشه. در هر حال چک دیسک هم مشکل رو بر طرف نکرد (یعنی اصلا مشکلی پیدا نکرد تا بخواد درستش کنه). برای اینکه دوستان بدونند هارد من Western Digital هست.
    راه دیگه ای مهدی جان نداری !؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض حل شد!

بالاخره موفق شدم! موفق شدم تا راه حل این مشکل رو ، و البته صد البته راه حل حل شدن بسیاری از مشکلاتی که برای ویندوز پیش میاد رو پیدا کنم. واقعا از این بابت خیلی خوشحالم که خیلی زود تسلیم تعویض ویندوز نشدم و بالاخره تونستم راهش رو پیدا کنم و الان هم دارم با همون ویندوز ایکس پی قبلیم بدون هیچ تغییری درش این مقاله رو می نویسم ، اونقدر از این بابت خوشحال هستم که تصمیم گرفتم در این مورد مقاله ای بنویسم ، و به جرات می تونم بگم که این اولین بار هست که این مقاله فارسی رو می تونید بخونید. به این میگن یک راه حل اصولی و جالب که من در هیچ فرومی ندیدم. فقط توصیه می کنم کاربرانی که مبتدی هستند دست به این کار نزنند ، هر چند من سعی کردم به سادگی هر چه تمام تر بگم.

خوب اول از همه یادآوری می کنم که برای حل این مشکل من هیچ راهی نداشتم ، Safemode هم دارای مشکل بود ، Repair هم نمی شد ، و حتی Restore to last known good configuration هم مشکلی رو حل نمی کرد. با این اوصاف مراحل زیر رو که به نوعی تعمیر کردن دستی ویندوز هست رو انجام دادم. (از اینکه ویندوز هم چنین ریزه کاری هایی داره لذت می برم!)

مرحله اول
    خوب تنها چیزی که نیاز دارید یک سی دی ویندوز هست و یک Restore Point که قبلا در ویندوز شما ایجاد شده باشد حالا چه توسط خودتان و یا توسط فایل نصب یک برنامه کاربردی ، سی دی ویندوز رو داخل دستگاه بگذارید و بوت کنید ، وارد Recovery Console شوید ، در خط فرمان کنسول دستورات زیر را اجرا کنید.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    البته واضح است که در اینجا درایوی که من ویندوز رو در اون نصب کردم درایو C هست و شما هم باید درایو ویندوز رو تایپ کنید ، برای اینکه همه ی این خطوط رو تایپ نکنید پیشنهاد می کنم اگر امکانش رو دارید خطوط فوق را داخل یک فایل متنی ذخیره کنید و با نام reg1.txt در درایو C ذخیره کنید و بعد فقط کافی هست در خط فرمان کنسول عبارت زیر را وارد کنید
    کد:
    با این کار کلیه دستورات فوق از فایل متنی خوانده و انجام می شود.

مرحله دوم
    حالا در کنسول Exit رو تایپ کنید تا سیستم ری استارت شود ، این بار حالت Safemode ویندوز ایکس پی معیوب را انتخاب کنید (دقت کنید فقط حالت Safemode) مشاهده می کنید که ویندوز بالا می آید. وارد درایوی شوید که در آن ویندوز را نصب کرده اید (در اینجا C) وارد فولدر System Volume Information شوید ، برای اینکه فولدر فوق را ببینید و بتوانید وارد شوید مراحل زیر را انجام دهید.

وارد Folder Options شوید و گزینه Show Hidden Files and Folders را انتخاب کنید ، علاوه بر آن تیک گزینه Hide protected operating system files (Recommended) را هم بردارید. در انتهای لیست تیک گزینه Use simple file sharing (Recommended) را هم بردارید. حال پنجره ی فوق را تایید کنید و ببندید. وارد درایو ویندوز شوید مشاهده می کنید که System Volume Information مشهود است. روی فولدر فوق راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید در پنجره ی فوق به بخش Security رفته و روی دکمه Add کلیک کنید ، در کادر باز شده اسم یوزر فعلی خودتون رو بنویسید و OK کنید دوباره به پنجره ی قبلی بر می گردید ، حال برای یوزری که اضافه کردید تیک Full Control رو Allow بزنید و پنجره رو تایید و ببندید.

حالا وارد فولدر بشید. از اینجا به بعد بیشتر دقت کنید چند فولدر هستند که با ساختار _restore{GUID} ذخیره شدند ، شما فولدری رو باز کنید که تاریخش تاریخ الان نباشه ، وارد اون بشید می بینید که فولدرهایی هستند با این ساختار RPx که این ها همون اطلاعات Restore Point ها هستند بسته به تاریخ ساختشون Folder که می خواهید رو انتخاب کنید ، که من پیشنهاد می کنم نزدیک ترین تاریخ رو انتخاب کنید ، اما باز دقت کنید فولدری که انتخاب می کنید تاریخ همین الان سیستمتون نباشه. بعد از این که فولدر مورد نظر رو انتخاب کردید تاریخ و ساعت فولدر رو یادداشت کنید بعدا لازم میشه. وارد فولدر بشید ، سپس وارد فولدر snapshot بشید ، دنبال فایل های زیر بگردید:
    کد:
    فایل های فوق رو کپی کنید و به پوشه ی C:\Windows\tmp منتقل کنید و اسم هاشون رو هم به این ترتیب عوض کنید:
    کد:
    مرحله سوم
    دوباره سیستم را ری استارت کنید و سی دی ویندوز را بوت کنید وارد Recovery Console شوید و این بار دستورات زیر را اجرا کنید : (البته می توانید آن ها را در یک فایل متنی با نام reg2.txt در درایو C ذخیره کرده و فقط دستور Batch C:\reg2.txt را اجرا کنید.)
    کد:
    مرحله چهارم
    در کنسول عبارت Exit را تایپ کنید تا سیستم ری استارت شود ، این بار ویندوز ایکس پی را به حالت معمولی بوت کنید بعد از اینکه سیستم بوت شد وارد System Restore ویندوز شوید گزینه Restore my system to an earlier time رو انتخاب کنید ، حال نقطه بازیابی که ساعت و تاریخ آن را یاد داشت کردید (ساعت و تاریخ فولدر RPx) را پیدا کرده و انتخاب کنید.
    به سیستم اجازه دهید برای آخرین بار ری استارت شود . تبریک میگم همه چیز رو به راه هست!

بهتون قول میدم با کمک این روش شما می تونید 80% مشکلات ویندوز رو حل کنید و نیازی به تعویض ویندوز ندارید. فقط پیشنهاد می کنم همیشه یک Restore Point مطمئن داشته باشید و یا حداقل System Restore ویندوزتون رو فعال بگذارید. البته اگر خواستید فلسفه این همه عملیات رو بدونید می گم ، اما فعلا دیگه خسته شدم!. امیدوارم لذت برده باشید.

منابع :

کد:

9. 11 کاربر از siamaks بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    نيشابور

پيش فرض

خدا رو شکر که راه افتاد دوست عزیز.احسنت به خاطر پشتکارت.

حـــــرفـه ای Masоud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام

خب الحمدلله مشکل شما به کمک دوستان و صد البته خودتون حل شد.

راه حل خیلی خوبیه.

فقط یه Restore Point ناچیز رو برای احتیاط می طلبه.

موفق باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •